Menjava gretja golf 3 navodila

Sedeži, prevleke, armatura, volan, števci, gumbi, ogrevanje, klima, ...

Menjava gretja golf 3 navodila

OdgovorNapisal/-a durhmarsh dne Po Jan 09, 2012 12:23 am

Nekaj časa nazaj sem sam zamenjal peč v golf 3. Prilagam nekaj slik oz. majhen vodič kako vse skupaj narediti, upam da vam bo zadeva v pomoč pri popravilu gretja.

Kot se na slikah vidi je treba kar nekaj stvari odstraniti, vendar ni tako grozno kot izgleda. Le nekaj potrpljenja ter cca. 3ure časa.

Vzrok za nedelovanje gretja je bil v tem da ni bilo več pene na loputah, zato sem moral vse skupaj razdreti ter polimati oz. nekako zatestniti luknje. Zaradi preventive sem menjal tudi grelec, čeprav mi ga po kasnejšem videnju nebi bilo treba.

Kupil sem silvertape, ter grelec v trgovini turboshop ki je stal okrog 20e.
Priporočam da si vse šraufe dajate na kup, zraven tistih plastik ki so ble prišraufane z njimi.

Kot prvo sem odstranil vse "pokrove" raznih vijakov ter zvočnikov na armaturi.
Slika
Slika

Odstranil radijo ter plastike okrog radija ter vse vijake.
Slika

Odtranimo režo za gretje, ter odstranimo vijake ki držijo plastiko na armaturo.
Slika

Potem sem se lotil sredino armature. Spet ostranil vse vijake ter plastike.
Slika

Na tej sliki je odstranjena tudi sredinske reže za ventilacijo ter ostali vijaki ki držijo vse skupaj.
Slika

Tukaj je že nekaj več vidnega. Pod armaturo odstranjene plastike,odstranjeno stikalo za luči,demontaža sredinske konzole...odstraniti je potrebno še volan, ter nekaj detajlev.
Slika

Slika

Odstranil sem volan ter vzel armaturo vn. Vendar pred tem treba odstraniti vijak, ki drži armaturo na levi ter desni strani.
Gledano iz sprednje strani avtomobila, slike žal nimam. Odpreti moramo haubo, odstraniti plastike ter filter kabine itd.
Armatura gre dol brez neke velike sile. Te železne konzole nisem dajal stran. Peč je pod to konzolo. Mogoče bi bilo lažje dobiti peč vn, če bi odstanil to kozolo.
Slika

Kot je videt na sliki je kar nekaj kablov, ampak nič kej strašnega. Nazaj sem jo dobil brez problema.
Slika

žal nimam več slik. Ni nobena umetnost vzeti stran vse skupaj. Tudi mene je bilo strah, ter dvomov kako bom vse skupaj dobil narazen ter potem nazaj. Vse skupaj dela. Tiste železne lopute sem polimal, greje za znort dobr :D

upam da bo kermu v pomoč :D
Uporabniški avatar
durhmarsh
Novinec
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Ne Dec 04, 2011 10:48 pm
Kraj: Novo mesto
Avto: audi a4

Re: Menjava gretja golf 3 navodila

OdgovorNapisal/-a Crossman dne Po Jan 09, 2012 2:10 am

Super predstavljeno !!
Uporabniški avatar
Crossman
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 137
Pridružen: To Nov 08, 2011 9:26 am
Avto: Golf Mk3 synchro


Vrni se na Notranjost

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 5 gostov