Uups... avto ne vžge

Napeljava, varovalke, releji, krmilniki, navigacijske naprave, avtoakustika, ...

Uups... avto ne vžge

OdgovorNapisal/-a triathlet dne Po Maj 17, 2010 12:37 pm

Torej, tisti ki imate hišo, v nedeljah kosite travco, obrezujete drevje bla bla bla. Jaz, blokovski dečko, pa gedorce v roke okol avta prčkam neki:)

No včeraj sem se lotil zamenjati žarnico v pepelniku, kako mi je ratalo ne vem, uglavnem nardim stik, pokurim varovalko za notranjo osvetlitev, radio. Prvo kar sem preveril, je blo, če sm skuru še kej več, in takoj obrnu ključ. Dobro, avto dela. Se odpelem še na petrol po varovalko in žarnico.

In glej ga zlomka, ko potegnem plato z varovalkami dol, da bi zamnjal varovalko, mi v rokah ostane par kablov od relejev. ://

Slika
Pa če obrazložim še zgornjo sliko.

Edin kabel ki je ostal priključen je bil kabel A. Pelje iz releja 2 na zadnjo stran plate z varovalkami.

kabel B je ostal priključen na releju, vendar je drug konec mahal po svoje. Ne vem kam ga prklopt :(

Na releju za pumpo je bla stvar taka...prklučen je bil samo tamal kabl k je neoznačen. Priključim še D, in pumpa ob kontaktu zabrni...

Ostane še kabel C, ki zopet ne vem, kam nej ga prklučim.

Če sedaj, ko hočem vžgati avto, dam kontakt, slišim pumpo za sekundo, dve, ko nardi bzzzz. (Prvo ubacim kljuc, okrenem krug da benzinska pumpa odradi bzzzz.) haha Potem, pa avto samo vergla.


Torej, če mi kdo lahko pomaga, kakorkoli, bom zelo hvaležen.
Gre se pa za golf 1 cabrio l. 87 z mašino od golf 3 gti 8V...

P.s. varovalke sm use še enkrat pregledov, so dobre. Konektorje stisnil s kleščami, tako da sedaj moraš biti malo Popaya, da jih snameš dol. Ne padejo kar sami od sebe.
Uporabniški avatar
triathlet
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Jan 21, 2009 3:59 pm
Kraj: Radovljica
Avto: Golf mk1 cabrio

Re: Uups... avto ne vžge

OdgovorNapisal/-a Gloga dne Po Maj 17, 2010 1:59 pm

Kaj ce bi ti naprej Davorja poklical, ki ti je avto vkup dajal?
Oh Nein, die Manta's!
Uporabniški avatar
Gloga
Blazen na cvick
 
Prispevkov: 5239
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 3:22 am
Kraj: Scheraunitz
Avto: '97 Henri Lloyd Yachting

Re: Uups... avto ne vžge

OdgovorNapisal/-a triathlet dne Ne Maj 23, 2010 11:32 am

Evo smo rešili problem:)
Uporabniški avatar
triathlet
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Jan 21, 2009 3:59 pm
Kraj: Radovljica
Avto: Golf mk1 cabrio

Re: Uups... avto ne vžge

OdgovorNapisal/-a Gloga dne Po Maj 24, 2010 12:46 am

Inu?
Oh Nein, die Manta's!
Uporabniški avatar
Gloga
Blazen na cvick
 
Prispevkov: 5239
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 3:22 am
Kraj: Scheraunitz
Avto: '97 Henri Lloyd Yachting

Re: Uups... avto ne vžge

OdgovorNapisal/-a triathlet dne Po Maj 24, 2010 10:06 am

Najprej golfa pošlepat do avtoštromarja, potem je pa mel 20min dela, da je neki premeru, staknu kable skupaj in avto je vžgal:) in še zmeraj vžiga:)

Smešno pa je, ko ti štromar reče, da je cela napaljava bolj tako tako. Pa prašaš zakaj. Pa začne... Vsi avtomobili morjo imet varovalke že v motornem prostoru, da, če slučajno pride do kje do stika, da avto ne pogori. Mi je svetoval, da naj naredim to, ker pač tega starejši avtomobili niso imeli. Druga stvar, ki ga je zmotila, je to, da kabel, predno pride do porabnika oz skozi požarno steno, mora imeti precej veliko zanko. Se pravi, predno pride kabel, do porabnika/požarne stene, mora iti v črko U. To pa zaradi tega, da kapljice vode, ne drsijo po kablu do porabnika.
Uporabniški avatar
triathlet
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Jan 21, 2009 3:59 pm
Kraj: Radovljica
Avto: Golf mk1 cabrio


Vrni se na Elektrika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov

cron