Aluminij-prvotni videz

Pogovori o materialu (surovine, orodja, načrti, ...) in storitvah (barvanje, peskanje, poliranje, kleparji, ličarji, mehaniki, pooblaščeni servisi, ...)

Aluminij-prvotni videz

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne Po Nov 22, 2010 1:50 pm

Malo sem preletel teme,pa nisem zasledil iskanega.Ali pozna gdo način čiščenja aluminija,se pravi oksidiranih delov auminija okoli motorja avtomobila,da dobijo izgled novega-svetlega? Razen drgnjenja in ribanja seveda.Ali se dobi kaj za peskanje aluminija za ta namen,razen peska?
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Aluminij-prvotni videz

OdgovorNapisal/-a fritz dne Po Nov 22, 2010 2:17 pm

po moje je resitev peskanje s suhim ledom, samo ne vem koliko ti bo to cenovno ustrezalo, ker ne spremljam
trenutnih cen na trgu. vem pa da ni blo poceni svoje cajte...
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: Aluminij-prvotni videz

OdgovorNapisal/-a BureK dne Po Nov 22, 2010 3:48 pm

tisto kar je polirano se polira, kar je barvano se barva in kar je hrapavo se očisti.

kateri prvotni videz te zanima? uni hrapavi ?

pomoje uni odmaščevalec za motorne glave in bloke. RAV14 ali kaj je že neka oznaka. imam 5l kanto v delavnici, INA je to proizvajala. praktično spucaš vse in vrneš umazano čistilo v posodo, ker je tako močno da se ga praktično ne meče stran.

druge možnosti so lahko še mehka krtača v kombinaciji s kakim čistilom verjetno.

lahko bi tudi poslikal to kar te zanima vrnit v prvotno stanje :wink:
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: Aluminij-prvotni videz

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Po Nov 22, 2010 4:17 pm

fritz napisal/-a:po moje je resitev peskanje s suhim ledom, samo ne vem koliko ti bo to cenovno ustrezalo, ker ne spremljam
trenutnih cen na trgu. vem pa da ni blo poceni svoje cajte...


Frend je nabavil stroj za čiščenje s suhim ledom in odprl s.p.
Samo cene so pa za popiz... :roll:

Zadnjič mi je kazal slike ene 911-ke, ki se obnavlja nekje na Gorenjskem in jo je čistil s tem hudičem,
pa sem mu rekel naj pripravi par slik in če bo koga zanimalo, bo lahko dobil tudi kako stranko s Favdla.

Aja, pa enga princa je tudi peskal, samo ni imel slik.

:D
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Aluminij-prvotni videz

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne Po Nov 22, 2010 4:20 pm

Veš kakšen zgleda recimo nov nosilec motorja-kot bi ga barval na srebrno barvo,se pravi svetel.Rad bi se znebil tiste temne oksidacije,ne moti me,da je hrapav in mat.Rad bi da je videti kot novo,da bo videti kot v mojmu MK2-tdi,ko je notri vse dokaj novo in ni še nič zoksidiralo.Ma nimam volje drgnit s ščetko in tiste reže z konicami in tankimi mrežicami.Rad bi nekaj podobnega,ko baker potopiš v kislino in površinsko požre dol vso nesnago.Imam pa za čistit dva kpl menjalnika,glavo,sesalne cevi,ter vse alu elemente na motorju.Saj veš,ko opereš gre svinjarija dol,ostane pa površinski sloj,ki je oksidiral.

Vem,da je tudi od aluminija odvisno,kako se ga da preprosto očistit.Tako recimo klima cevi pošpricaš z eno zelenkasto rečjo (kačja slina,pravijo naši kozmetiki :lol: ),opereš,in so kot nove.
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Aluminij-prvotni videz

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne Po Nov 22, 2010 11:27 pm

kako je že jinx zrihtal glavo? hitro brat njegovo temo še enkrat... :)
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: Aluminij-prvotni videz

OdgovorNapisal/-a DS71 dne To Nov 23, 2010 10:46 am

marinotovo glavo se je na koncu peskalo .. tudi on je hotel tisti alu efekt vendar mu ni uspelo .. že takrat smo ugotavljali da je mogoče tudi odvisno od same legure aluminija.
Jaz sem jo na dirkalnem jugotu sami našprical in spral isti postopek na VW glavi ni dal nič
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
Uporabniški avatar
DS71
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1966
Pridružen: Če Feb 05, 2009 9:51 pm
Kraj: Il. Bistrica
Avto: zoom zoom

Re: Aluminij-prvotni videz

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne To Nov 23, 2010 11:08 am

Jaz sem jo na dirkalnem jugotu sami našprical in spral isti postopek na VW glavi ni dal nič

Točno tako.Jaz idejo sicer imam,vendar je ne morem realitirati.Predvidevam,da bi šlo z drobci rostfreja,ker če s TRDO kovino narediš ris čez takšen aluminij naletiš na željen učinek.Torej bi moral poiskusiti s tem.Zadeva bi se v komori itak obnavljala,tako da za male dele bi zadostovalo nekaj kg tega "peska".
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Aluminij-prvotni videz

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne To Nov 23, 2010 5:00 pm

Rezultat dvodnevnih testov in študijev,pa mnenj in nasvetov:najbolje ispade,če zadevo speskamo s finim peskom,zatem pa vzamemo rostfrej vrtljivo ščetko na vrtalnik in z najmanj muke obdelamo najlaže dostopne površine.Zadeva zgleda tako,kot bi rostfrej krtača pustila za sabo del svojega materiala.Zadeva se sveti,nanjo je treba dat le ša en zaščitni sloj,po moje najbolje kakšno polirno pasto.Bomo videli.Predlogi dobrodošli.
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Aluminij-prvotni videz

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne To Nov 23, 2010 5:03 pm

Zakaj ne vidimo slik? :)
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

Re: Aluminij-prvotni videz

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne To Nov 23, 2010 6:14 pm

jinx82 napisal/-a:Zakaj ne vidimo slik? :)


Dobro vprašanje! :roll: Ker mi je škoda fotoaparata prijemat z mojimi umazanimi rokami za vsako malenkost,ker si ne vzamem čas za to in ker si ne vzamem niti čas,da bi se v miru najedel,kje šele slike pripravljal in jih limal!!

:lol: Ne čisto zares,ampak blizu pa. Naredim nekaj fotk kdaj pa kdaj,ne skrbi,delam arhiv ob novem projektu,ampak imam preveč zastavljenih ciljev in kar se mi ne zdi tolko pomembno en mal časovno zamikam.Trenutno pa se obadam s kozmetiko materialov PB motorja,ker hočem reproducirati izgled novega motorja in njegove okolice.Ampak z minimalnimi stroški,ker sta v vrsti še dva ki čakata na pomladitev :D
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Aluminij-prvotni videz

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne To Nov 23, 2010 6:57 pm

PS:sem upal,Jinx,da mi boš ponudil kakšno čudežno vodico !! :wink: Hecam se! Ma nimam časa in volje"šlajfat" površin.
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Aluminij-prvotni videz

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne To Nov 23, 2010 7:16 pm

Drgnjenje je lahko tudi prijetno opravilo :mrgreen:
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

Re: Aluminij-prvotni videz

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne To Nov 23, 2010 7:20 pm

:lol: :lol: Če sodelujeta dva! [smilie=blushing.gif] [smilie=blush.gif]
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Aluminij-prvotni videz

OdgovorNapisal/-a Marcel dne To Nov 23, 2010 10:47 pm

js sm najbolj zadovoln ko dam speskat na fino in pol pihnem čez srebrno in še lak in ko je zadeva umazana uzameš vap in je spet nova! Mat površine ne morš obdržat nove pa lahk devaš gor kar češ. Bratu sm na (oldtimerju) Lambretta (skuter) speskal komplet gehajze od motorja in jih sam polakiral čez z prozornim lakom in drži že kakšnih 6-7 let pa se je že tud kr neki prevozo in ne kaže znakov staranja kljubročini od mašine.
naj bo pes auto al pa motor Nemc more bit!!!
MULTIVAN T4 VR6
AUDI 100 C3 (1986) (RIP)
VW HROŠČ (1975)
JAWA 350 ČZ
Uporabniški avatar
Marcel
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1604
Pridružen: Ne Avg 19, 2007 12:19 pm
Kraj: Celje

Re: Aluminij-prvotni videz

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne To Nov 23, 2010 10:59 pm

Hm,zanimivo,še nisem poiskusil,morda bi bilo vredno.Meni bi bilo všeč,če bi bil izgled novega aluminija,zato imam malo pomislekov glede barvanja aluminija,ker potem izgled verjetno ni pristen za aluminij?.In kakšno barvo si uporabil? Klasično za metal,srebrno,bronza?
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Aluminij-prvotni videz

OdgovorNapisal/-a Marcel dne Sr Nov 24, 2010 11:28 am

za vse sem uporabil navadne 2K ličarske materjale od mobihela. Te barve zdržijo nekje do 200 stopinj
naj bo pes auto al pa motor Nemc more bit!!!
MULTIVAN T4 VR6
AUDI 100 C3 (1986) (RIP)
VW HROŠČ (1975)
JAWA 350 ČZ
Uporabniški avatar
Marcel
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1604
Pridružen: Ne Avg 19, 2007 12:19 pm
Kraj: Celje

Re: Aluminij-prvotni videz

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne Sr Nov 24, 2010 11:56 pm

Ena zate Jinx,na hitro s telefonom.Tole je nastalo po raznih testih.

Slika
Pa še ena.Slika ni izostrena,ampak bistvo je razvidno.Obdelan aluminij,kot ga dobiš ob nakupu. (malo boljše,ker se še sveti povrhu-pač ena dobra zlitina)
Slika
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Aluminij-prvotni videz

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne Če Nov 25, 2010 12:38 am

Še ena na temo obnove materiala.Ali pozna gdo BELO CINKANJE ? Ima gdo iskušnje o obstoju te galvanizacije?
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Aluminij-prvotni videz

OdgovorNapisal/-a Marcel dne So Nov 27, 2010 7:46 pm

kaj to misliš on cink ki je lahk zlate ali srebrne(bele) barve? Js sm dal diske cinkat pa še niso začel nič rjavet po več kot pou leta.
naj bo pes auto al pa motor Nemc more bit!!!
MULTIVAN T4 VR6
AUDI 100 C3 (1986) (RIP)
VW HROŠČ (1975)
JAWA 350 ČZ
Uporabniški avatar
Marcel
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1604
Pridružen: Ne Avg 19, 2007 12:19 pm
Kraj: Celje

Re: Aluminij-prvotni videz

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne Ne Nov 28, 2010 12:21 am

Točno to.Sodelavec daje cinkat na CRI belo cinkanje,izgleda ful dober,samo on hrani svoje projekte notri na suhem.Ne vem,kako se to obnese zunaj na mokrem itd.?
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Aluminij-prvotni videz

OdgovorNapisal/-a Marcel dne Ne Nov 28, 2010 2:38 pm

Ja CRI u celju to dela pa še drago ni nevem kak. Se pa splača dat mal več naenkrat mislim da je do 5 Kg ena sarža in je ista cena. Najbolš je poklicat pa uprašat. A to na aluminij deva majster? Nism niti pomislo na to možnost nikol :D
naj bo pes auto al pa motor Nemc more bit!!!
MULTIVAN T4 VR6
AUDI 100 C3 (1986) (RIP)
VW HROŠČ (1975)
JAWA 350 ČZ
Uporabniški avatar
Marcel
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1604
Pridružen: Ne Avg 19, 2007 12:19 pm
Kraj: Celje

Re: Aluminij-prvotni videz

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne Po Nov 29, 2010 9:05 am

Marcel napisal/-a: A to na aluminij deva majster? Nism niti pomislo na to možnost nikol :D


Misliš cinkanje aluminija? To ne bo šlo.Tisto na slikci je peskano in pol z rostfrej krtačko na vrtalnik polirano. Gre 1-2-3.Sedaj sem vse od aluminija dal peskat,ko bo čas bom poliral.Sedaj pripravljam (perem,čistim) za cinkanje.Pa druzga dela imam čez glavo. :(
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Aluminij-prvotni videz

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne Po Nov 29, 2010 2:37 pm

Čaki malo! Ti si dal alu dele peskat in potem boš peskano površino poliral? :D ...obilo sreče, pa za miklauža si kupi ene rokavice, da ne zgubiš prstnih odtisov ...magari ene karbonske :D
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

Re: Aluminij-prvotni videz

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne Po Nov 29, 2010 3:21 pm

Nisi me dobro "prebral".Ne gre za polirane dele da so gladki,temveč očiščeni,sijajni kot je aluminij,ki ga prerežeš na pol.Sicer pa se vidi na slikcah par postov višje.Speskamo,da se tudi najmanjša reža očisti,nato s ščetko zapoliramo-zagladimo dobro dostopne površine.Ma učinek je kar dober napram zoksidiranemu staremu umazanemu aluminiju glede na to,da gre to hitro ko strela in enostavno.
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Naslednja

Vrni se na Material in storitve

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov

cron