Audi A3 8PA Gewinde

Vzmeti, amortizerji, zavore, krmilni mehanizem, ...

Audi A3 8PA Gewinde

OdgovorNapisal/-a dominikmurko dne Ne Feb 14, 2016 12:50 am

Pozdrav sem lastnik
Audi a3 8pa
l 2005
1.9 tdi

Nameravam kupiti gewinde in me zanima če ima kdo kakšne izkušnje z katerimi gewindami, oz. katere gevinde priporočate in katere odsvetujete. Najraje bi bil da pove negdo ki je dejansko preizkusil določene gevinde na omenjenem avtu ali podobnem...

Lp Dominik
Dominik
Uporabniški avatar
dominikmurko
Novinec
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Če Jun 17, 2010 4:29 pm
Kraj: okolica Ptuja
Avto: Audi A3 8PA

Re: Audi A3 8PA Gewinde

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne Ne Feb 14, 2016 1:23 pm

Za odgovor na to vprašanje potrebujemo nekaj več informacij.

1.Najpomembnejše vprašanje je koliko si pripravljen plačati? Če je tvoj budget okrog 200€ potem je zadeva enostavna: izberi katerekoli (oziroma najcenejše, oziroma tiste ki ti najlepše izgledajo) cheap-shit kitajske gewinde iz ebaya ali od kjerkoli. Vse so približno enako slabe.

2. Želiš večkrat nastavljati višino podvozja ali želiš avto samo znižati in pustiti na željeni višini? Glede na to se lahko odločiš med dejanskimi gewindami, ali pa zgolj nižjimi vzmetmi in ustreznimi amortizerji.

3. Želiš samo znižati avto, ali želiš tudi boljše vozne lastnosti? Če želiš samo samo znižati avto, beri točko 1, če pa želiš tudi izboljšati vozne lastnosti avta, pa bo potrebno seči globje v žep. Nad 500€ se odpre veliko kvalitetnih opcij.
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: Audi A3 8PA Gewinde

OdgovorNapisal/-a luka1992 dne Ne Feb 14, 2016 2:01 pm

jah kot je Jurtz@ napisal z malo denarja je malo muzike
Uporabniški avatar
luka1992
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Sr Maj 06, 2015 10:39 am
Kraj: Zgornja Savinska,Mozirje
Avto: Volkswagen golf III GTI,TDI

Re: Audi A3 8PA Gewinde

OdgovorNapisal/-a dominikmurko dne Po Feb 15, 2016 12:11 am

Jurtz napisal/-a:Za odgovor na to vprašanje potrebujemo nekaj več informacij.

1.Najpomembnejše vprašanje je koliko si pripravljen plačati? Če je tvoj budget okrog 200€ potem je zadeva enostavna: izberi katerekoli (oziroma najcenejše, oziroma tiste ki ti najlepše izgledajo) cheap-shit kitajske gewinde iz ebaya ali od kjerkoli. Vse so približno enako slabe.

2. Želiš večkrat nastavljati višino podvozja ali želiš avto samo znižati in pustiti na željeni višini? Glede na to se lahko odločiš med dejanskimi gewindami, ali pa zgolj nižjimi vzmetmi in ustreznimi amortizerji.

3. Želiš samo znižati avto, ali želiš tudi boljše vozne lastnosti? Če želiš samo samo znižati avto, beri točko 1, če pa želiš tudi izboljšati vozne lastnosti avta, pa bo potrebno seči globje v žep. Nad 500€ se odpre veliko kvalitetnih opcij.


Pozdrav ja pozabil sem določene odgovore.

1. Plačati sem pripravljen odvisno od kvalitete v glavi pa imam med 500-800 lahko tud kaj več če se bistveno pozna na kvaliteti

2. Avto že imam sedaj znižan vendar ne z nastavljivimi, kar mi skoz zimo predstavlja majhen priblem ( plastika pod karterjem je c.c 6 cm od poda, ter ker je v autu akustika je zadaj nekoliko povešem

3. ja rad bi tudi dobre vozne lastnosti, saj ko sem imel cliota sem dal gor fk avtomotive gewinde in je to bila jajca od jajce.... in po prvi zimi se ni dalo več štelat nič ( zapikale totalno)

Tako da kaj se priporoča na teh smernicah
Dominik
Uporabniški avatar
dominikmurko
Novinec
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Če Jun 17, 2010 4:29 pm
Kraj: okolica Ptuja
Avto: Audi A3 8PA

Re: Audi A3 8PA Gewinde

OdgovorNapisal/-a dominikmurko dne Po Feb 15, 2016 12:21 am

Eto še sliko od sedaj. Žau nemorem shranit slike saj sem v tujini in mi IP interneta ne dopušča. Upam da lahko odprete fb stran

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
Dominik
Uporabniški avatar
dominikmurko
Novinec
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Če Jun 17, 2010 4:29 pm
Kraj: okolica Ptuja
Avto: Audi A3 8PA

Re: Audi A3 8PA Gewinde

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne Po Feb 15, 2016 8:02 pm

Za okrog 800 bi moral dobiti že "osnovne" modele top proizvajalcev: Bilstein, H&R, ST Suspension(KW). Osebno imam izkušnje samo z bilsteinom, ampak sem prepričan, da z nobenim od teh ne boš razočaran.

Dobi se tudi kaj cenejšega, tam okrog 500-600: AP, Vogtland, Lowtec,... ampak s tistim nimam nobenih izkušenj, tako da bi teško kaj rekel glede kvalitete. So pa verjetno boljši kot razni "kitajci" iz ebaya.
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: Audi A3 8PA Gewinde

OdgovorNapisal/-a dominikmurko dne Po Feb 15, 2016 9:15 pm

Jurtz napisal/-a:Za okrog 800 bi moral dobiti že "osnovne" modele top proizvajalcev: Bilstein, H&R, ST Suspension(KW). Osebno imam izkušnje samo z bilsteinom, ampak sem prepričan, da z nobenim od teh ne boš razočaran.

Dobi se tudi kaj cenejšega, tam okrog 500-600: AP, Vogtland, Lowtec,... ampak s tistim nimam nobenih izkušenj, tako da bi teško kaj rekel glede kvalitete. So pa verjetno boljši kot razni "kitajci" iz ebaya.


aham ok hvala, kje pa jih je najbolje iskat ebay ali kje drugje ?

Lp
Dominik
Uporabniški avatar
dominikmurko
Novinec
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Če Jun 17, 2010 4:29 pm
Kraj: okolica Ptuja
Avto: Audi A3 8PA

Re: Audi A3 8PA Gewinde

OdgovorNapisal/-a dominikmurko dne Po Feb 15, 2016 9:39 pm

Dominik
Uporabniški avatar
dominikmurko
Novinec
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Če Jun 17, 2010 4:29 pm
Kraj: okolica Ptuja
Avto: Audi A3 8PA

Re: Audi A3 8PA Gewinde

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne Po Feb 15, 2016 9:49 pm

dominikmurko napisal/-a:aham ok hvala, kje pa jih je najbolje iskat ebay ali kje drugje ?

Lp

Kjerkoli dobiš isto robo ceneje, vendar pazi na ponaredke.

dominikmurko napisal/-a:kaj praviš na tole ?

http://www.aze-tuning.de/v-maxx-xxtreme ... 34145.html

Kot že rečeno, te cenejše komplete bolj teško komentiram, ker nimam izkušenj z njimi. Se pa zagotovo ne morejo primerjat s tistimi iz višjega cenovnega razreda, bilstein, h&r, kw.
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: Audi A3 8PA Gewinde

OdgovorNapisal/-a dominikmurko dne Po Feb 15, 2016 10:09 pm

Jurtz napisal/-a:
dominikmurko napisal/-a:aham ok hvala, kje pa jih je najbolje iskat ebay ali kje drugje ?

Lp

Kjerkoli dobiš isto robo ceneje, vendar pazi na ponaredke.

dominikmurko napisal/-a:kaj praviš na tole ?

http://www.aze-tuning.de/v-maxx-xxtreme ... 34145.html

Kot že rečeno, te cenejše komplete bolj teško komentiram, ker nimam izkušenj z njimi. Se pa zagotovo ne morejo primerjat s tistimi iz višjega cenovnega razreda, bilstein, h&r, kw.


aham torej raje počakam kak mesec dva in kupim kaj bolšega :D
Dominik
Uporabniški avatar
dominikmurko
Novinec
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Če Jun 17, 2010 4:29 pm
Kraj: okolica Ptuja
Avto: Audi A3 8PA


Vrni se na Podvozje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov