Daljinsko centralno zaklepanje

Napeljava, varovalke, releji, krmilniki, navigacijske naprave, avtoakustika, ...

Daljinsko centralno zaklepanje

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Sr Jun 16, 2010 11:07 pm

Nikakor ne morem sprogramirat ključa da bi se "povohal" z avtom (Sharan vr6, let. 1998)
Delam po navodilih iz knjige in se ne povohata.

Dam ključ v šoferska vrata, odklenem trikrat, zasveti LED dioda v vratih, izvlečem ključ, stisnem in držim tipko za zaklepanje, pritisnem trikrat tipko za odklepanje, spustim obe tipki, ključ 5x požmiga, torej oddaja signal, avto ne šmirgla, luč v vratih sveti kot da ni nič in po določenem času (cca 20sec od začetka postopka) ugasne. Morala bi pa utripat ob sprejemanju signala iz ključa in potem naj bi bil ključ sinhroniziran s centralo daljinskega zaklepanja. Pa se ne povohata.

V ključu so povsem nove baterije, ključ prej sploh ni delal pa sem našel slabe stike, polotal in zdaj "dela", vsaj rdeča ledica utripne, ko pritisneš tipko. Kako je pravilno, če eno tipko držim mora ledica svetit dokler tipke ne spustim ali samo utripne ne glede na to kolko časa držiš tipko ? Da probam vsaj malo locirat napako, ali je ključ al centrala.

Poleg tega sploh ne najdem enote oz. računalnika za daljinsko centralno zaklepanje.
Naj bi bila pod šoferskim sedežem, pa je ni.
Niti kablov niti pritdilnih vijakov, nič.
Funkcije povezane na zaklepanje pa delajo.
Vklop izklop alarma, enkrat zakleneš je alarm ON, če dvakrat je alarm OFF, avto seveda zaklenjen.
Če držiš ključ v poziciji odklenjeno, se odprejo vsa okna in obrato, zakleneš in držiš, okna se zaprejo.
Alarm dela; če pustim okna odprta pri zaklenjenem avtu, se alarm kmalu sproži.

Funkcije delajo vse, škatle pa ni nikjer. Je možno da je še kje drugje montirana, ker pod sedežem je ni.
Kje je montiran sprejemnik za daljinca, Fritz mi je rekel okoli lučk na stropu, pa ga ni.

V navodilih enkrat omenja da je zadeva IR (infra-rdeča, kot daljinec za TV), spet v drugem odstavku piše radijsko vodeno centralno zaklepanje... kaj je zdaj res ?

Pozna kdo al pa če lahko pogleda v ETKO al nekam, da vsaj najdem kje je računalnik in kje sprejemnik.


Hvala, Žuc [smilie=blink.gif]
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Daljinsko centralno zaklepanje

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Pe Jun 18, 2010 3:32 am

Nimate pojma, a :roll:
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Daljinsko centralno zaklepanje

OdgovorNapisal/-a BureK dne Pe Jun 18, 2010 7:43 am

zapelji na uradni servis. če oni niso sposobni rešit, jim zagroziš da boš pisal tistim hudim šefom iz Porscheja in bojo pobrali licenco vsem skupaj :mrgreen:
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: Daljinsko centralno zaklepanje

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Pe Jun 18, 2010 9:41 am

Eh, na pooblaščencu zrihtajo tud če ne vejo kaj je narobe.
Zamenjajo vse pa je :roll:

Za začetek bi rad najdu ta računalnik in sprejemnik v avtu, da vidim kaj se jima dogaja.
Na netu sem našel kar precej problemov in rešitev okoli tega, samo vsi imajo comp pod šoferskim sedežem.
Večina napak izhaja iz tega, da comp zalije voda.
Pri meni ni vode in ni compa.
No, včeraj je bila tudi voda, med nalivom sem imel "malček" odprte šipe, moker k sreči samo šoferski zic.
Kljub vodi na šoferskem sedežu, se comp pod njim ni pojavil.

Čist na blef sem razkopal šoferska vrata da vidim kaj je not.
Nič kar se tiče komandiranja zaklepanja.

Orka flek, kam so ga skril [smilie=blink.gif]
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Daljinsko centralno zaklepanje

OdgovorNapisal/-a BureK dne Pe Jun 18, 2010 10:59 am

v prtljažniku ga tudi ni nikjer ? v bokih pa to...

nekateri so pod tepihom pod sedežem..ne na tepihu pod sedežem :D

zdi se mi da sem enkrat videl enga passata s prerezanim tepihom, ker je tako najcenejša varijanta za menjavo teh računalnikov [smilie=zeppelin.gif]
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: Daljinsko centralno zaklepanje

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Pe Jun 18, 2010 11:23 am

Ma Sharan ima pod sprednjimi sedeži predale in na šoferski strani naj bi bil centralverligerung comp.

Tak nekako:

Slika

Pri meni je pa ni-ni [smilie=angry.gif]

Če bo vreme, bom čez vikend razkopal do tanka da vidim kaj je s plovcem in mogoče usput najdem še tega hudiča.
Kolega je pred časom iskal abs-comp v passatu in ga ni našel.
Sem ga pa jaz zadnjič, ko sem kosal passota.
Pod zadnjim sedežem, zapakiran ku od svizca.
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Daljinsko centralno zaklepanje

OdgovorNapisal/-a Marcel dne Pe Jun 18, 2010 3:38 pm

audiji majo usi pod zadnjim sedežem skor za ABS comp.
naj bo pes auto al pa motor Nemc more bit!!!
MULTIVAN T4 VR6
AUDI 100 C3 (1986) (RIP)
VW HROŠČ (1975)
JAWA 350 ČZ
Uporabniški avatar
Marcel
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1604
Pridružen: Ne Avg 19, 2007 12:19 pm
Kraj: Celje

Re: Daljinsko centralno zaklepanje

OdgovorNapisal/-a dado1986 dne So Jun 19, 2010 9:31 am

pa enodo za centralno-skupi z kompresorjem, tko da poglej pod zadnjimi zici :mrgreen:
Uporabniški avatar
dado1986
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 324
Pridružen: Po Jan 04, 2010 12:28 am
Kraj: Dol pri Ljubljani
Avto: VW Polo Mk2, VW Caravelle T3, Audi 100 2.8 V6

Re: Daljinsko centralno zaklepanje

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne So Jun 19, 2010 10:07 am

Sharan ima električno zaklepanje in ne pnevmatskega, torej ne potrebuje in nima kompresorja :wink:
Passo karavanos je imel pa v prtljažniku ja.

Mi je ThaOne poslal en namig kje naj bi bilo, bom počekiral, hvala :D
Pa lih zadnjič sem imel tam razkopano, ker sem iskal drote od zvočnikov...
Še par vijakov bi odvil in bi bil tam :roll:
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Daljinsko centralno zaklepanje

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne So Jul 10, 2010 12:17 am

Če še nisi rešil:ta sharan ima še infrardečo povezavo,in je problematična res.Tvoj ključ ni ispraven,ker ledka bi morala utripati,torej še enkrat z njim pod lupo.Pri sinhronizaciji pa naj bi vozilo najprej zaklenil,nato trikrat odklenil,s tem,da zadržiš ključ v položaju odklepanja pol sekunde in nato operiraš s tipkami mislim da v roku 5-tih sekund.Daljinca ob tem močno približaj notranjemu ogledalu,ker je tam sprejemnik.Pa velikokrat boš poiskusil,predno bo ratalo,s tem da je prvi pogoj ispraven daljinc,ki ga ti mislim da nimaš in ispravno stikalo in napeljava vrata-krmilnik,sicer ne bo nič.Obilo uspeha.
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Daljinsko centralno zaklepanje

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne So Jul 10, 2010 2:51 am

Na daljincu led-dioda utripne ko pritisnem, to sem zrihtal prec od začetka.
Postopek sinhronizacije naredim po navodilu iz knjige.

Kako naj ključ čimbolj približam ogledalu, če pa v navodilih piše da mora biti šipa zaprta, vsaka druga aktivnost pa prekine postopek, npr. odpiranje vrat ?

Katero stikalo imaš v mislih, ko praviš "ispravno stikalo" ?

Tole daljinsko bi res rad zrihtal, če je že na avtu.
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Daljinsko centralno zaklepanje

OdgovorNapisal/-a jero dne So Jul 10, 2010 7:13 pm

ŽucMac napisal/-a:
Kako naj ključ čimbolj približam ogledalu, če pa v navodilih piše da mora biti šipa zaprta, vsaka druga aktivnost pa prekine postopek, npr. odpiranje vrat ?



Sediš v avtu?
MX5...incredibly fun to drive - as that is its only purpose for being.
Uporabniški avatar
jero
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 294
Pridružen: Po Sep 03, 2007 8:27 am
Avto: Mazda mx-5

Re: Daljinsko centralno zaklepanje

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne So Jul 10, 2010 10:58 pm

Ne moreš.

Ključ sinhroniziraš zunaj, v ključavnici šoferskih vrat obrneš 3x naprej, prižge se led-dioda v vratih, pole odtipkaš na ključu tak ku piše v navodilih, ključ nato utripne 5x - sinhronizacija v teku - hkrati bi morala ledica v vrati začet žmigat, ko ugasnejo ledice, je zadeva fertig.

Vsa vrata, okna, havbe morajo biti zaprta, drugače javi napako oz. ne izpelje sinhronizacije.

Nekaj mu ne paše, vrag si ga vedi kaj [smilie=angry.gif]
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Daljinsko centralno zaklepanje

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne So Jul 10, 2010 11:14 pm

Ključ ob sinhroniziranju približaš s strani vetrobranskega stekla k ogledalu.Infra namreč deluje zelo na blizu.In usmeriti ga moraš k ogledalu,ker je on USMERJEN oddajnik,radijski pa seka vsenaokrog in dela tudi zelo daleč.Ampak daljinc mora UTRIPATI dokler ga stiskaš,ne pa samo enkrat.Torej pod lupo z njim,ali pa vzemi drugega INFRA od golfa,polota ibize cordobe,alhambre.Mora imeti infra oko.Kar pa se tiče stikala:z odklepanjem/zaklepanjem daješ komfortnemu računalniku vedeti,da programiraš ključ,da ga lahko sprejme in če tega on ne ve,ne bo nič.Lahko poiskusiš z desne strani,če so tam vrata ispravna.Ampak najprej DALJINC !!!
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Daljinsko centralno zaklepanje

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Ne Jul 11, 2010 1:46 am

Ključ utripa dokler držim stikalo stisnjeno.
Saj pravim da je vse normalno do momenta ko ključ začne oddajat signal, avto pa tega ne registrira.
Tak da v tej točki ne vem kdo ga biksa, avto al ključ.

Sem že pomislil na to, da najdem nekoga s takim ključem in zamenjam daljinec za probo.
Za dva vem, eden je na dopustu, drugi ma pa tud neke probleme in uporablja navaden ključ :roll:

Mi je jasna razlika o IR in radijskem oddajniku, servisiram elektroniko od 89' leta.
Samo v knjigi enkrat govori o IR, drugič pa o radijski povezavi.
In na sliki je 360° kot, kar pomeni da naj bi bilo radijsko povezano.
IR pač mora bit usmerjen in brez ovir med sprejemnikom in oddajnikom.

Plus IR lahko vidiš na digitalni kameri, npr na mobiju, tak da, če ima kdo tud tak ključ naj proba, če se bo na kameri kaj bliskalo. Samo po moje ni IR, ampak radijec...
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Daljinsko centralno zaklepanje

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne Ne Jul 11, 2010 10:47 am

Če servisiraš elektroniko,potem boš vedel,da ima infra oddajnik spredaj OKO !! Mislim da si omenil,da imaš letnik 98.Ta bi moral imeti infra.Pa zakaj toliko ugibanj,pol sekunde,pa vidiš.Obrni ključ in ga poglej!!! Pa v detajle preberi,kaj sem ti nazadnje napisal,morda boš našel težavo.Lahko pa me tudi kontaktiraš ker pridem tu gor pozno in bolj poredko.
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Daljinsko centralno zaklepanje

OdgovorNapisal/-a fritz dne Ne Jul 11, 2010 4:39 pm

nima ocesa. vsaj moj ne.
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: Daljinsko centralno zaklepanje

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne Ne Jul 11, 2010 7:41 pm

Preverim jutri na etki in vam javim.Če mi pošlješ šasijo bom ugotovil najbolj točno.Morda imaš sploh neustrezen daljinc.Fric,poslal sem ti sporočilo za platišča.
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Daljinsko centralno zaklepanje

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Ne Jul 11, 2010 9:47 pm

Če bodo slike kaj v pomoč...



Tisti črno na kovinskem delu ključa je po moje za oddajanje signala za kodni vžig

Slika



IR-ledice ni na ohišju

Slika



Na samem daljincu brez ključa sicer je predvideno mesto za IR-led...

Slika


...vendar IR-led ni na vezju, pa tudi ta plastika ne prepušča IR svetlobe

Slika


Še z druge strani, kjer so tipke in rdeča signalana LED, ki utripa ob pritisnjeni tipki oz. utripne enkrat, če stisneš na kratko

Slika



Meni se še vedno zdi, da ta daljinec deluje na radijsko in ne na IR povezavo.
Sem pa danes hecal možakarja, ki ima novejši model in enak ključ, pa žal ni bil za to da probamo menjat daljinec.
Je pa njegov daljinec odklenil/zaklenil avto, kljub temu da smo bili stran cca 10m, vmes parkiranih še par + drevo in je bil obrnjen proč od avta (avto za hrbtom, ključ torej obrnjen stran za 180°). IR ne bi vzpostavil povezave, ker ni bilo vidne linije, njegov je delal brez problema.

Zdajle sem se spomnil še nekoga, ki bi znal imet tak ključ, bom probal z njegovim, tak da se vsaj locira napako - ključ ali sprejemnik v avtu.
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Daljinsko centralno zaklepanje

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne Ne Jul 11, 2010 11:26 pm

Kakšne travme zaradi enega daljinca,ha ha!! Bom jutri pogledal,kakšen daljinc mu pripada.Ta ki si ga poslikal je radijski,da.Takšnega lahko dobiš (je na zalogi,ha ha).Še vedno pa nisi povedal,ali imaš ISPRAVNO napeljavo v vratah,in če si poiskusil z desne strani!! Takšen daljinc imajo poloti in crdobe/ibize/toledoti tam do letnika nekje 99/00.
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Daljinsko centralno zaklepanje

OdgovorNapisal/-a Piky dne Ne Jul 11, 2010 11:28 pm

hmm, da se še jaz malo uturim, koliko pa stane takšen daljinec? [smilie=zeppelin.gif]
imam tudi rahle probleme z svojim...
je kot "žmiguc", dela, ne dela, dela, ... :roll:
The best engine in the world is the vagina.It can be started with one finger,it is self-lubricating,it takes any size piston and it changes its own oil every four weeks.
It is only a pity that the management system is so fucking temperamental.
Dr.H.O.K.
Uporabniški avatar
Piky
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1178
Pridružen: So Maj 10, 2008 11:25 am
Kraj: LJ
Avto: VW CORRADO VR6

Re: Daljinsko centralno zaklepanje

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne Ne Jul 11, 2010 11:38 pm

Ma ti so glih najdražji,ko vedo,da je avtov bolj malo in so stari,pa ga ne bo kupil vsak in ga zaračunajo.Bil je 100e,zdaj je nekje 60-70 mislim.Ma se nekaj da popravit,sam se ne splača,ker daš tisti denar in imaš 2 leti garancijo.Samo spoštovani,ni vse na daljincu.Na teh avtih so problemi tudi drugje,ampak to ne more delat vsak amater,še strokovnjak se mora potruditi.Že da komu kar rata,kot pravijo:tudi slepa kura zrno najde. :wink: :wink: :wink:
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Daljinsko centralno zaklepanje

OdgovorNapisal/-a fritz dne Po Jul 12, 2010 2:11 am

tema gre v dobro smer. ko boste vse razcistili, razclenili in najdli najbolj optimalno resitev,
se bom pa se jst pritaknil zraven. :D

mi gre pocasi ze na zivce ko pada dez pa tamala v narocju in ene dva ruksoka in speza
in se hebem s kljucem..
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: Daljinsko centralno zaklepanje

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Po Jul 12, 2010 3:24 am

Maja meseca so bile cene naslednje:

-mehanski del ključa brez daljinca..........70 eur
-daljinec za zgornji ključ...................100 eur
-čip in programiranje za kodni vžig........30 eur
---------------------------------------------------------
alles zusamen...............................200 eur

:roll:

-običajen ključ...............................60 eur

tudi :roll: kar se mene tiče.


Nimam pa nobenih travm al kaj že, whatever, enostavno se mi ne da avta razkopavat in iskat kje je comp za centralno, ker pod šoferskim sedežem ga ni. Največ napak naj bi bilo ravno zaradi te "posrečene" montaže compa pod sedež, ker jih menda rada voda zaliva... Meni voda avta zaenkrat nič ne zaliva, compa pa tudi ni tam kjer naj bi bil.

Ne vem kaj naj bi imela ključavnica pri tem. Na desni strani ne morem probat, ker je zlomljen vložek, če probam na prtljažniku je pa popolnoma isto kot če probam na šoferskih vratih. Sklepam, da potem ni problem v ključavnici.
Poleg tega v navodilih piše, da se sinhronizacija izvaja na šoferskih vratih. Mogoče samo zaradi kontrole postopka, ker je v šoferskih vratih ledica ? Ampak zadeva se obnaša na dveh od treh vrat enako, saj pravim, en vložek je zlomljen in tam nimam kaj probat.

Kaj misliš s tem, če je inštalacija v vratih v redu, npr kaj bi bilo narobe, da preverim ?
Po moje je ok, saj vse funkcije delajo, odklep zaklep, dvig in spust šip s ključem (oz. na daljinca, če bi ta delal ali bil sinhroniziran z avtom), vklop/izklop alarma, postavitev sistema za sinhronizacijo...

Se strinjam s Fritzem, da se tema postavlja na noge, samo če ti rečem da je po moje radijski daljinec in da živim od popravil zabavne in industrijske elektronike, mi pa lahko verjameš da vem kak daljinec mam v roki :D in se pole par postov prepričujemo kaj je in kaj ni.

Če imaš možnost preverit te daljince, potem prosim daj, da vidimo kaj in kako.
Mi je pa ThaONe javil, da imajo novejši Sharani comp v rele plati in bom preveril, če ima ta tudi.
To mi je namreč najbolj čudno, ni compa kjer naj bi bil, funkcije povezane z njim pa vse delajo.
Razen daljinsko jasno. Če bi našel to škatlo, imam namreč možnost dobit drugega za probo in bi tako korak za korakom izločeval morebitne vzroke za napačo :D

Ali lahko preveriš v etki tudi, če je kje drugje montiran oz. kje?
In kje naj bi bil sploh sprejemnik v avtu ?
Tudi to bi bilo v veliko pomoč.

Zaenkrat hvala, čeprav smo do sedaj ugotavljali le kdo kaj ve in ne ve o IR in radijcih :D ampak če bo šlo tako naprej, ni hudč da ne bomo kaj zgruntali :mrgreen:
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Daljinsko centralno zaklepanje

OdgovorNapisal/-a fritz dne Po Jul 12, 2010 3:45 am

dober povzetek 24-ih postov. glavno da se premika.
kje naj bi bil ta ufo comp pod soferskim sedezem ?
bom moral v kratkem spratznit sharana da precistim korzisko mivko pa bi lahko preveril
da ga tudi meni niso ukradli. tako kot webasto :roll:
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Naslednja

Vrni se na Elektrika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov

cron