izdelava boxa za woofer

Napeljava, varovalke, releji, krmilniki, navigacijske naprave, avtoakustika, ...

izdelava boxa za woofer

OdgovorNapisal/-a 4m4t3r dne Pe Jul 20, 2012 10:17 pm

4m4t3r napisal/-a:ke mamo tu na forumu koga ko se bavi kaj z ozvočenjem?rad bi si naredo neko kišto za en woofer ko mi leži doma,če bi mi lahko kdo pomago s kako skico kak bi naj zgledala kišta...imam pa zaprt kuferaum edino odprtina je od vreče za smuči..



sicer sn zdaj najdo original navodila za izgradnjo treh različnih boxov..prvo me zajebavajo ti njihovi inchi..drugo pa mam vparašanje kateri od teh treh boxov bi bil primeren za moj zaprt prtljažnik? jaz mislim da ta bandpass al? pa bi port nastavo na opdrtino za vrečo od smuči katere tak več nimam noter..

http://www.jbl.com/resources/Brands/jbl/Products/ProductRelatedDocuments/en-US/BoxesandParameters/1500GTI.pdf
THATS ME---->>>> THATS ME

d(>_<)b Was ist besser als sex? Audi V sechs!!!
Audi 80 Cabrio 2.8 & Audi A6 c4 2.5 TDI d(>_<)b
Uporabniški avatar
4m4t3r
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 3231
Pridružen: Po Dec 18, 2006 10:31 pm
Kraj: Pettau aka. Ptuj
Avto: Audi 80 Cabrio 2.8 & A6 2.5

Re: izdelava boxa za woofer

OdgovorNapisal/-a mups dne Pe Jul 20, 2012 10:56 pm

Če ima tvoj avto železno pregrado med kabino in prtljažnikom se bo slabo slišal oz. čutil bas. Kako pa je speljana tist vreča za smuči?
lp tomaž
Diesel POWA :D
Uporabniški avatar
mups
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 79
Pridružen: Sr Jun 10, 2009 4:45 pm
Avto: Golf 2 GTD '91

Re: izdelava boxa za woofer

OdgovorNapisal/-a 4m4t3r dne So Jul 21, 2012 4:34 pm

vreče več ni noter in je odprtina v kabino..pomoje nebi blo slabo če bi bil basreflex na tej odprtini al?
THATS ME---->>>> THATS ME

d(>_<)b Was ist besser als sex? Audi V sechs!!!
Audi 80 Cabrio 2.8 & Audi A6 c4 2.5 TDI d(>_<)b
Uporabniški avatar
4m4t3r
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 3231
Pridružen: Po Dec 18, 2006 10:31 pm
Kraj: Pettau aka. Ptuj
Avto: Audi 80 Cabrio 2.8 & A6 2.5

Re: izdelava boxa za woofer

OdgovorNapisal/-a bajta dne So Jul 21, 2012 8:56 pm

to ti je najbols opcija, da je basreflex speljan v smeri luknje.
Uporabniški avatar
bajta
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Ne Mar 11, 2007 5:05 pm
Kraj: Ravne na Koroškem.

Re: izdelava boxa za woofer

OdgovorNapisal/-a ujcic dne So Jul 21, 2012 9:37 pm

4m4t3r napisal/-a:
4m4t3r napisal/-a:ke mamo tu na forumu koga ko se bavi kaj z ozvočenjem?rad bi si naredo neko kišto za en woofer ko mi leži doma,če bi mi lahko kdo pomago s kako skico kak bi naj zgledala kišta...imam pa zaprt kuferaum edino odprtina je od vreče za smuči..



sicer sn zdaj najdo original navodila za izgradnjo treh različnih boxov..prvo me zajebavajo ti njihovi inchi..drugo pa mam vparašanje kateri od teh treh boxov bi bil primeren za moj zaprt prtljažnik? jaz mislim da ta bandpass al? pa bi port nastavo na opdrtino za vrečo od smuči katere tak več nimam noter..

http://www.jbl.com/resources/Brands/jbl/Products/ProductRelatedDocuments/en-US/BoxesandParameters/1500GTI.pdf



najboljše je da si daš woofer škatlo delat h majstru ki se s tem ukvarja mogoče te stane 50€ ampak ti on nardi box v nulo ker si preračuna točno koliko litrov rabiš pa notranje izolira box, če potrebješ kakšno št. mi piši ns zs...
je pa res da so 3 vrste boxov, bassreflex ima luknjo, "kompresijski" je brez luknje in so basi močnejši ampak tudi manj odzivni za tistega tretjega pa nisem se slišal da bi ga kdo pretirano hvalil, osebno prisega na bassreflex ker je bass odzivnejši, s tem ko gre skozi luknjo zrak ven...spet pa odvisno kateri woofer maš doma...in koliko je velik 10, 12 ali 15 inčev... (25-30-35 cm) mislim da so take mere..
One love, one mark and one soul -> VW
Uporabniški avatar
ujcic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 650
Pridružen: Ne Feb 26, 2012 6:55 pm
Kraj: Ilirska Bistrica

Re: izdelava boxa za woofer

OdgovorNapisal/-a Marcel dne Ne Jul 22, 2012 2:49 pm

Je pa tud odvisno kako musko poslušaš in če ti je sam do tega da je naglas al ti gre za kvaliteto. Če hočeš naglas in ne poslušaš neke muske ki zahteva dobro definiran bass in imaš dost dobre kickerje pol si daj BR škatlo in tud placa ti uzame več. Jaz prisegam na kompresijo ker je definicija basa zelo dobra in se ga bolj čuti kot sliši in tud prostora uzame enkrat majn kot BR. je pa res da zgubiš nekaj Db ampak če je zadeva recimo vsaj 300W RMS maš za vsakdanjo uporabo kmal dost nabijanja in ne daješ čez polovico naglas več :)
naj bo pes auto al pa motor Nemc more bit!!!
MULTIVAN T4 VR6
AUDI 100 C3 (1986) (RIP)
VW HROŠČ (1975)
JAWA 350 ČZ
Uporabniški avatar
Marcel
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1604
Pridružen: Ne Avg 19, 2007 12:19 pm
Kraj: Celje

Re: izdelava boxa za woofer

OdgovorNapisal/-a 4m4t3r dne Ne Jul 22, 2012 8:22 pm

Marcel napisal/-a:Je pa tud odvisno kako musko poslušaš in če ti je sam do tega da je naglas al ti gre za kvaliteto. Če hočeš naglas in ne poslušaš neke muske ki zahteva dobro definiran bass in imaš dost dobre kickerje pol si daj BR škatlo in tud placa ti uzame več. Jaz prisegam na kompresijo ker je definicija basa zelo dobra in se ga bolj čuti kot sliši in tud prostora uzame enkrat majn kot BR. je pa res da zgubiš nekaj Db ampak če je zadeva recimo vsaj 300W RMS maš za vsakdanjo uporabo kmal dost nabijanja in ne daješ čez polovico naglas več :)

ja ta zvočnik je 600rms od igranja da zelo lepe mehke basse ven..poslušam muziko z mehkimi bassi in najraje imam ko poslušam z normalno glasnostjo da se kvalitetno sliši bass.. je pa velikosti 38cm..mislim da bom kar dal delat škatlo kot da se sam zajebavam s tem in na koncu popušo material in denar in bo vseskup zanič..
THATS ME---->>>> THATS ME

d(>_<)b Was ist besser als sex? Audi V sechs!!!
Audi 80 Cabrio 2.8 & Audi A6 c4 2.5 TDI d(>_<)b
Uporabniški avatar
4m4t3r
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 3231
Pridružen: Po Dec 18, 2006 10:31 pm
Kraj: Pettau aka. Ptuj
Avto: Audi 80 Cabrio 2.8 & A6 2.5

Re: izdelava boxa za woofer

OdgovorNapisal/-a ujcic dne Po Jul 23, 2012 12:21 pm

tudi to je res kar pravi gor jst npr. prisegam na čistost zvoka(da se v notranjosti sliši kot se spodobi) navzven pa skoraj nič...sam sicer žgem elektroniko ampak tudi na domače viže al pa kakšne klape se lepo obnese BR...pri manjših glasnostih pa slišiš bass več le če si ga daš ojačat torej na radiu kakšna funkcija ali pa samo na ojačevalcu rukneš več pri basih :)
One love, one mark and one soul -> VW
Uporabniški avatar
ujcic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 650
Pridružen: Ne Feb 26, 2012 6:55 pm
Kraj: Ilirska Bistrica

Re: izdelava boxa za woofer

OdgovorNapisal/-a Doche dne Po Jul 23, 2012 12:32 pm

Najbližje ti je pomoje KV Audio.
Uporabniški avatar
Doche
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 865
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:57 am
Kraj: Ried Im Innkreis
Avto: 2.5 TDI Quattro

Re: izdelava boxa za woofer

OdgovorNapisal/-a cheff dne Po Jul 23, 2012 2:48 pm

Ti bi rabil bandpass ohišje.
Tukaj maš en kalkulator za izračun ohišja: http://www.colomar.com/Shavano/4thorder_info.html

Se ti pa splača pogledat po netu za original dokumentacijo, npr za mojega jbl-a so v dokumentaciji vsi trije tipi box-ov in vse mere podane od jbl-a :)
Kupim oldruknbatnfilterklemungo.
Uporabniški avatar
cheff
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Po Nov 03, 2008 11:04 pm
Kraj: Benedikt
Avto: SLK


Vrni se na Elektrika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov

cron