Zadnji mortizerji in fedri

Vzmeti, amortizerji, zavore, krmilni mehanizem, ...

Zadnji mortizerji in fedri

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne Če Nov 15, 2007 5:46 pm

Zanima me, če je slučajno kdo že kje zasledil oz ve, v čem je razlika v zadnjem vzmetenju med Syncrom in navadnim golfom. Namreč, na golfu imam sedaj KW Gewinde in bi jih tudi na Syncrotu rad imel...

V katalogu KW Gewind obstaja komplet za navadnga golfa in komplet za Syncrota. Prednji mortizerji so 100% enaki pri obeh torej je razlika v zadnjih. Po ETKI sodeč so original amortizerji enaki pri navadnem in pri syncro golfu, razlika pa je v vzmeteh. Verjetno je to zaradi teže zadaj, ki je pri syncru nekoliko višja in so posledično vzmeti trše. Ali se motim?

...potemtakem nebi smelo bit nič narobe z vgradnjo gewind, ki jih imam zdej na đitkotu, na syncrota ...vsaj dokler ne zberem za inox-line 8)

Lp,
Marino
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

OdgovorNapisal/-a hex dne Če Nov 15, 2007 6:02 pm

amortizer po etki ni enak, ampak je feder!

se mi zdi da je amrtizer daljsi pri syncrotu, ker imam na jetti spodaj podlozenega in je najbrs od navadnega. po mojem ti te gewinde kar pasejo na syncrota, samo da pride se bolj k tlom ;)
Uporabniški avatar
hex
Ima majhen penis
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Po Feb 27, 2006 1:04 am
Kraj: koroška bela
Avto: '89 GTI 16V (ABF), '06 Audi A4 3.0 TDI quattro

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne Če Nov 15, 2007 6:16 pm

Stari lihkar sem gledal... Amortizerja sta identicna, fedra pa razlicna. Ko če ga znat?! Najbol bo da probam...

Po logiki bi moralo pasat ...ležišča so enaka pri obeh, amortizerji očitno tudi, vsi sestavni deli amortizerja so enaki pri vseh dvojkah. Pa tudi skupna dolžina zmontiranega amortizerja in vzmeti bi morala bit tam-tam, glede na to da sta pri obeh modelih vpeta na približno istih točkah...

Bo treba lih probat.
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

OdgovorNapisal/-a hex dne Če Nov 15, 2007 7:35 pm

probaj, nimas druge. pol pa se meni zaupaj da bom za jetto vedu.

mogoce bo mal fuk s homologacijo zaradi stevilk, ampak sej se vse da predelat :D
Uporabniški avatar
hex
Ima majhen penis
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Po Feb 27, 2006 1:04 am
Kraj: koroška bela
Avto: '89 GTI 16V (ABF), '06 Audi A4 3.0 TDI quattro

OdgovorNapisal/-a pery dne Pe Nov 16, 2007 8:31 pm

o jebemu krema u r crazy all the way :oops: kaj moderatorjem delaš mau dela da v vsaki temi mau pimpeke pucajo,hhe :lol:

jinx u uni temi nemorm komentirat bom pa kle,sm opazu da si se lotu rastavlanja,kaksn pleh zgleda?je ql?barva je pa tud nek spešl,prvič vidu na dvojki tako barvo :shock:

keep up the good work :wink:
SlikaSlika
Uporabniški avatar
pery
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 161
Pridružen: Ne Okt 28, 2007 1:42 pm
Kraj: cerknica

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne Pe Nov 16, 2007 8:43 pm

Pleh je recimo temu soliden, sem vidu že boljše :wink: ...ampak tako al tako se bop karoserijo oluplo do konca, pošvasalo kar je za pošvasat in bo zadeva na koncu skoraj nova :D

...če se ne motim je 'tanov' G60 od hexa iste barve.
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

OdgovorNapisal/-a pery dne Pe Nov 16, 2007 8:51 pm

jinx82 napisal/-a:Pleh je recimo temu soliden, sem vidu že boljše :wink: ...ampak tako al tako se bop karoserijo oluplo do konca, pošvasalo kar je za pošvasat in bo zadeva na koncu skoraj nova :D

...če se ne motim je 'tanov' G60 od hexa iste barve.


aja pol boš šou u hard prenovo,vse na novo,no pol pa zakon :D do poletja bo vse uštimano?al kdaj ga misliš na cesto spraut,da bo tko nekak kot "đitko" zdej ;)

a armaturo boš tud premenju?al maš že "tamehko" not?
SlikaSlika
Uporabniški avatar
pery
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 161
Pridružen: Ne Okt 28, 2007 1:42 pm
Kraj: cerknica

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne Pe Nov 16, 2007 9:58 pm

Zrihtat mislim vse do tazadnga šraufa na avtu... Če bo to do naslednjega poletja alap do unga čez dve leti je težko rečt, upam da se bom čimprej peljal. Dejstvo je da bom avto delal recimo en dan na teden oz. dva, če bo sreča (čez vikend).

Armatura je not že tamehka in je v odličnem stanju, ampak gre vn. Namesto nje gre not navadna plastična ...sevede preoblečena v ledr :wink: (pač vsi plani ,ki so bli mišljeni za đitkota bodo speljani na syncrotu).

Lp,
Marino
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

OdgovorNapisal/-a hex dne Pe Nov 16, 2007 10:04 pm

kasne barve pa je sploh? po sliki ne morm rect, pa js sm se mal farbnblind. koda barve? moj je ene vrste modro siv, obcasno tudi na zeleno potegne. temno turkizn or smthn :D
Uporabniški avatar
hex
Ima majhen penis
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Po Feb 27, 2006 1:04 am
Kraj: koroška bela
Avto: '89 GTI 16V (ABF), '06 Audi A4 3.0 TDI quattro

OdgovorNapisal/-a fritz dne Pe Nov 16, 2007 10:05 pm

take barve so bili "special"
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne So Nov 17, 2007 4:47 pm

držte se teme! čene bojo batine!
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A


Vrni se na Podvozje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov