Test lambde - kako?

Napeljava, varovalke, releji, krmilniki, navigacijske naprave, avtoakustika, ...

Test lambde - kako?

OdgovorNapisal/-a Goti dne Sr Okt 11, 2006 10:08 am

Čisto informativno me zanima, kako preveriš, če lambda deluje OK.

Mašina lepo leti, ne opazim nič posebnega, se mi pa zdi, da je poraba malo narasla - skoraj za liter (na 8,7 l/100 km).
Mogoče se mi samo zdi, ker sem ga zadnje čase bolj pritiskal in že dvakrat tankal eurosuper 95 (drugače omv super 100) ...

Ampak nima veze, rad bi preveril, ker je lambda še prva not. To se da preko vag-coma?
Uporabniški avatar
Goti
Šverca božje aktovke
 
Prispevkov: 2394
Pridružen: To Feb 28, 2006 11:56 am
Kraj: Ljubljana/Prevalje
Avto: Tolsti šved - xc90

OdgovorNapisal/-a planchi dne Sr Okt 11, 2006 1:49 pm

Lahko prek VAG-COM-a, bolj ziher je pa če kar direkt sondo izmeriš...
...sam glede na tvoje besede, bi skor reku, da ni lambda. Pri men je poraba šla navzgor 2 litra na relaciji in 3+ pri mestni vožnji. Motor (Seat 1.8/66 kW) je vseen normalno delal. Lahko pa da se motim (verjetno nimaš isti motor kot jaz :? )
lp
planchi
Novinec
 
Prispevkov: 7
Pridružen: So Maj 13, 2006 7:28 pm

OdgovorNapisal/-a MortaL dne Sr Okt 11, 2006 4:53 pm

A ni to kr normalna poraba?

Odvisno je seveda kje se vozis pa kako mas tezko nogo. Meni recimo A 80, sicer 1,6 masina bencinc kuri nekje 8l/100km, prisel sem ze kdaj okoli 10, na morje pa daljse relacije pa kuri 7l.
Dokler ne opazis, da se ti pri vec tankih poraba spremeni po moje se ni panike. Pa seveda glej, da tankas isti bencin kot prej, ker tudi tukaj so kr spremembe.

LP Marko
Nič ni težko, kar se mora!
Uporabniški avatar
MortaL
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 92
Pridružen: Če Sep 28, 2006 1:34 pm
Kraj: MB
Avto: Audi A4 Avant 1.9 TDI 04, Audi 80 B4 1.6 benc. 94

OdgovorNapisal/-a WOB dne Sr Okt 11, 2006 10:30 pm

No jest sem dons prklopu GTI-ja na VAG-com in ugutovu tisto kar sem predvideval, lambda je šla falit in to po šestih mesecih, ko sem avto kupu mi jo je prodajalec zamenjal ker je bla tud una kao zanič, noter je pa dal neki ponaredek ki očitno ni bil vreden počenega groša.
Predvideval sem pa zato, ker se mi je poraba(zadnji teden) pri normalni vožnji povzpela iz 8,5 litra na 10l.
Ko sem se pa prejšni dan peljal iz Železnikov čez Davčo v Idrijo je bla pa poraba 17l in sploh nisem peljal nevem kako hitro.
...ko zakoni fizike izginejo, in ko adrenalin zamenja kri..... Golf GTI G60
Uporabniški avatar
WOB
Kolpasan
 
Prispevkov: 2632
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:40 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Mk1 GTI, Mk1 Cabrio, Mk2 G60

OdgovorNapisal/-a Goti dne Sr Okt 11, 2006 11:25 pm

Mah ja, je v mejah normale. Baje pa 1,6 kuri več od 2.0E. Vpraši Skulla.

Moj ima drugač poleti porabo med 8 in 8,2. Umirjena vožnja večinoma. Pri lahki nogi sem imel celo 7,5 na poln tank (pozimi na smučanje v Schladming). Zadnje čase pa se je konstantno počasi večala do 8,7.

No, danes pa sem ugotovil, da sem imel levo zadnjo gumo na 1,9, desno pa na 2.0. Spredaj pa obe 2.0. To je pa malo premalo. Sem napumpal spet na 2.4 spredaj in 2.6 zadaj, kot priporoča vredestein za moj avto. In makina leti spet čisto drugače.

Mogoče je zaradi padca temperature padel tlak v gumah? Res pa že od julija nisem preverjal. Na oko je blo skoz enako.

Nekaj zna tudi to vplivat. Nekaj pa malo težja noga zadnje čase. Pa petrolova enolončnica ... :D
Uporabniški avatar
Goti
Šverca božje aktovke
 
Prispevkov: 2394
Pridružen: To Feb 28, 2006 11:56 am
Kraj: Ljubljana/Prevalje
Avto: Tolsti šved - xc90

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 Van den BOSCH dne Če Okt 12, 2006 11:10 am

to je logičn da 1.6 kur več kot 2.0 Sej je tud pravljični motor brez kubature in Honda konji
rad tepem majhne otroke in Ĺženske z velikimi dojkami


Slika
Uporabniški avatar
kr3mn1 Van den BOSCH
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2640
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:07 pm
Kraj: Kranjcan - vsepovsod sam na babi ne

OdgovorNapisal/-a Goti dne Če Okt 12, 2006 11:30 am

Ja, pa teh svojih sto konjev pokaže šele pri 6000 o/min.
Kdo pa sploh vozi do 6000? :)
Uporabniški avatar
Goti
Šverca božje aktovke
 
Prispevkov: 2394
Pridružen: To Feb 28, 2006 11:56 am
Kraj: Ljubljana/Prevalje
Avto: Tolsti šved - xc90


Vrni se na Elektrika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

cron