Problem z el. pomikom šip pri golf II

Napeljava, varovalke, releji, krmilniki, navigacijske naprave, avtoakustika, ...

Problem z el. pomikom šip pri golf II

OdgovorNapisal/-a tomos90 dne Če Mar 17, 2011 7:34 pm

Lp, sej ne vem če je mogoče že kakšna podobna tema (da bi si jo lahko sposodu), ker sam je nisem našel ... [smilie=beer2.gif]

Torej, mam problem, šipe se mi ne premikajo, ko pritiskam, a avto se pa sliši da zajamra. Se pravi da okol stikal mislim da ni problem, zdej a je kakšna možnost da je motorček šel po gobe (že prej je težko dvigoval), ker se je čez zimo kdaj mau pomatral? Mi je pa čudno ker tut sovoznikov (ki je pa brez problema delal) ne dela. Sem že probaval z roko mau dol rint, če se je kao šipa na gume "prlimala" čez zimo, pa ni blo vidt, da bi se kam premaknilo.

Mam pa mislm da naknadno montirano, ker je varovalka posebej vezana, pa še pokrovček ročke je "taveč", ker vsaj kakor mi je kolega reku, so mel originalni na tapeti majhne pokrovčke.

Hvala vam že v naprej, kdor bo pa kej pomagou ... [smilie=beer2.gif] :D (dam pa za rundo)
Uporabniški avatar
tomos90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 621
Pridružen: Ne Mar 14, 2010 9:41 pm
Kraj: Novo mesto
Avto: VW T3 Multivan

Re: Problem z el. pomikom šip pri golf II

OdgovorNapisal/-a BureK dne Pe Mar 18, 2011 10:49 am

original sistemi imajo največkrat problem z zajlo, ki skoči iz utorov na koleščku od motorčka in se potem cel sistem tako zaštopa. sliši se prav poseben zvok...

če imaš naknadno vgradjeno zna bit da imaš cel sistem drugačen in tle če hočeš pomoč, boš mogu vzet dol vratno oblogo in poslikat cel mehanizem :wink:
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: Problem z el. pomikom šip pri golf II

OdgovorNapisal/-a nevednez dne Pe Mar 18, 2011 12:45 pm

lahko imaš problem tudi z stikali, zasmodeni kontakti

Najprej tapeto dol, ni noben problem saj je samo 5-6 šravfov :), pa motorček direkt na aku, da vidiš če dela, za probat samo pritakneš kable, mora motorček obrnit. Spucaj staro mast z vodil, namaži z novo, ker je stara mast po xx letih bolj podobna kamnu kot pa masti :). Če ti dela motorček direkt priklopljen na aku potem je problem z stikali (ali nekje na instalaciji), ker če se je motor ''matral'' da je šipo premikal gor-dol, je čisto možno, da je ''zažgalo'' kontakte na stikalu.

Samo pomojem, če motorček ''piska'' ko tišiš tipko, je verjeto problem, ker je zaštekal.
Uporabniški avatar
nevednez
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 779
Pridružen: Pe Feb 16, 2007 3:33 pm
Avto: štirje krogci

Re: Problem z el. pomikom šip pri golf II

OdgovorNapisal/-a tomos90 dne Ne Mar 20, 2011 8:32 pm

Hvala za nasvete, lotu se bom pa jutr, ker danes še tut prbližnu nism k seb pršu od učerejšne Planice :) [smilie=beer2.gif] .
Sem pa že enkrat dajal tapeto dol, ker sem premikal vodila leve šipe, saj mi sam ne zapelje lepo šipe gor in jo moram z roko med dviganjem mau nazaj porint, ker drugače zazija. Tut ta problem bi rt rešu - pol - ku tu odpravm, ker jst kukr sm premikou tistu železu pod šipo, k jo "rine" proti naprej (da bi jo lepo pravokotnu skus dvigvalu), se ni čist nč spremenilu. Jutr poslikam mau, če ne rešm problema ... [smilie=beer2.gif]
Uporabniški avatar
tomos90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 621
Pridružen: Ne Mar 14, 2010 9:41 pm
Kraj: Novo mesto
Avto: VW T3 Multivan

Re: Problem z el. pomikom šip pri golf II

OdgovorNapisal/-a tomos90 dne Po Mar 21, 2011 9:26 pm

Evo, danes sem se lotil voznikovih vrat (za sovoznikova ni blu cajta, ker sem se prekasno spravu delat, zdej je pa že tema).

Evo takšna je zdej moja napeljava, je original? (mislm da je dodatno dana original VW, ker mam pač kle med števcm in radiem)
Slika

Varovalka je vezana taku ...
Slika

in še sam mehanizem ...
Slika

Slika

na ohišju piše brose (original VW?)
Slika

To je to kar se tiče sistema, Potem pa pejmo na problem: mislm, da je bil največji krivec "kamen" :D , kot si rekel ti nevednez, okoli tizga (rumenga) koluta kjer je zajla in pod njim k so zobnički in osovina od motorčka, je blu res use zabitu. Motorček sem vzel čist stran in ga prklopu na polnilc za akumulatorje in je prec lepu obrnu in potem tut, ko sm ga dau brez mehanizma nazaj na kable od avta. Taku, da jst mislm d je tu, tu. [smilie=beer2.gif] Na treffnu, če ne kje prej, dam za pivo. :D

Na hitro spucani navoji na osovini ...
Slika

in še mehanizem ...
Slika

Za jutr k grem u LJ mam taku vsaj za svojo strn uštimanu, drug teden al pa že za vikend pa še sovoznikova. [smilie=beer.gif]


Mau dost slik je tule ratalu [smilie=zeppelin.gif]
Zadnjič spremenil tomos90, dne Po Mar 21, 2011 9:35 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
tomos90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 621
Pridružen: Ne Mar 14, 2010 9:41 pm
Kraj: Novo mesto
Avto: VW T3 Multivan

Re: Problem z el. pomikom šip pri golf II

OdgovorNapisal/-a BeniNorc dne Po Mar 21, 2011 9:33 pm

mehanizmi so original, stikala in napeljava pa je aftermarket. mam doma 2 taka stikala če jih boš rabil, ker meni ne pridejo v poštev.
aja, brose je oriđi motor :D
Uporabniški avatar
BeniNorc
The Polish connection
 
Prispevkov: 3063
Pridružen: To Apr 08, 2008 5:02 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Golf .. na plinsko olje :)

Re: Problem z el. pomikom šip pri golf II

OdgovorNapisal/-a tomos90 dne Po Mar 21, 2011 9:46 pm

Ej Beni, k smo glih že pr tem original al ne, k tale kompresor al karkoli že je tu v prtlažnku nej bi biu za centralnu (original?),
Na peni sicr sta VW-Audi znaka, pa vseeno.
Slika

Slika


Za stikala pa, trenutnu bosta še, razen talev me pogreva, k ga kabli skus vn rinejo, ga bom kr zalimou na armaturo pa bo gmh :D .
Uporabniški avatar
tomos90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 621
Pridružen: Ne Mar 14, 2010 9:41 pm
Kraj: Novo mesto
Avto: VW T3 Multivan

Re: Problem z el. pomikom šip pri golf II

OdgovorNapisal/-a BeniNorc dne Po Mar 21, 2011 9:53 pm

oriđi centralc ja.
zdej če je pa bil, al je pa nakdnadni pa težko rečem.
v glavnem če je vse oriđi, se ti mora zaklenit tudi vratca za tank. vsa vrata se pa odklenejo le, če odkleneš voznikova. drugače samo tista ki si jih odprl, vključno z zadnjo haubo.
Uporabniški avatar
BeniNorc
The Polish connection
 
Prispevkov: 3063
Pridružen: To Apr 08, 2008 5:02 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Golf .. na plinsko olje :)

Re: Problem z el. pomikom šip pri golf II

OdgovorNapisal/-a tomos90 dne Po Mar 21, 2011 9:58 pm

U, oriđi. :wink: Mam tut uno kajlo za tank ja. Sm kr mau veseu ratou, vsaj nekej vrednga na avtu. :D [smilie=auto.gif]
Za enga navadnga dizla pol tu ni kr taku, možnu je pa tut d je školka od kjerga druzga, kašn GTIja, GTDja, sm dvomm.
Uporabniški avatar
tomos90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 621
Pridružen: Ne Mar 14, 2010 9:41 pm
Kraj: Novo mesto
Avto: VW T3 Multivan

Re: Problem z el. pomikom šip pri golf II

OdgovorNapisal/-a BeniNorc dne Po Mar 21, 2011 11:05 pm

bi prej reku da od italijanskega 1.6 bencinarja. ker že tam ko si slikal varovalko za šipe vidim, da maš prevezan rele (ki ga ni) [smilie=biggrin.gif]
Uporabniški avatar
BeniNorc
The Polish connection
 
Prispevkov: 3063
Pridružen: To Apr 08, 2008 5:02 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Golf .. na plinsko olje :)

Re: Problem z el. pomikom šip pri golf II

OdgovorNapisal/-a tomos90 dne Po Mar 21, 2011 11:22 pm

No ja, al pa tu. Štromarja nism kej dost, taku d okul varovalk in releju je bul tema pr men [smilie=zeppelin.gif] , je pa tm en kp enih dodatnih kablu še, ker nevem zakaj so se prejšni lastniki odločil dat alarem (meta system) u golf II :D, pa še senzorjem na stebričku se skus meša, pol pa alarm tul u božjo mater :roll: .
Uporabniški avatar
tomos90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 621
Pridružen: Ne Mar 14, 2010 9:41 pm
Kraj: Novo mesto
Avto: VW T3 Multivan

Re: Problem z el. pomikom šip pri golf II

OdgovorNapisal/-a BeniNorc dne To Mar 22, 2011 12:02 am

ah, to počupaj ven :)
Uporabniški avatar
BeniNorc
The Polish connection
 
Prispevkov: 3063
Pridružen: To Apr 08, 2008 5:02 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Golf .. na plinsko olje :)

Re: Problem z el. pomikom šip pri golf II

OdgovorNapisal/-a tomos90 dne Če Mar 24, 2011 7:47 pm

Mojmu avtu se kr mau meša, sm u dobrem smislu :D. Danes sem za foro, ko je že par ur stal na soncu, parkrat gor dol sovoznikovo probou in se je kr odloču, da je konec zimskega spanja. Tako, da mi zdaj ne bo potrebno razkopavat še teh vrat, saj se je šipa kar sama od sebe "odlimala", in zdej šiba ku bok. [smilie=beer.gif]
Uporabniški avatar
tomos90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 621
Pridružen: Ne Mar 14, 2010 9:41 pm
Kraj: Novo mesto
Avto: VW T3 Multivan

Re: Problem z el. pomikom šip pri golf II

OdgovorNapisal/-a BeniNorc dne Če Mar 24, 2011 8:38 pm

ob prvem hladnem vremnu bo spet isto kot je blo.. ker dejansko laufa na suho.. :)
Uporabniški avatar
BeniNorc
The Polish connection
 
Prispevkov: 3063
Pridružen: To Apr 08, 2008 5:02 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Golf .. na plinsko olje :)

Re: Problem z el. pomikom šip pri golf II

OdgovorNapisal/-a nevednez dne Pe Mar 25, 2011 2:43 pm

tomos90 napisal/-a:Mojmu avtu se kr mau meša, sm u dobrem smislu :D. Danes sem za foro, ko je že par ur stal na soncu, parkrat gor dol sovoznikovo probou in se je kr odloču, da je konec zimskega spanja. Tako, da mi zdaj ne bo potrebno razkopavat še teh vrat, saj se je šipa kar sama od sebe "odlimala", in zdej šiba ku bok. [smilie=beer.gif]


Razstavi še desna vrata, pa podmaži vodilo. Je vsega skupaj eno uro dela. Če je že na levi stani bila mast v kamnitem stanju, na desni ni nič boljše.

Boš vesel, ker ti nebo treba iskat motorčka ali stikala (eno od tega ti sigurno bo sigurno crknilo, če se bo motor ''matral'')
Uporabniški avatar
nevednez
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 779
Pridružen: Pe Feb 16, 2007 3:33 pm
Avto: štirje krogci

Re: Problem z el. pomikom šip pri golf II

OdgovorNapisal/-a tomos90 dne Pe Mar 25, 2011 8:09 pm

Nevem če smo se sicr čist zastopil :wink: glede motorja. V prvem postu, ko sem napisal, sem mislil na motor od avta, ker se sliši, da ko steče več toka, spremeni obrate (mau zajamra, podobnu se občut če ugašam pa pržigam luči). Ti si pa najbrš mislu, da motorček za šipe zajamra/se matra? Tu bi sicer prej reku za tega, ki sem ga v pondelk razkopou, desni, ki se je pa učerej prebudu pa ne kaže takih znakov matranja.

Ampak vsenu ja, si bom uzeu tisto urco cajta pa še tega uštimou, bul ku pa pol jih kje iskat. [smilie=beer2.gif]
Uporabniški avatar
tomos90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 621
Pridružen: Ne Mar 14, 2010 9:41 pm
Kraj: Novo mesto
Avto: VW T3 Multivan

Re: Problem z el. pomikom šip pri golf II

OdgovorNapisal/-a Tha Reel M dne Po Apr 25, 2011 12:32 pm

tukaj lahko pogledas zakaj se ti splaca podmazat motorcke...gre tako hitro gor in dol, da sam rahel dotik stikala za dvig šip prepreči, da bi chuck norris posegel v tvoj avto...no ajde chuck mogoče še, bruce lee je pa bil zagotovo prepočasen :D

jst sm razdru in podmazal in se je hitrost dvigovanja več kot 2x povečala
1J1 MK IV TDI & Scirocco GTX 16 V 88" -- > Me ON AIR http://www.livestream.com/scirocco
Uporabniški avatar
Tha Reel M
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2652
Pridružen: So Maj 05, 2007 6:00 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Ja moj avto ja!


Vrni se na Elektrika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov