Alternator zalila voda.

Napeljava, varovalke, releji, krmilniki, navigacijske naprave, avtoakustika, ...

Re: Alternator zalila voda.

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne Sr Okt 31, 2012 2:46 pm

ŽucMac napisal/-a:za sharana je bil regulator od 40 ojru pa naprej, odvisno kje si prašal... ker pa reglerji niti ne crkavajo, le krtačke se znucajo, mi je kolega ki je avtoštromar, za menjavo krtačk s krtačkami vred in pijačo, računal 13 ojru :wink:


celjski marjan, jaz dobro vem kolko stanejo lcd-ji, jih imam vsak na mizi v delavnici :lol:


Samo da se razumemo in smo na "liniji" ,Žuc ! :lol:

Za regulatorje kot je dejal Žuc , je zelo pomembno kje vprašaš. Še celo ali je to v Ljubljani , ali v Šentjurju , kjer je ziher 30 % ceneje. In seveda, proizvajalec. Včasih je regulator tako poceni , da se ne splača ukvarjat z njemu , če je dostop do altenatorja težak in je treba dati garancijo.Drugo je če ti negdo dela uslugo. Diodna plošča za tisti altenator na sliki pa stane na Boschevem prodajnem mestu nekaj čez 30 evrov.
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Alternator zalila voda.

OdgovorNapisal/-a _B3yBo_ dne Sr Okt 31, 2012 2:55 pm

150 amperski je alternator... nevem ce ima golf toliko je pa od s6 ...

sem ze vse zrihtal, ravno olje menjam

tuki pa se slika z neta

Slika
Slika
Uporabniški avatar
_B3yBo_
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 293
Pridružen: Po Dec 31, 2007 4:30 am
Kraj: Vrhnika
Avto: Audi S6 4.2 V8 quattro

Re: Alternator zalila voda.

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne Sr Okt 31, 2012 3:02 pm

Moja bivša MK2 ima takšen altenator , ker smo delali plane na vodikov pogon. Zadeva je sicer res malo večja od prej omenjenih modelov , in zmogljivost je večja in namesto šest usmerniških diod , jih ima devet. Sestavljen in narejen je pa enako. In oni zadnji ležaj pri kolektorju ni 6003 , ampak 6203 če se ne motim.

Nekaj si omenjal napenjalec ?
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Alternator zalila voda.

OdgovorNapisal/-a čare dne Sr Okt 31, 2012 3:36 pm

Apokalipso ti si nek štromar na nekem VW servisu če se ne motim a ne?? In kot praviš tam popravljate tudi alternatorje in štarterje??Sprašujem zato,ker kot mi je znano razni servisi tega sploh ne rihtajo ampak samo austausch mečejo gor.
Svi mi volimo pičić,samo Mile Kitić
Uporabniški avatar
čare
Tiger
 
Prispevkov: 3465
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 7:32 pm
Kraj: ljubljana
Avto: FIAT Marea JTD

Re: Alternator zalila voda.

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne Sr Okt 31, 2012 3:45 pm

vidva nista najbolj razumela mojega posta.

rad bi videl račun za tole spodaj. iz trgovine, ne od kolega, al pa iz police na šihtu. in ja, z ddvjem ;)
apokalipso napisal/-a:je notri ležaj 6303 cca 6e ,ležaj 6003 cca 4e , krtačke cca 4e , prstani za rotor par evrov.


žuc: res da je offtopic, ampak si ti začel. matične plošče se je popravljalo pred 10 leti. dandanes mora vsaka zdržati 3-4 leta, kar je normalna življenska doba račualnika. nove so pa po 50€. tiste ki so več, jih ni treba nikoli popravljat.
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: Alternator zalila voda.

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne Sr Okt 31, 2012 4:03 pm

čare napisal/-a:Apokalipso ti si nek štromar na nekem VW servisu če se ne motim a ne?? In kot praviš tam popravljate tudi alternatorje in štarterje??Sprašujem zato,ker kot mi je znano razni servisi tega sploh ne rihtajo ampak samo austausch mečejo gor.


Dokler je avto v garanciji vsekakor , saj popravilo sploh ni predvideno . [smilie=blink.gif]

Sicer pa dokler je popravilo smiselno , popravljamo sami. Ko enkrat ni več racionalno se poslužujemo austauša ali pa rabljenih. Slednjih vsekakor, kar so stari avti popolnoma razvrednoteni in je skoraj vsak nov originalni rezervni del predrag.

Ja Jurtz , časi se spreminjajo. Ta trenutek nam je vsled krize najpomembneje , da obdržimo stranke , tudi tiste s 600 evri plače. :(

Lahko ti pa Strme pove , koliko ga je stala demontaža/montaža altenatorja , en ležaj in predelava iz xy na boschev sistem regulatorja z regulatorjam vred , ko mu je v Bistrici letos riknil altenator. Sicer ni bil z ddv-jem , ker je bilo na bazi medsebojne pomoči. [smilie=beer2.gif]
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Alternator zalila voda.

OdgovorNapisal/-a _B3yBo_ dne Sr Okt 31, 2012 4:14 pm

apokalipso napisal/-a:Nekaj si omenjal napenjalec ?



za jermen me je zezal ampak je ustiman in sem se ze vozil :D


Slika
Slika
Uporabniški avatar
_B3yBo_
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 293
Pridružen: Po Dec 31, 2007 4:30 am
Kraj: Vrhnika
Avto: Audi S6 4.2 V8 quattro

Re: Alternator zalila voda.

OdgovorNapisal/-a čare dne Sr Okt 31, 2012 4:15 pm

OK Kje ležaje dobit ni vprašanje ampak a krtačke pa diode pa drsni obroči obstajajo kot rezervni del pri VW-ju al kupujete pri avtoštromarjih??
Svi mi volimo pičić,samo Mile Kitić
Uporabniški avatar
čare
Tiger
 
Prispevkov: 3465
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 7:32 pm
Kraj: ljubljana
Avto: FIAT Marea JTD

Re: Alternator zalila voda.

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne Sr Okt 31, 2012 4:30 pm

Za ležaje imamo dve specializirani trgovini v celju , ena je privat, za drugo ne vem. Ležaje imajo SKF , FAG in SNR poleg ostalega kitajskega sranja. Krtačke imajo nekaj pri Boschu v Šempetru in trgovine z elektromaterialom , sicer pa imamo dobavitelja , ki jih izdeluje . Diodne plošče tudi raje jemljemo pri Boschu , ker se jih spričo nizke cene ne splača popravljati , razen , če delaš res komu uslugo. Sicer pa diode izdelujejo v trbovljah . Jaz sem jih pred časom toliko kupil , da jih imam še za en čas. Ampak to so za starejša vozila in ne za vse tipe altenatorjev. :wink:

Kot sem dejal , diodno ploščo bolje novo kot popravljeno. :D
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Alternator zalila voda.

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne Sr Okt 31, 2012 4:35 pm

_B3yBo_ napisal/-a:
apokalipso napisal/-a:Nekaj si omenjal napenjalec ?



za jermen me je zezal ampak je ustiman in sem se ze vozil :D


Slika



To imaš ti pravi stroj !! Najboljši in najbolj udoben avto zame ! [smilie=auto.gif]
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Alternator zalila voda.

OdgovorNapisal/-a čare dne Sr Okt 31, 2012 4:50 pm

Jebenti dele za štarterje in alternatorje bi lahko po trgovinah z avtodeli prodajali.vsaj te pogoste (krtačke,plate,zobniki..)
Svi mi volimo pičić,samo Mile Kitić
Uporabniški avatar
čare
Tiger
 
Prispevkov: 3465
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 7:32 pm
Kraj: ljubljana
Avto: FIAT Marea JTD

Re: Alternator zalila voda.

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne Sr Okt 31, 2012 8:17 pm

Mi to ne popravljamo na veliko, ker izredno dolgo zdržijo , tako altenatorji kot zaganjači ( BOSCH ). Ležaje in regulatorje , pa tu in tam kakšna plošča, če gdo narobe priklopi kakšne kable. Rotor pri boschevih altenatorjih ima tako globoke prstane , da običajno zdržijo do konca.Redko je potrebno katerega obnoviti. Boschev zaganjač kvečjemu razdreti oprati , menjati puše, namazati in je to to.

Drugi problem so valeo, magneti mareli , ducelier itd , tega hvala bogu naši avti nimajo , ali zelo malo. Tu pa se raje nebi spuščal v debato o stroških popravil. Nekateri servisi se pred naročanjem austauša informirajo o proizvajalcu , če izdelek plača stranka , ker recimo valeo sploh ne želijo jemat , ker je polizdelek že kot nov.
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Alternator zalila voda.

OdgovorNapisal/-a nevednez dne Sr Okt 31, 2012 11:05 pm

apokalipso napisal/-a:...Sicer pa se v moji neposredni bližini nahaja en takšen , kateremu cena popravila določa cena nove komponente in ta je znan domala po vsej sloveniji...


...in zelo dolgo je nategoval ljudi...
Uporabniški avatar
nevednez
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 779
Pridružen: Pe Feb 16, 2007 3:33 pm
Avto: štirje krogci

Prejšnja

Vrni se na Elektrika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

cron