Poliranje zunanjosti

Stekla, odbijači, maske, letvice, kljuke, luči, ...

Poliranje zunanjosti

OdgovorNapisal/-a Bemy dne Po Avg 22, 2011 9:43 pm

Zasledil sem samo temo;poliranje plastike
Zanima pa me oz. priporočila za kakega majstra, ki bi moj voz pošteno/pravilno/dobro/kvalitetno spoliral (pleh+plastika+nekaj kroma) in okvorne cene za info. in občutek.

Hvala!
lp
Uporabniški avatar
Bemy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: To Jun 22, 2010 7:16 pm
Avto: Audi A6 2,7 Tdi, l.2007

Re: Poliranje zunanjosti

OdgovorNapisal/-a Ježek dne To Avg 23, 2011 1:50 am

tako na uč, od 40 do 100€, lahko tudi več, lahko majn, odvisno od avtomobila, faz poliranja, stanja, prijateljev..
Stuck back in time..
Uporabniški avatar
Ježek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: To Jan 04, 2011 11:54 pm
Kraj: Velenje
Avto: Mk1

Re: Poliranje zunanjosti

OdgovorNapisal/-a Bemy dne To Avg 23, 2011 9:45 am

...in je kaka firma/posameznik, ki se ukvarja z tem in ji/mu take zadeve niso tuje in da zna dobro nardit?
Uporabniški avatar
Bemy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: To Jun 22, 2010 7:16 pm
Avto: Audi A6 2,7 Tdi, l.2007

Re: Poliranje zunanjosti

OdgovorNapisal/-a Ježek dne To Avg 23, 2011 4:05 pm

To ti bo skoraj vsak avtoličar naredil. Verjetno je pa nekaj takih tudi na forumu.

Lahko bi tudi sam. Vse nepobarvane plastike in gumi obrobe abdekaš in se lotiš. Polirno pasto dobiš v trgovini, disk(gobo) tudi, bormašino verjetno imaš in eno coto. Na plastičnih delih (letvice, odbijači, luči..) malo šparaš s pritiskom in vrtljaji, avto obvezno postavi v senco in ne poliraj vročega ali umazanega [smilie=zeppelin.gif] .
Cenovno pa, če boš to še rabil ali, če imaš vsaj 2 avtomobila se ti splača, drugače si z € na istem ali slabšem, ker nisi ravno hitro konec.
Stuck back in time..
Uporabniški avatar
Ježek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: To Jan 04, 2011 11:54 pm
Kraj: Velenje
Avto: Mk1

Re: Poliranje zunanjosti

OdgovorNapisal/-a čare dne To Avg 23, 2011 4:24 pm

Od 40-100€ ti avta ne bo noben spoliral da bo spoliran ampak ti ga bo premazal z pastami iz petrola (sonax ipd varjante ki pa sploh niso paste ampak voski) kar bo dobro do prvega dežja ker te paste ti razne praskice od pranja ipd zafilajo in barvi dajo lesk ki pa zgine z prvim pranjem....Na A.com maš par modelov ki se ukvarjajo s tem in naredijo res kot treba osebno ti bi priporočal kar @ grahovc (malo si poglej njgovo delo http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... 57&t=69800 )lahko pa se lotiš tudi sam.Poceni mašino za amatersko uporabo dobiš v interdiskontu za 50€ paste od turtle waxa za cca 15 € po litru v Bauhausu (groba,srednja,fina) gobice za amtersko uporabo kar v merkurju oz. profesionalne recimo v Mavrici,blik ali http://www.carshinefactory.com/index.ph ... fdutocbssb ,solidne mikrokrpe za brisat višek paste lahko kupiš po 3 pakirane v Sparu to je pa v grobem to.S tem sem začel jaz in se počasi učim in dokupujem...
Svi mi volimo pičić,samo Mile Kitić
Uporabniški avatar
čare
Tiger
 
Prispevkov: 3465
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 7:32 pm
Kraj: ljubljana
Avto: FIAT Marea JTD


Vrni se na Zunanjost

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron