Montaža releja za kratke luči na B4 (prenos moje stare teme)

Napeljava, varovalke, releji, krmilniki, navigacijske naprave, avtoakustika, ...

Montaža releja za kratke luči na B4 (prenos moje stare teme)

OdgovorNapisal/-a Goti dne Če Okt 26, 2006 5:25 pm

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 18, 2005 3:15 15 Naslov sporočila: RELEJI ZA LUČI

(TU JE ŠLO ŠE ZA TIP 89, AMPAK JE ISTI ŠTOS)
Povzetek in s tem rešitev problema:

Debel rumen kabel, ki gre na rjav štekar (zraven rdečega) na varovalkah je treba od tam odstranit. Po novem služi za vklop releja. Na rele povežemo še maso in ACC direkt. Izhod iz releja pa gre na kontakt, kjer smo odstranili debel rumen kabel. Simpl.

To je vse. Vsi sivi, rjavi, šekasti, lila pikčasti in še kaki pofukani skrivnostni kabli ostanejo nedotaknjeni ko Helena Blagne! Laughing

Zdravo!

Ima kdo kaj izkušenj z vgradnjo x-relejev za luči v audi 80 ali 100?

To bi montiral zaradi problemov s stikalom ob volanu, ki se v audijih rado smodi. Pa če priklopiš luči prek releja, sveti precej močneje (sem videl primer). Pa stikalo za luči ti nikoli več ne crkne.

Kje se te releje dobi in kakšni so?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Rokson
Član kluba


Pridružen/-a: Čet Maj 2004 1:05
Prispevkov: 1297
Kraj: Kolomban - Koper

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 18, 2005 8:41 20 Naslov sporočila: Odgovori s citatom
Lej, je sploh škoda zgubljat cajt s tem. Pejt do prvega avtoelektričarja pa rečmu naj ti to naredi. Nevem če te lahko stane več kot 5k sit... Za ta dnar si je škoda mazat roke...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
goti
Simpatizer


Pridružen/-a: Pon Jul 2005 3:33
Prispevkov: 324
Kraj: Prevalje, Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 19, 2005 10:32 22 Naslov sporočila: Odgovori s citatom Popravi/Izbriši to sporočilo
To je res. Drugač pa kaka dva jurja za rele, dela pa za pol ure ... "Zaslužiš" tri jurje v pol ure. Ni slabo Very Happy
Kakih sedem tolarjev so sicer še stroški za umivanje rok (voda in milo) ... Razz
_________________
AUDI 80 2.0E -- "There is no FANT like DIGIFANT!"
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ChromArt
Simpatizer


Pridružen/-a: Ned Mar 2005 22:30
Prispevkov: 256
Kraj: Stolovnik,KRŠKO

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 20, 2005 9:56 21 Naslov sporočila: Odgovori s citatom
To ni tako enostavno zmontirat,kot klobasate tu!Če hočeš naredit kvalitetno,boš v pol ure glih razkopal plastike,razen če maš v vsaki samo še po en šrauf.Pol je treba pa žice pod volanom cviknit,podaljšat do releja,poiskat v šopu une od luči in jih tud povezat na rele.Pa za rele nosilček tud ni zastonj,seveda ja treba vse po dvojno računat.

LP,ChromArt
_________________
AUDI 80 1.9 TDI
GOLF II Soul 1.6 D
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Hondi
Ljubitelj


Pridružen/-a: Čet Dec 2004 0:31
Prispevkov: 925
Kraj: EJGAland

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 20, 2005 10:27 22 Naslov sporočila: Odgovori s citatom
ChromArt je napisal/a:
To ni tako enostavno zmontirat,kot klobasate tu!Če hočeš naredit kvalitetno,boš v pol ure glih razkopal plastike,razen če maš v vsaki samo še po en šrauf.Pol je treba pa žice pod volanom cviknit,podaljšat do releja,poiskat v šopu une od luči in jih tud povezat na rele.Pa za rele nosilček tud ni zastonj,seveda ja treba vse po dvojno računat.

LP,ChromArt


točno

ravno za pol ure dela ni no....razen če delaš en in isti avto VSAK dan in to znaš v miže...
_________________
Ruß du luder!EIBACH VZMETI?pošlji pm....
imam službo in dosti prostega časa
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Rokson
Član kluba


Pridružen/-a: Čet Maj 2004 1:05
Prispevkov: 1297
Kraj: Kolomban - Koper

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 21, 2005 12:01 00 Naslov sporočila: Odgovori s citatom
Goti klobasa Very Happy sem mu reki naj gre to profi štromarja da ne bo dobu tudi on dim izza volana kotu un v uni drugi temi... Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
goti
Simpatizer


Pridružen/-a: Pon Jul 2005 3:33
Prispevkov: 324
Kraj: Prevalje, Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 21, 2005 1:42 01 Naslov sporočila: releji Odgovori s citatom Popravi/Izbriši to sporočilo
Ok, ni za pol ure, prej kot v eni uri pa zadevo urediš. Imam vse štavfe v plastiki, to nima veze. Sem jo že večkrat odmontiral, tako da mam "grif". Je pa v meni tud nekaj štromarja ... Cool

Mislim, da tu ni kakih posebnih klobas ... Very Happy

1. Pod volanom je pokrov na 5 al 6 šravfov. To odstraniš.
2. Poiščeš žico, ki gre od stikala za volanom proti varovalkam (je samo ena -> rabiš en sam rele)
3. poiščeš žico, ki gre od aku proti stikalu za luč ...
4. zlotaš rele (ali podnožje zanj na žice) in ka nekam fiksiraš.
5. namestiš pokrov.

A ne? Confused

A ja ... dim izza volana sem že dobil, ker je prejšnji lastnik nekaj razkopaval Evil or Very Mad in glavno žico iz stikala za luči štukal tako, da je dva konca žice skupaj zvil in izoliral z izolirpantom. Se je grelo in žgalo ko svinja.
Izolirpant je zoglenel. Potem sem pa zadevo saniral z lotanjem in zdaj se nič več ne greje, sveti pa vsaj za 30% bolje. Res. Cool
_________________
AUDI 80 2.0E -- "There is no FANT like DIGIFANT!"
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Rokson
Član kluba


Pridružen/-a: Čet Maj 2004 1:05
Prispevkov: 1297
Kraj: Kolomban - Koper

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 21, 2005 9:51 09 Naslov sporočila: Odgovori s citatom
Hmm nekam čudno si ti to razlagaš...

Kaj je poanta povezovanja preko relejev?

1. Da ti tok ne gre več mimo stikal
2. Da imaš več toka na žarnicah

Torej moraš dobit ven kable od kratkih luči in dolgih luči, jih povezat na rele, in napajanje iz baterije povezat direkt na žarnice. Stikala na lučeh ti tako morajo vklapljat samo rele, na žarnicah pa moraš sedaj imet, kolk je že, 14.4V Tako bi luči komaj dobro svetle. Nisem štromar, če se motim, naj me kdo popravi Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
goti
Simpatizer


Pridružen/-a: Pon Jul 2005 3:33
Prispevkov: 324
Kraj: Prevalje, Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 21, 2005 11:03 11 Naslov sporočila: rele Odgovori s citatom Popravi/Izbriši to sporočilo
Točno tako, kot si napisal!

Kaj je tu čudnega? Rolling Eyes

Drugač sem videl kit komplete za audi v verzijah z enim ali dvema relejema. Torej za kratke ali za kratke+dolge. Za dolge ni problem, ker teče skozi stikalo malce manjši tok (samo dve žarnici) in niso toliko časa vklopljene. Jaz bom zaenkrat vezal samo na kratke.

Ok, danes se bom lotil, pa zadevo mogoče tudi poslikal.

Smile
_________________
AUDI 80 2.0E -- "There is no FANT like DIGIFANT!"
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Rokson
Član kluba


Pridružen/-a: Čet Maj 2004 1:05
Prispevkov: 1297
Kraj: Kolomban - Koper

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 21, 2005 11:43 11 Naslov sporočila: Odgovori s citatom
Ne danes. Danes zvečer poslikaj kako ti gorijo luči. Postavi avto pred en zid, kak meter in pol od stene, pa slikaj. Jutri to zamenjaj, pa ga zvečer postavi na isto mesto pa spet slikaj da vidimo razliko v svetilnosti Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
goti
Simpatizer


Pridružen/-a: Pon Jul 2005 3:33
Prispevkov: 324
Kraj: Prevalje, Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 21, 2005 11:51 11 Naslov sporočila: releji Odgovori s citatom Popravi/Izbriši to sporočilo
Ok, če je aparat doma, bom poslikal. Drugače pa še vedno ne vem, kje dobiti rele. Bom poskusil v BTC, najprej v conradu, pol pa še kje v trgovinah z avtodeli ... Ima kdo kako boljšo idejo?
_________________
AUDI 80 2.0E -- "There is no FANT like DIGIFANT!"
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Rokson
Član kluba


Pridružen/-a: Čet Maj 2004 1:05
Prispevkov: 1297
Kraj: Kolomban - Koper

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 21, 2005 3:02 15 Naslov sporočila: Odgovori s citatom
Neee v konrad!! Skoči v IC, to je na bežigradu, na vodovodni al kaj je že... eno križišče pred mlekarnami.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
goti
Simpatizer


Pridružen/-a: Pon Jul 2005 3:33
Prispevkov: 324
Kraj: Prevalje, Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 21, 2005 10:07 22 Naslov sporočila: releji Odgovori s citatom Popravi/Izbriši to sporočilo
Evo, sem dobil rele za 1350 SIT. Sem zmontiral in ni blo treba cvikat nobene original žice, ker je pod armaturko en original "slep" konektor za luči, kjer je bil original mostiček za meglenke ... Sem priklopil kar tja in dela super. Pri svetilnosti se precej pozna, po mojem občutku nekje med 5 in 10 %.

Dela je bilo za kako uro, najbolj zajebano je poiskat prave kable.

Samo nekaj mi še ni čisto jasno. Zdi se mi, da ko vklopim dolge luči, kratke ostanejo prižgane ...

A je to normalno/dobro/narobe?

Sem pustil plastiko do jutri še razdrto.

Ima kdo kak načrt (katera barva žice je kaj)? Malo me bega tenka siva ... mogoče je to kaj v zvezi z dolgimi?

A je na releju vseeno, kako sta obrnjena +/-? Načeloma bi moralo biti.

Kaka ideja?
_________________
AUDI 80 2.0E -- "There is no FANT like DIGIFANT!"
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
PozerQ
Član kluba


Pridružen/-a: Ned Maj 2004 16:38
Prispevkov: 2147
Kraj: Sp.Kungota

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 21, 2005 10:32 22 Naslov sporočila: Odgovori s citatom
sklepam da maš še h4 žarnco notr
to da ti obe naenkrat gorita ni dobr
_________________
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
goti
Simpatizer


Pridružen/-a: Pon Jul 2005 3:33
Prispevkov: 324
Kraj: Prevalje, Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 21, 2005 11:19 23 Naslov sporočila: H4 Odgovori s citatom Popravi/Izbriši to sporočilo
H4 mam, ja. Kaj se pa lahko zgodi? Prej crkne al kaj hujšega? Napajanje je čisto ločeno ... (razen tega, da ne vem, zakaj svetijo oboje) Sad
_________________
AUDI 80 2.0E -- "There is no FANT like DIGIFANT!"PozerQ
Član kluba


Pridružen/-a: Ned Maj 2004 16:38
Prispevkov: 2147
Kraj: Sp.Kungota

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 21, 2005 11:21 23 Naslov sporočila: Odgovori s citatom
ja kokr jest vem, je to smrtonosna zadeva za stikalo, sam ne vem zdej kako je pr teb k maš rele

sej boš vidu če se bo začel smodit Bad Grin Bad Grin

nej še kšn pove
_________________
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
lini
Dežurni gobec


Pridružen/-a: Čet Maj 2004 18:47
Prispevkov: 2304
Kraj: Hrastnik

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 21, 2005 11:22 23 Naslov sporočila: Odgovori s citatom
Pozer to je smrtonosn zadeva za fokuse ker se topijo. Za stikalo ne ker gre napajanje prek dveh različnoh kontaktov.
_________________
Srat me tišči ko berem tole.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
PozerQ
Član kluba


Pridružen/-a: Ned Maj 2004 16:38
Prispevkov: 2147
Kraj: Sp.Kungota

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 21, 2005 11:24 23 Naslov sporočila: Odgovori s citatom
aha
priznsam da tm okol tegas stikala se nism še nikol poglablu, pa še zamešu sm neki
če daš notr 100w žarnco je za stikau smrt Wink
_________________
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
goti
Simpatizer


Pridružen/-a: Pon Jul 2005 3:33
Prispevkov: 324
Kraj: Prevalje, Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 21, 2005 11:34 23 Naslov sporočila: Odgovori s citatom Popravi/Izbriši to sporočilo
Hella published the following values for "Luminous Intensity" which point out how critical it is to get full battery voltage to the headlamp bulbs. 100% voltage is considered 13.5 Volts for the 12V system. Using relays can help even the marginal stock headlamp performance by providing full battery voltage to the light bulbs.

* Operating Voltage 100% * Luminous Intensity 100%
* 95% * 83%
* 90% * 67%
* 85% * 53%
_________________
AUDI 80 2.0E -- "There is no FANT like DIGIFANT!"
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Rokson
Član kluba


Pridružen/-a: Čet Maj 2004 1:05
Prispevkov: 1297
Kraj: Kolomban - Koper

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 22, 2005 12:55 00 Naslov sporočila: Odgovori s citatom
Sam če tebi gorijo obe nitki na enkrat to nanese skupaj kolko? kaj so že 55 pa 60w? Tebi goti bi se mogle izklopit krake ko preklopiš na dolge. zna bit da je tisti mostiček ki si omenil točno za to tam da se kratke ne izklopijo. Probaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
goti
Simpatizer


Pridružen/-a: Pon Jul 2005 3:33
Prispevkov: 324
Kraj: Prevalje, Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 22, 2005 1:27 01 Naslov sporočila: mostiček Odgovori s citatom Popravi/Izbriši to sporočilo
Ne, mostiček je za napajanje meglenk. Po moje je štos v stikalu, sem že vse kombinacije probal. Tudi tako, da sem rele vklapljal s kontaktom ključavnice, ampak potem mi dolge niso delale. zdaj v bistvu vse štima, samo kratke se ne izklopijo, ko vklopim dolge.

A nobeden nima kakega načrta teh kablov ali pa stikala??? To bi blo na takem forumu zlata vredno.

V stikalo pride debel rdeč kabel (+). Ven gresta debel rumen (kratke) in debel bel (dolge). Do tod vse lepo in prav.

Štrene mi meša tanek siv (pozicijske) in tanek rjav z rumeno črto (ne vem, kaj). Ko mi je skurlo stikalo (tanek rjav kabel) sem ga premostil na sivega (pozicijske) in je vse lepo delalo, tudi kratke so se z dolgimi izklapljale. Seveda je vse delovalo že v položaju za samo pozicijske.

Zadeva je taka:

Debeli kabli grejo na varovalke, siv tudi. Rjav pa je sumljiv. Če ga odklopim, delajo samo pozicijske, čeprav je v glavnih (debelih) kablih napetost. Tudi z relejem (ki preklopi direkt + na debel rumen kabel za kratke luči proti varovalkam, vključi pa ga pozicija) moram imeti rjav kabel še vedno obešen na sivega, da stvar dela, pa čeprav gre glavni tok po debelih kablih.

Rjav je torej nek pomožni tanek kabel, ki ima vse pod kontrolo (dolge, kratke in meglenke, pozicije pa ne).

Kdo ve, čemu služi in kako je zvezan???
_________________
AUDI 80 2.0E -- "There is no FANT like DIGIFANT!"
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
goti
Simpatizer


Pridružen/-a: Pon Jul 2005 3:33
Prispevkov: 324
Kraj: Prevalje, Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 22, 2005 1:30 01 Naslov sporočila: pa še to Odgovori s citatom Popravi/Izbriši to sporočilo
Sem se spomnil ... Kako pa bi bilo, če bi luči vklapljal že s kontaktom na ključu (na rele)? Kot dnevne luči ... Bi težje zaganjal motor? Kako je s tem, če so serijsko vgrajene dnevne?
_________________
AUDI 80 2.0E -- "There is no FANT like DIGIFANT!"
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
goti
Simpatizer


Pridružen/-a: Pon Jul 2005 3:33
Prispevkov: 324
Kraj: Prevalje, Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 22, 2005 1:32 01 Naslov sporočila: nagradno vprašanje Odgovori s citatom Popravi/Izbriši to sporočilo
Kdor mi pomaga rešit ta problem, dobi kremšnito in kokto! Laughing
_________________
AUDI 80 2.0E -- "There is no FANT like DIGIFANT!"
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
lini
Dežurni gobec


Pridružen/-a: Čet Maj 2004 18:47
Prispevkov: 2304
Kraj: Hrastnik

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 22, 2005 7:16 07 Naslov sporočila: Odgovori s citatom
Mam js eno idejo:

Sistem je tak da ko ti vzameš kontakt ugasnejo dolge kratke pozicija pa ostane. Kako je to izveden pojma nimam. Se prav da je verjetn ta sivonekakšn kabl staln štrom uni drugi pa za pozicijo čist posebi. Aja pa če si kupu rele a si kupu tazga ki ma en delovni in en mirovni položaj al si naredu bse z delovnimi kontakti. Načeloma bi mogu met tak rele da preklopi med dolgo in kratko lučjo. Tak ki jih samo aktivira bi biu tut uporaben vendar jihrabš mal več za to nardit.
_________________
Srat me tišči ko berem tole.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
goti
Simpatizer


Pridružen/-a: Pon Jul 2005 3:33
Prispevkov: 324
Kraj: Prevalje, Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 22, 2005 10:58 10 Naslov sporočila: rele Odgovori s citatom Popravi/Izbriši to sporočilo
Rele je pravi. Ja, Ravno to sem razmišljal, da je tista rjava žica nekaj v zvezi s kontaktom. Pa sem jo včeraj nekaj meril, pa se mi je zdelo, da ni vezana na kontakt ... Grem zdaj še enkrat pogledat.
_________________
AUDI 80 2.0E -- "There is no FANT like DIGIFANT!"
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Gost







PrispevekObjavljeno: Pet Jul 22, 2005 2:27 14 Naslov sporočila: Odgovori s citatom
žarnice še enkrat hitrej crknejo ce prizigas motor z prizganimi lampami. normalno so vezane prek X-kleme. tko da se ugasnejo ko prizges motor.
lahk ti napisem kak pa kaj sam bos moral pocakat do konc tedna, ker zdele nimam cajta (šiht pa petelin v flaš)
Nazaj na vrh

goti
Simpatizer


Pridružen/-a: Pon Jul 2005 3:33
Prispevkov: 324
Kraj: Prevalje, Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 22, 2005 2:51 14 Naslov sporočila: x-klema Odgovori s citatom Popravi/Izbriši to sporočilo
Ah, ne. Vseeno hvala. Ne bom se zajebaval z dnevnimi lučmi. Samo to še moram zrihtat, da se mi kratke ugašajo, ko prižgem dolge. Confused
_________________
AUDI 80 2.0E -- "There is no FANT like DIGIFANT!"
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
goti
Simpatizer


Pridružen/-a: Pon Jul 2005 3:33
Prispevkov: 324
Kraj: Prevalje, Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 22, 2005 3:34 15 Naslov sporočila: načrt Odgovori s citatom Popravi/Izbriši to sporočilo
nekaj sem našel:

http://www.audi100-online.de/Technik/Ti ... pdate.html

Načeloma imam tako zmontirano, grem pogledat.
_________________
AUDI 80 2.0E -- "There is no FANT like DIGIFANT!"
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
goti
Simpatizer


Pridružen/-a: Pon Jul 2005 3:33
Prispevkov: 324
Kraj: Prevalje, Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 22, 2005 5:46 17 Naslov sporočila: NA KREMŠNITO GREM SAM! Odgovori s citatom Popravi/Izbriši to sporočilo
Evo, majstri, zrihtano!!! Laughing

Zdaj je vse jasno. Nisem videl, da sta DVA debela rumena kabla (do stikala gre samo eden).

Če se bo kdo lotil, mu vse razložim! Cool

V grobem pa: Debel rumen kabel, ki gre na rjav štekar (zraven rdečega) na varovalkah je treba od tam odstranit. Po novem služi za vklop releja. Na rele povežemo še maso in ACC direkt. Izhod iz releja pa gre na kontakt, kjer smo odstranili debel rumen kabel. Simpl.

To je vse. Vsi sivi, rjavi, šekasti, lila pikčasti in še kaki pofukani skrivnostni kabli ostanejo nedotaknjeni ko Helena Blagne! Laughing

_________________
AUDI 80 2.0E -- "There is no FANT like DIGIFANT!"
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Gost







PrispevekObjavljeno: Pon Jul 25, 2005 10:04 10 Naslov sporočila: Odgovori s citatom
drugac pa potegnes nacrt stroma z neta pa ni treba nic podirat Smile vsaka šola neki stane Smile
Nazaj na vrh
Uporabniški avatar
Goti
Šverca božje aktovke
 
Prispevkov: 2394
Pridružen: To Feb 28, 2006 11:56 am
Kraj: Ljubljana/Prevalje
Avto: Tolsti šved - xc90

OdgovorNapisal/-a $küll dne To Nov 14, 2006 12:53 am

Danes sem izmeril voltažo baterije in žarnice, seveda z "vžganim" motorjem.
Na bateriji je voltmeter pokazal 14.42, na žarnici pa 12.52. Nato sem pobrskal po žaklju z odsluženimi avtoakustičnimi kabli, in priklopil + iz bterije direkt do žarnice. Razlika? Ogromna.

Jutri začnem z rihtanjem relejev, sam bo malo po moje. Bom pa probal slikat razliko v oddani svetlobi.
Uporabniški avatar
$küll
Tabornik
 
Prispevkov: 8833
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 3:02 pm
Kraj: Kolombanburg
Avto: Audi 80 competition + ///// Audi 80 CD 5E

OdgovorNapisal/-a $küll dne Če Nov 16, 2006 1:30 am

Žaromet na levi je preko releja, na desni pa original.

Slika

Desnega sem pol priklopil direkt na baterijo. Mam tudi video, samo je 16mb. Jutri zvečer...

Slika
Uporabniški avatar
$küll
Tabornik
 
Prispevkov: 8833
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 3:02 pm
Kraj: Kolombanburg
Avto: Audi 80 competition + ///// Audi 80 CD 5E


Vrni se na Elektrika

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 6 gostov