SATA pištola za barvanje

Pogovori o materialu (surovine, orodja, načrti, ...) in storitvah (barvanje, peskanje, poliranje, kleparji, ličarji, mehaniki, pooblaščeni servisi, ...)

SATA pištola za barvanje

OdgovorNapisal/-a marek dne To Sep 01, 2015 12:33 pm

Pozdravljeni, potreboval bi strokovno mnenje o lakirni pištoli SATA spray master RP. In sicer kupil sem novo na dražbi v tujini preko spleta. Pištola ima tlačno posodo za barvo, diza je SM 2.0 zraven je pa še bil digitalni prikazovalnik tlaka ADAM 2.

Pištolo bi potreboval za barvanje raznih kamionskih delov (platišča, kesoni, šasije...) večinoma z 2K akril barvami, občasno pa tudi kakšen špric kit in pa razne temeljne barve... Sedaj sem uporabljal eno starejšo sato lms z dizo 1,3 in eno no name HVLP z dizo 1,4 in sem vedno imel težave ker se ni dalo barvati z gosto barvo da bi lahko pokril nepravilnosti. Pojavila se je pa priložnost da kupim omenjeno sato saj se mi je zdela primerna za ta opravila.

- Sedaj me pa zanima v kakšne namene se da uporabljati pištola in pa morda kakšne izkušnje če uporablja kdo podobno.
- Kako se nastavlja tlak same pištole in tlačne posode.
- Kaj pomeni diza SM in pa sam princip pištole RP

V ličarski panogi sem amater čeprav sem že prebarval dosti stvari, zato so dobrodošli vsi nasveti in pripombe.

Slika
Slika
Uporabniški avatar
marek
Novinec
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr Jun 27, 2012 3:24 pm
Kraj: kozjansko
Avto: A3

Re: SATA pištola za barvanje

OdgovorNapisal/-a čare dne To Sep 01, 2015 10:07 pm

2.0 diza je ponavadi za šprickit tako da bo tud gosto barvo čez spravila.Za kamionske kose bo tole pomoje bomba.Sicer se mtudi amater ampak tok se pa zastopim...
Svi mi volimo pičić,samo Mile Kitić
Uporabniški avatar
čare
Tiger
 
Prispevkov: 3465
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 7:32 pm
Kraj: ljubljana
Avto: FIAT Marea JTD


Vrni se na Material in storitve

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov