VW Corrado G60

Podforum za predstavitve vaših Volkswagen in Audi vozil

VW Corrado G60

OdgovorNapisal/-a MERKLIN dne So Feb 24, 2007 10:12 pm

Pozdravljeni!
Predstavljam vam svoj avtomobil VW Corrado G60.

Avtomobil je letnik izdelave 1991 in je bil narejen za ameriski trg.

Od mozne opreme si avtomobil lasti:
Elektricne varnostne pasove,tempomat,potovalni racunalnik,el.sipe,el.ogledala+gretje ogledal,el soncno streho,klima,gretje sedezev,usnje,servo volan, nastavljiv volan,abs,....skoraj vse,razen RECARO sedezev.

Lastim si ga ze od avgusta 2004.

Tu so pa prve slike ko sem avtomobil pripeljal domov...

Slika

Poliesterski podalski na originalnih odbijacih...zal

Slika
Slika


Tudi sprednji odbijac je originalni,rezan na pol in dodan mu je plasticen podalsek...in originalni amerski odbijac je unicen,skoda

Slika
Slika

Prvi postopek,ki sem ga naredil na avtomobilu je bil odstranitev plastik(sovrazim plastike) in tako se je pocasi zacela obnova.
Ker sem sam licar,brat,oce pa kleparja smo pocasi zaceli delati na avtomobilu... In ko enkrat avtomobil rastavis vidis kaj vse te se caka...pot je bila dolga.

Slika

Cev na haldilniku zraka je bla pocena,potrebna je bila zamenjava.Kupil novo pri pooblascenem prodajalcu...cena 83?

Slika

Avtomobil je za sabo puscal neprijetne luze olja-servo olja.Puscala je volaska gred,ker je bla ze dotrajno izrablena.Ni bilo izbire kot da nabavim drugo,ali obnovim staro...Pri pooblascenem mi sporocili,da je rok obnove 2meseca,cena pa ...
Malo sem se pozanimal okrog in odkril karanbolirano Seat Ibico s 22.000 prevozenimi kilometri Laughing.Stvar kupil za 100?

Slika
Slika

Nato sem zamenjal plastik fantastik odbijace za originalne,zal v katastrofalnem stanju...Pri pooblascenem cena sprednje PVC obloge 1000?.Ker takrat ni bilo druge izbire sem sel v popravilo teh odbijacev

Slika


Ker je odbijac bil karanboliran in je na njem bilo ze 5kil kita,sem se odlocil da stari material odstranim in prostor za tabljico zapolnim.Zapolnil pa ga nisel le s kitom,ampak najprej s tekoco plastiko cez to pa tanko plocevino,poliester in nato kit...

Slika
Slika

Zmes je blo malo zimskega spanja

Slika

Zima je odsla in G se je zacel oglasati Mmmmmm

Slika
Slika
Slika


Nato nabavil sprednjo letvico + masko.Pokrov motorja ze pripravljen na brizgalni kit.Tu se vidi stanje sprednjega odbijaca

Slika
Slika


Napadel sem levo stran avtomobila.Ni blo hujsih poskodb,le udarci od drugih vrat...Corrado je problematicen zaradi teh stvari,saj je avtomobil ze originalno nizek in najbolj izbocena tocka na straneh je linija ki tece cez cel avtomobil,druga nezazeljena vrata se ustavijo tocno tam.
V zadnjem boku pod lakom bil koroziski pajak

Slika
Slika

Sledil je poliesterski kit,ki sluzi za izravnavo.Corrado-tove linije neprevec privlacne za licarja,ampak priznam da mi je bilo v veselje

Slika
Slika

Ko je avtomobil bil zeljeno raven s pomocjo polesterskega kita je sledil brizgalni kit.Po nekaj dneh brusenja(lepo pocasi in zanesljivo) je bil avtomobil pripravljen za lakiranje.Nalozil sem ga na prikolico in gas v komoro.

Slika
Slika

In koncno spet doma in na novo lakiran...Sledila je se le montaza,kjer ni bilo vecjih tezav.
Kupil sem se nov izpuh,original G60(ne original VW).
Avtobobil sem registriral naredil nekaj 1000 km,nakar mi je pri 5000obr/min na avtocesti zaribal.Zaribali so mi ojnicni lezaji.Motor smo rastavili in kasneje domnevali,da se je prejsnemu lastniku podobno zgodilo kot meni.Menjal je le ojnicne lezaje in hitro avtomobil prodal.Kupil sem se en G60 motor.Gvavna gred je proti pricakovanju bila se v originalnem stanju.Zamenjal sem vse ojnice,vse lezaje in oljno pumpo.Kar se tice zgornjega dela motorja je v odlicnem stanje,tako da tam ni bilo popravil.Motor smo postimali in od takrat ni problemov z njim.G-lader polni kot je treba.Motor ne pije olja in tudi poraba bencina je v mejah normale(cca 9L/100km).Ces cas sem se zamenjal gumi lezaje na vilicah,gumi lezaje na sprednjih amontizerjih,stabilizatorja,levi zglob,manseti,v glavem vse kar je blo potrebno,da se avtomobil pelje kot nov.

Slika
Slika

Clean odbijac

Slika

Nov izpuh

Slika
Slika

Se motor G-Power

Slika
Slika
Slika

In po dobrem letu je avtomobil dobil priblizno zeljeno podobo

Slika
Slika
Slika
Slika

Se v zimskem stanju

Slika
Slika
Slika

Nabavil sem si tudi evropski pokrov med lucmi za tabljico in ga pobarval+rdece luci

Slika
Slika

Prisla je mikavna ponudba...felne keskin kt4 8jspredaj in 9j zadaj 17col

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Zaradi prevelike cene kupca in zaradi slabe ohranjenosti platisc nakupa nisem izvedel...

Kmalu se pojavila nova ponudba,za mene se bolj mikavna...kromirna 18" platisca

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Profil na gumah kontra obrnjen,ker sem imel 2 felni na probi

to bi bilo zaenkrat vse lepo vas pozdravljam MERKLIN
Uporabniški avatar
MERKLIN
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 746
Pridružen: Ne Feb 18, 2007 3:11 pm
Kraj: Štajerc
Avto: VW Corrado G60

OdgovorNapisal/-a CABBY dne So Feb 24, 2007 10:28 pm

Hvalabogu, da sem tisti dan bil s Frcacem in Samuraiem zraven v Benediktu, sicer sem moj fotoaparat mel s seboj bolj za okras, ampak ko človek vidi kakšne projekte imata z bratom pred hišo pozabiš na vse skupaj. BMW E30 in E24 in za konec še Golf 1 v fazi preoblikovanja z Porsche 944 felgami.

Svaka čast. Kapo dol.

Corrado?? A je komentar sploh potreben. [smilie=wub.gif]

LP Luka
A guy told me one time:" Don't let yourself get attached to anything you're not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel a heat around the corner."
Uporabniški avatar
CABBY
Vulvo
 
Prispevkov: 2548
Pridružen: Če Jan 26, 2006 12:01 pm
Kraj: Celje - pravo srce Slovenije
Avto: Alte Mercedes mit 4 ventil technik

OdgovorNapisal/-a Gloga dne So Feb 24, 2007 10:40 pm

Lepota.... Slika
Oh Nein, die Manta's!
Uporabniški avatar
Gloga
Blazen na cvick
 
Prispevkov: 5239
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 3:22 am
Kraj: Scheraunitz
Avto: '97 Henri Lloyd Yachting

OdgovorNapisal/-a Vičo dne So Feb 24, 2007 10:54 pm

Odlična predstavitev, super avto. [smilie=wub.gif]


Lepo da si med nami :wink:
Ladeluftgekühlt
Uporabniški avatar
Vičo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 3327
Pridružen: Pe Jan 27, 2006 12:28 am
Kraj: Bistrc
Avto: '90 GTi G60

OdgovorNapisal/-a Petar dne So Feb 24, 2007 11:20 pm

UUUUUUUUUUUUUUUU !!!!!!!!

Prelijepo! Corrado u originalnom stanju :P

Već me bilo strah da se u SLO corrado više ne cijeni (prijetelj je kupio G60 corrada u SLO za 400 Eura....)
Petar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 75
Pridružen: Če Jun 15, 2006 12:41 pm

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne So Feb 24, 2007 11:22 pm

Dobrodošel!

Lep corrado, me veseli da je v originalnem stanju in brez nepotrebnih plastik, edin feltne mi ne sedejo....dost lepš mi zgledajo une Keskin.
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

OdgovorNapisal/-a super98 dne So Feb 24, 2007 11:24 pm

bravo, okusno poštiman avto, lep avto, pravi pristop do stvari bi se temu reklo. pohvale tudi za tvoj prispevek...samo tako naprej

le ena pripomba: 18ke zgledajo za moj okus malo prevelike
TJUNING PA TO...
Uporabniški avatar
super98
Mirko
 
Prispevkov: 3563
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 4:30 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Golf II G60, MB W123 coupe

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne So Feb 24, 2007 11:45 pm

Vžitek je pogledati nekaj tako lepega ...pa četudi to ni dvojka, malo heca :wink: Skratka, imaš vozilce ki bi si ga marsikdo želel.

Kakor je še Super napisal, pristop je pravi, tak kot mora bit za ljubitelja VW vozil :D

Lp,
Marino
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

OdgovorNapisal/-a fritz dne Ne Feb 25, 2007 12:01 am

ko zagledam to lepo linijo in seveda koncni izdelek, se mi kar stozi po mojemu ex, se zdaj se vcasih vprasam kje in kako je koncal...

hvala bogu, se nekdo ki sovrazi plastike :D

kar se pa platisc tice, ugodno ali ne tudi meni je 18 prevec. za moj okus mu najbolj sedejo 16, kar je vec mu ne vem, nekako pokvari linijo. sicer pa vsake oci majo svojega malarja.

odlicno opravljeno del, pa dobrodosel na palubi.

lp fritz
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

OdgovorNapisal/-a samurai dne Ne Feb 25, 2007 12:35 am

Moj komentar na tvoj avtomobil sem ti že osebno povedal zato se ne bom ponavljal. Pohvalno in še enkrat pohvalno .Me pa preseneča dejstvo, da si uporabil poliesterski kit, ki se uporablja takrat ko je pločevina res precej boga (zvita, na primer pri popravilih od toče in podobno) kar pa na tvojem vozilu ni bilo po slikah sodeč. Moje mnenje je, da je bolje pripraviti metal kit (na lopatico) tako dobro, da potem naneseš samo šprickit (brizgalni kit), kot pa da nanesemo poliesterski metal kit in potem nanj še šprickit in imamo dvakratno delo, pa še splošno znano je da poliesterski kit ni najboljši proizvod a avto ličarski industriji.

lp
Andrej
ak hočeš vozit porsche-a, plati ga!!!!!!!! nemoj kukat kako je skup! nije on skup nego se nema para pa najlakše je kukat! a zapravo možeš vozit i stojadina i porše ti ne treba da bi živio...
Uporabniški avatar
samurai
Udarni sogovornik
 
Prispevkov: 2158
Pridružen: Če Okt 05, 2006 9:46 pm
Kraj: Celje
Avto: corrado

OdgovorNapisal/-a MERKLIN dne Ne Feb 25, 2007 1:03 am

Samurai,s tem poliesterskim kitom sem mislil na material,ki ima podobne lasnosti kot brizgalni kit (nisem preprican,ce se mu strokovno tako rece,to ime smo uporabljali in se uporabljamo v obratovalnici)...je za malenkost bolj gost.Ker je na vratih blo kar nekaj jamic,ki sem jih kital z metal kitom,sem se odlocil da nanesem omenjen material..,Material,sem skoraj v celoti odstanil z brusenjem z blokom in tako dobil zeljeno ravnino.Nato nanesel breig.kit in postopki so se nadaljevali.Mogoce je bil ta postopek nepotreben,vendar sem imel cas in ni mi zal...avtomobil je za moje pojme raven

LP MERKLIN
Uporabniški avatar
MERKLIN
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 746
Pridružen: Ne Feb 18, 2007 3:11 pm
Kraj: Štajerc
Avto: VW Corrado G60

OdgovorNapisal/-a frcac dne Ne Feb 25, 2007 1:09 am

Vsekakor samo [smilie=thumbsup.gif]
Uporabniški avatar
frcac
Propeler fahrer
 
Prispevkov: 1570
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 9:08 pm
Kraj: Godovič
Avto: BMW pa še en BMW

OdgovorNapisal/-a corrado dne Ne Feb 25, 2007 2:04 am

Merklin, vsaka ti čast za trud, zelo lepa mašina [smilie=thumbsup.gif] !!!
Uporabniški avatar
corrado
Novinec
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 11:07 pm
Kraj: tam kjer je sonce

OdgovorNapisal/-a hitrkstrela dne Ne Feb 25, 2007 3:23 pm

avto je sam 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
predstavitev je pa tud huda,le tko naprej....
1,8 T
vsako prase rije zase
Uporabniški avatar
hitrkstrela
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 169
Pridružen: Po Okt 23, 2006 6:49 pm
Kraj: planina

OdgovorNapisal/-a Boško dne Ne Feb 25, 2007 10:57 pm

Super si ga poštimal. Feltne so tudi meni prevelike, ampak važno je, da je tebi všeč.
Uporabniški avatar
Boško
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 120
Pridružen: Sr Feb 08, 2006 10:31 pm
Kraj: Višnja gora
Avto: Fiat Croma, Audi 80 Quattro

OdgovorNapisal/-a MERKLIN dne Ne Feb 25, 2007 11:11 pm

Boško napisal/-a:Feltne so tudi meni prevelike, ampak važno je, da je tebi všeč.


Na sliki so res zelo velike videt...v zivo niso tak izstopajoce.Men so OK [smilie=zeppelin.gif] :mrgreen:
Uporabniški avatar
MERKLIN
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 746
Pridružen: Ne Feb 18, 2007 3:11 pm
Kraj: Štajerc
Avto: VW Corrado G60

OdgovorNapisal/-a $küll dne Po Feb 26, 2007 11:59 am

torej jih boš obdržal?
Uporabniški avatar
$küll
Tabornik
 
Prispevkov: 8833
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 3:02 pm
Kraj: Kolombanburg
Avto: Audi 80 competition + ///// Audi 80 CD 5E

OdgovorNapisal/-a CABBY dne Po Feb 26, 2007 11:59 am

Daj pokaži še Golfa!!!
A guy told me one time:" Don't let yourself get attached to anything you're not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel a heat around the corner."
Uporabniški avatar
CABBY
Vulvo
 
Prispevkov: 2548
Pridružen: Če Jan 26, 2006 12:01 pm
Kraj: Celje - pravo srce Slovenije
Avto: Alte Mercedes mit 4 ventil technik

OdgovorNapisal/-a MERKLIN dne Po Feb 26, 2007 3:17 pm

Kaj se tice 18" se se pogajamo...ni se 100% zmenjeno.

CABBY evo se par slik MK1

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Na poti so se naleple,ki bodo nalepljne po blatinku,vratih in boku...GTI styl :twisted:

Za ta avtomobil se kupuje 16V motor,tak da ce ve kdo za kakega primernega se priporocam. :wink:

LP MERKLIN
Uporabniški avatar
MERKLIN
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 746
Pridružen: Ne Feb 18, 2007 3:11 pm
Kraj: Štajerc
Avto: VW Corrado G60

OdgovorNapisal/-a CABBY dne Po Feb 26, 2007 4:44 pm

Prelepo. Felge so zakon.

Zakaj pa nebi raje PB-ja dal noter, torej GTI 8V??
A guy told me one time:" Don't let yourself get attached to anything you're not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel a heat around the corner."
Uporabniški avatar
CABBY
Vulvo
 
Prispevkov: 2548
Pridružen: Če Jan 26, 2006 12:01 pm
Kraj: Celje - pravo srce Slovenije
Avto: Alte Mercedes mit 4 ventil technik

OdgovorNapisal/-a super98 dne Po Feb 26, 2007 6:35 pm

a to si od frederika feltne kupu?
TJUNING PA TO...
Uporabniški avatar
super98
Mirko
 
Prispevkov: 3563
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 4:30 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Golf II G60, MB W123 coupe

OdgovorNapisal/-a X-Hair dne Po Feb 26, 2007 7:34 pm

Slika

O jebela cesta [smilie=wub.gif] Zame cukrcek do amena. Avto prov klice - pusti me na miru. Ampak, ce so ti lepse ob kasnejsi ponudbi tudi prav, vozil ga bos itak ti. :wink:
Uporabniški avatar
X-Hair
Ga bazni!
 
Prispevkov: 2689
Pridružen: Ne Feb 05, 2006 8:50 pm
Kraj: Fant od Fare
Avto: Beli 16V-strah in trepet Zale

OdgovorNapisal/-a fritz dne Po Feb 26, 2007 8:55 pm

cedna enka, skoraj kot moja ex... prilepljam eno slikco, ceprav ni moja galerija. namesto 16v si poisci en DX, ce bos mel sreco dobit ga kje.

Slika

lp f.
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

OdgovorNapisal/-a MERKLIN dne Po Feb 26, 2007 9:36 pm

V Mk1 bi najrajsi videl GTI-jov originalni motor,ampak kaj,ce nemores niti orginalnega GTI emblema vec dobit.
Mislim da bo 16V kar zazgal :twisted:

Kaj se tice tvoje enke FRITZ,pa ti je pomojem kar lepo zal zdaj [smilie=cry.gif]

Kaj mes kake dele za MK1 GTI?

X-Hair keskinove felne,bi ze ble na mojm avtu,vendar nisma pisla skup s prodajalcem,kljub temu je bla sprednja zvita,na zadnji pa popravljen rob...od blizu niso ble tak lepe kot na slikah,zal.
18" so nov projekt,katerega se se tudi dogovarjamo...bomo videli,me zanima kaj bodo strici na homuligaciskem pregledu rekli...se bolj bo zanimivo,ko bo me GOSPOD polcaj ustavil :roll:
Uporabniški avatar
MERKLIN
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 746
Pridružen: Ne Feb 18, 2007 3:11 pm
Kraj: Štajerc
Avto: VW Corrado G60

OdgovorNapisal/-a fritz dne Po Feb 26, 2007 9:56 pm

ja imam tri kose, ki pa trenutno se nimajo namena iti od hise.

zdaj pa ti bom povedal eno ko me ze vprasujes ce mi je zal...
samo najprej se primi za nekaj da te slucajno ne poleze ali da ne pades s stola:
torej drugemu lastniku od mene naprej je crklna pompa. avto je bil ze brez platisc in nekih spojlerjev ampak naceloma se cel, ko mi je lastnik (znanec) rekel naj si ga grem iskat ce hocem da mi ga senka. ker ni bil vozen in predvsem zaradi prostorske stiske se nisem takoj odzval in verjemi ali ne v zal izredno kratkem casu (ves da sem se odlocil da ga vzamem in nekam stisnem) je koncal na DINOSU. EJ, SE ZDAJ SE SPRASUJEM ZAKAJ SEM VCASIH TAK CEPEC [smilie=huh.gif] . ampak kaj cemo, tako je bilo zacrtano....

ps.: saj dx je original... 1.8 112
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Naslednja

Vrni se na Moj avto

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov