Audi S6 4.2 V8 Quattro

Podforum za predstavitve vaših Volkswagen in Audi vozil

Audi S6 4.2 V8 Quattro

OdgovorNapisal/-a _B3yBo_ dne To Apr 07, 2009 12:18 am

Evo, da vam predstavim mojo novo prevozno sredstvo za vsak dan :wink:

Iz naslova je ze razvidno, da gre za model 100. Letnik 1993. Prevozenih neznano (ker je zastekal stevec na 340.000km).
Oprema: Avt. klima, usnje, Abs,el. sibedah, itd...

ko sem pripeljal avto je zgledal slabo saj so ga cisto zanemarili zadnje leto...

evo par slik ob prihodu:

tablica zaleplena z selotejpom, polomlen okvir tablice. razbita oba zmigovca, desna meglenka, odbijac otrgan, letvica manka na sovoznikovih vratih, na zadnjih levih vratih spodnja letvica strli ven, feltne cisto razgrizene,zadaj nosilci auspuha otrgani,usnje zadaj cisto od blata, kluke potrgane, itd

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

seveda prvo sem avto generalno spucal z motorjem vred

Slika

otem odstranil zadaj napise in brisalec

Slika

potem sem se lotil loci... so le zacasna resitev dokler nenajdem luci z leco

rastavil
Slika

plastika ze cisto preparela tako da je vsa pocena

Slika

potem pobarval plastiko v crno da ni vsa obslesana (kot da je mah na njej)

Slika

zraven se masko...samo bom te dni jo z pistolo v mat crno ker tole mi je prevec svetlece

Slika

zlepil okvirje luci

Slika

sestavil luc

Slika

se sipca ki je cisto ze od kamenckov poskodovana (cela pikcasta)

Slika

zmontiral masko in luci na avto..dobil tudi letvico ki mi je mankala samo rabim se sifte nove dobiti

Slika

ocistil tudi notranjost da ni kot pri pujstih... zamenjal tudi radio

Slika


malo lepsih slik celotnega avta

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

plani v prihodnosti so. Te dni narociti prva dva zmigovca (dimlena) in vse letvice okoli avta. Zamenjati meglenko ki je razbita, dati stevcke od s4, volan zamenjati z 3 krakim kot ga imam v a3-jki, dati pobarvati prvo havbo (pod resetko par hrastic), tudi zadnjo havbo pobarvati ( pod znakom audi so se naredile hrastice) pobarvati prve blatnike (od kamenckov potovceni),pobarvati prvi odbiajc (ker je podrajsan), zamenjati komplet amortizerje z fedri, odstraniti oba katalizatorja, posvasati en kolektor (pocen), zadaj dva lepsa nastavka na auspuhu, zadnje crne luci, prve luci z leco. zmontirati mojo koplet musko notri. in potem enkrat se felten 18 col od kakega porseja ali nekaj podobnega, zamenajti semering ki pusca in se bi se naslo :D
se en photoshop kak bo ko bo koncan.
Slika

caka me se veliko dela, a se bo pocasi odvijalo karjti sedaj trenutno vlagam v en drugi projekt ki mi pozira malo morje denarja
Slika
Uporabniški avatar
_B3yBo_
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 293
Pridružen: Po Dec 31, 2007 4:30 am
Kraj: Vrhnika
Avto: Audi S6 4.2 V8 quattro

Re: Audi 100 Avant 2.8 V6 Quattro

OdgovorNapisal/-a Gloga dne To Apr 07, 2009 12:27 am

Osnova je vec kot odlicna! Le upam da ne bos obupal nekje na pol poti... 8)
Oh Nein, die Manta's!
Uporabniški avatar
Gloga
Blazen na cvick
 
Prispevkov: 5239
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 3:22 am
Kraj: Scheraunitz
Avto: '97 Henri Lloyd Yachting

Re: Audi 100 Avant 2.8 V6 Quattro

OdgovorNapisal/-a 4m4t3r dne To Apr 07, 2009 12:38 am

zakon projekt pa super osnova!!! ti samo sproti slikaj pa lepi sem :wink:
THATS ME---->>>> THATS ME

d(>_<)b Was ist besser als sex? Audi V sechs!!!
Audi 80 Cabrio 2.8 & Audi A6 c4 2.5 TDI d(>_<)b
Uporabniški avatar
4m4t3r
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 3231
Pridružen: Po Dec 18, 2006 10:31 pm
Kraj: Pettau aka. Ptuj
Avto: Audi 80 Cabrio 2.8 & A6 2.5

Re: Audi 100 Avant 2.8 V6 Quattro

OdgovorNapisal/-a BureK dne To Apr 07, 2009 1:48 am

lepo tole :D samo ene lepe feltne rabiš in letvico. drugo bo že počasi :mrgreen:

veliko srečnih kilometrov !
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: Audi 100 Avant 2.8 V6 Quattro

OdgovorNapisal/-a _B3yBo_ dne To Apr 07, 2009 1:58 am

kot zanimivos, avto je drugace najbrz uvozen iz tujine ker je prva registracija v slo sele v 12 mesecu leta 1996. Prejsni lastnik ga je imel 9 let.

Obupal bom bol tesko ker z tem avtom sem se sedaj tako rekoc porocil :lol: no niti na misu mi nepride da bi ga prodal.

Po eni strani mi je kr vsec, da so take feltne in baloni na njih. Ker enostavno nerabim pazit in se povsod lahko vozim. Mam pocasi ze povno glavo nizke gume in nizkega avta :D

mam pa eno prasanje za vas struckote in to glede sklopke, kajti imam tezave.

Tezava nastopi ce je dalj casa drzis stisnjeno. Ob tem rata vse nizja ali celo pade cisto na tla. Potem ko jo vrnes z nogo iz podna in jo drzis sekundo dve gor, pa spet normalno deluje. Med voznjo ni problemov, so samo ko stojis na mestu ali s zelo malo premikas.

Prejsni lastnik pravi da je menjal en cilindercek, samo neve katerega.
Ali je mozno ko so menjali, da so pustili zrak notri in, da je treba zadevo samo prezraciti?
Ali je pac crknil en od cilindrckov?
Kateri bi lahko bil (glavni ali pomozni)?

aja pa hvala za pohvale...
Slika
Uporabniški avatar
_B3yBo_
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 293
Pridružen: Po Dec 31, 2007 4:30 am
Kraj: Vrhnika
Avto: Audi S6 4.2 V8 quattro

Re: Audi 100 Avant 2.8 V6 Quattro

OdgovorNapisal/-a Davor80 dne To Apr 07, 2009 2:08 am

pomoje ni zrak,ker drugače bi vedno nagajalo.glavni cilinder je na pedalu,pomožni je na menjalniku.
sumim tega na pedalu,da tesnilo prebija in posledično ne drži dolgo pritiska

PS: danes sem videl tvojega fiata parkiranega zraven motomata :)
nc ne vem pa še to nism zihr
Slika
Uporabniški avatar
Davor80
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1406
Pridružen: To Mar 06, 2007 11:51 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: fiat tipo :-(

Re: Audi 100 Avant 2.8 V6 Quattro

OdgovorNapisal/-a fritz dne To Apr 07, 2009 2:56 am

neverjetno kaj naredi eno spodobno ciscenje in popravilo in odprava majhnih napak. drug avto.
osebno mi na crnega avanta rdece luci lepse pasjo kot crne. malo razbijejo velikost in glomaznost avta.
ampak to je stvar okusa ne debate. kar se pa platisc tice imas na forumu naprodaj porschejeva platisca.
mogoce bi blo za poskusiti in bi dobro izpadlo kljub crnemu na crno. kar sproti obvescaj (slikovno) o novitetah.
pa srecno z njim.

Slika


lpf

p.s.: na passatu 16v sem imel iste probleme s sklopko. po menjavi obeh cilindrov je problem cudezno izginil..
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: Audi 100 Avant 2.8 V6 Quattro

OdgovorNapisal/-a _B3yBo_ dne To Apr 07, 2009 9:14 am

Davor80 napisal/-a:pomoje ni zrak,ker drugače bi vedno nagajalo.glavni cilinder je na pedalu,pomožni je na menjalniku.
sumim tega na pedalu,da tesnilo prebija in posledično ne drži dolgo pritiska

PS: danes sem videl tvojega fiata parkiranega zraven motomata :)


aha vidis super, jaz sem pa ravno mislil, da je glavni na menjalniku in da je pomozni pri predalki.

V motomatu delam. Ze kake 3 tedne se voznim z nim na siht, ker mi je na drugm avtu otrgalo ojnico in je prebila blok. Ta tedn morm pa tegale audia registrirat in se bom z nim vozil fiat gre pa v nadaljno predelavo (lepotno)

fritz napisal/-a:neverjetno kaj naredi eno spodobno ciscenje in popravilo in odprava majhnih napak. drug avto.
osebno mi na crnega avanta rdece luci lepse pasjo kot crne. malo razbijejo velikost in glomaznost avta.
ampak to je stvar okusa ne debate. kar se pa platisc tice imas na forumu naprodaj porschejeva platisca.
mogoce bi blo za poskusiti in bi dobro izpadlo kljub crnemu na crno. kar sproti obvescaj (slikovno) o novitetah.
pa srecno z njim.

lpf

p.s.: na passatu 16v sem imel iste probleme s sklopko. po menjavi obeh cilindrov je problem cudezno izginil..


Tudi meni vse bolj vsec postajajo rdece luci zadaj.
Tiste feltne tudi poznam ki so naprodaj, a bi raje nekaj z poliranim robom.

Hvala za pomoc obema glede sklopke.
Slika
Uporabniški avatar
_B3yBo_
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 293
Pridružen: Po Dec 31, 2007 4:30 am
Kraj: Vrhnika
Avto: Audi S6 4.2 V8 quattro

Re: Audi 100 Avant 2.8 V6 Quattro

OdgovorNapisal/-a $küll dne To Apr 07, 2009 9:16 am

čuden mi je ta avto. 2.8 in quattro, pa relativno malo opreme. nima športnih sedežev, nimam treh dodatnih števcev, nima zadnjih štrom šajb, navadni žarometi...

avto definitivno ni bil uvožen iz italije. je moral bit iz kakega dosti manj pomembnega trga.

bom pogledal doma če še imam en žaromet z lečo...
Uporabniški avatar
$küll
Tabornik
 
Prispevkov: 8833
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 3:02 pm
Kraj: Kolombanburg
Avto: Audi 80 competition + ///// Audi 80 CD 5E

Re: Audi 100 Avant 2.8 V6 Quattro

OdgovorNapisal/-a Davor80 dne To Apr 07, 2009 11:19 am

_B3yBo_ napisal/-a: fiat gre pa v nadaljno predelavo (lepotno)

sej je skor nujno potrebno,obrobe imaš kar zanetane :lol: ,drugače pa cilindre lahko raztaviš in druga tesnila kupiš.
sem glih včeraj to delal na mičubiši karizmi :D
nc ne vem pa še to nism zihr
Slika
Uporabniški avatar
Davor80
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1406
Pridružen: To Mar 06, 2007 11:51 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: fiat tipo :-(

Re: Audi 100 Avant 2.8 V6 Quattro

OdgovorNapisal/-a _B3yBo_ dne To Apr 07, 2009 12:05 pm

bom rastavil in pogledal ce se mi splaca jih obnavljati, ker dobim oba skupaj za 60€ nova

@Sküll: nesmem bit izbircn za ta dnar ki sem odstel za njega :D
Uporabniški avatar
_B3yBo_
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 293
Pridružen: Po Dec 31, 2007 4:30 am
Kraj: Vrhnika
Avto: Audi S6 4.2 V8 quattro

Re: Audi 100 Avant 2.8 V6 Quattro

OdgovorNapisal/-a LaKi dne To Apr 07, 2009 1:36 pm

Pohvale za nakup in lepo očiščen avto.

Sam neki mi ni jasn, na avantu si šu dajat dol zadnji brisalec, ki je skor k ne, nujn, k se zadna šajba umaže, ne vem kaj boš vidu vn, to se pa na avantih kr hitr zamaže. Sej estetsko ne rečem, je lepš za vidt, sam funkcionalno?

LP, LaKi
Uresniči trenutni plan, namesto da razmišljaš o možnostih
Uporabniški avatar
LaKi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1514
Pridružen: Če Sep 04, 2008 9:06 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: '03 Audi A4 Avant 1.8T BEX; '99 Audi A4 1.6 ARM

Re: Audi 100 Avant 2.8 V6 Quattro

OdgovorNapisal/-a _B3yBo_ dne To Apr 07, 2009 1:50 pm

poleti brisalec nima nobenega efekta zadaj.
Pozimi ga bom pa vrnil :wink:
Slika
Uporabniški avatar
_B3yBo_
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 293
Pridružen: Po Dec 31, 2007 4:30 am
Kraj: Vrhnika
Avto: Audi S6 4.2 V8 quattro

Re: Audi 100 Avant 2.8 V6 Quattro

OdgovorNapisal/-a GOMK316V dne To Apr 07, 2009 6:45 pm

Moram rect zelo dober dizajn zelo estecko saj malenkosti naredijo najvec.Drugac pa bok ne daj obupat pa cim vec km ti zelim.
Aja feltne od RS4 bi tudi dobro sedle kle gor :D lp
GTI je v redu star ali nov.
TDI je pa za reveze ker pije ful premal.
Uporabniški avatar
GOMK316V
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2618
Pridružen: Sr Jan 21, 2009 9:30 pm
Kraj: V narocj Gorenskh planin
Avto: Golf3 16v,vw Käfer 1300 1968

Re: Audi 100 Avant 2.8 V6 Quattro

OdgovorNapisal/-a _B3yBo_ dne So Apr 11, 2009 11:38 pm

Evo avto je registriran in ze veselo kilometre nabija.
Dal sem tudi ze prva dva zmigovca nova (morm poslikat)

rabim pa se par informaci.

ker sodelujem na parih licitacijah za bele stevce od s4. te stevci imajo potovalni racunalnik (tisti avti imeli v opremi). Sedaj me zanima ce dokupim se rocko (pri enemu stevcu dobim celo zraven) za potovalni racunalnik ali mi bo deloval ali moram se kaj drugega naresti, da bi pri meni deloval.

Potem me zanima glede tempomata isto ce kupim samo rocko jo vgradim ali bo delovala kot v fiat stilotih ali bi moral nekje dobiti semo kateri kable moram uporabiti in kaj vse naresti da bi deloval.

hvala
Slika
Uporabniški avatar
_B3yBo_
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 293
Pridružen: Po Dec 31, 2007 4:30 am
Kraj: Vrhnika
Avto: Audi S6 4.2 V8 quattro

Re: Audi 100 Avant 2.8 V6 Quattro

OdgovorNapisal/-a $küll dne Ne Apr 12, 2009 12:17 am

kot prvo, imaš na Team-audi forumu enega ki prodaja S4 po delih, in lahko dobiš števec z bord compjutrom. kot drugo BC dela s tem da ga "daš v avto" in povežeš eno žico (signal porabe).

za tempomat rabiš pa en kup stvaru, id računalnika, pumpe, cevke, senzorjev, membrane itd...
Uporabniški avatar
$küll
Tabornik
 
Prispevkov: 8833
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 3:02 pm
Kraj: Kolombanburg
Avto: Audi 80 competition + ///// Audi 80 CD 5E

Re: Audi 100 Avant 2.8 V6 Quattro

OdgovorNapisal/-a _B3yBo_ dne Ne Apr 12, 2009 12:33 am

Vem, da prodaja. Se je sam ponudil na PM ampak nic vec neodpisuje ko sem napisal kaj vse me zanima od delov.

super pomeni BC bom lahko zrihtal....

Za tempomat bom pa pac moral kot smo morali ze pri enem avtu vse naresti, ker pac nima predpriprave.

hvala
Slika
Uporabniški avatar
_B3yBo_
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 293
Pridružen: Po Dec 31, 2007 4:30 am
Kraj: Vrhnika
Avto: Audi S6 4.2 V8 quattro

Re: Audi 100 Avant 2.8 V6 Quattro

OdgovorNapisal/-a _B3yBo_ dne Ne Apr 12, 2009 4:36 pm

ekola kot sem obljubil slike z novimi zmigavci

Slika

zgleda bolje kot prej a dobro bo izgledalo sele ko bojo tudi luci z leco

Slika

nabavil sem tudi orginal mrezico za kufer

Slika

alarm

Slika

no ker enotavno jaz nemorem brez muzke sem ze planiral in gledal kako bom zadevo sestavil

ampi bojo v spodnjem delu prtljaznika da bom se zmeraj imel prtlaznik in pa tudi koncno edn avto kateri ima dosti placa

Slika

Slika

primerjal sem mojo baterijo z org. akumulatorjom in je vecja .... upam da nebo treba sedeza spodaj predelovati.

Slika

no ker fabrisko imajo avdiji majhne zvocnike bom moral naresti nove panele. Delal bom celotno zadevo tako da bo izgledalo kot da je fabrisko, nocem nic udarnega.

Slika

tviterji bom dal kar v org. prostor kjer so ze fabriski... odpade tkole na stebricku narejeno

Slika

edina zadevo ki mi bo kvarila orginal videz bojo 10ke ki jih potrebujem za aktivo. Se bom pa se pozanimal ali jih kako drugace naredim...

Slika

gledal sem tudi ce rabim novo skatlo delati. Tastara je malenkost previsoka tako,da bom novo naredil malo nizjo in sirso. Bo pa zadaj nad tankom ... tudi stranica bo ravna da bom obstrani imel predalcke. seveda vse pride tapacirano v crno (najvrjetneje v usnje)

Slika
Slika
Uporabniški avatar
_B3yBo_
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 293
Pridružen: Po Dec 31, 2007 4:30 am
Kraj: Vrhnika
Avto: Audi S6 4.2 V8 quattro

Re: Audi 100 Avant 2.8 V6 Quattro

OdgovorNapisal/-a Boško dne Ne Apr 12, 2009 11:39 pm

Me veseli, da je še nekdo ki so mu všeč taki avti. Kar se tiče sklopke sem imel 2x enak problem. Obakrat je bil zanič glavni cilinder in na začetku je bilo enako kot pri tebi in ravno tako sem moral z nogo dvigniti pedal. Kasneje tudi to ni pomagalo in sem ga zamenjal. Števce pa bi na tvojem mestu raje vzel od A6 (kar me moti pri teh je da ima voltmeter namesto pritiska olja) ali S6, ker imajo že digitalne kilometre, predelati je potrebno samo neko malenkost, da ti ne gori lučka za ABS. Geber za pritisk olja in temperaturo že imaš na motorju v armaturi pa je desno od števcev konektor ki ga samo priklopiš na dodatne 3 števčke in ti vse deluje.
Uporabniški avatar
Boško
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 120
Pridružen: Sr Feb 08, 2006 10:31 pm
Kraj: Višnja gora
Avto: Fiat Croma, Audi 80 Quattro

Re: Audi 100 Avant 2.8 V6 Quattro

OdgovorNapisal/-a _B3yBo_ dne Po Apr 13, 2009 8:13 pm

Rabim nujno informacijo

Ravnokar sem hotel naresti vse lampice, da mi svetijo pri tipki DIF. Zato sem rastavil zadevo in jo pregledal, tam ugotovim, da so lampice cele, ko sestavim zadevo nazaj, da se enkrat sprobam ce lucke gorijo mi avto vec neda kontakta in vergla v prazno.

pomeni ko dam kontakt je vse mrtvo (tudi stevcki, pumpa itd) potem pa v prazno vergla [smilie=blink.gif].... dela pa radio, klima, sipe itd...

mogoce ze kdo imel tak problem, kajti nujno rabim avto jutri zjutraj [smilie=angry.gif]

pregledu sm vse varovlake so vredu, releje sem pregledal ampak za releje nemorem vedeti ali je dober ali zanic
Slika
Uporabniški avatar
_B3yBo_
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 293
Pridružen: Po Dec 31, 2007 4:30 am
Kraj: Vrhnika
Avto: Audi S6 4.2 V8 quattro

Re: Audi 100 Avant 2.8 V6 Quattro

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Po Apr 13, 2009 8:22 pm

Si vse priklopil kot je bilo? Konektorji nataknjeni do konca? Včasih kaka plastika popusti in ko natakneš konektor lahko en od kontaktov na drugi strani pogleda ven iz konektorja namesto da bi sedel na kontra-konektor in ni stika.
Upam, da nisi naredil kakega kratkega stika, kljub varovalkam zna elektronika crknt pred varovalko...
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Audi 100 Avant 2.8 V6 Quattro

OdgovorNapisal/-a _B3yBo_ dne Po Apr 13, 2009 8:24 pm

eno varovalko 30 sm nasu da je bila pregorela in sem jo zamenu samo je isto kot prej.

vse konektorje sem priklopil kot bi moral.je pa se to zanimivo da mi sedaj niti tipka DIF nesveti vec
Slika
Uporabniški avatar
_B3yBo_
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 293
Pridružen: Po Dec 31, 2007 4:30 am
Kraj: Vrhnika
Avto: Audi S6 4.2 V8 quattro

Re: Audi 100 Avant 2.8 V6 Quattro

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Po Apr 13, 2009 8:31 pm

Ne poznam Audijev, sem elektro stroke in sem te vprašal po začetnih simptomih, varovalka 30 je pa za kaj? Ponavadi piše kje na pokrovu škatle z varovalkami. Mogoče bi Skülla probu dobit prek ZS, če bo iz glave kej vedu (lastnik Audija)
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Audi 100 Avant 2.8 V6 Quattro

OdgovorNapisal/-a _B3yBo_ dne Po Apr 13, 2009 8:33 pm

nevem niti sam ker vse pise po nemsk, kar pa meni negre :oops:

drugace mi vsaka malenkost pride prav, tudi to kar si ti napisal sem sel pregledati se enkrat
Slika
Uporabniški avatar
_B3yBo_
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 293
Pridružen: Po Dec 31, 2007 4:30 am
Kraj: Vrhnika
Avto: Audi S6 4.2 V8 quattro

Re: Audi 100 Avant 2.8 V6 Quattro

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Po Apr 13, 2009 8:37 pm

Osnovna nemščina ni problem, prepiši, mogoče bomo pa razumel.
Kako si probal lampice, si pripeljal 12V gor pa so zasvetle al kako drugač - če si probal tako, moraš pazit na polariteto, zamenjaš +/- in si prec nekaj uničil...
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Naslednja

Vrni se na Moj avto

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov