avtoradio + ojačevalec

Napeljava, varovalke, releji, krmilniki, navigacijske naprave, avtoakustika, ...

Re: avtoradio + ojačevalec

OdgovorNapisal/-a Marcel dne Ne Mar 21, 2010 12:29 pm

Računalnik je IMAC 24" še ne eno leto star in je uštekan na drugo vtičnico kot fršterker je pa ista varovalka. Fršterker je pa yamaha RX-V350
naj bo pes auto al pa motor Nemc more bit!!!
MULTIVAN T4 VR6
AUDI 100 C3 (1986) (RIP)
VW HROŠČ (1975)
JAWA 350 ČZ
Uporabniški avatar
Marcel
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1604
Pridružen: Ne Avg 19, 2007 12:19 pm
Kraj: Celje

Re: avtoradio + ojačevalec

OdgovorNapisal/-a BeniNorc dne Ne Mar 21, 2010 1:40 pm

nevednez napisal/-a:pol je treba ojačevalec pregledat. Kaj imaš to za eno zadevo od ojačevalca in koliko je to staro?


ma kaj pa vem. rockford fosgate, 4kanalni, 4,8kW, 1,2kW po kanalu. staro, hm, ene 5 let? drugač pa neka profi scena. mi je kolega damjan posodil, da malo špila, ker meni je čist preveč tole za dnar stran metat. meni bi blo dost 4x75W po kanalu :D
Uporabniški avatar
BeniNorc
The Polish connection
 
Prispevkov: 3063
Pridružen: To Apr 08, 2008 5:02 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Golf .. na plinsko olje :)

Re: avtoradio + ojačevalec

OdgovorNapisal/-a nevednez dne Ne Mar 21, 2010 2:53 pm

Marcel napisal/-a:Računalnik je IMAC 24" še ne eno leto star in je uštekan na drugo vtičnico kot fršterker je pa ista varovalka. Fršterker je pa yamaha RX-V350


vštekaj vse skupaj v isto vtičnico (razdelilec) pa potem poročaj. Ponavadi so problemi z električnim potencialom ozemljitve.

BeniNorc napisal/-a:ma kaj pa vem. rockford fosgate, 4kanalni, 4,8kW, 1,2kW po kanalu. staro, hm, ene 5 let? drugač pa neka profi scena. mi je kolega damjan posodil, da malo špila, ker meni je čist preveč tole za dnar stran metat. meni bi blo dost 4x75W po kanalu :D


Potem je verjetno problem v ojačevalcu. Mogoče slabi spoji, suhi elektroliti, bi bilo treba malo pogledat. 5 let pa če je bil skoz v uporabi so verjetnost naštetega kar velika. Avto je zelo neugodno okolje za elektroniko.
Uporabniški avatar
nevednez
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 779
Pridružen: Pe Feb 16, 2007 3:33 pm
Avto: štirje krogci

Re: avtoradio + ojačevalec

OdgovorNapisal/-a BeniNorc dne Ne Mar 21, 2010 3:03 pm

nevednez napisal/-a:Potem je verjetno problem v ojačevalcu. Mogoče slabi spoji, suhi elektroliti, bi bilo treba malo pogledat. 5 let pa če je bil skoz v uporabi so verjetnost naštetega kar velika. Avto je zelo neugodno okolje za elektroniko.


sej zdej mam v planu zamenjat prvo radio (da bom imel 3 RCA izhode), potem pa upam da kar kmalu pride na vrsto nov ojačevalec..
Uporabniški avatar
BeniNorc
The Polish connection
 
Prispevkov: 3063
Pridružen: To Apr 08, 2008 5:02 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Golf .. na plinsko olje :)

Re: avtoradio + ojačevalec

OdgovorNapisal/-a david dne Ne Mar 21, 2010 4:53 pm

BeniNorc napisal/-a:
nevednez napisal/-a:če chinch kable izštekaš iz ojačevalca ali potem še vedno piska?

tako je. sm pol dobi še neko drugačno frekvenco [smilie=zeppelin.gif] ki še zavija zdraven :D


kaksen ojacevalec imas to
NO SMOKE, NO FUN :)

golf 3 gti edition R.I.P , golf 2 1.6d , jetta 1.6d , octavia 1.8 20v
david
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 530
Pridružen: Če Okt 29, 2009 9:33 pm
Kraj: Sveta Ana, Lenart
Avto: golf 2 1.6 d, Jetta 1.6 d, octavia 1.8 20v

Re: avtoradio + ojačevalec

OdgovorNapisal/-a BeniNorc dne Ne Mar 21, 2010 6:45 pm

david napisal/-a:
BeniNorc napisal/-a:
nevednez napisal/-a:če chinch kable izštekaš iz ojačevalca ali potem še vedno piska?

tako je. sm pol dobi še neko drugačno frekvenco [smilie=zeppelin.gif] ki še zavija zdraven :D


kaksen ojacevalec imas to

preberi 3 poste višje.
Uporabniški avatar
BeniNorc
The Polish connection
 
Prispevkov: 3063
Pridružen: To Apr 08, 2008 5:02 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Golf .. na plinsko olje :)

Re: avtoradio + ojačevalec

OdgovorNapisal/-a Piky dne Ne Mar 21, 2010 7:13 pm

BeniNorc napisal/-a:ma kaj pa vem. rockford fosgate, 4kanalni, 4,8kW, 1,2kW po kanalu. staro, hm, ene 5 let? drugač pa neka profi scena. mi je kolega damjan posodil, da malo špila, ker meni je čist preveč tole za dnar stran metat. meni bi blo dost 4x75W po kanalu :D

Premal "zofta" ti potegnejo zvočniki, pol pa ni čudno da ti vse piska in hrešči... :mrgreen:
The best engine in the world is the vagina.It can be started with one finger,it is self-lubricating,it takes any size piston and it changes its own oil every four weeks.
It is only a pity that the management system is so fucking temperamental.
Dr.H.O.K.
Uporabniški avatar
Piky
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1178
Pridružen: So Maj 10, 2008 11:25 am
Kraj: LJ
Avto: VW CORRADO VR6

Re: avtoradio + ojačevalec

OdgovorNapisal/-a david dne Ne Mar 21, 2010 8:04 pm

aha rockfort!
4krat 1200W max pover verjetno in to je 4krat 100-200 w rmsa ali sinusne moci! :wink:
tista moc moc ki pise gor na ojacevalcu in tista moc ki jo da v resnici ojacevalec ven sta cisto razlicni, to je lahko na kaksnih cungalunga firmah res smesna velika cifra gor napisana

to mora bit nekaj z ojacevalcom narobe, ce si napisal da brez cincov tudi piska oziroma je se hujse, masa mas porihtano.
kako mas maso pritjeno odzadaj na vijak od pasa? mas kakni ceveljcek gor ali olupani kabl pa podlozko pa je vredi stik da ni barve gor
NO SMOKE, NO FUN :)

golf 3 gti edition R.I.P , golf 2 1.6d , jetta 1.6d , octavia 1.8 20v
david
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 530
Pridružen: Če Okt 29, 2009 9:33 pm
Kraj: Sveta Ana, Lenart
Avto: golf 2 1.6 d, Jetta 1.6 d, octavia 1.8 20v

Re: avtoradio + ojačevalec

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne To Mar 23, 2010 2:39 am

BeniNorc napisal/-a:@žuc: bi pa vseeno mel 3 filtre če jih maš viška, nikol ne veš kdaj pridejo prav. mi lahko pustiš tel. št. na ZS, da ko bom v LJ, da te pokličem, da pridem iskat?


Može.
Sem mal manjkal par dni, fakin Telemach.
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: avtoradio + ojačevalec

OdgovorNapisal/-a Bemy dne Po Avg 22, 2011 9:37 pm

Glede na to da bi se lotil podobne zadeve in sicer rad bi montiral ojačevalc+wufer v prtljažnik pa me zanima ali moram vlečt posebej štrom za ojačevalc in ali so kaki konekotrji kje v prtljažniku za zadnje zvočnike( v zadnjih vratih).
Kak predlog?...da nebo kaj pislako :wink: :wink: !

Hvala!
lp
Uporabniški avatar
Bemy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: To Jun 22, 2010 7:16 pm
Avto: Audi A6 2,7 Tdi, l.2007

Re: avtoradio + ojačevalec

OdgovorNapisal/-a Piky dne Po Avg 22, 2011 11:29 pm

BureK napisal/-a:se ne bi ti raje zapeljal do nekoga ki se profesionalno ukvarja s tem ?

[smilie=zeppelin.gif]

to je bila tudi moja prva misel, ko sem prebral vprašanje. :mrgreen:
ja, + je najbolje potegnit direkt z akumulatorja in glej da ne pozabiš na varovalko(pri akuju in ne odzadaj pri ojačevalcu-kot sem že videl pri marsikom!).
razloži zakaj bi rabil zadnje konektorje za zvočnike? če misliš nanje priklopiti ojačevalec pozabi, razen če ima ojačevalec možnost priklopa direkt na izhode radia, drugače rabiš kable od radia do ojačevalca(činči-nizkonapetostni izhodi).

LP
The best engine in the world is the vagina.It can be started with one finger,it is self-lubricating,it takes any size piston and it changes its own oil every four weeks.
It is only a pity that the management system is so fucking temperamental.
Dr.H.O.K.
Uporabniški avatar
Piky
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1178
Pridružen: So Maj 10, 2008 11:25 am
Kraj: LJ
Avto: VW CORRADO VR6

Prejšnja

Vrni se na Elektrika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

cron