golf 4 tdi - števec

Napeljava, varovalke, releji, krmilniki, navigacijske naprave, avtoakustika, ...

golf 4 tdi - števec

OdgovorNapisal/-a BeniNorc dne To Jan 08, 2013 1:39 am

ker malo prebiram štirice, sem opazil da imajo ene na števcu cel ekranček, en pa samo polovičen prikazovalnik + ikonice..
je to razlika samo v števcu? recimo kupiše enega s celim enkrančkom, daš noter in dela? sej vem da se sliši smešno, samo..
zanima me pač kaj vse potegne taka menjava za sabo, oz. če je sploh možnja vgradnja brez večjega posega, prevsem cenovnega..

polovični:
Slika

celotni:
Slika Slika

[smilie=beer2.gif]
Uporabniški avatar
BeniNorc
The Polish connection
 
Prispevkov: 3063
Pridružen: To Apr 08, 2008 5:02 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Golf .. na plinsko olje :)

Re: golf 4 tdi - števec

OdgovorNapisal/-a cheff dne To Jan 08, 2013 2:54 am

Koliko se spomnim je potrebo samo prilagodit novejši števec z večjim enkranom preko vag coma.
Kupim oldruknbatnfilterklemungo.
Uporabniški avatar
cheff
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Po Nov 03, 2008 11:04 pm
Kraj: Benedikt
Avto: SLK

Re: golf 4 tdi - števec

OdgovorNapisal/-a LaKi dne To Jan 08, 2013 12:39 pm

Kolikor je meni znano, takih kolobocij kot so se delale včasih, da si pobral iz enega pa samo dal v drugega, ne dela več.

So baje drugačna vezja, priklopi so zadaj drugačni. Vsaj pri Audi-ju je tako, da ima števec z malim ekranom 2 priklopa, z velikim pa 3, kar pomeni da moraš še kable vlečt itd itd...
Uresniči trenutni plan, namesto da razmišljaš o možnostih
Uporabniški avatar
LaKi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1514
Pridružen: Če Sep 04, 2008 9:06 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: '03 Audi A4 Avant 1.8T BEX; '99 Audi A4 1.6 ARM

Re: golf 4 tdi - števec

OdgovorNapisal/-a nevednez dne To Jan 08, 2013 4:58 pm

LaKi napisal/-a:Kolikor je meni znano, takih kolobocij kot so se delale včasih, da si pobral iz enega pa samo dal v drugega, ne dela več.

So baje drugačna vezja, priklopi so zadaj drugačni. Vsaj pri Audi-ju je tako, da ima števec z malim ekranom 2 priklopa, z velikim pa 3, kar pomeni da moraš še kable vlečt itd itd...


samo pri audi-ju (a4 B5) je tako, da ko menjaš števec iz malega na veliki ekran, vštekaš dva konektorja in vse stvari, razen dodatnih funkcij ki jih ima novi števec delajo. Vse dodatno (tudi priklop za ročko) pa je na tretjem konektorju, je pa bilo treba potegnih ene par kablov da sedaj vse dela. največ dela je še z ''bulb monitor'' oziroma z kontrolo delovanja žarnic.
Za štromaja izziv nebi smel biti pretežek.

Aja pa novi števec je potrebno prekodirat, ker je immo v števcu. pazi da kupiš pravi števec (z ali brez CAN), ker nimata iste generacije immo-ta. brez can ima immo2 generacijo z can-om pa immo3 gereracijo. Immo 3 lahko zamenja immo2, obratno ne gre. Brez tega ti avto ne vžge.
Uporabniški avatar
nevednez
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 779
Pridružen: Pe Feb 16, 2007 3:33 pm
Avto: štirje krogci

Re: golf 4 tdi - števec

OdgovorNapisal/-a dules dne Ne Jan 27, 2013 12:46 pm

Da ne boste odkrival neke tople vode

Da bi predelal polovično števec z večjemu ne pride v poštev zaradi drugačne plate in drugačnega softwerja. S tem da imaš še v zgornji polovici polovičnega ptevca razne lučke pri polnem števcu se pa prikažejo v velikem ekranu.

Glede števcev in immota je tako

števec z xxx919xxx kodo ima immo 2 , na ta števec ne moreš priklopiti novejši števec kakor je xxx920xxx - cun-bus ker nekaj stvari ne bo delal.

potem so pa števci z xxx920xxx immo 2 in 3 , imo 3 lahko skodiraš na immo 2 , obratno pa ga ne moreš

Pri golfu 4 ni potrebno napeljevat nobenih dodatnih kablov razen če nimaš potovalnega računalnika da zamenjaš ročko ter dodaš par kablov.

sicer pa če kdo kaj rabi
Slika
Moj 4 pogonc raztura v gmajni ! To gre kamor želiš
Uporabniški avatar
dules
Forum majster
 
Prispevkov: 679
Pridružen: So Apr 08, 2006 4:46 pm
Kraj: Grosuplje

Re: golf 4 tdi - števec

OdgovorNapisal/-a BureK dne Ne Jan 27, 2013 1:05 pm

kaj si se šolal pri Romunih ti ?

dobro si informiran o teh števcih.
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: golf 4 tdi - števec

OdgovorNapisal/-a dules dne Ne Jan 27, 2013 1:22 pm

Hm sem kar nekaj ustvarjal pri teh števcih , zase sem naredil tako rekoč hibrida, se pravi zadnja plata od passata 3bg ful fis ter ohišje števca ter folije od golfa. s tem da sem zamenjal tudi softwere števca od passata na golfa ter še nekaj stvari uredil.

No nastalo je tole

Slika
Moj 4 pogonc raztura v gmajni ! To gre kamor želiš
Uporabniški avatar
dules
Forum majster
 
Prispevkov: 679
Pridružen: So Apr 08, 2006 4:46 pm
Kraj: Grosuplje

Re: golf 4 tdi - števec

OdgovorNapisal/-a gti tdi dne Ne Jan 27, 2013 2:38 pm

Hudo zgleda tole
Your first Corrado? If so try not crash while watching the spoiler in the rear view mirror
Uporabniški avatar
gti tdi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 572
Pridružen: Če Okt 05, 2006 4:50 pm
Kraj: CH Zurich
Avto: Corrado G60, E91 2.0D

Re: golf 4 tdi - števec

OdgovorNapisal/-a BeniNorc dne Ne Jan 27, 2013 4:23 pm

Takega bi jaz mel. Za kolk tole skup spravis? Je pa to za golf gti-tdi arl motor, 2002 letnik. Ma mfa in tempomat.. lahko tud na zs.
Uporabniški avatar
BeniNorc
The Polish connection
 
Prispevkov: 3063
Pridružen: To Apr 08, 2008 5:02 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Golf .. na plinsko olje :)

Re: golf 4 tdi - števec

OdgovorNapisal/-a dules dne Ne Jan 27, 2013 6:20 pm

odvisno za kolko dobiš števce , števce z velikim mfa ni kar toliko , do zdaj sem dobil enega , drugega števca da je ta novejši , sport tacho jih pa tudi ni tolko da p travniku ležijo

zdaj je pa odvisna cena kolko dobiš enega in drugega
Moj 4 pogonc raztura v gmajni ! To gre kamor želiš
Uporabniški avatar
dules
Forum majster
 
Prispevkov: 679
Pridružen: So Apr 08, 2006 4:46 pm
Kraj: Grosuplje

Re: golf 4 tdi - števec

OdgovorNapisal/-a BureK dne Ne Jan 27, 2013 7:19 pm

kaj jih ne prodaja en na see-ju v šotoru ? ali tisto so samo te palčke in nalepke ?
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf


Vrni se na Elektrika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov

cron