MFA sistem

Napeljava, varovalke, releji, krmilniki, navigacijske naprave, avtoakustika, ...

MFA sistem

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne Po Jan 29, 2007 6:51 pm

V dvojko bi si rad počasi naštimal MFA. Preden se lotim bi rad o zadevi izvedu kej več, najbolj me pa zanima kaj vse je potrebno, da se MFA vgradi v avto, ki tega sistema do sedaj ni imel?

Če ima kdo slučajno kašne sheme potem še tolko bolje :wink:

Pa prosim za odgovore samo tistih ki vejo kaj govorijo in ne nekih ugibanj...

Lp,
Marino
Zadnjič spremenil jinx82, dne Po Jan 29, 2007 11:20 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

OdgovorNapisal/-a super98 dne Po Jan 29, 2007 9:19 pm

ročka s kabli in konektorji, podlak iz sesalnega kolektorja in tisto čudo za zadaj na števec, kamor priklopiš podtlak...


sheme imam samo za digifiz


aja 1.6 motor & MFA-no go!!!
Zadnjič spremenil super98, dne Po Jan 29, 2007 9:20 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
TJUNING PA TO...
Uporabniški avatar
super98
Mirko
 
Prispevkov: 3563
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 4:30 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Golf II G60, MB W123 coupe

OdgovorNapisal/-a BureK dne Po Jan 29, 2007 9:20 pm

pravo masino je treba imet pa vse potrebne senzorje, ker MFA meri temperaturo olja, zunanjo temperaturo, porabo in cas voznje....neke podatke dobi pac od racunalnika, druge preko senzorjev.

senzor za zunanjo temperaturo pri mk3 dobis na rezi za zrak spredaj desno, temperaturo olja dobis prek senzorja tam pri hladilniku olja (nad oljnim filtrom), ostalo pa mislim da preko ECUja
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

OdgovorNapisal/-a super98 dne Po Jan 29, 2007 9:22 pm

BureK napisal/-a:pravo masino je treba imet pa vse potrebne senzorje, ker MFA meri temperaturo olja, zunanjo temperaturo, porabo in cas voznje....neke podatke dobi pac od racunalnika, druge preko senzorjev.

senzor za zunanjo temperaturo pri mk3 dobis na rezi za zrak spredaj desno, temperaturo olja dobis prek senzorja tam pri hladilniku olja (nad oljnim filtrom), ostalo pa mislim da preko ECUja



točno ja še to...mi je čist ušlo...

BTW od računalnika dobi mk2 en qrac podatkov!
TJUNING PA TO...
Uporabniški avatar
super98
Mirko
 
Prispevkov: 3563
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 4:30 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Golf II G60, MB W123 coupe

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne Po Jan 29, 2007 11:23 pm

Da so za določene funkcije potrebni senzorji vem tudi sam. Zanimalo me je predvsem ta zadeva na sesalnem kolektorju. Kje se točno nahaja in kako zgleda?

Dani, mi lahko mogoče samo opišeš od kje in kam gredo kabli, da bom vedu kaj vzet, ko najdem tak avto :wink: Kako približno zgleda 'napeljava'?


No če kdo najde sheme bo to idealno.

Lp,
Marino
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm


Vrni se na Elektrika

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov

cron