TDI ne laufa

Napeljava, varovalke, releji, krmilniki, navigacijske naprave, avtoakustika, ...

TDI ne laufa

OdgovorNapisal/-a BeniNorc dne Ne Mar 14, 2010 12:59 am

imam en precej resen problem, predvsem zato, ker avto ne laufa, bi pa mogle jutri do ene 17h bit 100% :D

in sicer: avto je golf 3 tdi, 1Z

vlekel sem radio iz armature in kabli so se nekam zahaklali, nakar je tudi malo pošmelcalu (švaslo, se iskrilo).. ok, sem takoj vedel da je šla varovalka, ampak ok. potegnem ven odklopim.. poštimam in dam nazaj vse tako kot mora bit. pogledam varovalke, in od radia je cela, zgorela pa je varovalka od ventilacije in klime, 30A. ne razumem ampak ok, zamenjam.
v stik pa so sta prišli žica stalnega plusa in žica kontaktnega plusa (iz ključavnice).

in sedaj avto še vedno ne dela. v glavnem nevem kako bi povedal. vse štima. avto takoj prižge, vendar ko se ključ vrne iz zaganjalne lege v lego kontakta avto ugasne.

jaz sem probal vse, pogledal vse varovalke, vse releje če bi se videlo da so skurjeni, odklopit akumulator da se resetira..
ampak avto vžge in vgasne takoj ko spustim ključ. enako mi dela kot če nebi prebral kode ključa...

ima kdo kakšno idejo kaj bi lahko blo...? pa neka ugibanja da je ključavnice hin niso nevem kaj..

:(
Uporabniški avatar
BeniNorc
The Polish connection
 
Prispevkov: 3063
Pridružen: To Apr 08, 2008 5:02 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Golf .. na plinsko olje :)

Re: TDI ne laufa

OdgovorNapisal/-a ChromArt dne Ne Mar 14, 2010 7:52 am

Če pride v stik žica stalnega plusa in žica kontaktnega, se sicer malo iskri,varovalke pa ne more skurit. Stik si naredil še nekje drugje. Probaj še enkrat podobno povleči kable kot takrat,ko si menjaval radio in poglej kje se kak kontakt pretegne.

Če prav razumem, ti motor ugasne,ko vrneš ključ iz zaganjalnega v kontaktni položaj? Če ti takrat ugasnejo tudi lučke v števcu,potem si zagotovo ali skuril vložek ključavnice,kar ni nobena umetnost naredit pri trojki, ali pa samo med vlečenjem kablov napol snel konektor s ključavnice.
Če ti pa lučke normalno gorijo, ko ugasne motor, se boš moral pa malo poigrat s kabli pod armaturko.
V dolini tihi je motorka pela...
Uporabniški avatar
ChromArt
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 336
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 7:43 pm
Kraj: Stolovnik,KRŠKO
Avto: AUDI 80 TDI; GOLF 2 1.8 PB; GOLF 4 VAR TDI 4MOTION

Re: TDI ne laufa

OdgovorNapisal/-a BureK dne Ne Mar 14, 2010 9:55 am

pa kaj ima to blokado motorja ? se ugasne po točno določenem času ko spustiš ključ nazaj v pozicijo ali dela če držiš še naprej ključ tako, da vergla ?

p.s.: Chromart back in business [smilie=beer2.gif]
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: TDI ne laufa

OdgovorNapisal/-a Tha Reel M dne Ne Mar 14, 2010 12:17 pm

CROOOOOMIIIIII !!!!! AAAAAA welome back!!!!
Poglej ključavnico kot je cromi reku. Sedaj ne vem če ima 3-ka tut lučko za imobilizator (če ga seveda sploh ima). Potem bi gorela ko bi avto crknu. Je pa fora da takrat avto ostane v "kontaktu" se mi zdi.

Lp
M
1J1 MK IV TDI & Scirocco GTX 16 V 88" -- > Me ON AIR http://www.livestream.com/scirocco
Uporabniški avatar
Tha Reel M
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2652
Pridružen: So Maj 05, 2007 6:00 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Ja moj avto ja!

Re: TDI ne laufa

OdgovorNapisal/-a BeniNorc dne Ne Mar 14, 2010 12:24 pm

chromart: lučke delajo normalno. sej pravim, vse štima, samo crkne takoj ko spustiš ključ.

burek: ma blokado ja. ne vgasne po določenem času, ampak takrat ko spustiš ključ. avto dejansko vžge in laufa dokler držiš ključ v zagonu, ko pride nazaj v kontakt takoj ugasne. če držiš štarter 10s, laufa tud 10s, lahko pa takoj crkne če takoj spustiš. v glavnem dolžina laufanja je odvisna od dolžine držanja štarterja.

reel: nima lučke, lih v tem je fora, da nevem kaj se dogaja s kodo oz. odblokado. avto ostane v kontaktu ja.

hm hm, vidim da bo treba najt nekoga z vagcom. sm danes? prnas so že ob sobotah leni delat, kaj šele da bi se kdo pretegnu na nedeljo.. najhujše je to, ker mora Kaja (punca) danes v MB.... :|
Uporabniški avatar
BeniNorc
The Polish connection
 
Prispevkov: 3063
Pridružen: To Apr 08, 2008 5:02 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Golf .. na plinsko olje :)

Re: TDI ne laufa

OdgovorNapisal/-a gti97 dne Ne Mar 14, 2010 12:40 pm

vložek od ključavnice menjaj
gti97
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 403
Pridružen: So Okt 25, 2008 11:40 pm

Re: TDI ne laufa

OdgovorNapisal/-a BeniNorc dne Ne Mar 14, 2010 5:50 pm

evo, stvar dela. skurlo je vložek ključavnice. kupil pri borisu za 5eur in to je to :D huh, sem si kar oddahnil.
Uporabniški avatar
BeniNorc
The Polish connection
 
Prispevkov: 3063
Pridružen: To Apr 08, 2008 5:02 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Golf .. na plinsko olje :)

Re: TDI ne laufa

OdgovorNapisal/-a gti97 dne Ne Mar 14, 2010 6:16 pm

fajn da si rešu [smilie=auto.gif] enkrat sem tri dni zgubu zaradi skurjenega vložka od klučavnice....
gti97
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 403
Pridružen: So Okt 25, 2008 11:40 pm

Re: TDI ne laufa

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Po Mar 15, 2010 12:05 am

BeniNorc napisal/-a: pa neka ugibanja da je ključavnice hin niso nevem kaj..

:(


Itak.
:lol:
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: TDI ne laufa

OdgovorNapisal/-a BeniNorc dne Po Mar 15, 2010 12:11 am

ŽucMac napisal/-a:
BeniNorc napisal/-a: pa neka ugibanja da je ključavnice hin niso nevem kaj..

:(


Itak.
:lol:

nisem s tem mislil da ni ključavnica hin, nego da bi ugibali. reci to je hin tam. :D da znam kje raskopat, pogledat, preverit. [smilie=biggrin.gif]
Uporabniški avatar
BeniNorc
The Polish connection
 
Prispevkov: 3063
Pridružen: To Apr 08, 2008 5:02 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Golf .. na plinsko olje :)

Re: TDI ne laufa

OdgovorNapisal/-a fritz dne Po Mar 15, 2010 4:01 am

ima kdo kakšno idejo kaj bi lahko blo...? pa neka ugibanja da je ključavnice hin niso nevem kaj..


slabo si napisal. tudi jst sem tako zastopil, pa se nisem oglasil.
imel sem isti problem na corrado-tu. sem zamenjal vlozek kljucavnice in je blo reseno....
samo da si resil in da se je kaja odpeljala v maribor :)
lpf
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60


Vrni se na Elektrika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron