Haldex nagaja

Motor, menjalnik, diferenciali, pogonske osi, turbine, sesalni in izpušni sistem, ...

Haldex nagaja

OdgovorNapisal/-a ambro dne Če Jan 24, 2013 12:34 pm

Pozdravljeni. Pred tremi meseci sem si omislil končno zamenjavo za mojega nekdanjega coradota in sem kupil audi tt 1,8 t quatro, gor sem dobil letne gume 17col in bilo je vse uredu dokler nisem 10 dni nazaj nabavil nova platišča in nove m+s gume
17 col vse isto kot original. Od takrat mi zadaj v haldexu tuli čim spustim gas se pravi, ko motor vleče je tišina, čim spustim gas
začne zadaj ful tulit, po navadi ko pritisnem sklopko in dam u ler po dveh sekundah neha tulit včasih pa tudi ob pritisnjeni sklopki ali leru še naprej tuli dokler spet ne dodam gas ali se ustavim.
A se mogoče komu sanja kaj bi se to v haldexu dogajalo?
Uporabniški avatar
ambro
Novinec
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Če Avg 11, 2011 8:08 pm
Kraj: ljubljana
Avto: passat vr6

Re: Haldex nagaja

OdgovorNapisal/-a nalim dne Če Feb 14, 2013 10:52 pm

ambro napisal/-a:Pozdravljeni. Pred tremi meseci sem si omislil končno zamenjavo za mojega nekdanjega coradota in sem kupil audi tt 1,8 t quatro, gor sem dobil letne gume 17col in bilo je vse uredu dokler nisem 10 dni nazaj nabavil nova platišča in nove m+s gume
17 col vse isto kot original. Od takrat mi zadaj v haldexu tuli čim spustim gas se pravi, ko motor vleče je tišina, čim spustim gas
začne zadaj ful tulit, po navadi ko pritisnem sklopko in dam u ler po dveh sekundah neha tulit včasih pa tudi ob pritisnjeni sklopki ali leru še naprej tuli dokler spet ne dodam gas ali se ustavim.
A se mogoče komu sanja kaj bi se to v haldexu dogajalo?

Haldex zna spuščati glasove v ovinkih, ko se olje v diferencialu 'postara', tudi če je to pred tovarniško planiranim intervalom menjave.
Poznam dva taka primera na avtomobilih s skoraj identično kilometrino in brezhibno servisno zgodovino na uradnih servisih. V obeh primerih so zvoki izginili po menjavi Haldex olja in filtra.
Uporabniški avatar
nalim
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 220
Pridružen: Če Nov 19, 2009 2:53 pm
Kraj: okolica MB
Avto: OOOO | \X/ | *

Re: Haldex nagaja

OdgovorNapisal/-a ambro dne Po Feb 25, 2013 4:59 pm

O.k. bom poskusil.
Uporabniški avatar
ambro
Novinec
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Če Avg 11, 2011 8:08 pm
Kraj: ljubljana
Avto: passat vr6


Vrni se na Pogonski sklop

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov