Flow bench

Pogovori o materialu (surovine, orodja, načrti, ...) in storitvah (barvanje, peskanje, poliranje, kleparji, ličarji, mehaniki, pooblaščeni servisi, ...)

Flow bench

OdgovorNapisal/-a eugene dne Sr Maj 06, 2009 9:13 pm

Sem zacel delat na temu. Včeraj nabavu ena palubni pokrov na navoj in začel delat na alu platah v katere bom navrtal luknje, ki predstavljajo referenčno zožitev. Potem pridejo omerce- zračne komore, pa vodni manometri itd. Vse skup ni ne vem kaka znanost za tiste, ki vemo brat. Na intenetu obstaja neki planov in seveda bo prva stvar ki vam jo bo google vrgu ven link do PTS Flowbench(http://www.flowbenchtech.com/plans.html) kjer lahko kupite plan ali se prijavite na forum DIY flowbencharjev ( manjši problem , ker treba tipu poslat mail). Jaz sem prvo najdu plane za t.i. MSD/mercdog stil flowbencha in potem je je iskanje pripeljalo do foruma , kjer sem najdu kup nasvetov in infota. V grobem se naprave delijo na orifice tipe in pitot tube tipe, glede na to kako meri pretok. Jaz gradim orifice tip flowbencha , ki v grobem deluje tako da pretok skozi port al kar pač meriš primerja z pretokom skozi referenčno luknjo- (orifice) pri danem diferencialnem tlaku, navadno izraženem v inčih vodnega stolpca. Najpogosteje se tako oporablja 28'' ali 25'' H2O ali tudi meritve pri nižjem tlaku 10''. Za zračunat sam pretok( izražen v CFM- cubic feet per minute) se poslužimo nekaj preprostih izračunov, ki jih je prav tako moč dobiti na netu in celo v neki knjigi ki jo imam so, poleg še enega načrta za flow bench.
Sprva sem mislu nardit benc prov po MSD načrtu ( skani iz ene revije) samo zdaj sem se malo premislu in bom naredu malo po svoje. Za osnovo bo ena stara pisalna miza , ki leži doma.. Bom spotoma lepu kaj slik in kaj obrazložu , da me bo kdo lažje kopiral :wink: .
Zdaj je čas da pridete na dan z starimi sesalci, ker mam za zdaj samo enega. Rabim jih pa najmanj kakih pet. Kdor bo prispeval si tako prisluži kako uslugo iz tega naslova če bo kdaj potreba. :wink: Najraje vidim stare iskrine sesalce - tiste jugo kvadrataste, ki smo jih meli vsi doma. To novejše sranje ne vleče nič.
"Try not. Do. Or do not. There is no try." - Master Yoda
Uporabniški avatar
eugene
Valček s.p.
 
Prispevkov: 3819
Pridružen: To Avg 08, 2006 2:21 pm
Kraj: Vukojebina
Avto: Mk1 gti, hrošč '67, volvo 145 in 245 superpolar

Re: Flow bench

OdgovorNapisal/-a eugene dne Če Maj 07, 2009 1:51 am

prve dve plati za 100 in 200CFM. oz 91 in 210 cfm točneje.
Slika
"Try not. Do. Or do not. There is no try." - Master Yoda
Uporabniški avatar
eugene
Valček s.p.
 
Prispevkov: 3819
Pridružen: To Avg 08, 2006 2:21 pm
Kraj: Vukojebina
Avto: Mk1 gti, hrošč '67, volvo 145 in 245 superpolar

Re: Flow bench

OdgovorNapisal/-a no_name dne Sr Jun 02, 2010 3:21 pm

Oj mojster!
A se je zadeva mogoče kakorkoli premaknila že naprej ?
Babooni so med nami !
Uporabniški avatar
no_name
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1029
Pridružen: To Nov 24, 2009 9:48 pm
Kraj: Lesce
Avto: VW Golf 4 var. TDI 4mot., VW Corrado 16V

Re: Flow bench

OdgovorNapisal/-a eugene dne Če Jun 03, 2010 7:49 am

ne še. oz neki malega sem še naredu samo ne kaj posebno zanimivega.
"Try not. Do. Or do not. There is no try." - Master Yoda
Uporabniški avatar
eugene
Valček s.p.
 
Prispevkov: 3819
Pridružen: To Avg 08, 2006 2:21 pm
Kraj: Vukojebina
Avto: Mk1 gti, hrošč '67, volvo 145 in 245 superpolar

Re: Flow bench

OdgovorNapisal/-a 4m4t3r dne So Jun 05, 2010 6:58 pm

če še rabiš kake dele javi mogoče ti lahko kak pomagam bi ti rade vole pomago ker če maš flow bench si zmago!!! pa tudi nebi blo slabo če bi lahko kdaj kaj pomerili..
THATS ME---->>>> THATS ME

d(>_<)b Was ist besser als sex? Audi V sechs!!!
Audi 80 Cabrio 2.8 & Audi A6 c4 2.5 TDI d(>_<)b
Uporabniški avatar
4m4t3r
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 3231
Pridružen: Po Dec 18, 2006 10:31 pm
Kraj: Pettau aka. Ptuj
Avto: Audi 80 Cabrio 2.8 & A6 2.5

Re: Flow bench

OdgovorNapisal/-a eugene dne So Jun 05, 2010 7:33 pm

prispevajte mašine od sesalcev. zdaj trenutno ni cajta. končujem diplomsko.
"Try not. Do. Or do not. There is no try." - Master Yoda
Uporabniški avatar
eugene
Valček s.p.
 
Prispevkov: 3819
Pridružen: To Avg 08, 2006 2:21 pm
Kraj: Vukojebina
Avto: Mk1 gti, hrošč '67, volvo 145 in 245 superpolar

Re: Flow bench

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne Ne Jun 06, 2010 10:48 am

eugene napisal/-a:prispevajte mašine od sesalcev. zdaj trenutno ni cajta. končujem diplomsko.



Bomo kej najdli :wink: Je pomembna moč motorja?
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

Re: Flow bench

OdgovorNapisal/-a eugene dne Ne Jun 06, 2010 11:29 am

tisti stari iskrini bojo dobri. zaželjeno je komplet z releji in kabovjem pač.
"Try not. Do. Or do not. There is no try." - Master Yoda
Uporabniški avatar
eugene
Valček s.p.
 
Prispevkov: 3819
Pridružen: To Avg 08, 2006 2:21 pm
Kraj: Vukojebina
Avto: Mk1 gti, hrošč '67, volvo 145 in 245 superpolar

Re: Flow bench

OdgovorNapisal/-a eugene dne So Apr 30, 2011 1:44 pm

Včeraj sem naredu pol omarce, tako da se je zadeva začela premikat. Ampak ni slik ker nisem mel fotkiča.

Za razumevanje kako stvar deluje si oglejte to sliko.
Slika

Torej naprava vleče oz piha zrak skozi glavo pri določeni vrednosti tlaka, ki je izražena v colah/inčih/palcih vodnega stolpca. Uporabljajo se različne vrednosti 10", 25", 28", 36" ali celo več, vendar se je najbolj uveljavila vrdnost 28" vodnega stolpca. Pretok je izražen v CFM ( cubic feet per minute) pri določenem tlaku. Vrednost pretoka pri določenem drugem testnem tlaku pa se preračuna. Vrednost testnega tlaka prikazuje manometer A, ki je navpičen, U oblike in s skalo v inčih. En konc je priklopljen na spodnjo komoro, drugi konc pa gleda v atmosfero.

Zračni tok, ki ga testni tlak vleče/potiska skozi glavo se nadaljuje skozi naslednji prostor v katerem tiči zaslonka (orifice plate). Zaradi pretoka se na zaslonki ustvari padec tlaka, ki ga prikazuje drugi manometer. Zaslonka je navadno luknja v tanki pločevini za katero se preko znanega koeficinta( udvisen od oblike zaslonke, pri luknji v tanki plati se uporablja recimo koeficient 0,62) in formule (oblike: Pretok = Koeficient x Presek zaslonke x padec tlaka^(1/2)) izračuna pretok pri določenem tlaku (padcu tlaka oz. tlačni razliki).

Ta tlak je lahko poljuben in ni nujno enak testnemu tlaku (ki je kot rečeno najpogosteje 28" H2O). Navadno se uporabljajo nižji tlaki recimo 6" ali 10" h2o. Torej uporabljena zaslonka ima nek znan pretok recimo 200 CFM pri 10" H2O. Recimo da testiramo glavo, ki teče 200 cfm pri 28". Teh 200 cfm pretoka bo na naši zaslonki ustvarilo točno 10" H2O tlačne razlike ali 100%. Če pa naša glava ( recimo imamo bolj zaprt ventil) zdaj teče samo še 100 cfm pri 28" H2O, bo padec tlaka na zaslonki manjši.

Kot rečeno ta tlak prikazuje drugi manometer , ki je večinoma nagnjen, da je odčitavanje natančnejše. Višinska razlika med spodnjim in zgornjim koncem skale je določena padcem tlaka, pri katerem imamo definiran pretok uporabljene zaslonke (6" ali 10" H2O). Kot naklona in s tem tudi dolžina sta pa poljubna. Odvisnost med pretokom in tlakom ni linearna ampak kvadratna. Za lažji preračun pretoka ima ta manometer procentualno skalo. Ker pa odvisnost med pretokom in padcem tlaka ni linearna temveč kvadratna morajo biti tudi oznake na skali tega manometra tako razporejene.

Meritev poteka tako, da nastavimo testni tlak (1. manometer) na 28" in odčitamo procentualno vrednost na skali drugega manometra (recimo da prikazuje 75%). To vrednost nato pomnožimo z znanim pretokom uporabljene zaslonke (recimo 200 cfm pri 10" H2O) in dobimo pretok glave (se pravi: 200 cfm x 75% = 150 cfm pri 28" H2O). Celotna meritev ene glave poteka pri različnih odprtjih ventila za sesalni kanal in izpušni kanal. Ko merimo vsis moramo zrak vleč notri, ko pa izpuh zrak pihamo ven skozi port.
"Try not. Do. Or do not. There is no try." - Master Yoda
Uporabniški avatar
eugene
Valček s.p.
 
Prispevkov: 3819
Pridružen: To Avg 08, 2006 2:21 pm
Kraj: Vukojebina
Avto: Mk1 gti, hrošč '67, volvo 145 in 245 superpolar


Vrni se na Material in storitve

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov

cron