Problem Vespa 150

Napeljava, varovalke, releji, krmilniki, navigacijske naprave, avtoakustika, ...

Problem Vespa 150

OdgovorNapisal/-a Slicker dne So Nov 05, 2011 1:38 pm

Sicer ni iz tega področja, ampak vseeno bi mogoče kdo vedu. Kolega rihta eno vespo in stvar na elektroštarter ne vžge, niti nima iskre. na kickstarter vžge normalno, na knof pa noče. Verjetno je stikalo krivo al je lahko kj druzga?
Uporabniški avatar
Slicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1210
Pridružen: Po Maj 28, 2007 2:15 pm
Kraj: okolica Trebnjega
Avto: Golf VR6

Re: Problem Vespa 150

OdgovorNapisal/-a BureK dne So Nov 05, 2011 1:50 pm

keri letnik ?

ce pali na kurbel, pali tudi na starter. kako ga ugasnes ? s kljucem odvzames kontakt ?
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: Problem Vespa 150

OdgovorNapisal/-a BureK dne So Nov 05, 2011 1:59 pm

to ti frend razlagal simptome ali si bil tam ?

iskra ne more bit ce se zaganjac ne vrti. ce ga zakurblas in on pali in dela, potem ta magnet/bobina/svecka delajo.
lahko je krivo stikalo za stop luci ker zaganjac dela samo ce drzis bremzo. lahko je zaganjac, lahko je relay ali lahko ke nekje napaka na instalaciji.

vseeno me zanima ce je stara na menjalnik ali nova na variomat. zelo pomemben podayek si pozabu napisat.

p.s: s starimi nimam dosti izkusenj ampak sklepam da je vse to isto.
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: Problem Vespa 150

OdgovorNapisal/-a Slicker dne So Nov 05, 2011 2:03 pm

to mi je razlagal in je reku naj prašam. sem ga zdle klical šenkat in mnde sploh nima kurblna. da vžge na porivanje. vespa je stara ko zemla :) ugasne ga pa na neko tipko. je pa ključavnica mnde neki zjahana. bom dobil podrobnejše informacije zakaj se stvar gre.
Uporabniški avatar
Slicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1210
Pridružen: Po Maj 28, 2007 2:15 pm
Kraj: okolica Trebnjega
Avto: Golf VR6

Re: Problem Vespa 150

OdgovorNapisal/-a BureK dne So Nov 05, 2011 3:20 pm

na nekaterih se da odklopit komplet kljucavnico in blokado na njen in preprosto zakurblas in dela...sam brez luci ipd, ker valda kljucavnica ni na "On".

bi blo treba pregledat celotno instalacijo ce hoces resit problem. tako na pamet pa je tezko povedat, ker lahko je govora o kaksni sportni elektroniki ali pac nekemu telebajsastemu stromarju
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: Problem Vespa 150

OdgovorNapisal/-a čare dne So Nov 05, 2011 4:38 pm

http://www.vespaclubcroatia.com/ tukaj naj vpraša.Jaz ti dost ne morem pomagat,ker mam vespo samo na kurbl in vžge vedno,pa če je samo na štarter tud ne more bit neki grozno stara,ker vespa ki je grozno stara je stara 50 let.Če pa še pri hrvatih ne bo nič zvedl pa naj pokliče možakarja v http://www.luluscooter.si pa mu bo mal razložil.Ampak tukaj je nekaj na kablih.
Svi mi volimo pičić,samo Mile Kitić
Uporabniški avatar
čare
Tiger
 
Prispevkov: 3465
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 7:32 pm
Kraj: ljubljana
Avto: FIAT Marea JTD


Vrni se na Elektrika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron