Aluminij-prvotni videz

Pogovori o materialu (surovine, orodja, načrti, ...) in storitvah (barvanje, peskanje, poliranje, kleparji, ličarji, mehaniki, pooblaščeni servisi, ...)

Re: Aluminij-prvotni videz

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne Po Nov 29, 2010 3:38 pm

apokalipso napisal/-a:Ena zate Jinx,na hitro s telefonom.Tole je nastalo po raznih testih.

Slika
Pa še ena.Slika ni izostrena,ampak bistvo je razvidno.Obdelan aluminij,kot ga dobiš ob nakupu. (malo boljše,ker se še sveti povrhu-pač ena dobra zlitina)
Slika
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Aluminij-prvotni videz

OdgovorNapisal/-a BureK dne Po Nov 29, 2010 3:39 pm

[smilie=blink.gif] zgleda cinkano
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: Aluminij-prvotni videz

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne Po Nov 29, 2010 3:43 pm

Si predstavljaš kako bi šele zgledalo, da nisi peskal in s tem 'razbil' površine? :)
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

Re: Aluminij-prvotni videz

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne Po Nov 29, 2010 4:12 pm

Lahko ti povem,sem prakticiral.Glavo recimo nisem peskal,samo "poliral".Ne velja,verjemi,ali pa je kriv aluminij.S peskanjem popolnoma niš ne razbijem aluminija.Tisto kar se vidi "razbito",je najedel zob časa.Peskalec mi speska na granulacijo nekje na oko 280,kar se s ščetko super zapolira.No odvisno od zahtevnosti posameznika.Moje želje in pričakovanja so ispolnjene,darugače bi potem ne izgledal več aluminij.Vsekakor pa garantiram,da je večina ulitih neobdelanih delov pri motorju veliko bolj površinsko "razbitih",(če sem dobro razumel),kot pa ispade po peskanju.Sesalne kolektorje so mi speskali,mi jih je škoda dat pod havbo :lol: :lol: Pa nosilci otorja,ki so iz poraznega aluminija.Poiskusil bom na ta način obdelat menjalnik.Bom poročal.
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Aluminij-prvotni videz

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne Po Nov 29, 2010 4:19 pm

BureK napisal/-a:[smilie=blink.gif] zgleda cinkano


Cinkano zgleda zaradi fleša.Naravno zgleda kot razrisan rostfrej,ker sem glancal tudi najbolj odročne kote.Potem nastane kot rostfrej.Če pa se narahlo dotakneš z dovolj visokimi obrati postane srebrna belina,kot bi belo cinal.ato je dobro da je peskano,ker potem kar ni zapolirano ni tako opazno.Ampak za tole "sčistit" s ščetko rabiš 5 min.
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Prejšnja

Vrni se na Material in storitve

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov