Ročna golf IV

Vzmeti, amortizerji, zavore, krmilni mehanizem, ...

Ročna golf IV

OdgovorNapisal/-a garrett dne Če Mar 13, 2008 11:54 pm

Devet let vozim mojega golfa IV na tehnični in do danes vedno vse ok. [smilie=beer2.gif]
Danes cel vesel peljem avto na tehnični in takoj ob vhodu na valjih glej ga zlomka - besede mojega kolega ki dela na tehničnih pregledih "tvoja ročna desnega kolesa dela zelo slabo" :shock:
nisem mogu verjet, da je to res.......
Skoči pol on v kanal in pogleda če je kaj vidnega narobe na ročni in takoj opazi da je strgana gumica na koncu zajle od ročne (ta najbrš preprečuje da bi vidirala voda v ohišje zajle). Poleg tega pa opazi, da se vzvod, ki ga zajla povleče ne vrača do konca ko je ročna spuščena. Pa si lepo rečem ok mogoče vzvod se ni vračal in je pokurilo ploščice ker je pripeljalo do tega da kolo ne brenza.

Pridem jaz domov pogledam ploščice in so nekje na pol porabljene - enako obrabljene kot na levem kolesu (avto ima 97000 km). Zatem sem snel zajlo iz vzvoda in opazil, da se je vzvod vrnil do konca na svoje mesto - torej pomeni da zajla ne dovoli da se vzvod vrača. Poskusil sem vzvod postaviti v prvotno mesto, tudi ko je bila zajla na njemu in sicer je šlo izključno z izvijačem in zelo na trdo. Zatem pa sem v ohišje zajle nafilal malo olja, da bi zajla lažje drsela, vendar ni bilo uspeha. :cry: Opravil sem tudi testno vožnjo in sicer tako, da sem pri majhni hitrosti zategnu ročno - zadnji kolesi sta blokirali istočasno. :lol:

Ne tej točki se sprašujem ali je to prav, da se vzvod ne vrača na prvotno mesto? Hod vzvoda na kolesu, ki slabše zavira je manjši kot na temu drugemu kolesu. Glede nato, da ploščice niso obrabljene mi ni jasno zakaj bi to kolo slabše zaviralo kot drugo.
Poleg tega vas prosim, če mi lahko kdo svetuje kje se lahko zajlo nateguje oz. popušča (na spodnjem delu avto tega ni mogoče storiti).

Za kakršen koli kometar ali misel se vam v naprej zahvaljujem.
garrett
Novinec
 
Prispevkov: 3
Pridružen: So Mar 01, 2008 8:52 pm
Kraj: Koper
Avto: Golf IV tdi 90

Re: Ročna golf IV

OdgovorNapisal/-a super98 dne Pe Mar 14, 2008 9:59 am

lahko da je zajla zaštekana, tukaj ti ne pomaga če jo namažeš z oljem, treba jo je zamenjat. če ti brez zajle vse lepo laufa pol je z čeljustjo vse ok...

zaajla se štela iz kabine, odmontiraš plastiko okoli ročne in za njo-nad zadnjim tunelom. tam vidiš šraufe za štelat ročno.
TJUNING PA TO...
Uporabniški avatar
super98
Mirko
 
Prispevkov: 3563
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 4:30 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Golf II G60, MB W123 coupe

Re: Ročna golf IV

OdgovorNapisal/-a garrett dne So Mar 15, 2008 1:44 am

hvala za odgovor in pomoč
garrett
Novinec
 
Prispevkov: 3
Pridružen: So Mar 01, 2008 8:52 pm
Kraj: Koper
Avto: Golf IV tdi 90


Vrni se na Podvozje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov