Špurštange mk2

Vzmeti, amortizerji, zavore, krmilni mehanizem, ...

Špurštange mk2

OdgovorNapisal/-a luka32 dne Po Maj 21, 2012 10:09 am

Imam en problem, rihtam eno dvojko dizel, letnik 88'. Ker je bilo podvozje spredaj zluftano, sem ponucal dele od 1.3 l.91. Zdaj se pa pojavi problem, ker sem uporabil aksšenkle od 1.3. Zgleda da so aksšenkli drugačni pri 1.3 in nikakor ne morem naštimat optike, oba končnika sem navil do konca in še vedno ne pridem do ravnik koles, zavijajo navznoter.

Zdaj me zanima, če se da štelat še na letvi in kako najlažje odstraniš špurštango, brez da jemlješ letev dol, ker sem včeraj menjal most in nebi rad še enkrat isto delu [smilie=zeppelin.gif]
Uporabniški avatar
luka32
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1353
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:03 pm
Kraj: Litija
Avto: golf iv, type 3 68'

Re: Špurštange mk2

OdgovorNapisal/-a BureK dne Po Maj 21, 2012 10:37 am

zamotaš v polno levo ali desno in na eni strani letve je letev odrezana tako, da jo lahko s ključem primeš in potem špurštango z drugim ključem odviješ pa je.

če so kolesa navznot (spredaj) potem bi mogu prišravfat še malo....razen če ti gledajo ven, potem mogoče rabiš odvit šprštango oziroma jo menjat za daljšo sam dvomim da so razlike. prej bi reku da neki nisi naredil prav
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: Špurštange mk2

OdgovorNapisal/-a nevednez dne Po Maj 21, 2012 10:43 am

BureK napisal/-a:zamotaš v polno levo ali desno in na eni strani letve je letev odrezana tako, da jo lahko s ključem primeš in potem špurštango z drugim ključem odviješ pa je.

če so kolesa navznot (spredaj) potem bi mogu prišravfat še malo....razen če ti gledajo ven, potem mogoče rabiš odvit šprštango oziroma jo menjat za daljšo sam dvomim da so razlike. prej bi reku da neki nisi naredil prav


če sem jaz lukata prav razumel, je on že do konca navil špurštango, zmanjkalo navoja, kolesa pa še vedno stojijo spredaj bolj skupaj.
Uporabniški avatar
nevednez
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 779
Pridružen: Pe Feb 16, 2007 3:33 pm
Avto: štirje krogci

Re: Špurštange mk2

OdgovorNapisal/-a luka32 dne Po Maj 21, 2012 10:47 am

Jaz u bisvu rabim krajšo špurštango. Naredil sem 100% prav. Sem šel zdele merit in je razlika 1cm med vpetjem končnika in diskom, pri enem in drugem šenklu. Od 1.3 so bolj proti letvi, posledično so ble verjetno krajše špurštange, ali pa samo bolj privite. Bega me tudi, ker je bil levi končnik fiksen pri 1.3, se ga ne da štelat, za desnega pa nevem, ker sem zabrisu stran letev z ostalimi deli :roll:

@nevednez, prav me razumeš, vendar sem navil do konca pri končniku, pri letvi se še nisem dotikal.
Uporabniški avatar
luka32
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1353
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:03 pm
Kraj: Litija
Avto: golf iv, type 3 68'

Re: Špurštange mk2

OdgovorNapisal/-a mačk dne Po Maj 21, 2012 11:58 pm

če se ga neda štelat pol je še originalen , ki so bli zaprešani
Uporabniški avatar
mačk
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 141
Pridružen: Ne Feb 01, 2009 4:19 pm

Re: Špurštange mk2

OdgovorNapisal/-a luka32 dne To Maj 22, 2012 1:29 am

Naslednja ugotovitev, zdaj sem nekaj za silo spravu skup. Dal sem levo štango od enke, ki je krajša. Potem sem približno naštimal optiko, in kolesa stojijo naravnost. Problem nastane pri zavijanju, saj notranje kolo preveč zavije od zunanjega in ga potem spodnaša. Jutri zamenjam še drugo štango z tisto od enke in bom vidu, če se da kej naštelat.
Uporabniški avatar
luka32
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1353
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:03 pm
Kraj: Litija
Avto: golf iv, type 3 68'

Re: Špurštange mk2

OdgovorNapisal/-a luka32 dne Sr Maj 23, 2012 5:18 pm

Naj mi nekdo prosim preveri po etki, če je volanska letev od letnika 91 krajša kot od 88 ali starejši. Ker špurštange zgleda obstajajo samo ene.
Uporabniški avatar
luka32
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1353
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:03 pm
Kraj: Litija
Avto: golf iv, type 3 68'


Vrni se na Podvozje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost