Težave z daljinskim centralnim in alarmom-GT

Napeljava, varovalke, releji, krmilniki, navigacijske naprave, avtoakustika, ...

Težave z daljinskim centralnim in alarmom-GT

OdgovorNapisal/-a damacgti dne To Apr 13, 2010 1:33 pm

Pozdravljeni.V avtu imam vgrajen GT-jev alarm z daljinskim centralnim in daljinskim pomikom šip,zadeva je ves čas lepo delovala naenkrat pa mi je alarm zablokiral vžig in začel piskati v eno,potem sem ga enostavno izklopil,nato so začele štrajkati šipe,enkrat ni delala leva enkrat desna,dokler nekega dne elekronika ni ustavila šip,ko sem jih spustil in je potrgalo zajle,modul sem dal elektroniku da ga premeri pa je rekel,da vse štima,če ima kdo kako idejo ali misel ogrog te zadeve bo pomoč dobrodošla.Lep pozdrav.
Living with the gti is better.
Uporabniški avatar
damacgti
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: Ne Okt 25, 2009 2:22 pm
Kraj: Novo mesto
Avto: VW Golf 2 GTI 1.8 16V

Re: Težave z daljinskim centralnim in alarmom-GT

OdgovorNapisal/-a Vičo dne Sr Apr 14, 2010 10:18 am

Hm, nisi napisal za kakšen avto se gre - dajmo predvidevat da se gre za dvojko.

Dvojka nima pri električnem pomiku stekel popolnoma nobene elektronike, za razliko od recimo trojke ali Corrada.
Tako da sklepam, da imaš ti to prevezano preko tega GT modula. Če je temu tako, je edina varianta, da modul hebe stvar - drugo nima bit kaj, saj razen stikalc, dveh relejev in par kablov ničesar ni :)
Ladeluftgekühlt
Uporabniški avatar
Vičo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 3327
Pridružen: Pe Jan 27, 2006 12:28 am
Kraj: Bistrc
Avto: '90 GTi G60

Re: Težave z daljinskim centralnim in alarmom-GT

OdgovorNapisal/-a damacgti dne Sr Apr 14, 2010 12:54 pm

Ja pozabil sem napisat,da gre za gti-ja 2,je pa drugač ta zadeva naknadno zmontirana ,vse je vezano prek alarma iz alarma pride ven pa enih 20 žic. :?Ker tudi,če modul alarma snamem z konektorja avto sploh ne vžge.
Living with the gti is better.
Uporabniški avatar
damacgti
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: Ne Okt 25, 2009 2:22 pm
Kraj: Novo mesto
Avto: VW Golf 2 GTI 1.8 16V

Re: Težave z daljinskim centralnim in alarmom-GT

OdgovorNapisal/-a Vičo dne Sr Apr 14, 2010 2:34 pm

Hja, verjetno je tale modul vstavljen nekam na kakšen pomemben kabel in deluje kot nekakšno stikalo, recimo na kabel bencinske pumpe ali pa kakšen kabel pri klučavnici (samo predvidevam, ne vem kam se to ponavadi poveže) - zato ne vžge, ko modul ne deluje pravilno/je izklopljen. Tako da če bi hotel vžgat avto brez modula, moraš najti kateri kabel je prekinjen na original inštalaciji od avta in ga uštukat nazaj.
Imaš morda kakšne papirje, shemo ali kaj podobnega od tega GT alarma? Bi verjetno prišlo prav.
Morda bi se pa dalo tudi na internetu najti kakšno dokumentacijo, če poveš točen tip modula.
Ladeluftgekühlt
Uporabniški avatar
Vičo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 3327
Pridružen: Pe Jan 27, 2006 12:28 am
Kraj: Bistrc
Avto: '90 GTi G60

Re: Težave z daljinskim centralnim in alarmom-GT

OdgovorNapisal/-a damacgti dne Če Apr 15, 2010 12:24 am

Hm,papirjev ali kake sheme od te zadeve nimam.Najraje bi vse skupaj snel,ampak bi moral celo armaturo snet,ker je kablov cel kup,pa prejle sem si zadevo malo pobližje ogledal in moram priznat,da mojstri,ki so to montirali so rahlo sgregani z natnčnostjo in estetiko.Je pa imela ta zadeva tudi funkcijo,da,če si naprimer odprl voznikova vrata in poizkusil avto vžgat se je zaklenil prekinil se je električni tok in začel je piskat alarm,ki je imel za delovanje lastnega napajanja za približno pol ure,dejansko te je zaklenil v avto.Kar se tiče pa sheme sem pa že iskal po internetu ampak brez uspeha,veliko podobnih zadev vendar ni tiste,ki jo iščem...razen,če morda nisem iskal na pravem mestu?? :?
Living with the gti is better.
Uporabniški avatar
damacgti
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: Ne Okt 25, 2009 2:22 pm
Kraj: Novo mesto
Avto: VW Golf 2 GTI 1.8 16V

Re: Težave z daljinskim centralnim in alarmom-GT

OdgovorNapisal/-a Vičo dne Če Apr 15, 2010 11:45 am

Fanj delo :?
Kaj pa če bi probal kje dobit nov takšen modul, kot ga imaš zdaj, oziroma da paše na konektor. Bi samo priklopu novega in bi morda delalo še par let.
Ladeluftgekühlt
Uporabniški avatar
Vičo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 3327
Pridružen: Pe Jan 27, 2006 12:28 am
Kraj: Bistrc
Avto: '90 GTi G60

Re: Težave z daljinskim centralnim in alarmom-GT

OdgovorNapisal/-a damacgti dne Če Apr 15, 2010 2:07 pm

Ja najbolše bi blo zamenjat,ampak na modulu so sicer neke številke,ki pa mi nič ne pomagajo,na servisu so rekli najboljš novo,tako,da sploh ne vem za kakšen model gre oz.serijo.Je pa po mojem kakšen čip skurjen,mislim,da bom dal še enkrat preverit vezje,ampak k drugemu elektroniku,ker ta prejšnji mi je malo sumljiv(eni so trezni drugi so srečni in on je večino časa srečen).No ja v glavnem najprej zmert vezje,če pa to ni krivo bom pa vse skupaj ven vzel pa vse konektorje in kable prečekiral in mislim,da nekaj se bo moralo najti. :mrgreen:
Living with the gti is better.
Uporabniški avatar
damacgti
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: Ne Okt 25, 2009 2:22 pm
Kraj: Novo mesto
Avto: VW Golf 2 GTI 1.8 16V

Re: Težave z daljinskim centralnim in alarmom-GT

OdgovorNapisal/-a tomos90 dne So Apr 17, 2010 11:35 pm

Jaz mam tudi težave z alarmom. Že ko sem ga kupil (Golf II, navaden dizel) je imel montiran META System alarem (s senzorji na stebričku, kodno varovan vžig mende, pa še par stvari, nevem kaj točnu). Alarem mi koristi le za centralno zaklepanje saj se z njim ne počutim prav nič varneje. A sem prenehal uporabljati dalinc, ker se mi je alarem začel kar nenadzorovano prižigat. Avto zaklenem na dalinc (centralno vezano prek alarma) in grem za 5 min stran, pa se kar začne alarmiranje, brez da bi se kaj zgodilo. Upije pa tako nagraužno. Sem sklopil senzorje, misleč da so že stari in kar nekaj "videvajo", a kaj ko ni nič pomagalo.

Še kdo tak problem s takim alarmom?
Uporabniški avatar
tomos90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 621
Pridružen: Ne Mar 14, 2010 9:41 pm
Kraj: Novo mesto
Avto: VW T3 Multivan

Re: Težave z daljinskim centralnim in alarmom-GT

OdgovorNapisal/-a ChromArt dne Če Apr 29, 2010 12:16 am

Na GT alarmu skoraj nima smisla doma merit vezja, ker imajo že od samega začetka vso pamet v enem in kasneje v dveh mikroprocesorjih, ki z leti v kolektivno odpovesta. Tudi če ti uspe ugotovit,da napaka izvira iz čipa, ga ne moreš sam zamenjat, ker ga kot prvo ne dobiš ne v tušu in ne na netu in kot drugo je spajkalnik zanj dražji od dveh novih alarmov. Rešitev je ponavadi edino ta,da cel alarm enostavno pobereš iz avta ven in obnoviš prvotno instalacijo ali pa centralo snameš na konktorju, poiščeš sivi dve žici in ju kratko skleneš. Centralo se skupaj z daljincem pošlje mojstru v MB, zamenja ti čip in jo pošlje nazaj. Meni je nazadnje računal 7000 SIT in stvar dela dalje. Seveda pa je treba predvsem najprej temeljito pregledat instalacijo alarma, posebej konektor na centrali alarma zaradi morebitnih slabih stikov!
V dolini tihi je motorka pela...
Uporabniški avatar
ChromArt
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 336
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 7:43 pm
Kraj: Stolovnik,KRŠKO
Avto: AUDI 80 TDI; GOLF 2 1.8 PB; GOLF 4 VAR TDI 4MOTION

Re: Težave z daljinskim centralnim in alarmom-GT

OdgovorNapisal/-a damacgti dne Ne Maj 02, 2010 10:46 am

Evo vse skupaj sem pobral ven in moram priznat,da se čudim,da je ta zadeva sploh delovala,večje šušmarije še nisem videl,spoji so na roke zmotane žice izolirane z selotejpom,žice petkrat štukane,da se začne z zeleno na drugi strani pride ven pa rjava itd.Škoda,ker sem trenutno brez fotoaparata,da bi pokazal to čudo mojstrovine.Tako da sem se odločil za nakup nove zadeve pa bo vsaj mir nekaj časa.
Living with the gti is better.
Uporabniški avatar
damacgti
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: Ne Okt 25, 2009 2:22 pm
Kraj: Novo mesto
Avto: VW Golf 2 GTI 1.8 16V


Vrni se na Elektrika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

cron