avtoradio + ojačevalec

Napeljava, varovalke, releji, krmilniki, navigacijske naprave, avtoakustika, ...

avtoradio + ojačevalec

OdgovorNapisal/-a BeniNorc dne Če Mar 18, 2010 12:42 am

spet imam problem =)

danes sem na novo zložil muziko. in sicer imam zdej sprednje in zadnje zvočnike zvezane preko ojačevalca, dva kanala izhod gre iz radia na ojačevalec preko 2 činčev. na novo sem potegnil tudi remote kabel.
prej sem imel priklopljena samo zadnja dva zvočnika na ojačevalec.

od kar sem zložil vse to skupaj mi v zvočnikih piska.. in sicer od avta oz. mašina, bolj ko daš gas, bolj visok ton piska.. pač je ful nadležno..

kaj bi lahko zajebavalo?? vsi kontakti so vredu, sem preveril, ni slabih stikov.
Uporabniški avatar
BeniNorc
The Polish connection
 
Prispevkov: 3063
Pridružen: To Apr 08, 2008 5:02 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Golf .. na plinsko olje :)

Re: avtoradio + ojačevalec

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne Če Mar 18, 2010 1:17 am

Kabel od napajanja ojačevalca imaš zraven činč kablov ...pa verjetno činče si vzel najcenejše kar jih je blo :D
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

Re: avtoradio + ojačevalec

OdgovorNapisal/-a hex dne Če Mar 18, 2010 1:51 am

plus kabel na levo (kjer gre ves strom), cince na desno. pa ene ornk nabav.
Chicks that dig dubs rule. Chicks that drive them is marriage material.
Uporabniški avatar
hex
Ima majhen penis
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Po Feb 27, 2006 1:04 am
Kraj: koroška bela
Avto: '89 GTI 16V (ABF), '06 Audi A4 3.0 TDI quattro

Re: avtoradio + ojačevalec

OdgovorNapisal/-a BeniNorc dne Če Mar 18, 2010 2:25 am

hex napisal/-a:plus kabel na levo (kjer gre ves strom), cince na desno. pa ene ornk nabav.

hex. to je že vse tako. je blo že v avtu, si že ti imel tako. plus gre po levi, činči po desni. .. kabli izolirani.. edino remote sm dal po levi zdraven štroma..?
Uporabniški avatar
BeniNorc
The Polish connection
 
Prispevkov: 3063
Pridružen: To Apr 08, 2008 5:02 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Golf .. na plinsko olje :)

Re: avtoradio + ojačevalec

OdgovorNapisal/-a BeniNorc dne Če Mar 18, 2010 2:26 am

jinx82 napisal/-a:Kabel od napajanja ojačevalca imaš zraven činč kablov ...pa verjetno činče si vzel najcenejše kar jih je blo :D

vsak je iz svoje strani, čisto narazen prideta. činči, pa nevem, zgledajo kar ok, kabli so dokaj debeli in nikjer ni zacvikano. sej so 3 pari činčev v avtu, bom probal kere druge priklopit.
Uporabniški avatar
BeniNorc
The Polish connection
 
Prispevkov: 3063
Pridružen: To Apr 08, 2008 5:02 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Golf .. na plinsko olje :)

Re: avtoradio + ojačevalec

OdgovorNapisal/-a hex dne Če Mar 18, 2010 2:54 am

tisti cinci so en drek
Chicks that dig dubs rule. Chicks that drive them is marriage material.
Uporabniški avatar
hex
Ima majhen penis
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Po Feb 27, 2006 1:04 am
Kraj: koroška bela
Avto: '89 GTI 16V (ABF), '06 Audi A4 3.0 TDI quattro

Re: avtoradio + ojačevalec

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Če Mar 18, 2010 4:11 am

Probaj, če bo kaj razlike: odklopi minus na ojačevalcu (če ga imaš pripeljanega od spredaj) in pripelji minus z eno kratko a debelo žico direkt iz karoserije - se pravi, namesto žice za minus iz armature, rele oz fuse-plate, priklopi minus na ojačevalcu direkt na karoserijo, na nek vijak v bližini. Dolgi minus-kabli se lahko hitro obnašajo kot antene, ni nujno da bo pomagalo, probaš lahko pa v par minutah.

Lahko preveriš vse tri kombinacije: minus pripeljan skupaj s + odspredaj; minus samo zadaj; minus pripeljan od spredaj in dodatno vežeš še na maso v bližini ojačevalca (izenačevanje potencialov). Eno od teh variant imaš že, probaš še ostali dve, pole probamo naprej. Če si zvezal na četrto varianto, si rocket-scientist :lol:

Ali piska v vseh štirih zvočnikih, ali samo v enem paru, spredaj, zadaj, levo, desno, kje si speljal kable za zvočnike ?

Dovolj je ena slaba masa na dovodu signala na koaksialnem kablu in zopet piska...

Probaj pa če da vidimo (reko shiptari) :mrgreen:
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: avtoradio + ojačevalec

OdgovorNapisal/-a Deedko dne Če Mar 18, 2010 8:30 am

če te bo se zafrkavalo se lahko oglasim, sem ze kar nekaj sistemov zvezal in use normalno delalo.

lp
Power is nothing without control!!!!!
Uporabniški avatar
Deedko
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 340
Pridružen: To Okt 27, 2009 8:56 pm
Kraj: Podbočje
Avto: Audi 80 1.6TD ; Jeep GC 5.2V8

Re: avtoradio + ojačevalec

OdgovorNapisal/-a Tha Reel M dne Če Mar 18, 2010 9:40 am

skor gotovo je tako kot je reku zuc mac...preslaba masa. Probaj to kar ti je reku...sedaj ne vem kak kabel za maso imas, ma mora biti vsaj 25% večji presek kot od plusa. Poleg tega preveri maso iz akkuja na pleh, preveri stik mase kabla, ki gre na ojačevalec, da je res spucano in da je naležna povšina zadostna..itd..

Lp
M
1J1 MK IV TDI & Scirocco GTX 16 V 88" -- > Me ON AIR http://www.livestream.com/scirocco
Uporabniški avatar
Tha Reel M
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2652
Pridružen: So Maj 05, 2007 6:00 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Ja moj avto ja!

Re: avtoradio + ojačevalec

OdgovorNapisal/-a BeniNorc dne Če Mar 18, 2010 9:56 am

kabel za maso je enako debel kot plus kabel. masa je odzadej prišraufana pod pase (pod zadnjim sedežem, direkt na karoserijo.
po levi strani je napeljan kabel za +, za remote in sprednji levi zvočnik. po desni strani so napeljani 3 pari činčev (zamotani v folijo) in kabel za desni sprednji zvočnik.

bom pol probal malo pretaknit. včeraj je bla že dost ura in je bla tema pa nisem več nič videl..
Uporabniški avatar
BeniNorc
The Polish connection
 
Prispevkov: 3063
Pridružen: To Apr 08, 2008 5:02 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Golf .. na plinsko olje :)

Re: avtoradio + ojačevalec

OdgovorNapisal/-a WOB dne Če Mar 18, 2010 10:32 am

BeniNorc napisal/-a:bom pol probal malo pretaknit. včeraj je bla že dost ura in je bla tema pa nisem več nič videl..


drugič pa reč, ti bom svetu z okna [smilie=biggrin.gif]
...ko zakoni fizike izginejo, in ko adrenalin zamenja kri..... Golf GTI G60
Uporabniški avatar
WOB
Kolpasan
 
Prispevkov: 2632
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:40 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Mk1 GTI, Mk1 Cabrio, Mk2 G60

Re: avtoradio + ojačevalec

OdgovorNapisal/-a BeniNorc dne Če Mar 18, 2010 10:35 am

WOB napisal/-a:drugič pa reč, ti bom svetu z okna [smilie=biggrin.gif]

če se pa skrivaš pred tv-jem :D
Uporabniški avatar
BeniNorc
The Polish connection
 
Prispevkov: 3063
Pridružen: To Apr 08, 2008 5:02 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Golf .. na plinsko olje :)

Re: avtoradio + ojačevalec

OdgovorNapisal/-a nevednez dne Pe Mar 19, 2010 12:21 am

minus za avtoradio potegni iz iste točke kot je masa ojačevalca. Kabel 2.5mm2 ali več.
Pa solidni chinch kabli

Lahk je pa tud z ojačevalcem kaj narobe.
Uporabniški avatar
nevednez
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 779
Pridružen: Pe Feb 16, 2007 3:33 pm
Avto: štirje krogci

Re: avtoradio + ojačevalec

OdgovorNapisal/-a Piky dne Pe Mar 19, 2010 2:47 pm

jaz sem imel čisto navadne činče, pa nisem imel nikoli problemov z piskanjem... :mrgreen:
drugače pa, če ti ne uspe nič drugega, uporabi kakšen filter, pa bo... :wink:
The best engine in the world is the vagina.It can be started with one finger,it is self-lubricating,it takes any size piston and it changes its own oil every four weeks.
It is only a pity that the management system is so fucking temperamental.
Dr.H.O.K.
Uporabniški avatar
Piky
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1178
Pridružen: So Maj 10, 2008 11:25 am
Kraj: LJ
Avto: VW CORRADO VR6

Re: avtoradio + ojačevalec

OdgovorNapisal/-a BeniNorc dne Pe Mar 19, 2010 5:14 pm

evo. spet nič [smilie=zeppelin.gif]

sem probal dat drugo maso (maso na drugo mesto), pa radio in ojačevalec na isto maso, pa druge činče, pa drugi remote, pa drugi radio. v glavnem še kos piskaaaaaa. aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :evil: nevem več..

piky: kakšen filter? sem razmišljaj da bi naredu dušilko (kabel ovil okol magneta).. sm na kater kabel, če sem vse sprobal dat drugo pa še skos piska?
Uporabniški avatar
BeniNorc
The Polish connection
 
Prispevkov: 3063
Pridružen: To Apr 08, 2008 5:02 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Golf .. na plinsko olje :)

Re: avtoradio + ojačevalec

OdgovorNapisal/-a Piky dne So Mar 20, 2010 12:00 am

enkrat sem vzel filter v big bangu, za odstranjevanje šuma(priklopiš vmes pri plusu in na maso), ko sem si delu TV v golfiča. tisto bi ti mogoče tudi pomagalo.
moram malo pobrskat, se mi valja nekje.
The best engine in the world is the vagina.It can be started with one finger,it is self-lubricating,it takes any size piston and it changes its own oil every four weeks.
It is only a pity that the management system is so fucking temperamental.
Dr.H.O.K.
Uporabniški avatar
Piky
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1178
Pridružen: So Maj 10, 2008 11:25 am
Kraj: LJ
Avto: VW CORRADO VR6

Re: avtoradio + ojačevalec

OdgovorNapisal/-a Tha Reel M dne So Mar 20, 2010 1:50 am

a mas Alpine avtoradio?
1J1 MK IV TDI & Scirocco GTX 16 V 88" -- > Me ON AIR http://www.livestream.com/scirocco
Uporabniški avatar
Tha Reel M
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2652
Pridružen: So Maj 05, 2007 6:00 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Ja moj avto ja!

Re: avtoradio + ojačevalec

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne So Mar 20, 2010 9:19 am

Če rabiš filter...

Slika

Slika

Slika

... ene 200 jih še mam :D

Ampak če si menjal radio in je isto, pole to ni to.
Nekaj ni zvezano kot mora bit.
A ojačevalec je v redu ?
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: avtoradio + ojačevalec

OdgovorNapisal/-a BeniNorc dne So Mar 20, 2010 1:09 pm

pa smo nekaj pogruntali. sm že zmerm ne.

na ojačevalcu je gum, ki če ga premaknem na 180hz potem ne piska, ampak delajo samo basi. če ga dam na 40hz, potem piska in špila vse. mislim kr nekaj.. nevem no, na radiu je nastavljen rear out in ne sub, tako da to bi moralo štimat.

@žuc: bi pa vseeno mel 3 filtre če jih maš viška, nikol ne veš kdaj pridejo prav. mi lahko pustiš tel. št. na ZS, da ko bom v LJ, da te pokličem, da pridem iskat?
Uporabniški avatar
BeniNorc
The Polish connection
 
Prispevkov: 3063
Pridružen: To Apr 08, 2008 5:02 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Golf .. na plinsko olje :)

Re: avtoradio + ojačevalec

OdgovorNapisal/-a nevednez dne So Mar 20, 2010 10:17 pm

če chinch kable izštekaš iz ojačevalca ali potem še vedno piska?
Uporabniški avatar
nevednez
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 779
Pridružen: Pe Feb 16, 2007 3:33 pm
Avto: štirje krogci

Re: avtoradio + ojačevalec

OdgovorNapisal/-a BeniNorc dne So Mar 20, 2010 10:20 pm

nevednez napisal/-a:če chinch kable izštekaš iz ojačevalca ali potem še vedno piska?

tako je. sm pol dobi še neko drugačno frekvenco [smilie=zeppelin.gif] ki še zavija zdraven :D
Uporabniški avatar
BeniNorc
The Polish connection
 
Prispevkov: 3063
Pridružen: To Apr 08, 2008 5:02 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Golf .. na plinsko olje :)

Re: avtoradio + ojačevalec

OdgovorNapisal/-a Marcel dne So Mar 20, 2010 10:30 pm

pol je 99% ojačevalec. Mogoče maš kje prah(razdri, spihaj).
Zdaj bom pa js še neki uprašo če je kdo tak strokovnjak.
Js mam v sobi en yamaha 5.1 sistem in ko vklopim gor računalnik je use kul in ko vklopim gor TV je tud use kul ampak če pa hočem oba naenkrat met mi pa brni tak koda bi bil kir kabl zanič sam ni ker posamezno pa dela use. Probal sem že kable zamenjat, kanale zamenjat, use sm probo pa brni. je mogoče da sm dal na kup take naprave da bi se kakšne frekvence teple? Nism glih profi na tem področju do potankosti sam ni mi pa tud tuje glih tole.
naj bo pes auto al pa motor Nemc more bit!!!
MULTIVAN T4 VR6
AUDI 100 C3 (1986) (RIP)
VW HROŠČ (1975)
JAWA 350 ČZ
Uporabniški avatar
Marcel
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1604
Pridružen: Ne Avg 19, 2007 12:19 pm
Kraj: Celje

Re: avtoradio + ojačevalec

OdgovorNapisal/-a BeniNorc dne So Mar 20, 2010 10:58 pm

Marcel napisal/-a:pol je 99% ojačevalec. Mogoče maš kje prah(razdri, spihaj).
Zdaj bom pa js še neki uprašo če je kdo tak strokovnjak.
Js mam v sobi en yamaha 5.1 sistem in ko vklopim gor računalnik je use kul in ko vklopim gor TV je tud use kul ampak če pa hočem oba naenkrat met mi pa brni tak koda bi bil kir kabl zanič sam ni ker posamezno pa dela use. Probal sem že kable zamenjat, kanale zamenjat, use sm probo pa brni. je mogoče da sm dal na kup take naprave da bi se kakšne frekvence teple? Nism glih profi na tem področju do potankosti sam ni mi pa tud tuje glih tole.

včasih na rač. so ekrani zafrkavali, da je frekvenca zajebavala. mogoče bi blo kul da daš TV in ekran nekam drugam v vtičnico ki je na drugi varovalki. pri nas je to pomagalo. nam je muzika brnela za fešto (4kW) in je blo res nadležno. smo samo potegnili kabel za ekran iz druge vtičnice in je bil problem rešen.
Uporabniški avatar
BeniNorc
The Polish connection
 
Prispevkov: 3063
Pridružen: To Apr 08, 2008 5:02 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Golf .. na plinsko olje :)

Re: avtoradio + ojačevalec

OdgovorNapisal/-a bean dne Ne Mar 21, 2010 3:02 am

Marcel je napisal/-a:
pol je 99% ojačevalec. Mogoče maš kje prah(razdri, spihaj).
Zdaj bom pa js še neki uprašo če je kdo tak strokovnjak.
Js mam v sobi en yamaha 5.1 sistem in ko vklopim gor računalnik je use kul in ko vklopim gor TV je tud use kul ampak če pa hočem oba naenkrat met mi pa brni tak koda bi bil kir kabl zanič sam ni ker posamezno pa dela use. Probal sem že kable zamenjat, kanale zamenjat, use sm probo pa brni. je mogoče da sm dal na kup take naprave da bi se kakšne frekvence teple? Nism glih profi na tem področju do potankosti sam ni mi pa tud tuje glih tole.

včasih na rač. so ekrani zafrkavali, da je frekvenca zajebavala. mogoče bi blo kul da daš TV in ekran nekam drugam v vtičnico ki je na drugi varovalki. pri nas je to pomagalo. nam je muzika brnela za fešto (4kW) in je blo res nadležno. smo samo potegnili kabel za ekran iz druge vtičnice in je bil problem rešen.



to dela pri nas na ozvočenju (ansambel) ko je slaba ozemljitev, je pa zelo možno da je tudi tukaj to.


no zdej pa dovolj OT ;) :lol:
Uporabniški avatar
bean
Ajvar
 
Prispevkov: 1517
Pridružen: To Jun 17, 2008 12:17 am
Kraj: Studeno; Postojna
Avto: Hrošč 1200J '74, Golf mkVI GTI '11

Re: avtoradio + ojačevalec

OdgovorNapisal/-a nevednez dne Ne Mar 21, 2010 3:45 am

BeniNorc napisal/-a:
nevednez napisal/-a:če chinch kable izštekaš iz ojačevalca ali potem še vedno piska?

tako je. sm pol dobi še neko drugačno frekvenco [smilie=zeppelin.gif] ki še zavija zdraven :D



pol je treba ojačevalec pregledat. Kaj imaš to za eno zadevo od ojačevalca in koliko je to staro?

Marcel napisal/-a:pol je 99% ojačevalec. Mogoče maš kje prah(razdri, spihaj).
Zdaj bom pa js še neki uprašo če je kdo tak strokovnjak.
Js mam v sobi en yamaha 5.1 sistem in ko vklopim gor računalnik je use kul in ko vklopim gor TV je tud use kul ampak če pa hočem oba naenkrat met mi pa brni tak koda bi bil kir kabl zanič sam ni ker posamezno pa dela use.


Imaš to navaden PC ali prenosnik? Če imaš prenosnik poskusi tako, da imaš prenosnik na bateriji, napajalnik izključi. Problem pri prenosnikih je slaba kvaliteta napajalnikov. Največkrat je pa problem z masami oziroma ozemljitvijo. Imaš vse tri stvari uštekane v isto vtičnico(razdelilec)?
Uporabniški avatar
nevednez
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 779
Pridružen: Pe Feb 16, 2007 3:33 pm
Avto: štirje krogci

Naslednja

Vrni se na Elektrika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov