AFN vakum shema in VTG turbo

Motor, menjalnik, diferenciali, pogonske osi, turbine, sesalni in izpušni sistem, ...

AFN vakum shema in VTG turbo

OdgovorNapisal/-a Penko dne Sr Apr 03, 2013 8:41 am

Zdravo.

Začelo mi je metati v rezervni program. Glede na to, naj bi bila turbina spucana 15kkm nazaj in se avto nuca na relacije (140km) in se vozi dinamično (se ne špara), je spet eno govno... Pregledal sem cevke, in oba vakum regulatorja. Osovina, ki odpira lopatice turbine ima hod cca 2 cm, več ne.

Alora iz vakum pumpe:
Slika

gre ena veja vakuma proti ventiloma 1H0906627A in 1H0906627. ta dovod ima še t.i. check valve 046905291A
Slika

vetil 1H0906627A odpira vakum turbine, 1H0906627 pa vakum EGR-ja. ampak zadeva je sledeča, in sicer sedaj je vakum turbine konstantno odprt, se pravi, da so lopatice cel čas odprte. razlika med vožnjo je več kot očitna. potegne ko satan. ampak mislim, da ni to ok.

kakšno funkcijo delovanja naj bi imel ventil 1H0906627A oz 1H0906627? ob pritisku 12V naj bi odprla ali zaprla dovod zraka?

opaziti je bilo tudi, da je cevka, ki je nad požarno steno (dolga cca 1m) bila vezana na dovod obeh ventilov. vzeta je iz enega tretjega ventila. če jo dam na bilokateri vakum, kot je bila prej vezana za dovod vakuma (bodisi turbina ali egr), v tisti cevki ni nič, niti vakuma :lol: tam stoji sama zase :lol:

nakar v etki se vezalna shema ventila
Slika
pojavi drugače kot tukaj:
Slika

ma za crknt...
Uporabniški avatar
Penko
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 323
Pridružen: To Nov 09, 2010 7:45 pm
Kraj: Bistrc
Avto: zaenkrat samo moped

Re: AFN vakum shema in VTG turbo

OdgovorNapisal/-a Gloga dne Sr Apr 03, 2013 4:28 pm

Povprasaj uporabnika @Hondi , samo je tele dni mal zaseden, ker ima porodnisko.
Oh Nein, die Manta's!
Uporabniški avatar
Gloga
Blazen na cvick
 
Prispevkov: 5239
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 3:22 am
Kraj: Scheraunitz
Avto: '97 Henri Lloyd Yachting

Re: AFN vakum shema in VTG turbo

OdgovorNapisal/-a pocesnkII dne Sr Apr 03, 2013 7:38 pm

ventila za egr in turbino delujeta tako da ko jih obremenis z 12v on spusti vakum na porabnika. ko ni napetosti na njih MORE ventil PETEGNIT ''sveži'' zrak da se porabnik sprosti. zato imata oba ventila skupaj vezavo na zračni filter da nepridejo smeti notr. ko je obremenjen pa gre skozi njega vakuum. zdej ce je pri tebi turbina stalno odprta in ima vakuuum potem je zašteku ventil. poskušaj jih zamenjati med seboj z ventilom z egr ja.

tako deluje pri bmmw ju. lahko da ima vw ravno obratno da ko NI napetost gre skozi vakuum, samo dvomim da je tako.

p.s. če se bo izkazalo da je zanic ventil, glej da bos dal pravega z 3 priključki in ne onega ki je bistveno cenejši na dva priključka, saj nima priklopa da bi zajel ''svezi''luft.
Servis, diagnostika osebnih in tovornih vozil--->PM
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2761
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 8:39 pm
Kraj: Kamnik mi je predmestje
Avto: GTI VI KILLER->M5 touring

Re: AFN vakum shema in VTG turbo

OdgovorNapisal/-a Penko dne Sr Apr 03, 2013 10:18 pm

ekola, nabavu 4 m frišne cevi in pomenjal komplet vacum inštalacijo. turbo fila 1 bar, kar je ok. sedaj avto bolje gre.

kar se pa tiče vakumskih ventilov, dokler na njih ni napetosti, gre zrak skozi. pod štand gasom imamo malo vakuma, tako da so lopatice za malenkost odprte, ko pa je fire, VTG deluje na polno moč.

me pa begata dve cevki. zgornja cev iz intercoolerja (slika z neta) ima pri meni odušnik. TETKA mi kaže samo cevi brez oduška. kam hudiča jo nataknit. desno je pa označena cev ki gre v kolotek, katerega se mi res ne da podirat pa gledat kam gre. če kdo ve, se priporočam za pomoć :D

Slika

banda thanks!
Uporabniški avatar
Penko
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 323
Pridružen: To Nov 09, 2010 7:45 pm
Kraj: Bistrc
Avto: zaenkrat samo moped

Re: AFN vakum shema in VTG turbo

OdgovorNapisal/-a pocesnkII dne Sr Apr 03, 2013 10:26 pm

tu kolikor vem ni oddduska ampak je MAP senzor notr, ali pa je samo pripravljeno zanj. cevka ki gre pod kolotek je cevka ki pride na zbirnik vakuuma pod stevilko 36 zgoraj na sliki.
Servis, diagnostika osebnih in tovornih vozil--->PM
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2761
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 8:39 pm
Kraj: Kamnik mi je predmestje
Avto: GTI VI KILLER->M5 touring

Re: AFN vakum shema in VTG turbo

OdgovorNapisal/-a Penko dne Če Apr 04, 2013 12:39 am

glede na to, da je en 2-pinski vakum ventil 120€, koliko potem šele stane 3-pinski :lol:

imam pa en rebus za rešit, in sicer je vidno na spodnji sliki, ki predstavlja dejansko stanje, razen plastike...Slika

-točka A predstavlja vakumčič, ki gre v notranjost (kabino), B pa cev oduška. to dvoje je bilo skupaj sklopljeno, brez kateregakoli ventila vmes.

-funkcija C senzorja (viden)

-funkcija D senzorja, ki je pod plastiko


če ne bom jutri razdrl, ko bom spotoma menjal še kabinski filter pa pogledal kataloške in si mogoče razjasnil delovanje teh vakumčičev

u pasjo mater.... :lol: :lol:

pocesnk thanks!
Uporabniški avatar
Penko
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 323
Pridružen: To Nov 09, 2010 7:45 pm
Kraj: Bistrc
Avto: zaenkrat samo moped

Re: AFN vakum shema in VTG turbo

OdgovorNapisal/-a pocesnkII dne Če Apr 04, 2013 7:10 am

prva točka mi deluje kot da je ''nekdo'' napelju vakuum za boost števček v notranjosti.
Servis, diagnostika osebnih in tovornih vozil--->PM
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2761
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 8:39 pm
Kraj: Kamnik mi je predmestje
Avto: GTI VI KILLER->M5 touring

Re: AFN vakum shema in VTG turbo

OdgovorNapisal/-a Penko dne Če Apr 04, 2013 8:34 am

na to sem tudi pomislil, vendar ima cev (pozicija A) podobno uvodnico tej:

Slika

se pravi, da je bilo "strokovno" montirano, saj v notranjosti ni sledi o kakršnikoli montaži. bi pa zadevi prišel do dna, če stvar razderem, pa vidim kam gre :lol:
drugače bom pa na IC-ju tisto cel zamašil, pa bo tudi OK.

C naj bi bil kontroler vakuma?
Uporabniški avatar
Penko
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 323
Pridružen: To Nov 09, 2010 7:45 pm
Kraj: Bistrc
Avto: zaenkrat samo moped

Re: AFN vakum shema in VTG turbo

OdgovorNapisal/-a Penko dne Ne Apr 07, 2013 12:55 pm

Vakum iz IC-ja spojen na cev, ki v točki a izgine v notranjost gre na kompjuter. tako da to zdej štima. za C smo rekli, da je kontroler vakuma. ventilčič D bo pa zdej dol pobran, pa po kataloški ugotovil kaj je, saj drugače ne gre :lol: :lol:
Uporabniški avatar
Penko
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 323
Pridružen: To Nov 09, 2010 7:45 pm
Kraj: Bistrc
Avto: zaenkrat samo moped

Re: AFN vakum shema in VTG turbo

OdgovorNapisal/-a Penko dne Po Apr 15, 2013 9:29 pm

čisto pozabil dopisati. dodajam, če bo kdo kaj rabil na to temo.

A in B sta spojena skupaj; vakum iz IC-ja na računalnik

C nima veze z vakumi :lol:

D je ventil, ki krmili en vakumček, ki gre mimo cevi gretja

lp.
Uporabniški avatar
Penko
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 323
Pridružen: To Nov 09, 2010 7:45 pm
Kraj: Bistrc
Avto: zaenkrat samo moped

Re: AFN vakum shema in VTG turbo

OdgovorNapisal/-a tadej1121 dne Po Jul 08, 2013 6:49 pm

A se rabi mogoče za klimo, da zapre za kroženje zraka po kabini. tak sm vidu pri polotu
Uporabniški avatar
tadej1121
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 136
Pridružen: Če Okt 20, 2011 5:07 pm
Avto: passat 3b 1.9 tdi


Vrni se na Pogonski sklop

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov