merilec pretoka zraka

Napeljava, varovalke, releji, krmilniki, navigacijske naprave, avtoakustika, ...

merilec pretoka zraka

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Če Okt 11, 2012 10:18 am

a se je že kdo v domači režiji spravil čistit senzor merilca pretoka zraka ?
mende naj bi bil občutljiv na razno razne alkohole, etanole, itd....

po 300.000km je verjetno tudi na njem puhno ene svinjarije, pa menjali ne menjali zračne filtre v preteklosti :?

na netu se sicer najde neke namenske spraye, kaj pa v naših štacunah ?
najdeš tudi puhno enih nasvetov, celo posnetkov ampak zanimajo me "domače" izkušnje,
se pravi če je kdo od forumašev to že počel in tudi uspešno končal, senzor uničit znam tud sam :mrgreen:
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: merilec pretoka zraka

OdgovorNapisal/-a hard dne Če Okt 11, 2012 10:48 am

Tudi v naših avtotrgovinah imaš namenska sredstva za čiščenje senzorjev, niso ravno poceni cca.(20e) a meni mrtvega ni uspelo oživiti :) sem raje (za 42e) kupil novega sedaj pa računaj :wink:
Kris.
Uporabniški avatar
hard
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 734
Pridružen: To Feb 14, 2006 6:59 pm
Kraj: Maribor
Avto: 8D

Re: merilec pretoka zraka

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Če Okt 11, 2012 12:16 pm

imajo v eurotonu čistilo v sprayu za 7 ojru :D

bom sproti nabavil zej ko grem na teren in popoldan očistil, upam da bo kaj pomagalo pri tistem kar me moti :wink:
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: merilec pretoka zraka

OdgovorNapisal/-a pocesnkII dne So Okt 13, 2012 8:18 pm

ooo ti moj zuc,................... ce bi vedel kako zadeva tocno deluje, bi zadevo pustil pri miru. nediraj lava dok spava. [smilie=biggrin.gif]
Servis, diagnostika osebnih in tovornih vozil--->PM
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2761
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 8:39 pm
Kraj: Kamnik mi je predmestje
Avto: GTI VI KILLER->M5 touring

Re: merilec pretoka zraka

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne So Okt 13, 2012 9:25 pm

žuc ne bi bil žuc, če ne bi nekaj prčkal pod havbo non-stop :lol:

lava sem pa hotel brcnit lih zato, ker je samo spal in jedel :D


no, v eurotonu sem vzel spray, stane 6,50 ojra, prešprical zadevo in kljub temu da se ni vlila črna "voda" iz senzorja tako kot na posnetkih iz neta, se vsaj po kompu malo pozna na porabi, še posebej dokler je hladen motor poraba ne dosega več nekih povišanih cifer. v teh dveh dneh kolkor se vozim naokrog, je na okroglo cca 1l manjša poraba, motor tudi bolj mirno laufa, mogoče je za spoznanje tudi boljša odzivnost pri nizkih obratih, mogoče se mi pa vse skupi samo zdi :lol:


Slika
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: merilec pretoka zraka

OdgovorNapisal/-a 4m4t3r dne So Okt 13, 2012 10:01 pm

žuc jaz sn en tedn nazaj z čist enakim sprejem spucal moj luftmesser.. na moji nitki so ble kar dva kosa črna saj al čega..in avto sn opazo malo bolje potegne iz nizkih obratov pa še razlika je v tem da ne skadi avto več tak..porabe pa nevem ker nimam bc..sn zadovoln in mi ni žal! :)
THATS ME---->>>> THATS ME

d(>_<)b Was ist besser als sex? Audi V sechs!!!
Audi 80 Cabrio 2.8 & Audi A6 c4 2.5 TDI d(>_<)b
Uporabniški avatar
4m4t3r
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 3231
Pridružen: Po Dec 18, 2006 10:31 pm
Kraj: Pettau aka. Ptuj
Avto: Audi 80 Cabrio 2.8 & A6 2.5

Re: merilec pretoka zraka

OdgovorNapisal/-a pocesnkII dne Ne Okt 14, 2012 6:54 pm

realnost kaze da je 90% ljudi ko so prčakali po LMM ju potm kupili nove [smilie=biggrin.gif]
Servis, diagnostika osebnih in tovornih vozil--->PM
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2761
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 8:39 pm
Kraj: Kamnik mi je predmestje
Avto: GTI VI KILLER->M5 touring

Re: merilec pretoka zraka

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne To Okt 16, 2012 12:33 am

pocesnkII napisal/-a:realnost kaze da je 90% ljudi ko so prčakali po LMM ju potm kupili nove [smilie=biggrin.gif]


[smilie=beer2.gif]
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: merilec pretoka zraka

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne To Okt 16, 2012 7:33 pm

4m4t3r napisal/-a:žuc jaz sn en tedn nazaj z čist enakim sprejem spucal moj luftmesser.. na moji nitki so ble kar dva kosa črna saj al čega..in avto sn opazo malo bolje potegne iz nizkih obratov pa še razlika je v tem da ne skadi avto več tak..porabe pa nevem ker nimam bc..sn zadovoln in mi ni žal! :)


na sharanu je izgleda že malo novejša izvedba in nima tako kot večina tistih "žarilnih" nitk :wink:
drugače je pa ravno v tistih sajah, smetkah point... skozi nitko teče tok, jo segreva, zrak ki teče mimo,
jo pa hladi in na podlagi tega kolko zraka gre mimo, se nitka ohlaja, temperaura nitke pa vpliva na pretok elekt. toka,
tega pa meri komp in "ve" kolko je pihnilo lufta mimo senzorja... če je svinjarija na žički, se mora ta tudi ogret in ko "piha" zrak mimo, ohlaja tudi tiste smeti ki visijo gor in voila, imaš pogrešek pri meritvi :wink: in napačne podtke za motorni komp.


apokalipso napisal/-a:
pocesnkII napisal/-a:realnost kaze da je 90% ljudi ko so prčakali po LMM ju potm kupili nove [smilie=biggrin.gif]


[smilie=beer2.gif]


saj to je logično :wink:
ko te začne frkavati avto v nizkih obratih (ni moči, ni takojšnje odzivnosti, večja poraba, ipd),
boš najprej očistil senzor... pa ne s krpo al čopičem al s čim podobnim, ampak s čistilom namenjenim za to.
če imaš srečo, je dovolj čiščenje, če nimaš sreče in je lmm že davno fuč, ga tudi čiščenje ne bo "popravilo" in treba kupit novega :wink:
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: merilec pretoka zraka

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne Sr Okt 17, 2012 6:36 am

Ta sistem je bil tako narejen , da je vsaketoliko casa spustil skozi povecan tok , ki jd zicko segrel do te mere , da so prijete snovi na njej zgorele in odpadle same po sebi. Ciscenje tako ni bilo predvideno in potrebno.
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm


Vrni se na Elektrika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov