Audi A4 1.6 B5 ropotanje

Vzmeti, amortizerji, zavore, krmilni mehanizem, ...

Audi A4 1.6 B5 ropotanje

OdgovorNapisal/-a ab8 dne Sr Jan 26, 2011 1:31 pm

Najprej en lep pozdrav, potem pa kar takoj k bistvu: skratka, zadnji čas je, da poštimam to kar je za poštimat na mojem avtu, zato se obračam na tale forum, da mi mal pomagate - verjamem, da ne bo težko, glede na to, kar sem prebral v sorodnih temah.
Gre za avto Audi A4 Avant, 1.6, letnik 1998. Trenutno 200.000 km. Težava je pa naslednja: neki poka ko 100 hudičev v podvozju - po občutku sodeč pokanje prihaja s sprednje strani.
Da opišem par situacij:
- ko avto poguncam ali se vsedem vanj, se sliši pokanje
- pri speljevanju/zaviranju pri nižji hitrosti (<50km/h) se sliši pokanje
- pri višji hitrosti se pokanja ne sliši
- ko so temperature pod ničlo, se skoraj v nobenem primeru pokanja ne sliši (primer izpred cca. meseca - če je bil avto čez noč zunaj, zjutraj pokanja skoraj ni bilo slišat; če sem ga mel pa v garaži, sem se zjutraj vozil v spremljavi pokanja). Ko se temperature dvignejo, pa itak poka non-stop, tako da se že bojim pomladi
- če na mestu rahlo obračam volan (levo-desno) se včasih sliši pokanje

V glavnem, meni se zdi, k da bi bil kje kak luft al pa kaka gumica zjahana, skratka nimam pojma kaj bi blo... zato me zanima, kaj vi mislite glede na opisane simptome. Seveda ni izključeno, da je več stvari :) Okrog tega je bilo že ogromno napisanega - lahko so roke, amortizerji... ni da ni

Dve roki sta bili lani menjani spredaj (ne vem točno kateri, sprednja spodnja desna), verjetno pa to zdaj nima kakega pomena, saj je rok na tem avtu malo morje - 3 na eno kolo, če se ne motim.
Čez 2000 - 3000 km je itak na vrsti redni servis (olje, filtri...), tko da je namen, da se to najkasneje do takrat porihta. Torej - bo treba mal splanirat dodatne stroške :)

Avto mislim nekaj časa še vozit, ampak glede na letnik, nočem metat kupov denarja za originalne dele.
Sicer je avto vzdrževan - redno servis na 10-12k km, lani menjane komplet sprednje zavore in zadnji diski in vse sprotne zadeve, me pa to pokanje nadleguje zdaj že nekaj časa in je skrajni čas, da se zadeva poštima, da bo vožnja spet užitek.

To bo zaenkrat to... za kakršenkoli nasvet pa že vnaprej hvala!
Uporabniški avatar
ab8
Novinec
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Če Jan 13, 2011 11:21 pm
Kraj: Kamnik, Ljubljana
Avto: audi a4 b5

Re: Audi A4 1.6 B5 ropotanje

OdgovorNapisal/-a BureK dne Sr Jan 26, 2011 1:39 pm

najboljše da se zapelješ do mehanika, ki ima dvigalo pa dvignete avto in pregledate z očmi in s pajserji vse gumice in vijake in lufte...

sigurno je neka malenkost, samo zvohat jo je treba :wink:
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: Audi A4 1.6 B5 ropotanje

OdgovorNapisal/-a ab8 dne Sr Jan 26, 2011 10:29 pm

Heh, ql... se bom res zategnu do enga pa da pogledamo kaj povzroča tako ropotanje kt da bo pol podvozja za mano ostal... :) sicer so zdj na sporedu še nižje temperature, tko da pričakujem še manj ropotanja :)
So pa te malenkosti najbolj nadležne, ker se enim ne da iskat vzroka in bi najrajš menjal pol avta
Uporabniški avatar
ab8
Novinec
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Če Jan 13, 2011 11:21 pm
Kraj: Kamnik, Ljubljana
Avto: audi a4 b5

Re: Audi A4 1.6 B5 ropotanje

OdgovorNapisal/-a Vičo dne Če Jan 27, 2011 1:10 am

BureK napisal/-a:najboljše da se zapelješ do mehanika, ki ima dvigalo pa dvignete avto in pregledate z očmi in s pajserji vse gumice in vijake in lufte...


...ker je preveč možnosti, da bi mi tukaj na slepo ugibali :wink:
Ladeluftgekühlt
Uporabniški avatar
Vičo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 3327
Pridružen: Pe Jan 27, 2006 12:28 am
Kraj: Bistrc
Avto: '90 GTi G60

Re: Audi A4 1.6 B5 ropotanje

OdgovorNapisal/-a BureK dne Če Jan 27, 2011 2:22 am

ab8 napisal/-a:Heh, ql... se bom res zategnu do enga pa da pogledamo kaj povzroča tako ropotanje kt da bo pol podvozja za mano ostal... :) sicer so zdj na sporedu še nižje temperature, tko da pričakujem še manj ropotanja :)
So pa te malenkosti najbolj nadležne, ker se enim ne da iskat vzroka in bi najrajš menjal pol avta


če poka res tako močno, bo mogoče res potrebno menjat pou avta :mrgreen:
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: Audi A4 1.6 B5 ropotanje

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Če Jan 27, 2011 4:15 am

sam bo fest jeba, če boš napačne pol zamenjal :mrgreen:
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Audi A4 1.6 B5 ropotanje

OdgovorNapisal/-a hippo dne To Apr 05, 2011 2:08 pm

Spredi boš moral roke zamenjat, pa verjetno še kakšen končnik.
Uporabniški avatar
hippo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 70
Pridružen: Pe Mar 18, 2011 3:54 pm
Avto: A6 avant 1.8T

Re: Audi A4 1.6 B5 ropotanje

OdgovorNapisal/-a durhmarsh dne Po Dec 19, 2011 9:44 pm

neodpiram nove teme kajti imam podoben primer sicer z audi a4 avant 2003letnik.

Sicer desno roko bom moral menjat, sicer se sliši šele če greš s kako "veliko" jamo.
Zanima me če moram menjati cel komplet ali zamenjam samo določeno roko.

Če se to da je potem najbolš da to storim čimprej ter s tem prihranim.

Kje dobiti najbolše roke? Vargalant? Turboshop? ali je bolše kupiti originalne ter kje.

hvala za info :D
Uporabniški avatar
durhmarsh
Novinec
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Ne Dec 04, 2011 10:48 pm
Kraj: Novo mesto
Avto: audi a4

Re: Audi A4 1.6 B5 ropotanje

OdgovorNapisal/-a hippo dne Po Dec 19, 2011 9:50 pm

durhmarsh napisal/-a:neodpiram nove teme kajti imam podoben primer sicer z audi a4 avant 2003letnik.

Sicer desno roko bom moral menjat, sicer se sliši šele če greš s kako "veliko" jamo.
Zanima me če moram menjati cel komplet ali zamenjam samo določeno roko.

Če se to da je potem najbolš da to storim čimprej ter s tem prihranim.

Kje dobiti najbolše roke? Vargalant? Turboshop? ali je bolše kupiti originalne ter kje.

hvala za info :D

Če sta samo ena ali dve roki potem res ne rabiš menjat celega kompleta. Je pa res, da moraš zamenjat čimprej, da ti ne bo začelo šponat ostalih rok.
Jaz rihtam poceni roke, so nove in niso obnovljene, samo povedat moraš katera roka je šla, ker jih imaš štiri na vsaki strani.
Uporabniški avatar
hippo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 70
Pridružen: Pe Mar 18, 2011 3:54 pm
Avto: A6 avant 1.8T


Vrni se na Podvozje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov