Barvanje avta z valčkom

Sanacija, zaščita, varjenje, barvanje, modifikacije, ...

OdgovorNapisal/-a eugene dne Po Jul 02, 2007 4:06 pm

Če gledam po letnicah bi bla
savannen beige ali gobi beige.

moj avto je l. 67, samo je lih nek prehodi model. ni modelno l. 68- ima spredaj stare ležeče luči in pokrov motorja je malo prirezan. ne kot so meli tisti z novejšimi odbijači in ne ovalno zaključen kot je blo do 66. In še ima gume- kolone in gume med karoserijo in blatniki, v barvi avta. Baje je nek norveški model ? ker ima neko temelno s cinkom- mi je blo rečeno da je pocinkana pločevia a dvomim da je res. ko sem ga dobu je mel še origi barvo le popravljano s pinelom. Potem sem ga ruknu in dal delat nekemu mehotu- obup. sicer poceni a je po nekaj letih brez garaže začelo rjavet med blatniki in karoserijo, da sem ga komaj pravočasno rešu. Zdaj stoji par let brez blatnikov in saniran pa mu ni hudega. Pa kita je zmetal gor na debelo in slabo poklepal. Neki sem popravljal da je zdaj dosti boljše kot je naredu on. Malo je še za potegnit ven ena depresijica pa bo kar dobro. se bom poyanimal kako bi blos peskanjem samo odzven brez strehe, pa da mi ga ni treba nikamor vozit. Če ne pa vibracijski in čim več kita dol, poklepano malo pokitat in valček. Ogrevam se celo da bi nekako postaral barvo, da bi zgledala original zdelana od let in uporabe. Neki subtilnega. Rat look hrošč ki gre 200. :)
Kako mi je žal za staro origi barvo.

Hvala samuraj. Ti si car.
"Try not. Do. Or do not. There is no try." - Master Yoda
Uporabniški avatar
eugene
Valček s.p.
 
Prispevkov: 3819
Pridružen: To Avg 08, 2006 2:21 pm
Kraj: Vukojebina
Avto: Mk1 gti, hrošč '67, volvo 145 in 245 superpolar

OdgovorNapisal/-a samurai dne Po Jul 02, 2007 11:16 pm

Ja, sej po teh letnicah itak ni najbolj zanesljivo gledati, ker obstajajo različne letnice, ki pa so odvisne ali se je izdelovalo (beri barvalo) v Evropi ali pa čez lužo (mehika, zda). Sej veš kako je to šlo, ko so na primer v Evropi že nehali z določenim modelom, so ga preko luže še vedno izdelovali, predvsem v Južni Ameriki. Sem pa za foro hotel pogledati koliko variant ima barva L80Z (SAHARABEIGE) in kot sem pričakoval, sploh nimamo recepture za tako stare barve, ne samo za to, tudi za vse ostale, od ostalih modelov, potem sem pa poklical dobavitelja barv in lakov (specter Žalec - avtokaroserija Pirh) za znamke sikkens, lesonal in mu pod pretvezo natrobil, da imam v delavnici hrošča, katerega hoče lastnik v originalni barvi in je v računalniku (na disku, ki ga dobimo novega vsak drugi mesec) ni, pravzaprav barvna coda je samo ni recepture in če mi lahko kako pomagajo? Odgovora še nisem dobil :roll: - kurc pa takšna komunikacija. Sem pa potem to barvo našel na nekih starih microfilmih, ja včasih, kakšno desetletje in pol nazaj, smo imeli še microfilme za mešanje barv, no, poanta je v tem, da obstaja samo ena niansa in ne štiri ali včasih tudi več. Bom pa za foro jutri poklical še našega drugega dobavitelja barv za mešalnico (DeBeer - Silco, Šempeter v Savinjski dolini). Zdej, da ne bo pomote, jst iščem originalno recepturo za tole barvo - torej stari acryl, drugače jst lahko to barvo zmešam, ki bo po niansi enaka, le da je na bazni osnovi, kar pomeni base + prozorni lak, kar pa v tvojem primeru valjčkanja sploh ne pride v poštev. Bom poročal jutri kaj so, oziroma kaj niso našli.

lp
Andrej
ak hočeš vozit porsche-a, plati ga!!!!!!!! nemoj kukat kako je skup! nije on skup nego se nema para pa najlakše je kukat! a zapravo možeš vozit i stojadina i porše ti ne treba da bi živio...
Uporabniški avatar
samurai
Udarni sogovornik
 
Prispevkov: 2158
Pridružen: Če Okt 05, 2006 9:46 pm
Kraj: Celje
Avto: corrado

OdgovorNapisal/-a eugene dne To Jul 03, 2007 12:21 am

Še enkrat.Samurai, ti si car. Ne morem verjet, da se tolko trudiš za eno mono , ki bo barval avto z valčkom in ga niti nea poznaš. Si si prislužu test drive z hroščem + pivo.

Jaz pa danes bil v mavrici in nekaj spraševal okrog barv. Podvozje bom verjetno barval z rezistolom: epoxi 2k primer+trdilec- 22E/kg in čez barva rezistal. Za karoserijo pa sem se menu okrog mobihela 1k- 12E/kg in enokomponentni mobihelov primer. Je ta mobihel kaj vreden al ne? Je kaj bolšega v tem cenovnem rangu in da je 1k?

Sem neki srfal in prišel do te strani:http://www.wolfsburgwest.com/colors/colorchrt.cfm, kjer so po po letnikih barve za hrošča. l.67 je savana beige L620, ampak ko kliknem nanjo mi ne zgleda taprava, vem da barva na monitorju je malo mimo a vseeno se mi zdi moja origi barva v notranosti avta drugačna od vseh sahara al karkoli beige ki sem jih vidu na ostalih hroščih. Rahlo vleče na dodatek rumene. l.66 je še bolj mimo. Tako da zdaj spoh ne vem kojiku***beige je origi barva.

Tip v mavrici mi je posodu beige barvno paleto in bom ta vikend malo primerjal. Če pa tudi to ne bo zaleglo pa bom odšravfal pokrov kjer se montira radio in pridem drug teden al drug drug teden do tebe. Pa ni vrag da ne najdemo pravega odtenka in spijemo čez eno pivo.

In še ena stran o coach peinting:
http://www.stephen.hull.btinternet.co.uk/

LP
"Try not. Do. Or do not. There is no try." - Master Yoda
Uporabniški avatar
eugene
Valček s.p.
 
Prispevkov: 3819
Pridružen: To Avg 08, 2006 2:21 pm
Kraj: Vukojebina
Avto: Mk1 gti, hrošč '67, volvo 145 in 245 superpolar

OdgovorNapisal/-a samurai dne To Jul 03, 2007 10:22 am

No pa so me danes le poklicali in povedali sledeče: sikkens sploh nima recepture za to barvno kodo (L80Z), imel jo je še pri starem acryl-u, odkar ima acryl+ tega več ni. Lesonal ima to barvo in tudi recepturo, ravno tako tudi DeBeer. Vsak ima samo po eno barvno varianto. Cena za liter barve je nekje od 25 ? (DeBeer), pa do 30 ? (lesonal), seveda brez trdilca in razredčila. Ko sem vprašal, če bi se slučajno še nekje, nekako dalo dobiti stari acryl me je bionda na drugi strani vprašala, če sem opazil da smo že v letu 2008 in da teh barv že desetletje ne izdelujejo več, pa sem ji lepo odgovoril, da sem se jaz zadeval z hlapi od kunsthartz barv (eno komponentnih) že takrat, ko njen fotr še vedel ni kako se mu bo izdelek ponesrečil - smrklja sarkastična. Kakor iščeš kaj takšnega starega, se jim ne da čisto nič preverjati in iskati. Drgače pa lahko to barvo tudi preslikajo (avto magic) kjer računalnik vrže ven sestavo barvne nianse, potrebuješ pa samo en kos pločevine velikosti nekje 10×10 cm - ravne seveda da lahko skener naredi dober odčitek. Evo to je to, zdej grem pa delat naprej, smrklja, mamico ji n......m.

lp
ak hočeš vozit porsche-a, plati ga!!!!!!!! nemoj kukat kako je skup! nije on skup nego se nema para pa najlakše je kukat! a zapravo možeš vozit i stojadina i porše ti ne treba da bi živio...
Uporabniški avatar
samurai
Udarni sogovornik
 
Prispevkov: 2158
Pridružen: Če Okt 05, 2006 9:46 pm
Kraj: Celje
Avto: corrado

OdgovorNapisal/-a CABBY dne To Jul 03, 2007 10:24 am

samurai napisal/-a:No pa so me danes le poklicali in povedali slede?e: sikkens sploh nima recepture za to barvno kodo (L80Z), imel jo je še pri starem acryl-u, odkar ima acryl+ tega ve? ni. Lesonal ima to barvo in tudi recepturo, ravno tako tudi DeBeer. Vsak ima samo po eno barvno varianto. Cena za liter barve je nekje od 25 ? (DeBeer), pa do 30 ? (lesonal), seveda brez trdilca in razred?ila. Ko sem vprašal, ?e bi se slu?ajno še nekje, nekako dalo dobiti stari acryl me je bionda na drugi strani vprašala, ?e sem opazil da smo že v letu 2008 in da teh barv že desetletje ne izdelujejo ve?, pa sem ji lepo odgovoril, da sem se jaz zadeval z hlapi od kunsthartz barv (eno komponentnih) že takrat, ko njen fotr še vedel ni kako se mu bo izdelek ponesre?il - smrklja sarkasti?na. Kakor iš?eš kaj takšnega starega, se jim ne da ?isto ni? preverjati in iskati. Drga?e pa lahko to barvo tudi preslikajo (avto magic) kjer ra?unalnik vrže ven sestavo barvne nianse, potrebuješ pa samo en kos plo?evine velikosti nekje 10×10 cm - ravne seveda da lahko skener naredi dober od?itek. Evo to je to, zdej grem pa delat naprej, smrklja, mamico ji n......m.

lp


A ta smrklja že ima fanta?? 8) :P :lol:
A guy told me one time:" Don't let yourself get attached to anything you're not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel a heat around the corner."
Uporabniški avatar
CABBY
Vulvo
 
Prispevkov: 2548
Pridružen: Če Jan 26, 2006 12:01 pm
Kraj: Celje - pravo srce Slovenije
Avto: Alte Mercedes mit 4 ventil technik

OdgovorNapisal/-a samurai dne To Jul 03, 2007 10:29 am

eugene napisal/-a:. Je ta mobihel kaj vreden al ne? Je kaj bolšega v tem cenovnem rangu in da je 1k?


Težko boš kaj boljšega našel gkede na cenovni razred. Mobihel je čisto v redu material, tudi sam ga uporabljam (ne samo brve tudi ostale proizvode sploh šprickit in plastic primer) predvsem zaradi njegove ugodne cene napram drugim izdelkom, čeprav je tudi kvaliteta že na dovolj visokem nivoju. Itak pa uporabljajo standox-ovo tehnologijo, za njega (standox) pa vemo, da je po kvaliteti, kakor tudi po ceni v kategoriji sikkens-a.

lp
ak hočeš vozit porsche-a, plati ga!!!!!!!! nemoj kukat kako je skup! nije on skup nego se nema para pa najlakše je kukat! a zapravo možeš vozit i stojadina i porše ti ne treba da bi živio...
Uporabniški avatar
samurai
Udarni sogovornik
 
Prispevkov: 2158
Pridružen: Če Okt 05, 2006 9:46 pm
Kraj: Celje
Avto: corrado

OdgovorNapisal/-a eugene dne To Jul 03, 2007 12:03 pm

Bom torej najdu pravo(najbližjo) nianso za mobihel. Še enkrat hvala za trud. Tisto o nagradi pa še velja. Ampak boš mogu kakšnega pol leta še počakat, vsaj za test drive za pivo pa ob priliki.

LP
"Try not. Do. Or do not. There is no try." - Master Yoda
Uporabniški avatar
eugene
Valček s.p.
 
Prispevkov: 3819
Pridružen: To Avg 08, 2006 2:21 pm
Kraj: Vukojebina
Avto: Mk1 gti, hrošč '67, volvo 145 in 245 superpolar

OdgovorNapisal/-a samurai dne Sr Jul 04, 2007 10:25 pm

Slika

Slika

Slika

Slika

Zdej če me spomin ne vara med saharabeige in manilabeige ni ravno velike razlike.

lp
ak hočeš vozit porsche-a, plati ga!!!!!!!! nemoj kukat kako je skup! nije on skup nego se nema para pa najlakše je kukat! a zapravo možeš vozit i stojadina i porše ti ne treba da bi živio...
Uporabniški avatar
samurai
Udarni sogovornik
 
Prispevkov: 2158
Pridružen: Če Okt 05, 2006 9:46 pm
Kraj: Celje
Avto: corrado

OdgovorNapisal/-a eugene dne Če Jul 05, 2007 1:19 am

samurai napisal/-a:Zdej če me spomin ne vara med saharabeige in manilabeige ni ravno velike razlike.

lp


Saj. Meni se dozdeva, da moj ni saharabeige. Pred tem raziskovanjem sem pač mislu da je ker je to največkrat omenjena oz edina omenjena beige barva hroščev. Moja nekoliko povleče na rumeno!? Ta vikend grem domov in primerjal z paleto. Bom ti tudi slikal pri primerni svetlobi in postal, da si ogledaš, pa še cifro iz mobihelove palete ti napišem. Potem bo bolj jasno. Možno pa tudi da meni v glavi vleče malo na rumeno, čeprav je prebarvana zunanjost sigurno druge(manj rumene bolj sive) nianse. Lih iz radovednosti in ker vidim, da te problem zanima. Notranjost je še original barve. Močno dvomim, da je kdo šel barvat celega hrošča. Pa tudi dvomim da je notranjost kakorkoli spremenila odtenek. Ali pač po 40 letih. Ma ni se ti treba več sekirat okrog pravega odtenka, bom najdu nekaj dovolj blizu od Mobihela pa bo. Saj to bo ja valček paint job., se spodobi, da bo malo mimo. :)

LP
"Try not. Do. Or do not. There is no try." - Master Yoda
Uporabniški avatar
eugene
Valček s.p.
 
Prispevkov: 3819
Pridružen: To Avg 08, 2006 2:21 pm
Kraj: Vukojebina
Avto: Mk1 gti, hrošč '67, volvo 145 in 245 superpolar

OdgovorNapisal/-a frcac dne Pe Jul 06, 2007 7:00 pm

Kaj pa če bi recimo usekal v povezavi s samurajevimi zlatimi nasveti raje nekaj takega?

The DIY paint job - http://www.thebugshop.org/bsfqpnt.htm

Lp, Sašo
Uporabniški avatar
frcac
Propeler fahrer
 
Prispevkov: 1570
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 9:08 pm
Kraj: Godovič
Avto: BMW pa še en BMW

Re: Barvanje avta z valčkom

OdgovorNapisal/-a Ziggi dne Po Avg 20, 2012 12:20 pm

Si ga povalčku? Če si, bi te prosu za sliko, mnenja +/-
Uporabniški avatar
Ziggi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 234
Pridružen: Po Avg 16, 2010 2:18 am
Kraj: BC

Re: Barvanje avta z valčkom

OdgovorNapisal/-a eugene dne Po Avg 20, 2012 12:39 pm

Ful pomaranče in ful naknadnega brušenja da zgleda kolkortolko kulturno. Raje s pisštolo , tudi slabo in potem manj brusiš.
"Try not. Do. Or do not. There is no try." - Master Yoda
Uporabniški avatar
eugene
Valček s.p.
 
Prispevkov: 3819
Pridružen: To Avg 08, 2006 2:21 pm
Kraj: Vukojebina
Avto: Mk1 gti, hrošč '67, volvo 145 in 245 superpolar

Re: Barvanje avta z valčkom

OdgovorNapisal/-a Ziggi dne Po Avg 20, 2012 4:57 pm

Če je brušenje največji problem potem to sploh ni problem. Naizi piknik, 6 parov rok in je zadeva rešena! :)
Kolko nanosov barve si pa dal, si brusil med vsakim nanosom ali samo zadnjega? Valčku nedostopne dele si verjetno kr s penzlom pobarvu?
Mam namen barvat winter dailya pa nimam pogojev za barvanje s pištolo, pri ličarju bi pa dal več kot je vreden sam avto tako da sem se odločil za valčkanje. Ne pričakujem profi končega rezultata, skrbi pa me, da se bo začela med zimo barva luščit.
Pa če kdo pozna poceni ličarja na Severnem Primorskem je info dobrodošel!
Uporabniški avatar
Ziggi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 234
Pridružen: Po Avg 16, 2010 2:18 am
Kraj: BC

Re: Barvanje avta z valčkom

OdgovorNapisal/-a eugene dne Po Avg 20, 2012 11:24 pm

Je odvisno kaj hočeš. Jaz sem dal 3 roke in med vsako roko brusu.Nedostopne dele sem s čopičem ja. Sem pa barval z 1k mobihelom, ki se ga ne da več dobit. Ampak nič ne de ker se mi ni lih zdela primerna barva za valčkat. Če bi šel se enkrat bi si raje sposodu pištolo in kompresor in pošprical enkrat ali dvakrat in pobrusu, ker nisem hotu mat oz grobe površine. Zdaj če boš barval v kako mat smb, temelno ali kaj takega in te boli kurac samo da je avto zaščiten in ene barve potem ja. Tako je pobarval papi svojega kadeta ( v drekasto rjavo temelno) in je avto odpičen. Samo je pač t.i. primer look. če ti je to kul potem gasa.
"Try not. Do. Or do not. There is no try." - Master Yoda
Uporabniški avatar
eugene
Valček s.p.
 
Prispevkov: 3819
Pridružen: To Avg 08, 2006 2:21 pm
Kraj: Vukojebina
Avto: Mk1 gti, hrošč '67, volvo 145 in 245 superpolar

Re: Barvanje avta z valčkom

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne To Avg 21, 2012 12:17 am

kako bi pa zgledalo, če bi ga samo povaljčkal in pustil grobo ?

recimo da bi red-necka povaljčkal s črno mat barvo... kako je pa s predpripravo,
bi blo dovolj če bi ga zmatiral z gobico al bi blo vseeno fajn malo s šmirgl-papirjem it čez ?
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Barvanje avta z valčkom

OdgovorNapisal/-a čare dne To Avg 21, 2012 12:20 am

Pa a ga ni lažje pihnit ?
Svi mi volimo pičić,samo Mile Kitić
Uporabniški avatar
čare
Tiger
 
Prispevkov: 3465
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 7:32 pm
Kraj: ljubljana
Avto: FIAT Marea JTD

Re: Barvanje avta z valčkom

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne To Avg 21, 2012 12:29 am

se mi zdi da ja :lol: samo sem mislil kak bi to zgledalo, ku frajh v dnevni sobi ?

pa še če kako muho povaljcaš vmes, se ne bi niti videlo, na spreyu bi pa vun sekala :lol:
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Barvanje avta z valčkom

OdgovorNapisal/-a Ziggi dne Ne Okt 14, 2012 2:04 pm

2K rdeča z mat agentom. 3x dve roki, med vsako brušenje. Pomaranče veliko, Žuc, zgleda res ku frajh v dneni sobi :lol: Čaka me še fino brušenje s 2000 papirjem. Mislim, da bom s končnim produktom kar zadovoljen..

Slika

Slika
Uporabniški avatar
Ziggi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 234
Pridružen: Po Avg 16, 2010 2:18 am
Kraj: BC

Re: Barvanje avta z valčkom

OdgovorNapisal/-a ervin99 dne Ne Okt 14, 2012 2:39 pm

ni lažje z kompresorom pihnit? :)
Uporabniški avatar
ervin99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 474
Pridružen: Po Avg 13, 2007 10:04 am
Kraj: Slovenska Bistrica
Avto: golf IV

Re: Barvanje avta z valčkom

OdgovorNapisal/-a fritz dne Ne Okt 14, 2012 8:12 pm

ahjej.

Mam namen barvat winter dailya pa nimam pogojev za barvanje s pištolo, pri ličarju bi pa dal več kot je vreden sam avto tako da sem se odločil za valčkanje.
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: Barvanje avta z valčkom

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne Ne Okt 14, 2012 9:32 pm

Dobro si naredu ...če ni preveč moteče, bi za winterwagen jaz pustu lih takega kot je :D
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

Re: Barvanje avta z valčkom

OdgovorNapisal/-a pocesnkII dne Po Okt 15, 2012 10:34 am

pa sej sedaj so mat in pomarančne barve moderne, lih zadnc sem gledu mat pomarančnega c63 v študgartu v tovarni [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif]
Servis, diagnostika osebnih in tovornih vozil--->PM
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2761
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 8:39 pm
Kraj: Kamnik mi je predmestje
Avto: GTI VI KILLER->M5 touring

Re: Barvanje avta z valčkom

OdgovorNapisal/-a Ziggi dne Po Okt 15, 2012 11:07 am

jinx82 napisal/-a:Dobro si naredu ...če ni preveč moteče, bi za winterwagen jaz pustu lih takega kot je :D


Je že napol zbrušen.. Prilepim slike ko bo fertik!
Uporabniški avatar
Ziggi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 234
Pridružen: Po Avg 16, 2010 2:18 am
Kraj: BC

Prejšnja

Vrni se na Karoserija

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov