Problem z brisalci

Stekla, odbijači, maske, letvice, kljuke, luči, ...

Problem z brisalci

OdgovorNapisal/-a Gregamax dne So Sep 17, 2011 9:07 pm

Zdravo!

Danes se mi je pojavil problem z brisalci na mojem avto. Začelo se je tako, da ko sem pošprical šipo, da jo očistim, so se vklopili brisalci vendar niso pobrisali do vrha ampak so se spustili nazaj dol, vendar ne v končni položaj in ko bi mogli še 3x obrisat šipo so nekaj začeli trzat po šipi na kar so se spustili v končni položaj. Potem sem jih sprobal, če delajo, so delali, vendar samo v intervalih ampak tudi takrat niso brisali do vrha šipe niti se spuščali do konca dol, nakar sta se ustavila na sredini šipe, malo potrzala, se stepla med sabo in ostala na sredini šipe. Motorček je bilo slišati, vendar se brisalca nista odzivala. Ko sem razdrl in pogledal mehanizem brisalcev me je čakalo ne prijetno presenečenje, ker je bil mehanizem polomljen. Sedaj me pa zanima, če je bil vzrok za tako čudno delovanje poškodovan mehanizem ali je poškodba mehanizma vzrok katere druge napake?!. Nekje sem zasledil, da lahko motorček za brisalce pokvari xenon kit. Sicer jaz ga nimam imam pa diodice s canbusom, da mi ne javlja napake za pregorjeno žarnico, je lahko to vzrok za čudno delovanje brisalcev? Gre se pa za VW Jetta 1.9 TDI l. 2006!

Za odgovore se vam lepo zahvaljujem!

LP,

Grega
Uporabniški avatar
Gregamax
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Sr Maj 18, 2011 9:17 pm
Kraj: Metlika
Avto: VW Jetta 1.9 TDI

Re: Problem z brisalci

OdgovorNapisal/-a bertovtone dne So Sep 17, 2011 9:55 pm

hahaha tole sm se pa kar mal nasmejal
old volkswagens never die,they just get lower
----------------------------------------------------------
luža pod starim avtomobilom je švic od konjev
-----------------------------------------------------------
Uporabniški avatar
bertovtone
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2019
Pridružen: Sr Apr 21, 2010 3:09 pm
Kraj: /\^¿
Avto: mk1 GTI 16V./passat R line/.Land cruiser

Re: Problem z brisalci

OdgovorNapisal/-a Gloga dne Ne Sep 18, 2011 2:58 pm

Looool :D Potem bi blo najbolje da peljes tja popravit, kjer so ti povedali da ksenon kit poskoduje brisalce.

Ce si pa bolj na realnih tleh pa.. Mk4 in njegovi derivati so imel probleme s tem da so vodila brisalcev zapikala, lahko da so zdaj ze tko slabi materiali, da ga zaradi tega celo polomi. Se ne bi cudil. Zamenjaj vodila in cao. Ponaredek za mk4 je 30eur.
Oh Nein, die Manta's!
Uporabniški avatar
Gloga
Blazen na cvick
 
Prispevkov: 5239
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 3:22 am
Kraj: Scheraunitz
Avto: '97 Henri Lloyd Yachting

Re: Problem z brisalci

OdgovorNapisal/-a Tha Reel M dne So Nov 05, 2011 11:37 pm

Ravno to ucer popravljal. Medeninasta Cev, mi gre skozi os brisalca se zapece zard rje pol pa jo s casom sam utrga pa je stala in poplava. Staro zbijes, prevrtas vn, das notr gumijasto Cev skozi os in imas Mir.
1J1 MK IV TDI & Scirocco GTX 16 V 88" -- > Me ON AIR http://www.livestream.com/scirocco
Uporabniški avatar
Tha Reel M
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2652
Pridružen: So Maj 05, 2007 6:00 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Ja moj avto ja!


Vrni se na Zunanjost

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov