audi štrom in tolarji

Napeljava, varovalke, releji, krmilniki, navigacijske naprave, avtoakustika, ...

audi štrom in tolarji

OdgovorNapisal/-a traceour dne Pe Dec 17, 2010 12:01 pm

lep pozdrav,
dones je pa že nekako skrajn cajat da mejčkeno napišem o mojih dogodivščinah..
začelo se je z nakupom audi 100, ´93, 2.3e avant, super, zadeva se polje elegantno... No potem pa dejmo notri še en malo bolši radijo, potegnt kable. + in činče, zabrišemo not škatlo, zvežemo in kaj je rezultat? Uživancija u autu:D Super, dela en mesec ko urca, pridem h kolegu domov, ugasnem avto, pokadiva enga, se usedeva jest avto zaverglam, pržgem luči in kaj se zgodi? osvetlava števcev ne dela... WTF?? Uredu, mam srečo da jew ravn ta kolega štromar(Prijavljen kot Extremist), koj nasledn dan to midva pogledava, ugotoviva da se da narest by-pass, izpeleva dokonca se sestav nazaj zadeva dela kot je treba.. Mine 14 dni, se jest dam iz šihta prpelem, hočem neke feltne u prtlažnik zabrisat ampak nekak ne gre če je prtlažnik zaklenjen.. G rem po kluče ker mi je avto laufov, pač normalno avto ugasnem, odklenem prtlažnik, zmečem tiste feltne notr, zaprem prtlažnik, uzamem kluče iz klučavnice, nakar mene doumi kaj mi je blo cel cajt tega nakladanja čudno... Aavto je cel čas laufov ko sem jest imel kluče v rokah.. Od kje, kako? Zakaj? Pojma!!!! Nakar se jest mal notr usedem, mal študiram, za štos ugasnem luči, rezultat? Avto se je ugasnu! Pomislem, ok, hudo, tega sistema še čisto nova 6ica nima ha ha.. Ker se mi nekako ni da ukvarjat z temu ker itak nikol ne pučaš luči pržganih sem use skupaj pustiu tako kot je.. Nasledni del zgodbe pa se odvije zadno nedeljo, se zvečer zapeljem na bled do kolega, greva proti Jesenicam čez Kočno po njegovo punco da bi se šli sankat(usek z svojim avtom-kolega in jaz), se spustiva po hribu dol, na dnu, pred mostom čez savo pa meni avto mrkne.. Nobene osvetljave, ne, zunaj, notri, nič!!! Ugasnem avto med vožnjo, srvo pumpe laufajo, prižgem, nič! Probam na hitro "zdrmat" stikalo za luči, čudež, se prižgejo, sekundo ali dve po tem nekaj po nečem zakurjenim prismrdi, si mislim ok, sklopko zakuru med uso to šaro ki sem jo počel po cesti. Nevem kaj mi je pogled potegnil proti pepelniku, oblak dima, prvo pomislim, čik se mi kuri!F***, sploh kadil nisem od Bleda, skurjena plastika, F*** that sh*t!!! Samo še pržlajfov sem do nekega parkinga tam, ugasniu use, pa razpihov dim, letim po gasilnega u prtlažnik, počakam sekundo, pokličem kolega da nej pride nazaj... Uredu probam užgt avto, osvetjava števcev spet ne dela.. Greva do petrola, po varovalke, dve zamenjam, se odpeljeva naprej, jest šezmeraj brez osvetljave števcev.. Kadim, use lepo in prov, čakej kako se mi lahko od enga čika tako kadi, prižgem notranjo stropno lučko, tud pogledal nisem a je frej za mano ali ne, samo požlaqjfov naq fertik, kar je dal, ugasnu avto sred ceste in se začel po gasilnmu stegvt... mal spiham, ok, se ne kadi več... Izpod CELGA števca se mi je kadilo... Pokličem Extremista, pride z orodjem, avto za silo zrihtamo najdemo kje je hodilo u šlus, damo kable narazen.. Se nekako zbašemo domov po 3 urni komediji na jesenicah, včeraj pa se z Extremistam mejčkeni bolj lotva zadeve, najdeva snop kjer je možen problem, ker je bil avto tako in tako razkopan do konca, uzame tip števc u reko in kaj je rezultat, skurjeno vezje do te mere da je nekje odstopil baker... Prideva do zaklučka kako to rešit, umes med podiranjem pa najdeva še 20 tolarjev:D redka najdba:D

Slika

Tako da, če je komu kaj jasno oz je imel podobne probleme... Prosim za nasvet.. Hvala že v naprej in lep pozdrav:D
Nš ni biu, če pa že, pa ni nč kriv
Uporabniški avatar
traceour
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 606
Pridružen: Po Mar 29, 2010 10:40 pm
Kraj: tržič
Avto: Carisma

Re: audi štrom in tolarji

OdgovorNapisal/-a BureK dne Pe Dec 17, 2010 12:49 pm

keri Extremist ? uni nori vojak ? :lol:

a ni Kremšnita uradni Audi štromar za deželo kranjsko ? nekoč je tle mene spraševal, naj mu točno povemo po barvah kateri drati grejo kam....verjeno je hotel povedat, da jih zna on na pamet vse ? ?

ker ne vem, ta s papirnatim trakom povita izolacija ne deluje lih original...pa una dva kilometra rjavih in rdečih kablov tudi ne zgleda lepa...najbolj zaradi unega profesionalno ovitega izolirja :) mogoče se motim, sam po slikah sodeč, zgleda da se je nekdo fino igral tam

verjetno bi imel najmanj muk, če bi pobral armaturno dol in zamenjal komplet štrom.
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: audi štrom in tolarji

OdgovorNapisal/-a traceour dne Pe Dec 17, 2010 12:57 pm

kar ni original je samo tisto spodaj, rdeča z krepom in vezico ukup dana, ter tisto desno ki je povito v nekaj rdečega, pa še to nima nobene veze z tistim ker ni priklopleno ker ni dokončano, bo pa kmalu šlo ven vse skupaj...

Extremist nevem da bi bil kakšen nori vojak, sosed z mk1 cabrio gti...

kar se pa armaturke tiče je pa tko da jest ne dam nobene več vn, mi je bla v polotu dobra šola!
Nš ni biu, če pa že, pa ni nč kriv
Uporabniški avatar
traceour
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 606
Pridružen: Po Mar 29, 2010 10:40 pm
Kraj: tržič
Avto: Carisma

Re: audi štrom in tolarji

OdgovorNapisal/-a traceour dne Pe Dec 17, 2010 12:59 pm

aja, tistole kar je kablovja od konektorjev v krep zavitih mislm da je kr original, je pa to ena izmed redkih stvari od štroma k še dela tko da nvem ke je problem:S
Nš ni biu, če pa že, pa ni nč kriv
Uporabniški avatar
traceour
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 606
Pridružen: Po Mar 29, 2010 10:40 pm
Kraj: tržič
Avto: Carisma


Vrni se na Elektrika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov