Krivljenje cevi, palic itd.. DIY

Pogovori o materialu (surovine, orodja, načrti, ...) in storitvah (barvanje, peskanje, poliranje, kleparji, ličarji, mehaniki, pooblaščeni servisi, ...)

Re: Krivljenje cevi, palic itd.. DIY

OdgovorNapisal/-a samurai dne Pe Jun 26, 2009 11:36 pm

eugene napisal/-a:
Piky napisal/-a:zakaj pa ne?
"ror" je "ror"... :lol:


nevem, eni tako pravijo. Sicer so pa supersprinti in podobni krivljeni, je pa dosti kolektorjev narjenih z koleni in pošvasanih. Real če si sposoben pokrivit rosfray cev v kolektor potem super, mi ne bo treba kupovat kolen in plačevat varilca. :mrgreen:


ima eugene prav, rostfrei ne boš krivil, vsaj tistega ne, ki že nekaj časa stoji v skladišču. Rostfrei se sicer da kriviti, vendar ima to mejo, do kdaj se da kriviti, časovno določeno, recimo, nekaj dni po tistem, ko je bila cev narejena, po tem času se ga več ne da kriviti, vsaj ne na tak način, sploh pa bo stena na zunanji strani precej tanka in na notranji nagrbančena, kar je logično. Nihče od dobrih in priznanih tunerjev ne krivi izpuha anpak ga zvari z koleni, kar je logično, ker je le tako premer cevi vedno enak in ni stisnjen na krivinah, sej se morda sliši neumno in nepomembno, ampak je res in še kako pomembno. Sploh te pa ne zastopim, zakaj bi si to šel delat sam, ko pa je ceneje , če pa že ne ceneje, pa vsaj časovno precej bolj ugodno, da si ta kolektor kupiš na e-bay-u in pika - daš tistih 130-150 € za neko noname firmo in si zmagal, zakaj bi si za en kolektor delal takšno orodje in jebal, ko pa to ni potrebno - ja ni kej študenti imajo čas :wink:
ak hočeš vozit porsche-a, plati ga!!!!!!!! nemoj kukat kako je skup! nije on skup nego se nema para pa najlakše je kukat! a zapravo možeš vozit i stojadina i porše ti ne treba da bi živio...
Uporabniški avatar
samurai
Udarni sogovornik
 
Prispevkov: 2158
Pridružen: Če Okt 05, 2006 9:46 pm
Kraj: Celje
Avto: corrado

Re: Krivljenje cevi, palic itd.. DIY

OdgovorNapisal/-a DS71 dne So Jun 27, 2009 2:48 pm

se da tole zadevo tudi fino skrivit..sam ne na mašinerijo predstavljeno v začetku teme ..ne na eno ne na drugo..rabiš namreč krivilnih z trnom ..
Baje obstajajo tudi neke cnc pošasti z letečo kroglico...mašine nisem še videl sem pa videl zavito cev.. je pa že nekaj let nazaj...delavnica naj bi bila nekje v grosuplju (ali nekje naprej proti dolenjski) podjetje pa je takrat izdelovalo predvsem marine program in opremo za bazene
Glede kolektorjev..tista zvarjena skopurcala so po moje od raznih "mojstrov" ki ne vejo ne kje ne kam..pa še verjetno najceneje kupt par varilnih lokov pa šwasat..na koncu pa nastane kar nastane.Ta profi so pa varjeni tolko koliko so potrebni..če so malo več kot običajno so verjetno zaradi dejanske oblike cevi katere ni mogoče narediti iz enega kosa

Slika
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
Uporabniški avatar
DS71
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1966
Pridružen: Če Feb 05, 2009 9:51 pm
Kraj: Il. Bistrica
Avto: zoom zoom

Re: Krivljenje cevi, palic itd.. DIY

OdgovorNapisal/-a samurai dne So Jun 27, 2009 5:51 pm

DS71 napisal/-a:Glede kolektorjev..tista zvarjena skopurcala so po moje od raznih "mojstrov" ki ne vejo ne kje ne kam..


.. tako je pri vsaki stvari; so "mojstri" in so MOJSTRI, ki natančno vedo kako in zakaj variti z koleni :wink:
ak hočeš vozit porsche-a, plati ga!!!!!!!! nemoj kukat kako je skup! nije on skup nego se nema para pa najlakše je kukat! a zapravo možeš vozit i stojadina i porše ti ne treba da bi živio...
Uporabniški avatar
samurai
Udarni sogovornik
 
Prispevkov: 2158
Pridružen: Če Okt 05, 2006 9:46 pm
Kraj: Celje
Avto: corrado

Re: Krivljenje cevi, palic itd.. DIY

OdgovorNapisal/-a Tha Reel M dne Če Jul 02, 2009 4:54 pm

da so MOJSTRI, ki to počnejo vsak dan, in slučajno je to moj zelo dober kolega.... zatorej ma homemade izdelava niti pod razno ne skrbi...

LP
M
1J1 MK IV TDI & Scirocco GTX 16 V 88" -- > Me ON AIR http://www.livestream.com/scirocco
Uporabniški avatar
Tha Reel M
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2652
Pridružen: So Maj 05, 2007 6:00 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Ja moj avto ja!

Re: Krivljenje cevi, palic itd.. DIY

OdgovorNapisal/-a fritz dne Če Jul 02, 2009 5:29 pm

ce ta MOJSTER to pocne vsak dan, bi ga lahko tudi poimenoval al pa nakazal podjetje al sp, kakorkoli ze
da bomo vedeli za katero referenco se gre. saj najbrz ni skrivnost.
ljudi, ki se vsakodnevno ukvarjajo z izdelavo kolektorjev v sloveniji lahko najbrz na prste prestejes...

post brez imena je kakor post brez slike.
nhf

lpf
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: Krivljenje cevi, palic itd.. DIY

OdgovorNapisal/-a Tha Reel M dne Pe Jul 03, 2009 11:03 am

fritz napisal/-a:ce ta MOJSTER to pocne vsak dan, bi ga lahko tudi poimenoval al pa nakazal podjetje al sp, kakorkoli ze
da bomo vedeli za katero referenco se gre. saj najbrz ni skrivnost.
ljudi, ki se vsakodnevno ukvarjajo z izdelavo kolektorjev v sloveniji lahko najbrz na prste prestejes...

post brez imena je kakor post brez slike.
nhf
lpf


seveda ni skrivnost, samo tudi ce ti povem ime in priimek ti ne bo kaj dosti pomagalo....
tudi podjetje ni, kjer bi ga našel, dela pa pri znanem slovenskem izdelovalcu izpušnih sistemov Akrapotu.
Bo dovolj?
Njegove slike slike pa nimam :lol:

LP
M
1J1 MK IV TDI & Scirocco GTX 16 V 88" -- > Me ON AIR http://www.livestream.com/scirocco
Uporabniški avatar
Tha Reel M
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2652
Pridružen: So Maj 05, 2007 6:00 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Ja moj avto ja!

Re: Krivljenje cevi, palic itd.. DIY

OdgovorNapisal/-a fritz dne Pe Jul 03, 2009 11:40 am

sliko bom pa se namanj pogresal :D .
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: Krivljenje cevi, palic itd.. DIY

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne Pe Jul 03, 2009 2:31 pm

kaj a tud pri akrapoviču kdaj pa kdaj mal fušajo za kolege al kaj? :)
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: Krivljenje cevi, palic itd.. DIY

OdgovorNapisal/-a Tha Reel M dne Ne Jul 05, 2009 12:17 pm

Jurtz napisal/-a:kaj a tud pri akrapoviču kdaj pa kdaj mal fušajo za kolege al kaj? :)


očitno

LP
M
1J1 MK IV TDI & Scirocco GTX 16 V 88" -- > Me ON AIR http://www.livestream.com/scirocco
Uporabniški avatar
Tha Reel M
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2652
Pridružen: So Maj 05, 2007 6:00 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Ja moj avto ja!

Re: Krivljenje cevi, palic itd.. DIY

OdgovorNapisal/-a Green dne To Nov 17, 2009 3:17 pm

tole maš verjetno za novo balkonsko ograjo :D
l.p.
Uporabniški avatar
Green
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 352
Pridružen: Pe Feb 10, 2006 10:27 pm
Kraj: Savijnska dolina
Avto: vw 1200j

Re: Krivljenje cevi, palic itd.. DIY

OdgovorNapisal/-a Tha Reel M dne To Nov 17, 2009 3:54 pm

pa ne vem, pomoje bomo probaval s tem kaj je boljše.... :mrgreen:

Lp
M
1J1 MK IV TDI & Scirocco GTX 16 V 88" -- > Me ON AIR http://www.livestream.com/scirocco
Uporabniški avatar
Tha Reel M
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2652
Pridružen: So Maj 05, 2007 6:00 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Ja moj avto ja!

Prejšnja

Vrni se na Material in storitve

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

cron