VW MK2 1.6d

Podforum za predstavitve vaših Volkswagen in Audi vozil

VW MK2 1.6d

OdgovorNapisal/-a tomazek9 dne So Jan 24, 2015 2:12 pm

Avto je stal nekaj dni v industrijskem delu Komende. Avto je bil tam 3-4 dni. Stric je bil s tovornjakom v tujini, in ko je prišel s tovornjakom v Komendo v upanju, da pride čim prej domov... se pripelje, pride od avta in ostane odprtih ust. Vidi svojega golfa brez koles :O Pride bližje in tam vidi, da je imel avto uničeno oz. je manjkalo:
zadnje luči - ob tem so uničili še akumulator za centralno zaklepanje,
VW znakec,
prednja maska,
akumulator - ni mogli odstraniti + kleme pa so kar odrezali,
uničen kiler,
razbito desno okno - pred tem so skušali odpreti vrata s "pajserjem" in so tudi lepo zvili vrata,
senčniki,
vzratno ogledalo,
prestavna ročica,
kolesa - zraven so pustili cestni količek s katerim so verjetno prizdignili avto da so lahko sneli kolesa...
tablice

Ja vsak si misli, da kaj zdaj ta gnjavi s tem starim golfom, ampak povem vam, da ta ni bil kr en star golf... Stric je pripeljal 1.6 bencinarja iz Italije in nato zamenjal z diesel motorjem. Avto je med tem 7 let stal v garaži na menjavo. Ohranjenost avta je bila zelo dobra - skoraj brez praske, nemški - široki odbijači, izolacija v prtljažniku..., mehka armatura, strešno okno...
Stric mi je avto podaril in tako sem se odločil, da ga porihrtam.

Avto sem že okvirno porihtal, deli so že saj je pri hiši še en star golf, čigar školjka pa je že pregnita.

Policija je zadevo pregledala, vzela prstne odtise bla bla bla Tako ali pa tako nebojo nič ugotovili.
Tako, da če ve kdo za kakšne majstre tak iz Komende okolice za kakšne specijalce, ki bi bili tega sposobni naj kr napiše. Bi bilo treba malo poračunati z njem :D

No za začetek. Tako je zgledal preden je prišel v roke "huliganov":
SlikaSlikaSlika

No takšen je pa prišel iz Komende po posegu, no v Komendi je bil brez koles [smilie=zeppelin.gif]
SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika

Med popravljanjem - ni ravno neka znanost, najbol zamudno je bilo štukat kable in pa ravnati nosilce luči, saj so jih dobesedno "spipali".
SlikaSlikaSlikaSlika

No še nekaj random slik.
SlikaSlikaSlika

Zamenjati je bilo potrebno tudi izpuh saj je bil fuč.
Slika

No meglenka je v prihodu "iščem" pa še sovoznikovo zelenkasto šipo. Trenutno imam navadno in me zelo moti.
Slika


No imam pa še en problem, in ta je da avto kar močno kadi. Zamnjal sem šobe z šobami iz dreuge golfa kateri skoraj ne da dima, ampak tukaj še vedno zelo kadi. Sem mnenja, da je kriva visokotlačna črpalka, namontirana je vizualno starejša kot pa od drugih dvojk tako, da mislim, da je od enke... Imam na zalogi novejšo črpalko (original od dvojke), ampak me še vseeno zanima vaše mnenje če bi bil lahko to eden izmed glavnih vzrokov, da kadi.

V prihodnosti imam željo montirati še servo, sem videl, da ga eden izmed uporabnikov prodaja cel komplet za 70€. In pa počasi bo potrebno iskati letno obutev, trenutno iščem kakšne bbs-ke ampak bomo videli kako bo z denarjem.

Je na forumu kje natančneje opisano, kako popraviti gretje. Mislim, da bom mogel zamenjati samo tiste spužve - mi letijo skozi ventilacijo. Greje še en malo ni pa to to.
Uporabniški avatar
tomazek9
Novinec
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Jan 12, 2015 6:32 pm
Kraj: Bizeljsko
Avto: Golf 2

Re: VW MK2 1.6d

OdgovorNapisal/-a tomazek9 dne So Jan 31, 2015 10:31 pm

No tudi dimljenje sem z nastavitvijo črpalke zmanjšal.
Mogoče ve kdo točno katero številko barve ima moj model. Letnik 89, Nemčija.
Uporabniški avatar
tomazek9
Novinec
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Jan 12, 2015 6:32 pm
Kraj: Bizeljsko
Avto: Golf 2

Re: VW MK2 1.6d

OdgovorNapisal/-a Jure dne So Jan 31, 2015 11:13 pm

Mislim da je LA7U.
Brdi fakin brdi!
Uporabniški avatar
Jure
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 627
Pridružen: Če Mar 08, 2007 6:03 pm
Kraj: Ilirska Bistrica
Avto: pussyshifter mk5 gti

Re: VW MK2 1.6d

OdgovorNapisal/-a tomazek9 dne Ne Feb 01, 2015 12:26 pm

Aha hvala. Mogoče veš kje bi jo lahko preko spleta naročil takšno barvo v spreju?

Kupim platišča 14 ali pa 15col, lahko komplet z gumami - letnimi. Nebi se branil kakšnih bbs, ali pa kaj takega kot so bile prej na avtu (glej prve 3 slike prvega prispevka). Pogoj je le, da niso poškodovane - "minimalistično", če je barva poškodovana - se lupi itd. ni takšen problem. Vse skupaj pa seveda po razumni ceni. Ponudbe lahko tukaj ali pa ZS.
Uporabniški avatar
tomazek9
Novinec
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Jan 12, 2015 6:32 pm
Kraj: Bizeljsko
Avto: Golf 2

Re: VW MK2 1.6d

OdgovorNapisal/-a Kular dne Ne Feb 01, 2015 12:55 pm

viewtopic.php?f=14&t=15361

kupi od g60 in daj poširit, pa si zmagal :D
Uporabniški avatar
Kular
Novinec
 
Prispevkov: 9
Pridružen: To Sep 25, 2012 10:07 pm
Kraj: Hrastnik
Avto: Polo 9n 1.9tdi

Re: VW MK2 1.6d

OdgovorNapisal/-a tomazek9 dne Ne Feb 01, 2015 1:20 pm

Hvala na povezavi, me je tudi prodajalec e kontaktiral.
Bolj se mi dopadejo od GTI-ja, mogoče kdo ve katera je največja širina gum na osnovnih gti platiščih iz zgornje povezave?
Uporabniški avatar
tomazek9
Novinec
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Jan 12, 2015 6:32 pm
Kraj: Bizeljsko
Avto: Golf 2

Re: VW MK2 1.6d

OdgovorNapisal/-a Kular dne Ne Feb 01, 2015 2:22 pm

Seveda je odločitev tvoja, js bi se bolj nagibal k 15" kot pa 14"(moje mnenje), malo si poglej temo od prodajalca kako zgleda njegov golf. Za 14" pa mislim da gre gor max 185 guma gor. [smilie=auto.gif]
Uporabniški avatar
Kular
Novinec
 
Prispevkov: 9
Pridružen: To Sep 25, 2012 10:07 pm
Kraj: Hrastnik
Avto: Polo 9n 1.9tdi

Re: VW MK2 1.6d

OdgovorNapisal/-a tomazek9 dne Ne Feb 01, 2015 5:10 pm

V prtljažniku mi na stropu manjka tapeta, pa nevem kaj naj naredim?
SlikaSlika

Evo še slika z novo meglenko - so hudiči tastaro kar odtrgali pa je bila montaža malo težja... malo ravnanja nosilcev:
Slika
Uporabniški avatar
tomazek9
Novinec
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Jan 12, 2015 6:32 pm
Kraj: Bizeljsko
Avto: Golf 2

Re: VW MK2 1.6d

OdgovorNapisal/-a Steiner dne Po Feb 02, 2015 1:02 am

Kupi od hex-a borbetke pa si zmagal. Res je pa, da so 16''.

viewtopic.php?f=14&t=15338
Audi A6 Avant 2.5TDi Sold
Golf II wannabe GTi Parted
Golf II GTi RIP
Golf I 1.6D Sold
Golf II synchro Sold
Passat W8 Sold
Golf 3 VR6
Audi S3 Daily
Uporabniški avatar
Steiner
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 193
Pridružen: Sr Okt 31, 2012 7:12 pm
Kraj: Wochein
Avto: Audi S3


Vrni se na Moj avto

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov