Daljinsko Audi 80

Napeljava, varovalke, releji, krmilniki, navigacijske naprave, avtoakustika, ...

Daljinsko Audi 80

OdgovorNapisal/-a SebastjanM dne Če Avg 02, 2007 11:42 pm

Dilema je sledeča: Modul od Giordona, v avtu že serijsko centralno. Pod armaturko pri levih vratih 3 žice, od katerih se potrebuje 1. Dve sta + in -, tretja pa pričakuje signal od teh dveh, - zaklene, + odklene. Kako ta modul prepričat, da bo na eni žici (naj bi blo na beli) oddajal pri odklepanju + in zaklepanju -. Uspelo mi je dobit vedno le en signal, ali en, ali drug..

Še vprašanje, zakaj sta 3. in 4. od spodaj gor, pink in red/black?

Še kolobocija od priloženega načrta:


Slika
Uporabniški avatar
SebastjanM
Kalamar
 
Prispevkov: 374
Pridružen: Po Jun 25, 2007 11:02 pm
Kraj: Celje
Avto: Audi 80 2.0 '94 Competition

OdgovorNapisal/-a hex dne Pe Avg 03, 2007 12:50 am

pink in red black sta za daljinsko odpiranje prtlaznika se mi zdi.
Uporabniški avatar
hex
Ima majhen penis
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Po Feb 27, 2006 1:04 am
Kraj: koroška bela
Avto: '89 GTI 16V (ABF), '06 Audi A4 3.0 TDI quattro

OdgovorNapisal/-a Goti dne Pe Avg 03, 2007 10:17 am

Dve diodi zmontiraš vmes, če nič drugega. Boljših načrtov nimaš?
Uporabniški avatar
Goti
Šverca božje aktovke
 
Prispevkov: 2394
Pridružen: To Feb 28, 2006 11:56 am
Kraj: Ljubljana/Prevalje
Avto: Tolsti šved - xc90

OdgovorNapisal/-a SebastjanM dne Pe Avg 03, 2007 2:55 pm

To je to od načrtov, imel sem pa možnost uzet enga drugega ki je imel diode za žmigavce, pa sem se raj za tega odločil, ker je kao še bolj enostavn za montirat. Točno, tisti pink in red/black je res verjetno za prtljažnik, al pa celo bi se dal kakšne šipe (v mojem primeru šibedah zapret..)
Nekdo je enkrat na forumu govoril, da je dobil zraven shemo prav za audi 80, sam verjetno je drugačen modul.. Če ma še kdo kakšno idejo, danes popoldan bom spet malo.. poskušal!
Uporabniški avatar
SebastjanM
Kalamar
 
Prispevkov: 374
Pridružen: Po Jun 25, 2007 11:02 pm
Kraj: Celje
Avto: Audi 80 2.0 '94 Competition

OdgovorNapisal/-a Goti dne Pe Avg 03, 2007 3:03 pm

Jaz sem dobil shemo prav za audi 80 že zraven.
Bilo je treba prekiniti kabel za signal centralnega in oba konca povezati na modul. Načrtov pa trenutno nimam pri roki. Ampak ti najbrž tudi ne bi nič pomagali.

Najbrž bi šlo, če daš eno diodo na kabel za odklepanje, drugo pa na kabel za zaklepanje. In oba konca zvežeš na signal centralnega.
Uporabniški avatar
Goti
Šverca božje aktovke
 
Prispevkov: 2394
Pridružen: To Feb 28, 2006 11:56 am
Kraj: Ljubljana/Prevalje
Avto: Tolsti šved - xc90

OdgovorNapisal/-a SebastjanM dne Pe Avg 03, 2007 3:12 pm

Veš približno, kakšne diode bi morale bit, kakšna je oznaka?Ker tole bi znalo res pomagat!!
Uporabniški avatar
SebastjanM
Kalamar
 
Prispevkov: 374
Pridružen: Po Jun 25, 2007 11:02 pm
Kraj: Celje
Avto: Audi 80 2.0 '94 Competition

OdgovorNapisal/-a Goti dne Pe Avg 03, 2007 3:18 pm

Nič posebnega, samo da niso prešvoh. Za vsak slučaj vzameš 6 ali 10 amperske ...

Aja, pa eno zmontiraj še na kabel, ki pride iz ključavnice, da ne bo kurcšlusov ... ;)
Uporabniški avatar
Goti
Šverca božje aktovke
 
Prispevkov: 2394
Pridružen: To Feb 28, 2006 11:56 am
Kraj: Ljubljana/Prevalje
Avto: Tolsti šved - xc90

OdgovorNapisal/-a Davor80 dne Pe Avg 03, 2007 7:38 pm

jaz imam isto od Giordona,ampak sem vezal na prtljažnik tako
da voznikova vrata še delujejo(centralno-ključ)
nc ne vem pa še to nism zihr
Slika
Uporabniški avatar
Davor80
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1406
Pridružen: To Mar 06, 2007 11:51 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: fiat tipo :-(

OdgovorNapisal/-a Goti dne Če Avg 09, 2007 1:05 pm

No, kaj zdaj, si rešil?
Zelo smiselno je na koncu VEDNO napisati rešitev problema. Navadno tema teče skoraj do konca, ko pa se problem reši, se nanjo pozabi.
Uporabniški avatar
Goti
Šverca božje aktovke
 
Prispevkov: 2394
Pridružen: To Feb 28, 2006 11:56 am
Kraj: Ljubljana/Prevalje
Avto: Tolsti šved - xc90

OdgovorNapisal/-a SebastjanM dne So Okt 06, 2007 7:38 pm

Zaj sem pa že pozabil ne kero žico točno, vendar notri sem vturil rele, ki napravi na izhodu da maso le ko se odklepa, pri zaklep. pa na isti žici plus. Cel dan sem bil zraven, ker me je najbolj mučilo, kako na eni žici dobiti ven enkrat plus, drugič minus, ker brez releja je blo recimo skos v masi al pa skos v plusu, ko nisi počel ničesar. Edino s tem je delovalo in tudi še deluje, kot v 80-ki kot v A6-ki. Če bi kdo rad vedel točno, naj sporoči, pa pogledam.
Audi 80 2.0E '94; VW Beetle 1200 '74; Lambretta 150Li '58; Yamaha Wildstar XV1600
Uporabniški avatar
SebastjanM
Kalamar
 
Prispevkov: 374
Pridružen: Po Jun 25, 2007 11:02 pm
Kraj: Celje
Avto: Audi 80 2.0 '94 Competition

Re: Daljinsko Audi 80

OdgovorNapisal/-a lenuh dne To Jan 19, 2010 4:09 pm

Upam da ne bo kej narobe če si malo sposodm tole temo, da ne bom za bv odpiral nove. Uglavnem v svojga Audija (a4 b5) sem si namontiral daljinsko zaklepanje giordon. No dokaj uspešno sem vse zmontiral v relativno kratkem času. In brez nekih komplikacij. Nato si je pa še fotr zaželel DZ, pa sm ga naroču še njemu. Tle se pa pojav problem. Mislu sm da imata toledo in moj audi podobno pumpo in priklope. Pa nimata. Uglavnem da ne bom preveč kompliciru. Pri toledotu pridejo na pumpo samo trije kabli. Vrjetno + in - in kabel ki daje komande za zaklep in odklep. Na modulu ki sem ga kupil sta pa dva kabla. Načrt ki sem ga dubu zraven je pa skoraj identičen temu ki je objavljen par postov višje. Ker pač nimam prov velik pojma o štromu me zanima če se da to zvezat na kak preprost način ali pač ne?
Niži k u klet pa viši ka na babo ni za it!
Uporabniški avatar
lenuh
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 83
Pridružen: Sr Dec 19, 2007 3:27 pm
Kraj: Leše
Avto: Audi A4

Re: Daljinsko Audi 80

OdgovorNapisal/-a nevednez dne To Jan 19, 2010 4:26 pm

lenuh napisal/-a:Upam da ne bo kej narobe če si malo sposodm tole temo, da ne bom za bv odpiral nove. Uglavnem v svojga Audija (a4 b5) sem si namontiral daljinsko zaklepanje giordon. No dokaj uspešno sem vse zmontiral v relativno kratkem času. In brez nekih komplikacij. Nato si je pa še fotr zaželel DZ, pa sm ga naroču še njemu. Tle se pa pojav problem. Mislu sm da imata toledo in moj audi podobno pumpo in priklope. Pa nimata. Uglavnem da ne bom preveč kompliciru. Pri toledotu pridejo na pumpo samo trije kabli. Vrjetno + in - in kabel ki daje komande za zaklep in odklep. Na modulu ki sem ga kupil sta pa dva kabla. Načrt ki sem ga dubu zraven je pa skoraj identičen temu ki je objavljen par postov višje. Ker pač nimam prov velik pojma o štromu me zanima če se da to zvezat na kak preprost način ali pač ne?


kateri toledo? prvi model (do 99?)

ta ima na pumpi minus in ''dva'' plusa. V vratih pa stikalo, enkrat je plus na prvem kontaktu, enkrat na drugem (rdečo-zelen in rdeče-moder(ali bel).ne vem na pamet) Uporabit moraš ta dva kabla, v načrtih bi morala biti shema kako vezati.

Pripni shemo iz navodil
Uporabniški avatar
nevednez
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 779
Pridružen: Pe Feb 16, 2007 3:33 pm
Avto: štirje krogci

Re: Daljinsko Audi 80

OdgovorNapisal/-a lenuh dne Če Jan 21, 2010 2:45 pm

Slika

Takole shemo sem dobil zraven. Avo je pa 1997 letnik
Niži k u klet pa viši ka na babo ni za it!
Uporabniški avatar
lenuh
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 83
Pridružen: Sr Dec 19, 2007 3:27 pm
Kraj: Leše
Avto: Audi A4


Vrni se na Elektrika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov

cron