Sprednji stabilizator/gumice Golf MKIV V6

Vzmeti, amortizerji, zavore, krmilni mehanizem, ...

Sprednji stabilizator/gumice Golf MKIV V6

OdgovorNapisal/-a LukaK dne To Nov 22, 2011 7:22 pm

Pozdravljeni! :wink:

Že nekaj časa se mi pri Golfu spredaj levo pojavlja škripanje, predvsem pri vožnji preko neravnin, še posebej ob hkratni prečni torziji.
Našel sem sicer temo s podobnim opisom težav, vendar končnega odgovora v njej ni. (viewtopic.php?f=39&t=2661).

Pred kratkim so bili menjani amortizerji z ležaji in udarnimi gumami, še pred tem 'štangice' stabilizatorja obojestransko, tako da smo škripanje nekako omejili na področje gumic stabilizatorja. Po mazanju tega mesta se je škripanje za nekaj časa umirilo, tako da sem mehaniku (tokrat sem preizkusil Avtomagazin) v Rožni dolini naročil, naj menja gumice.

In me kličejo nazaj, češ da menjava gumic problema ne bo rešila, ker je del stabilizatorja odlomljen (govora je bilo o nekakšnem vodilu?), kar povzroča premike v prečni smeri ter da je zato potrebna menjava celotnega stabilizatorja (110€) z gumicami + 3 ure dela zaradi razdiranja sprednjega mosta. :roll:

Ker mi zadeva ni bila najbolj jasna, sem poklical še na Avto Batič (njih poznam nekoliko bolje), kjer so mi (sicer samo telefonsko) povedali, da je zgoraj opisani scenarij malo verjeten in da je bolj verjetno, da so slabe samo gumice ali njihove objemke, ki se jih dobi posebej - sam stabilizator naj bi bil kot nadomestni del samostojen. Slike in opis stabilizatorjev na spletu prav tako ne govorijo v prid posebnim vodilom na stabilizatorju: :?:

Slika

ali

http://www.r32oc.com/tutorials-guides/1 ... thers.html

Morda kompliciram, vendar žal doma nimam možnosti, da bi zadevo sam preveril, poleg tega se trenutno vračam iz službe, ko je že temno in me zanima, kakšne so vaše izkušnje oz. znanje s tega področja.

Že vnaprej hvala za vsakršen odgovor. [smilie=beer2.gif]

LP. Luka
Forced induction...just say no! =)
Uporabniški avatar
LukaK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 190
Pridružen: To Jan 11, 2011 12:40 am
Avto: VW Golf IV V6 4M

Re: Sprednji stabilizator/gumice Golf MKIV V6

OdgovorNapisal/-a BureK dne Sr Nov 23, 2011 12:21 pm

to, da se menjajo stabilizatorji kot filtri olja, sem slišal samo na uradnih servisih VW.

to je debel kos vzmetnega jekla in to ne gre kar tako v maloro. jaz bi šel tam nekomu uha navit.

banda prekleta
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: Sprednji stabilizator/gumice Golf MKIV V6

OdgovorNapisal/-a super98 dne Sr Nov 23, 2011 9:09 pm

Kot jaz vem stirke niso imele problemov s stabilizatorji. Stangice stabilizatorjev sonpa pri teh avtih kar dosti na udaru in so vec ali manj potrosna roba. Pri polotih 9n so bile tezave s stabiji, ker so radi zaribali in se skrivili
Sem skoraj preprican da je stabi OK in da bo menjava stangic odpravila tezavo
TJUNING PA TO...
Uporabniški avatar
super98
Mirko
 
Prispevkov: 3563
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 4:30 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Golf II G60, MB W123 coupe

Re: Sprednji stabilizator/gumice Golf MKIV V6

OdgovorNapisal/-a LukaK dne Sr Nov 23, 2011 9:55 pm

Hvala za odgovora.

super98 napisal/-a:Stangice stabilizatorjev so pa pri teh avtih kar dosti na udaru...Sem skoraj preprican da je stabi OK in da bo menjava stangic odpravila tezavo


Štangice so bile že menjane v tekočem letu (kot opisano v malce predolgem prvem sporočilu). :wink:

BureK napisal/-a: jaz bi šel tam nekomu uha navit - banda prekleta


Tudi jaz sem vse bolj mnenja, da gre za poskus 'natega'. Nekaj skrajno grdega je, če ti nekdo laže v obraz! [smilie=angry.gif]

Zamenjal bom gumice in objemke na samem stabilizatorju in javil, če bo to rešilo zadevo. [smilie=beer2.gif]

LP. Luka
Forced induction...just say no! =)
Uporabniški avatar
LukaK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 190
Pridružen: To Jan 11, 2011 12:40 am
Avto: VW Golf IV V6 4M

Re: Sprednji stabilizator/gumice Golf MKIV V6

OdgovorNapisal/-a BureK dne Če Nov 24, 2011 3:37 am

je pred kratkim bil nek članek v Primorskih o tem, kako služijo velike avtohiše v teh trenutkih krize. in ITAK da noben ne živi od prodaje novih vozil ampak večinoma z drugimi dejavnostmi kot recimo servisi (ti naštejejo 70% več kosov za menjat), tehnični pregledi (dej mi denar in zaprem oči za nehomologirane dele), prodaja rabljenih vozil(kupim poceni in prodam drago a.k.a. zbijanje kilometrov).
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: Sprednji stabilizator/gumice Golf MKIV V6

OdgovorNapisal/-a fritz dne Če Nov 24, 2011 4:57 am

zgoraj opisano je permanentno, ne samo v trenutkih krize.

jst sem menju stangice na sharanu in je avto ku nov. bil. do nedavnega..
ti zamenjaj gumice in potem se bos samo cudil :)
zakaj pa nisi sel pogledat, ko je bil avto na dvigalu, pa da bi ti pokazali za kaj konkretno se gre ?
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: Sprednji stabilizator/gumice Golf MKIV V6

OdgovorNapisal/-a luka32 dne Če Nov 24, 2011 5:19 pm

Pa gumice fajn z mastjo namazat, pa bo.
Uporabniški avatar
luka32
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1353
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:03 pm
Kraj: Litija
Avto: golf iv, type 3 68'

Re: Sprednji stabilizator/gumice Golf MKIV V6

OdgovorNapisal/-a LukaK dne Če Nov 24, 2011 10:27 pm

fritz napisal/-a:zakaj pa nisi sel pogledat, ko je bil avto na dvigalu, pa da bi ti pokazali za kaj konkretno se gre ?


Urnik v službi (odhod od doma ob 6.00 in povratek okrog 16.00) je tak, da sem avto pustil prejšnji večer na servisu in ga šel iskat po službi naslednji dan, na dvigalu je bil pa enkrat vmes. :roll:
Bom vzel dopust en dan, zadevo uredil, potem pa poročam. :wink:

LP. Luka
Forced induction...just say no! =)
Uporabniški avatar
LukaK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 190
Pridružen: To Jan 11, 2011 12:40 am
Avto: VW Golf IV V6 4M

Re: Sprednji stabilizator/gumice Golf MKIV V6

OdgovorNapisal/-a LukaK dne To Mar 13, 2012 1:14 am

Evo, sicer z nečloveškim zamikom, pa vendar končno odgovarjam. :roll:

Ob zadnjem rednem servisu je bilo menjano sledeče:
- gumice stabilizatorja spredaj
- stabilizator spredaj :!:

Ja, dejansko je imel na sredi razpoko, morda od lani, ko je punca s sprednjim desnim koncem zadela robnik...tedaj smo sicer vse zadeve menjali in poke na stabilizatorju ni bilo viedti, lahko pa, da ga je takrat 'nečelo' in je počil kasneje na eni izmed voženj po naših kot steklo gladkih cestah.

V vsakem primeru sem dolžen (vsaj delno) opravičilo zaposlenim na Avtomagazinu. :wink:
Še vedno pa stojim za dejstvom, da ni bilo za tri ure dela, glede na to, da so mi pri Avto Batič (Ajdovščina) za demontažo starega in montažo novega računali za delo 29€. :)

Kakorkoli, škripanja sedaj ni več! :D

LP. Luka
Forced induction...just say no! =)
Uporabniški avatar
LukaK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 190
Pridružen: To Jan 11, 2011 12:40 am
Avto: VW Golf IV V6 4M


Vrni se na Podvozje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

cron