TEMPOMAT GOLF 5,NE DELUJE VEČ

Napeljava, varovalke, releji, krmilniki, navigacijske naprave, avtoakustika, ...

TEMPOMAT GOLF 5,NE DELUJE VEČ

OdgovorNapisal/-a grmsek.damjan dne Ne Dec 30, 2012 7:20 pm

Brat ima golfa 5, 1.9 tdi, 4 motion, vgrajen tempomat. Nekaj časa mu je deloval brezhibno, kako leto pa ne dela več. Odloču sm se da malo "počekiram" zadevo,
čeprav on pravi "ko jebe tempomat" :lol:
Priklop na tester pokaže napako;

Slika
Slika
To naj bi bla zanič ročka, koda napake, stikalo za tempomat, napake se neda zbrisat :(

Preveril sem meritve, stikala za zavoro in sklopko delujejo(checking cruise control using measuring blocks);
Slika

Stisnjena zavora in sklopka(v mojem primeru avta);

Slika

Spuščena zavora in sklopka;

Slika
To naj bi bilo uredo :)
CCS je tudi "active" in ECM(sem še enkrat utipkal log in kodo 11463)

Pred letom je bila zamenjana ročka ampak resda rabljena, pa tudi ne deluje!!! Razdru sm ročko, z gobico podrgnu po kontaktih da so kot novi,malo približal, drugače zgleda not še kot novo..Možno da je fuč na vezju kateri od čipekov med kontakti na ploščici?
Zanima me če je res ročka zanič, al je finta še v čem drugem, kakšna optimizacija modula(KAKO)???
Aja,kakršno koli vklaplanje ali izklaplanje tempomata-stikala na ročki, gumba (set,reset), ne spreminja "nul v 1" v Measuring block, group 006, field2 in 4..KOT DA JE RES ROČKA FUČ :-k Indikator v števcu se ne prižge!!
Kakšen pameten nasvet bi mi pršo prav,kateri imate izkušnje z tem.. da ne kupujem nove ročke zastonj.
Hvala :ok:
Uporabniški avatar
grmsek.damjan
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 53
Pridružen: Če Apr 22, 2010 4:14 pm
Kraj: Brežice
Avto: VW GOLF III GT TDI,110PS,CLIMATRONIC..

Re: TEMPOMAT GOLF 5,NE DELUJE VEČ

OdgovorNapisal/-a nalim dne To Jan 01, 2013 2:38 pm

Stavim na ročko, sploh, če ni bila original VAG (meni sta v dobrem letu na podoben način šli dve novi kopiji).
Uporabniški avatar
nalim
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 220
Pridružen: Če Nov 19, 2009 2:53 pm
Kraj: okolica MB
Avto: OOOO | \X/ | *

Re: TEMPOMAT GOLF 5,NE DELUJE VEČ

OdgovorNapisal/-a grmsek.damjan dne To Jan 01, 2013 9:11 pm

Una prva je bila originalna in ta zamenjana je original "prva vgradnja" :) Sej samo stikalo je kot novo, samo med pini na pertinaksu so nalotani neki čipeki,pa je verjetn tist fuč :roll: ?Aja? Ja sej "kitajc" ni neki za dolg :lol: Kolk pa stane?
Uporabniški avatar
grmsek.damjan
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 53
Pridružen: Če Apr 22, 2010 4:14 pm
Kraj: Brežice
Avto: VW GOLF III GT TDI,110PS,CLIMATRONIC..

Re: TEMPOMAT GOLF 5,NE DELUJE VEČ

OdgovorNapisal/-a grmsek.damjan dne Pe Jan 04, 2013 5:54 pm

Še od kanala 22 :)

Slika

Karkoli spreminjam na ročki od tempomata, se ne spremeni nič
Jaz sem obe ročki razdru in noter je kot novo, kljub temu sem malo pobrusil kontakte na vezju,pa useen se nič ne zgodi
Amm..naj mi nekdo razloži kaj pomeni tam ko je "switch monitoring cruise control":1.0..? to pomeni da je vklopljen?
Kaj pa" shut off status cruise control";1.0..? Izkloplen? Oba hkrati?
Uporabniški avatar
grmsek.damjan
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 53
Pridružen: Če Apr 22, 2010 4:14 pm
Kraj: Brežice
Avto: VW GOLF III GT TDI,110PS,CLIMATRONIC..


Vrni se na Elektrika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov