Audi a4 plovec oz. višina stanja goriva

Napeljava, varovalke, releji, krmilniki, navigacijske naprave, avtoakustika, ...

Audi a4 plovec oz. višina stanja goriva

OdgovorNapisal/-a alessy dne To Avg 21, 2007 8:49 am

Pozdravljeni!

Imam sledeč problem, gre pa za avto audi a4 letnik 98.


Zadevo sem stestiral in sem prišel do zaključka, da mi kaže napačno stanje goriva v tanku za gorivo.
Poizkusil sem že plovec ven vzet in sem ga poizkusil dat na ohm meter, ki mi je kazal od popolnoma praznem tanku vrednost 281 ohm. Pri polnem tanku pa 41 ohm.
Ali se kdo spozna na tole in če je tole pravilno ???

Zdaj pa ne vem, ali je fuč elektronika v armaturi, ki mi kaže stanje goriva ali je kriv plovec ?
Namreč ob polnem tanku goriva mi kaže v armaturi, da kao tank ni še čisto poln. Na predzadnji črtici je. In tudi lučka za gorivo mi začne goreti, ko je še v tanku pol bencina. Torej nekako mi kazalec kaže prenizke vrednosti.
Ali se mogoče da z vag-com programom nastavit občutljivost oz. karkol, da bi odpravil to napako, ker je zelo moteča.

Kako bi lahko vedel zagotovo kaj ne dela ? Ali plovec ali elektronika ?
Sicer na ohm metru mi je plovec deloval čist ok, tako da sem bol nagnjen temu, da mi ne dela elektronika vredu.

Ima kdo izkušnje s tem...
Hvala za kakeršno koli pomoč.
alessy
Novinec
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Pe Okt 06, 2006 11:38 am
Kraj: Velenje
Avto: Audi A4 avant B5

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 Van den BOSCH dne To Avg 21, 2007 1:35 pm

hm....meni se sliši kot napaka na tranzistorju ki uravnava stalno napetost za plovec. to imaš še B5 A4ko pred faceliftom, tukaj se še ne da nastavljat vrednosti. vzemi ven števec in zadaj poglej nad plovcem a gorivo za 3nogi tranzistor in ga premeri. 11.4 mora imeti na izhodu konstantno. če to niha gore dole ni nič čudnega da mal okol plava :) pomoč k rešitvi bi pomoje tudi kak VAG-COM bil, kjer ni treba nič podirat, priklopiš in vidiš kake vrednosti daje, ter jih primerjaš z stanjem na števcu, in pa tudi prikazovalnike lahko testiraš.
rad tepem majhne otroke in Ĺženske z velikimi dojkami


Slika
Uporabniški avatar
kr3mn1 Van den BOSCH
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2640
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:07 pm
Kraj: Kranjcan - vsepovsod sam na babi ne


Vrni se na Elektrika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov