Problem z distančniki

Vzmeti, amortizerji, zavore, krmilni mehanizem, ...

Problem z distančniki

OdgovorNapisal/-a Capone dne So Maj 01, 2010 7:43 pm

Na svojega golfa 4 bi rad dal 10mm distančnike. Vendar je utor na distančniku preplitek, tako da se ta ne "vsede", kot bi se moral in je 4mm lufta. Preden si delam nepotrebne stroške, oziroma naredim bedarijo, raje vprašam. In sicer sem prišel na idejo, da bi ta čep(pojma nimam kako bi temu rekel :roll: ), kamor pride centrirana felga, pobrusil za 4 mm, tako, da bi se distančnik pravilno(tesno) vsedel. Malo čudno napisano, vem, zato prilagam dve sliki za pomoč pri predstavi:
http://img339.imageshack.us/img339/1606/dsc01273d.jpg
http://img96.imageshack.us/img96/9062/dsc01275kq.jpg
Bi lahko bilo kaj narobe, če bi obrusil, ali lahko vzamem v roko fleks. :twisted:
Uporabniški avatar
Capone
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 86
Pridružen: Pe Apr 23, 2010 10:15 pm
Avto: mk4 GTI

Re: Problem z distančniki

OdgovorNapisal/-a tomos90 dne So Maj 01, 2010 8:36 pm

Jst bi namest fleksarce dau enmu zdrejat pa je.

Drugače pa, a si to kupil distančnike prav za golf IV, al kar ene?
Uporabniški avatar
tomos90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 621
Pridružen: Ne Mar 14, 2010 9:41 pm
Kraj: Novo mesto
Avto: VW T3 Multivan

Re: Problem z distančniki

OdgovorNapisal/-a Capone dne Po Maj 03, 2010 10:48 pm

Distančniki so prav za golfa 4, in če bi jih dal spredaj bi šlo brez problema. Zadaj pa nastane zgoraj opisan problem.
Drugače sem pa tudi sam pomislil na drejanje....bomo videli.
Uporabniški avatar
Capone
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 86
Pridružen: Pe Apr 23, 2010 10:15 pm
Avto: mk4 GTI

Re: Problem z distančniki

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne Po Maj 03, 2010 11:01 pm

Kakor si opisal in to je razvidno tudi iz slike, ti centrirni del preveč štrli ven, zato ti distančnik ne sede na disk.

Ne vem kolko je pametno zdaj tisti del stran brusit, da ne boš imel potem težav ko boš kotel montirat samo feltno brez distančnika.

Ta problem se večkrat pojavi, kriva je pa 'debelina' oz. to, da je distančnik 'pretanek'. Zdaj ne vem kje si dobil ta distančnik, vendar bi ti morali v vsaki trgovini ob nakupu distančnika povedati, da niso namenjeni montaži na zadanja kolesa pri Golfu.

Mogoče je res edini 'izhod' da pobrusiš tisti del, jaz nimam s tem izkušenj ker nisem imel nikoli distančnikov na avtu, ampak tvoja opcija mi ne diši preveč :wink:
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

Re: Problem z distančniki

OdgovorNapisal/-a samurai dne To Maj 04, 2010 12:13 am

nič ni narobe in nima kaj biti če odrežeš za kolikor je pač potrebno sej dovolj globok še vseeno, ti kar veselo flex v roke in si zmagal :wink:

viewtopic.php?f=41&t=769&start=175
ak hočeš vozit porsche-a, plati ga!!!!!!!! nemoj kukat kako je skup! nije on skup nego se nema para pa najlakše je kukat! a zapravo možeš vozit i stojadina i porše ti ne treba da bi živio...
Uporabniški avatar
samurai
Udarni sogovornik
 
Prispevkov: 2158
Pridružen: Če Okt 05, 2006 9:46 pm
Kraj: Celje
Avto: corrado

Re: Problem z distančniki

OdgovorNapisal/-a BeniNorc dne To Maj 04, 2010 12:33 am

jaz mislim da je še vedno bolj ''simpl'' podrejat distančnik.
Uporabniški avatar
BeniNorc
The Polish connection
 
Prispevkov: 3063
Pridružen: To Apr 08, 2008 5:02 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Golf .. na plinsko olje :)

Re: Problem z distančniki

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne To Maj 04, 2010 8:24 am

BeniNorc napisal/-a:jaz mislim da je še vedno bolj ''simpl'' podrejat distančnik.



Distančnik je pretanek da bi ga drejal, ker potem oddrejaš stran tudi centirini del z distančnika. Ravno zato sem napisal da je pretanek. Drugače bi že izdelovalec podrejal malo bolj globlje.
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

Re: Problem z distančniki

OdgovorNapisal/-a fritz dne To Maj 04, 2010 9:32 am

distancnikom pod 10 mm se ne dela centrirnega roba zaradi mehanskih vzrokov.
tako da struzenje distancnika odpade, ker bi razpadel na dva dela preden bi videl cesto :D

samuraj je na svojemu to kar imas namen narediti ze naredil, in ker mu ni vseeno za varnost, je najbrz ze preveril
ali je to fizicno izvedljivo ali ne.
ker pa fabrika sigurno ni dala tistih 20 dkg zeleza vec gor brezveze (na toliko miljonov avtov rata velik kupcek denarja),
ti preostane samo se, da ugotovis zakaj je tovarna to naredila, preveri kot je rekel jinx, ce je to povezano z montazo original platisc...

tretja moznost je da nabavis distancnik brec centrirnega nalega, in ga das postruzit na "tvoje mere".
lpf
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: Problem z distančniki

OdgovorNapisal/-a Capone dne To Maj 04, 2010 11:49 pm

Zdajle sem si še enkrat ogledal to čudo in kot pravi jinx, drejanje v smislu, da bi poglobil utor odpade, ker je distančnik pretanek. :(
Ampak (spet uleti moja logika in tehnična podkovanost), ali je centrirni del na distančniku potreben. Če bi le tega odstranil (odžagal, pobrusil, podrejal) bi ostal le distančnik z luknjo 57.1mm in se nima kam zataknit. Še vedno pa mi ostane 4 mm originalnega centrirnega dela (spet ne vem ali je to dovolj ali ne).
Čedalje bolj se pa nagibam k temu, da bi nabavil še en par 5mm (tako kot imam spredaj) pa je problem rešen, oziroma ga sploh ni(čeprav to le ne bi dalo takšnega "looka" kot ga iščem).
Uporabniški avatar
Capone
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 86
Pridružen: Pe Apr 23, 2010 10:15 pm
Avto: mk4 GTI

Re: Problem z distančniki

OdgovorNapisal/-a hex dne Sr Maj 05, 2010 12:19 am

ali mas v feltni lukno 57.1 ali je vecja in imas plasticen centrirni obrocek, da pride na to mero? ker ce je vecja lahko das nardit tak distancnik, da ima noter lukno 57.1 zunaj pa recimo 63 ali kolikorkoli ze feltna ima, ce ima. pol pa znotrej lahko bolj poglobis, da bo nalegalo in bo sezmeraj dovolj mesa.
Chicks that dig dubs rule. Chicks that drive them is marriage material.
Uporabniški avatar
hex
Ima majhen penis
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Po Feb 27, 2006 1:04 am
Kraj: koroška bela
Avto: '89 GTI 16V (ABF), '06 Audi A4 3.0 TDI quattro

Re: Problem z distančniki

OdgovorNapisal/-a Capone dne Sr Maj 05, 2010 12:30 am

Dobra ideja, sam še pomislil nisem na to.
Felga ima večjo luknjo (na pamet ne vem koliko) + centrirni obroček, tako, da bi tvoj predlog funkcioniral.
Ampak, dat delat custom distančnik se mi zdi že malo preveč "zakomplicirano" (kdo, kje, cena, čas (13.5. je zadnji rok :wink: ) jaz pa iščem najbolj ugodno (ki ni nujno najboljša) rešitev.
Uporabniški avatar
Capone
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 86
Pridružen: Pe Apr 23, 2010 10:15 pm
Avto: mk4 GTI

Re: Problem z distančniki

OdgovorNapisal/-a sašo dne Sr Maj 05, 2010 12:34 am

fritz napisal/-a:tretja moznost je da nabavis distancnik brec centrirnega nalega, in ga das postruzit na "tvoje mere".
lpf

krasno..........po 100km ne bo več mogel odšraufat feltne.....po 1000 km bo "porezalo" vijake.......da bo treslo "ko sto hudičev" je še najmanjši problem..... :roll:
Uporabniški avatar
sašo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 282
Pridružen: So Nov 04, 2006 1:24 pm
Kraj: Brežice
Avto: AUDI

Re: Problem z distančniki

OdgovorNapisal/-a Vičo dne Sr Maj 05, 2010 12:42 am

Potem bo pa verjetno res najboljše, da odrežeš tistih 5 mm na disku - jst sem jih tudi na mojih, nekaj porezal, nekaj pa zbrusil v konus, ravno toliko, kolikor sem rabil :wink:
Matica ki drži ležaj in disk je itak tako globoko, da varnostnih vprašanj skoraj ni. Zna bit pa res problem, ko boš hotel namontirat feltne brez distančnika (sicer spet odvisno, kako ima feltna narejen konus na centru).
Ladeluftgekühlt
Uporabniški avatar
Vičo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 3327
Pridružen: Pe Jan 27, 2006 12:28 am
Kraj: Bistrc
Avto: '90 GTi G60

Re: Problem z distančniki

OdgovorNapisal/-a Vičo dne Sr Maj 05, 2010 12:48 am

sašo napisal/-a:
fritz napisal/-a:tretja moznost je da nabavis distancnik brec centrirnega nalega, in ga das postruzit na "tvoje mere".
lpf

krasno..........po 100km ne bo več mogel odšraufat feltne.....po 1000 km bo "porezalo" vijake.......da bo treslo "ko sto hudičev" je še najmanjši problem..... :roll:


Sašo, malo pretiravaš :wink: Sam se še par let :lol: vozim brez centrirnega obročka na enem zadnjem kolesu (jbg, nikoli se ne spomnem, da bi ga nekje nabavil), feltno naštimam na oko v center, pa večjega tresenja ni. O kakšnem zajedanju vijakov tudi zaenkrat ni sledu :wink:

Se pa seveda strinjam, vsekakor je dobro, da je narejeno kot je treba :wink:
Ladeluftgekühlt
Uporabniški avatar
Vičo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 3327
Pridružen: Pe Jan 27, 2006 12:28 am
Kraj: Bistrc
Avto: '90 GTi G60

Re: Problem z distančniki

OdgovorNapisal/-a Tine dne Sr Maj 05, 2010 1:15 am

Primerno zategnjeno platišče drži na pesto / disk trenje, ki ga povzroči stisk (konusnih) kolesnih vijakov platišča ob pesto / disk. Starejši hrošči (razmak 5x205) centrirnih obročev sploh nimajo, novejši (4x130) pa jih imajo samo spredaj. Kolo ti centrirajo konusi v kolesnih vijakih ob pritegovanju, tako da tudi tukaj to ne bi smelo biti problematično.

Čisto možno je, da so centrirni obroči mišljeni predvsem za lažjo montažo in kot dodatna varnostna varovalka ob morebitnem odtegnjenju kolesnih vijakov. Na dailyju imam plastične centrirne obročke, kateri dvomim da so sposobni brez vijakov obdržati kolo v centru pod težo avtomobila.

Po mojem (laičnem) mnenju ti krajšanje centrirnih 'izrastkov' ne bi smelo povzročati kasnejših težav. Seveda pa se stvari lotevaš na lastno odgovornost. Vsekakor pa bi bilo fino dat te zadeve uredit na stružnico, saj s fleksarco težko narediš popolnoma enakomaren rez, kar bi lahko kljub bližini centra vrtilne osi privedlo do neželjene spremembe centra mase in bi znalo trest.
Glavno je, da je še vedno vse pod kontrolo.
Uporabniški avatar
Tine
Kmetavzar
 
Prispevkov: 1626
Pridružen: To Nov 04, 2008 1:30 pm
Kraj: Maribor
Avto: Renault Clio 1.5 dCi

Re: Problem z distančniki

OdgovorNapisal/-a fritz dne Sr Maj 05, 2010 4:03 am

saso, daj prosim pomisli malo preden kaj citirias in napises.

Nove objaveNapisal/-a sašo dne To maj 04, 2010 11:34 pm

fritz je napisal/-a:tretja moznost je da nabavis distancnik brec centrirnega nalega, in ga das postruzit na "tvoje mere".
lpf

krasno..........po 100km ne bo več mogel odšraufat feltne.....po 1000 km bo "porezalo" vijake.......da bo treslo "ko sto hudičev" je še najmanjši problem..... :roll:




in ga das postruzit na "tvoje mere"

pa kaj bom razlagal kot mojemu 7 letnemu sinu kako se to naredi?
ne usajaj se ce nisi razumel poante napisanega.

ali mas v feltni lukno 57.1 ali je vecja in imas plasticen centrirni obrocek, da pride na to mero? ker ce je vecja lahko das nardit tak distancnik, da ima noter lukno 57.1 zunaj pa recimo 63 ali kolikorkoli ze feltna ima, ce ima. pol pa znotrej lahko bolj poglobis, da bo nalegalo in bo sezmeraj dovolj mesa.



ce mogoce ne ves, obstajajo distancniki vecjih dimenzij (debelin) brez centrirnih nalegov, z dolocenimi
kombinacijami izvrtin, katere se potem priredi pestu in platiscu. comprende? zadeve so iz pravega materiala,
da o centriranost izvrtin ne bom niti razglabljal, pa se kaksna prednost bi se nasla.

ne vem od kje ti ideja :roll: ,
da bi svetoval cloveku nekaj kar bi ga lahko pognalo v grapo,
( al pa, bog ne daj, v kaj hujsega ).

šment, vcasih je treba dobro precitat, pa potem razmislit, pa potem pisat......
lep pozdrav fritz
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: Problem z distančniki

OdgovorNapisal/-a eugene dne Sr Maj 05, 2010 8:44 am

še nobena feltna, ki sem jo mel na hrošču ni bla centrirana s sedino. ni blo nekih problemov. hrošč res ni s2 z 1000konji.
"Try not. Do. Or do not. There is no try." - Master Yoda
Uporabniški avatar
eugene
Valček s.p.
 
Prispevkov: 3819
Pridružen: To Avg 08, 2006 2:21 pm
Kraj: Vukojebina
Avto: Mk1 gti, hrošč '67, volvo 145 in 245 superpolar

Re: Problem z distančniki

OdgovorNapisal/-a samurai dne Sr Maj 05, 2010 8:25 pm

eugene napisal/-a:še nobena feltna, ki sem jo mel na hrošču ni bla centrirana s sedino. ni blo nekih problemov. hrošč res ni s2 z 1000konji.


to že, ampak verjemi, da se nad 200 km/h pozna, čuti, če ni točno v centru :wink:
ak hočeš vozit porsche-a, plati ga!!!!!!!! nemoj kukat kako je skup! nije on skup nego se nema para pa najlakše je kukat! a zapravo možeš vozit i stojadina i porše ti ne treba da bi živio...
Uporabniški avatar
samurai
Udarni sogovornik
 
Prispevkov: 2158
Pridružen: Če Okt 05, 2006 9:46 pm
Kraj: Celje
Avto: corrado

Re: Problem z distančniki

OdgovorNapisal/-a fritz dne Sr Maj 05, 2010 8:34 pm

res je.

ce bi blo vse idealno, od nalegov, konusov, neizrabljenosti materiala in vijakov, potem mogoce bi se stisnil platisce v center.
ne mores vse vijake enako in hkrati potiskat da bi jih povleklo v center, pri kovinskih platiscih pa sploh.
zato pa so centrirni obrocki, ki omogocajo scentriran stisk platisca. ko je enkrat privito, pa obrocki dejansko nimajo vec funkcije in ne nosijo nobene obremenitve.
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: Problem z distančniki

OdgovorNapisal/-a Capone dne So Maj 08, 2010 11:27 am

Vidim, da ste zagovarjali več varijant, sam pa sem se odločil da primem fleksarco v roke. Ampak namesto, da bi rezal avto, sem raje odrezal centrirni del na distančnikih. Originalnega entrirnega dela je še vedno dovolj, da se felga centrira. Uporabil sem 10mm daljše vijake in zaenkrat ne opazim/občutim nobenega problema.
Slika
Slika
Uporabniški avatar
Capone
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 86
Pridružen: Pe Apr 23, 2010 10:15 pm
Avto: mk4 GTI

Re: Problem z distančniki

OdgovorNapisal/-a BureK dne So Maj 08, 2010 11:32 am

odlično
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: Problem z distančniki

OdgovorNapisal/-a tomos90 dne Po Maj 17, 2010 9:29 pm

Zdaj mam pa še jst en problem. Zamenjal sem prve diske na Golfu II dizel. Zdelo se mi je bolje da kupim nove, kot da dam drejat stare, saj bi me koštalo približno enako.

Čes čas se mi je zdela prva os širša kot zadnja (vem da je že v originalu mende prvi konec širši), in sem šel po meter. Nevem kako je to možno. Kupil sem diske za Golf II in imajo za 0,5 cm širše distančnike (prejšni so imeli 2,5 cm široke distančnike, ti majo pa 3 cm), tako da je skupaj prvi kolotek širši za 1 cm. Je možno da ma kakšen GTI, GTD, take diske in so mi dal napačne?

Se zna avto kaj slabše držat ceste, bo kaj zategovalo, ali kaj podobnega?
Razmišljam da bi dal naredit za odzad za na bobne 0,5 cm distančnike, pa bi bil mir?!
Uporabniški avatar
tomos90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 621
Pridružen: Ne Mar 14, 2010 9:41 pm
Kraj: Novo mesto
Avto: VW T3 Multivan

Re: Problem z distančniki

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne To Maj 18, 2010 9:16 pm

ah dej ne kompliciraj. golf2 dizel se nemore slabše držati ceste, kot se jo v originalu :D
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: Problem z distančniki

OdgovorNapisal/-a cheff dne Če Jul 05, 2012 3:32 pm

Imam problem na golfu 4-ki.
Zadaj bi rad dal distančnike gor in je desno kolo 1cm pomankjeno bol noter kot pa levo. Se pravi za levo bi rabil 13mm distančnik, za desno pa dobra 2 cm.
Gre se za zadnjo os in zdaj me zanima, če bi bilo kaj narobe, da bi bil en distančnik debelejši kot drugi? In pa kaj so možni vzroki, da ni na vsaki strani enako?
Kupim oldruknbatnfilterklemungo.
Uporabniški avatar
cheff
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Po Nov 03, 2008 11:04 pm
Kraj: Benedikt
Avto: SLK

Re: Problem z distančniki

OdgovorNapisal/-a BureK dne Če Jul 05, 2012 3:34 pm

jaz sumnim da imaš zvit zadnji most, drugače si ne bi znal razložit tako razliko. seveda, možno je tudi da je cela karoserije zamaknjena...vse je možno...ampak da boš ti dal na eno stran 13mm in na drugo 20mm to pa ne razmišljal niti v snu, za nekega sovražnika.

optiko pejdi nardit da ti pomerijo še malo podvozje pa da vidiš pri čemu si.
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Naslednja

Vrni se na Podvozje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov