Podvozje Golf Ralye

Vzmeti, amortizerji, zavore, krmilni mehanizem, ...

Podvozje Golf Ralye

OdgovorNapisal/-a T3chnic dne Ne Apr 18, 2010 11:37 pm

Evo zdej na Rallyeju imam po mojem mnenju namontiran kar en sprednji most, tko da moram prevert še številke in ostalo da se prepričam. Zanima pa me, kateri most lahko uporabim na Rallyeju - se kaj razlikujejo po velikosti oziroma širini med špurama? Ker doma imam kar nekaj mostov, pa sem se odločil od golf 3 GTI, zraven bom pa dal na motor še od trojke nosilec. Ker pa je na mostu že servo letev bom dal še to od trojke. Imam tud od trojke 1.9 TDI aksšenkle, upam da bo pasalo vse skup...

Tnx za info.

Lep pozdrav!!
Umetno oplojena ovca!!
Uporabniški avatar
T3chnic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Sr Jul 18, 2007 10:30 am
Kraj: Bled
Avto: '91 Golf 2 GTI,'97 Golf 3 TDI,'91 Golf Rallye G60

Re: Podvozje Golf Ralye

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne Po Apr 19, 2010 9:07 am

Vse dvojke imajo enake prednje mostove. No ja razlika je sam v tisti 'uteži' oz. kocki na mostu. Jaz sem imel most s kocko pa sem tiste nosilce odrezal stran, ker ni nobene razlike če jo maš alpa ne.

Tako, da od dvojek lahko zašraufaš gor vsak most.


Most od trojke ne vem če je enako širok kot od dvojke, ampak mislim da je. Je pa razlika pri rokah, ker so od trojke malo daljše in majo drugačne končnike, kar pomeni da rabiš tudi akšekle ki ti bodo pasali.


Zdaj pa je vpršanje kaj to pomeni. Če misliš montirat neke širše pnevmatike in platišča ti bo ta most od trojke s tem ker je širši 'pobral' nekaj roba feltne ...se pravi moraš montirat na RM/RS manjše robove. To je brezveze.

Če bi jaz imel trojko, bi gor zabasal most od dvojke, da bi lahko RM-ke še malo razširu :D
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

Re: Podvozje Golf Ralye

OdgovorNapisal/-a super98 dne Po Apr 19, 2010 9:31 am

Most od trojke b šel na dvojko, tudi širina samega mosta bi mogla enaka. razlika je v rokah, tako kot je jinx napisal.

razlike v sami letvi ni, širina je enaka. razlika je v špurštangah, ki so pri trojki daljše zaradi širšega koloteka. gor pa BP pašejo šurštange od dvojke. razlika v letvi je tudi v ripnah, kjer pride kardanček volanskega droga gor nabit na letev. tako, da če boš uporabljal letev od trojke, boš moral dat tudi tisti kardanček od trojke.

akšenkli bojo fizično pasali, samo se ti ne bojo ujemali volanski končniki, ki jih ima trojka pod kotom, dvojka pa naravnost nabite v akšenkel. sicer se da skombinirat, samo jaz si ne bi kompliciral življenja s tem. uporabil bi akšenkle, špurštange in končnike od dvojke
TJUNING PA TO...
Uporabniški avatar
super98
Mirko
 
Prispevkov: 3563
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 4:30 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Golf II G60, MB W123 coupe

Re: Podvozje Golf Ralye

OdgovorNapisal/-a T3chnic dne Po Apr 19, 2010 11:18 am

Samo zdej fora je da od trojke mam komplet vse doma, če pa hočem dat roke od dvojke bi mogu dat pa še aksšenkle od dvojke GTI, ki pa manjkajo. A potem je skupna dolžina aks z diferencijalom enaka skupni dolžini aks in navadnega manjalnika? Če je tako, potem tole reši večino problemov. Bom pa danes pomeril dolžine med centri aksšenklov pa mere napisal semle, da še komu mogoče pridejo v pomoč.

Super & jinx hvala! Dobita za mrzlega!

Lep pozdrav!!
Umetno oplojena ovca!!
Uporabniški avatar
T3chnic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Sr Jul 18, 2007 10:30 am
Kraj: Bled
Avto: '91 Golf 2 GTI,'97 Golf 3 TDI,'91 Golf Rallye G60

Re: Podvozje Golf Ralye

OdgovorNapisal/-a T3chnic dne Po Apr 19, 2010 11:31 am

Aja, zjutraj sem poklical še Peljhana, pa je rekel komplet od trojke (akšenkle, roke, most ...) pa bo pasalo. On je dal na svojega vse od passata.

Lep pozdrav!!
Umetno oplojena ovca!!
Uporabniški avatar
T3chnic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Sr Jul 18, 2007 10:30 am
Kraj: Bled
Avto: '91 Golf 2 GTI,'97 Golf 3 TDI,'91 Golf Rallye G60

Re: Podvozje Golf Ralye

OdgovorNapisal/-a super98 dne Po Apr 19, 2010 11:47 am

sej paše itak, samo potem dobiš "widetrack" oz. širši kolotek. takega kot ima trojka. in to je ovira pri montaži širokih felten.
TJUNING PA TO...
Uporabniški avatar
super98
Mirko
 
Prispevkov: 3563
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 4:30 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Golf II G60, MB W123 coupe

Re: Podvozje Golf Ralye

OdgovorNapisal/-a fritz dne Po Apr 19, 2010 12:54 pm

kar je pa ze itak problem pri rallye-u. ce das zadaj siroko, ti spredaj pri isti sirini gleda izpod blatnikov. pri istem et-ju
se pravi ozko spredaj in zadaj z distancniki. kombinacija 9,7.5 je pa itak pod vprasajem na syncrotu...
tako da ne vem koliko je dobro imet sirsi kolotek.
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: Podvozje Golf Ralye

OdgovorNapisal/-a Vičo dne Po Apr 19, 2010 1:06 pm

T3chnic napisal/-a: če pa hočem dat roke od dvojke bi mogu dat pa še aksšenkle od dvojke GTI


Od G60 (golf, passat, corrado), ki so drugačni kot od navadnega GTi-ja :wink:
Ladeluftgekühlt
Uporabniški avatar
Vičo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 3327
Pridružen: Pe Jan 27, 2006 12:28 am
Kraj: Bistrc
Avto: '90 GTi G60


Vrni se na Podvozje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

cron