Samodejni vklop žmigavcev pri vožnji nazaj

Napeljava, varovalke, releji, krmilniki, navigacijske naprave, avtoakustika, ...

Samodejni vklop žmigavcev pri vožnji nazaj

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne So Okt 02, 2010 1:14 pm

Včasih se je dalo kupit eno napravco, ki je vklopila vse štiri žmigavce, ko si vrgel v rikverc.
Iz lastnih izkušenj vem, da je to koristno pa še zakon zahteva vklop žmigavcev, če greš nazaj.

Če ima kdo kako shemo tega doma al pa link, bi jo rabil.
Al pa če ve kje se da kupit oz. ima kdo doma in ne rabi.
Saj po sami logiki delovanja niti ni zakomplicirano, frker rata edin pri konektorjih, žic pa ne grem več rezat.

In kak se temu hudiču sploh reče, ne vem niti kaj naj v google sploh vpišem... [smilie=blink.gif]
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Samodejni vklop žmigavcev pri vožnji nazaj

OdgovorNapisal/-a Aly dne So Okt 02, 2010 1:43 pm

Če ti bo kaj pomagalo, jaz sem v Laguni imel to vgrajeno, pa še luči mi je avtomatsko prižigal:
http://www.tpe-elektronika.com/avtomobilska-elektronika-lucko.php
Lp,Aly
Uporabniški avatar
Aly
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: So Dec 05, 2009 10:54 pm
Kraj: Maribor
Avto: VW Passat 1.9TDI 131HP 2005

Re: Samodejni vklop žmigavcev pri vožnji nazaj

OdgovorNapisal/-a BureK dne So Okt 02, 2010 10:23 pm

pa to boš ja vedu sam zvezat, ti štromar ? :D

en relay, pa zvežeš na stikalo rikverca na menjalniku in stikalo za smernike. ali ne ? :oops:
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: Samodejni vklop žmigavcev pri vožnji nazaj

OdgovorNapisal/-a Gloga dne So Okt 02, 2010 10:55 pm

Ene par serij starih renaultov (vsaj Clio) je imelo to serijsko, mozno da je blo kaj pogojeno s trgom. Drugace pa tako kot ti je burek napisal.
Oh Nein, die Manta's!
Uporabniški avatar
Gloga
Blazen na cvick
 
Prispevkov: 5239
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 3:22 am
Kraj: Scheraunitz
Avto: '97 Henri Lloyd Yachting

Re: Samodejni vklop žmigavcev pri vožnji nazaj

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Ne Okt 03, 2010 10:41 am

BureK napisal/-a:pa to boš ja vedu sam zvezat, ti štromar ? :D

en relay, pa zvežeš na stikalo rikverca na menjalniku in stikalo za smernike. ali ne ? :oops:



:lol:

Sploh ni problem zvezat, tud elektroniko lahko sam naredim... če sem v SŠ za seminarsko nalogo sam naredil shemo in vezje za 10-kanalno "trčeče svetlo", naredim tud tole :D Ker se mi ne da tuhtat, bi rabil shemo vezja in ne sheme priklopa :D

Najbolj enostavno je res potegnit žico iz rikverca na en dodaten rele, samo jaz bi to rad naredil kot se zagre, brez dodatnih relejev, torej s priklopom na obstoječe zadeve :D in to omogoča taka elektronika.

Če bi pa kdo to že imel doma in ne bi potreboval, dam pa rajš par evrov, zmontiram in stvar fertig.

Mogoče sem res slab napisal, zvezat res ni niben frker :D


Gloga napisal/-a:Ene par serij starih renaultov (vsaj Clio) je imelo to serijsko, mozno da je blo kaj pogojeno s trgom. Drugace pa tako kot ti je burek napisal.


Aha, prašam kolega. Je serviser na AH Real na Vodovodni v LJ.


Aly napisal/-a:Če ti bo kaj pomagalo, jaz sem v Laguni imel to vgrajeno, pa še luči mi je avtomatsko prižigal:
http://www.tpe-elektronika.com/avtomobilska-elektronika-lucko.php
Lp,Aly


Tole bi ble dve muhe na en mah, škoda ko ni cene na linku, bol mal pobrskal še, zdaj ko vsaj vem kak se mu reče :D
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Samodejni vklop žmigavcev pri vožnji nazaj

OdgovorNapisal/-a Aly dne Ne Okt 03, 2010 8:49 pm

Za Lučko-ta je cena okrog 30€ se mi zdi, sicer pa jim pošlji povpraševanje na kontakt, mene so poklicali dokaj hitro in mi še svetovali kdo v našem mestu vgrajuje njihove pripomočke (ke jaz pač nisem električar).
Lp,ALy
Uporabniški avatar
Aly
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: So Dec 05, 2009 10:54 pm
Kraj: Maribor
Avto: VW Passat 1.9TDI 131HP 2005

Re: Samodejni vklop žmigavcev pri vožnji nazaj

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne To Okt 05, 2010 11:12 am

Sem poklical in dobil čisto nove informacije.

Kot prvo, mi odsvetuje montažo tega Lučka v moj Sharan, ker mi bo po vsej verjetnosti v števcu kazalo napako na lučeh zaradi light-check-control funkcije v računalniku. Pravi, da naj preverim na servisu, ker zna bit da mi lahko samo sprogramirajo comp v avtu in bom imel dnevne luči, verjetno pa se da tudi žmigavce za rikverc naprogramirat.

Načeloma te dodatne avtomate vgrajujejo do letnika 1998, sedaj pa jih večinoma montirajo v Toyote in ne vem kam še, pravi da v avte, ki so uvoženi iz Italije. Sicer ne vem v čem je finta, ampak tako mi je rekel možakar po telefonu.


Še cene, če koga zanima:
-Lučko s funkcijo dnevne luči in vklop žmigavcev pri vzratni vožnji........ 30 eur
-Lučko samo s funkcijo vklopa žmigavcev pri vzratni vožnji................ 25 eur

+ poštnina, pošlje po povzetju (plačaš poštarju ko prinese)


Slika
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Samodejni vklop žmigavcev pri vožnji nazaj

OdgovorNapisal/-a Doche dne Če Okt 07, 2010 9:16 pm

Ta zadeva je lahko včasih zelo moteča. Že ob nakupu avta sem imel to noter (nevem al je vklopljeno, al je lučko ali kaj že imam) pa včasih prav pride, večinoma pa me moti da skoz vse utripa.
Uporabniški avatar
Doche
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 865
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:57 am
Kraj: Ried Im Innkreis
Avto: 2.5 TDI Quattro

Re: Samodejni vklop žmigavcev pri vožnji nazaj

OdgovorNapisal/-a Goti dne So Okt 09, 2010 2:53 pm

A ni ta zakon že mimo, v bistvu ne smeš met vseh štirih v rikverc. Js mam to vgrajeno in razmišljam, da bi se zadeve losu. Če to storim, lahk maš. Samo preveri prej postave ...
Uporabniški avatar
Goti
Šverca božje aktovke
 
Prispevkov: 2394
Pridružen: To Feb 28, 2006 11:56 am
Kraj: Ljubljana/Prevalje
Avto: Tolsti šved - xc90

Re: Samodejni vklop žmigavcev pri vožnji nazaj

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne Sr Okt 20, 2010 10:21 pm

Ojla,naj se še jaz vklopim v debato.V vednost ,četudi kdo od dotičnih prebere:LUČKO je ZELO slab izdelek,vse kar je namenjeno v avto.Jaz imam dosti njihovih komponent spravljenih,ki sem jih izgradil,če se kdo od kod kdaj javi.Napravice so poddimenzionirane kar se tokov tiče,kot tudi skomplicirane verjetno zato,da bi jih "ne razumeli in kopirali".Njihove cene so svoj čas bile tudi drastično višje.Morda so svoje izdelke kaj popravili,vendar menim,da je zaradi slabe kakovosti padla tudi cena.Za omenjeno željeno opcijo je že Burek nakazal,kako bi zadevo izvedel.Po montaži nobena lučka ne sme svetiti,kdor tako pravi ni pravilno napravil,ali pa si zmišljuje.Če rabiš kakšen nasvet,javi.Tega sem zmontiral ogromno.
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm


Vrni se na Elektrika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov

cron