VR-6 in da-house. Carat ofc.

Podforum za predstavitve vaših Volkswagen in Audi vozil

Re: VR-6 in da-house. Carat ofc.

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Pe Apr 25, 2014 9:41 am

kolkor se od spodaj vidi sta ok, kakšna sta pa z vrha pa nimam pojma, ker ne pridem zraven.
a imaš viška in bi se jih rad znebil ? :D

krivine sem na brzino s špeglom pogledal, probal sem tud z roko če kje kaj piha,
pa ni blo ne vidit ne čutit nič.

no, pol me je pa že auspuh spekel in je blo fejst čutit :lol:



bom videl v parih dneh kako bo, če bo kaj slabše al misli tako bit.
pa včeraj sem moral fejst na gas pritisnit in se je zaslišalo žvižganje kot da je turbo,
se pravi nekje zgleda da je res luknja.
od filtra do lopute je ok, tisto cev na elektro-turbu ( [smilie=zeppelin.gif] ) sem še enkrat zadihtal kjer je
preplozana, ko je drajsalo po sesalnem kolektorju (že dobil tako na avtu in je bla kar z dohtarskim flajštrom
zakrpana :roll: ), moram pa še mal vakum cevke pregledat, pol pa jasno spet nazaj down-under, med auspuhe :?
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: VR-6 in da-house. Carat ofc.

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne So Apr 26, 2014 3:08 pm

zamenjal še manšeto na desnem zunanjem zglobu, še notranje bo treba enkrat, take so da buh pomagaj.
nimajo jih pa posebej, le v kompletu z zglobom, tak da jih moram poiskat.

matr je luštn če gre zglob ven ne da bi blo treba tud notranjega odšravfat al pa celo nosilec čeljusti losat in premaknit [smilie=biggrin.gif]

Slika


spucaš, ko si že lih razkopal :lol:

Slika


takle mora bit, za vsak slučaj, če bom kdaj podvomil :wink:

Slika


nova manšeta, očiščeno, podmazano, sestavljeno, zdaj pa naprej iskat kje rapata riba stara :D

Slika
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: VR-6 in da-house. Carat ofc.

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Po Apr 28, 2014 1:37 am

je blo dolgcajt, pa sem mal klima-box spucal.
pravzaprav sploh ni bil umazan, ajd mal praha se je nabralo v vseh teh letih,
na samem izmenjevalcu se je pa videlo da se malo po malo nabira in lih tam se rade razvijajo bakterije,
ki, ko se dovolj razmnožijo, začnejo smrdeti ko da se je maček poscal v avtu.
meni še ni smrdelo, ampak sem lih našel še en spraj v delavnici in sem ga ponucal do konca v sharanu.

ker je point očistit izmenjevalec v ventilacijskem tunelu, je prav super da se da v sharanu lepo zraven pridet.
vse je skrito zadaj za predalom, ki ga enostavno demontiraš:

Slika

Slika


pol pa snameš še okvir/nosilec predala, da lahko potegneš ven še jebentilator, pardon, ventilator :lol:

Slika


snameš še elektronsko regulacijo obratov ventilatorja

Slika


in imaš dokaj enostaven dostop do "hladilnika" ki hladi zrak za kabino.

Slika
Zadnjič spremenil ŽucMac, dne Po Apr 28, 2014 1:41 am, skupaj popravljeno 1 krat.
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: VR-6 in da-house. Carat ofc.

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Po Apr 28, 2014 1:39 am

pol pa vzameš enega od mnogih sprejev za čiščenje in dezinfekcijo klim,
jaz sem še imel enega na zalogi, je pa za hišne klime, ampak je isti šmoren.
spuca, dezinficira, pa še kak teden prav sveže diši v avtu, tak da te že ob vonju hladno strese,
čeprav nimaš klime prižgane :D

Slika


tole je treba spucat, tiste sive lise med rebri, tu se razvijejo kolonije bakterij, ki smrdijo ku mačja scavnica.

Slika


če je fajn zaprašeno, je treba prej s sesalcem spucat in še s kakim čopičem je dobro malo pomest med rebri.
če je že zasmrdelo v avtu, bo treba tud z megliom malo pošpricat in spucat čim bolj.
če redno čistiš s sprejem, je le-ta dovolj, sicer pa vidiš, ko odpreš tunel.

pol pa navališ s sprejem, našpricaš te pene noter med rebra, če pa sosed mimo pride, pa rečeš da purpen šibaš noter :lol:

Slika


jaz sem še v ostale ventilacijske luknje našibal peno not, zgoraj in spodaj pa še zadaj,
ker ima sharan tudi tam klimo in ventilacijo.

Slika

Slika


pol pa malo pustiš, da pena naredi rusvajs med bakterijami in ko malo uplahne, sestaviš in se greš malo peljat s prižgano klimo, da še ventilator naredi svoje in da se zadeva vsaj malo posuši.

Slika


jaz bom moral še malo plina dofilat, ker nekega hudega mraza lih ne proizvaja več, tak da bo ok za poletje.

prevoženi kilometri na števcu: 329.000 (kak km gor al dol, lih tolk da je mal evidence)
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: VR-6 in da-house. Carat ofc.

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Sr Apr 30, 2014 4:19 pm

ŽucMac napisal/-a:spuca, dezinficira, pa še kak teden prav sveže diši v avtu, tak da te že ob vonju hladno strese,
čeprav nimaš klime prižgane :D

Slika



zdaj je par dni deževalo in po špricanju klima-boxa s tem sprejem se šipe ne rosijo, ko je mokro vreme [smilie=thumbsup.gif]
prej sem med dežjem vedno moral vklopit klimo, da je posušilo zarosene šipe, zdaj pa se tudi med dežjem vozim s suhimi šipami, čeprav je klima ugasnjena [smilie=biggrin.gif] bomo vidli kako dolgotrajen bo ta dodatni "efekt" :D
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: VR-6 in da-house. Carat ofc.

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne So Maj 10, 2014 4:12 pm

morš mislt, krapova sapa ku zmajev ogenj, plini b.p., tehnični opravljen [smilie=beer2.gif]

zdaj pa pomirjevalna terapija do 15-ega, ko bo treba colat nekaj malega za zavarovanje in cestnino ku za ferarija :roll: :lol:
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: VR-6 in da-house. Carat ofc.

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne So Maj 10, 2014 8:43 pm

Žuc , a si ti kdaj v kakšnih komedijah igral ? :D Če nisi , daj poiskusi , po moje ti je uspeh zagarantiran :D
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: VR-6 in da-house. Carat ofc.

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Ne Maj 11, 2014 10:23 am

apokalipso napisal/-a:Žuc , a si ti kdaj v kakšnih komedijah igral ? :D Če nisi , daj poiskusi , po moje ti je uspeh zagarantiran :D

probal pa zaklošaril :lol:



drugače pa 2x v "Začnimo znova" za rtv-slo, 1x v "Svingerji" na a-kanalu, 3x v skečih z Jurijem in Ladotom... pa še bi se našlo, za filme in reklame pa rajš ne vprašaj, bi blo treba extra temo odpret :lol:

pa še ena stara že objavljena na favdlu:

Slika

sodelavke pri oddaji Hri-Bar [smilie=biggrin.gif] pet let sem petke in sobote, odvisno od sezone, trpel v taki družbi :lol:
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: VR-6 in da-house. Carat ofc.

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Pe Maj 16, 2014 6:50 pm

qrc, ku je krap tud modre barve, sem moral zraven prislonit [smilie=cool.gif]

Slika
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: VR-6 in da-house. Carat ofc.

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Sr Maj 21, 2014 1:28 am

čez vikend na JebenZee-ju in Wsee-ju ter pumpi v Miškovcu...

Slika


... jutri pa akcija spet, bemu loiblske turbo-kurve [smilie=zeppelin.gif]

Slika

skratka, ni nam dolgcajt :lol:
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: VR-6 in da-house. Carat ofc.

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne So Maj 31, 2014 1:36 pm

sam z manšetami pa res nimam sreče, spet dobil napačne in šel zamenjat jasno,
in pazi to (isto kot z manšetami zgloba), dobil poleg pravih manšet še nekaj drobiža nazaj, ker so ta prave cenejše :D

ecola, da bom vedel za drugič (čez 300.000km bo treba spet menjat :D ), origi-manšeta volanske letve:

Slika


tole je pa prava nadomestna iz IST-a:

Slika


ker mi nekaj ni všeč s temperaturami, sem preveril še senzorje:

Slika

- rumeni (4-pin) daje signal števcu temperature v armaturi in vklaplja dodatno električno vodno črpalko.
probal s fajercajgom, brez kontakta, črpalka se vklopi.

- modri (2-pin) daje podatke ECU-ju, tak da ta ve kaj in kako pripravljat mešanico benza in zraka

- rjavi (4-pin): brez njega se ne vklopi kompresor klime in če mu je prevroče, vžge še tretjo hitrost ventilatorja na hladilniku. yap, vr6 ima tri brzine ventiliranja zraka na hladilniku :wink: sprobano s fajerzajgom, ona se pali in piha na vse pretege.


in še termostikalo na hladilniku, dvo-brzinsko:

Slika

- mala brzina se pali na 95°C in ugasne na 84°C, velika brzina štarta pri 102°C in ugasne pri 91°C.
sprobano na šporgetu, zadeva vklaplja obe hitrosti, torej naj bi delala.

Pojma nimam zakaj se avto (pre-)greva na AC proti Italiji, po mestu nobenih frkerjev, po lojblskih klancih tudi ne.


In ker se mi vr-popoldnevi zavlečejo v noč (in zmanjka časa za gti-popoldneve),
sem s krapom ugasnil eno fajn baterijo (ki je svetila ku pri norcih), da bom ja prej zaključil s šravfarijo.

Slika

taktika uspela, včeraj zaključil ob 11-ih ponoči in v popolni temi šel spat :lol:
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: VR-6 in da-house. Carat ofc.

OdgovorNapisal/-a Marcel dne So Maj 31, 2014 1:40 pm

a maš plastiko pod motorjem go? ker če je nimaš ti zrak iz zadnje strani fila do hladilnika in potem nimaš zadostnega pretoka in ponavadi je to glih na AC težava!
naj bo pes auto al pa motor Nemc more bit!!!
MULTIVAN T4 VR6
AUDI 100 C3 (1986) (RIP)
VW HROŠČ (1975)
JAWA 350 ČZ
Uporabniški avatar
Marcel
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1604
Pridružen: Ne Avg 19, 2007 12:19 pm
Kraj: Celje

Re: VR-6 in da-house. Carat ofc.

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne So Maj 31, 2014 1:59 pm

imam plastiko gor in kolnem jo vsakič, ko mi kaj pade iz roke in zaradi nje ne pade na tla, da bi komot pobral :lol:
ampak jo vedno znova in znova montiram nazaj, še sam ne vem zakaj :D

glede na to da so senzorji v redu, da je vodna pumpa nova (lani), da je električna pumpa porihtana,
da so jebentilatorji na testu delali na vseh treh brzinah (kaj delajo med vožnjo nimam pojma),
ostane še ena varianta: mende se pri krapih rado zabaše med hladilnikom klime in hladilnikom vode
in pole ne more dovolj pihat skozi.. glede na to da vodni hladilnik spušča po malem na vseh vogalih,
bom imel priliko preverit to teorijo ob menjavi kilerja :? bemusunce, se že veselim novih stroškov.
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: VR-6 in da-house. Carat ofc.

OdgovorNapisal/-a Marcel dne So Maj 31, 2014 2:37 pm

V kočevje se zapelji :) takrat je še mel oba hladilnika. Naj te pa tule uprašam če maš kaj izkušenj s temu upori za jebentilatorje :) na mojem so enega dol uzeli in sem ga našel v prtljažniku in ko sem ga priklopo se en ventilator skos vrti na prvi stopnji... a mam težavo na uporu al releju? Ko sem odprl rele ki je na vezni steni nisem našel nič sumljivega kar bi kazalo na ogvaro :/
naj bo pes auto al pa motor Nemc more bit!!!
MULTIVAN T4 VR6
AUDI 100 C3 (1986) (RIP)
VW HROŠČ (1975)
JAWA 350 ČZ
Uporabniški avatar
Marcel
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1604
Pridružen: Ne Avg 19, 2007 12:19 pm
Kraj: Celje

Re: VR-6 in da-house. Carat ofc.

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne So Maj 31, 2014 2:44 pm

onega v kočevju sem tolko časa klical za katalizator, da sem prej naredil tehničnega kot pa njega dobil na telefon :lol:
bom probal vseeno, mogoče bo pa zdaj slišal zvonjenje [smilie=zeppelin.gif]

prvo stopnjo (in drugo tudi) ti vklaplja stikalo na hladilniku.
če odklopiš konektor, ventilator ne sme delat.
če vseeno vrti, odklopi še rumeni senzor.

če še vedno vrti, dobi komando nekje drugje al je pa rele zapikan (oz. tista velka škatla, ki je regulator ventilatorjev)

aja, a ti vrti le ko je avto prižgan (oz. je kontakt) ali tudi pri ugasnjenem ?
lahko da so upor sneli lih zaradi tega.
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: VR-6 in da-house. Carat ofc.

OdgovorNapisal/-a Marcel dne So Maj 31, 2014 4:53 pm

rele ni zapika ker sm tud js mislo da je... Senzor pomoje tud ni kriv ker drugi ventilator obratuje normalno brez motenj, on ki pa je odklopljen pa če ga priklopim pa dela samo pri vžganem avtu ali če je kontakt. Itak so upor vzeli zato dol ker tud ko je gorela lučka za abs in airbag so raje žarnce zdrobili... :S ko se seljak spravi avto pripravljat na prodajo ga pač tak popravi :D vem da brez vag com-a ne kupim več auta.
naj bo pes auto al pa motor Nemc more bit!!!
MULTIVAN T4 VR6
AUDI 100 C3 (1986) (RIP)
VW HROŠČ (1975)
JAWA 350 ČZ
Uporabniški avatar
Marcel
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1604
Pridružen: Ne Avg 19, 2007 12:19 pm
Kraj: Celje

Re: VR-6 in da-house. Carat ofc.

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne So Maj 31, 2014 11:04 pm

kateri regulator imaš, prvi al drugi ?
sklepam da drugi, ker je za dva bentilatorja.

Slika

Slika

samo kako si pa to odprl, moj je zalit in ne gre narazen ?


pa še to:
stikalo na hladilniku vklaplja oba ventilatorja, rumeni senzor pa samo enega (plus elektro pumpo).
probaj če vent ugasne, ko izkopiš rumeni senzor.
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: VR-6 in da-house. Carat ofc.

OdgovorNapisal/-a Marcel dne Ne Jun 01, 2014 12:05 am

drugega mam ja. tisti zalitek je šel kr sam stran okol in pol se odpre kokr usak drug rele. Aja to pa nism vedo da ono stikalo uklaplja sam en ventilator. bom poskuso. Mam itak rezervo doma.
naj bo pes auto al pa motor Nemc more bit!!!
MULTIVAN T4 VR6
AUDI 100 C3 (1986) (RIP)
VW HROŠČ (1975)
JAWA 350 ČZ
Uporabniški avatar
Marcel
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1604
Pridružen: Ne Avg 19, 2007 12:19 pm
Kraj: Celje

Re: VR-6 in da-house. Carat ofc.

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Pe Jun 13, 2014 12:41 am

:idea: ----------------> [smilie=book.gif]

Slika

Slika

Slika

Slika

:mrgreen:
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: VR-6 in da-house. Carat ofc.

OdgovorNapisal/-a pocesnkII dne Pe Jun 13, 2014 9:14 am

še z sivi selotejpom povij, pa te bom začel mcgiver klicat
Servis, diagnostika osebnih in tovornih vozil--->PM
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2761
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 8:39 pm
Kraj: Kamnik mi je predmestje
Avto: GTI VI KILLER->M5 touring

Re: VR-6 in da-house. Carat ofc.

OdgovorNapisal/-a BureK dne Pe Jun 13, 2014 9:44 am

[smilie=blink.gif] kaj si to skombiniral ? [smilie=blink.gif]
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: VR-6 in da-house. Carat ofc.

OdgovorNapisal/-a BureK dne Pe Jun 13, 2014 9:45 am

pretvornik signala, da boš lahko na TV ekranu sledil dogajanju ? :D [smilie=blink.gif]
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: VR-6 in da-house. Carat ofc.

OdgovorNapisal/-a Cox dne Pe Jun 13, 2014 10:34 am

S-video konektor :lol:
Kaj bi šparali, tak nikol neomo trošli ..
Uporabniški avatar
Cox
UPORABNIK S KRAVO
 
Prispevkov: 2896
Pridružen: Po Dec 08, 2008 8:21 pm
Kraj: Maribor
Avto: type 3

Re: VR-6 in da-house. Carat ofc.

OdgovorNapisal/-a gogo dne Sr Nov 12, 2014 8:14 pm

Pozdrav,
Vidim da imas sharana v malem prstu..mogoce ves kje bi mi zamakalo apredaj na sovoznikovi strani..
Ob vsakem dezju imam poplavo..
sam da je nemc
Uporabniški avatar
gogo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 221
Pridružen: To Mar 10, 2009 9:47 pm
Kraj: ravne
Avto: mk1 cabrio,audi a4 b7 avant

Re: VR-6 in da-house. Carat ofc.

OdgovorNapisal/-a Marcel dne Sr Nov 12, 2014 8:52 pm

Glih sm rešil eno alhambro kjer je vetrobran po celi širini navrhu odstopil in je bla not poplava! Posledice? vsi nosilci rjavi pod armaturo, skurjen motorni comp., in še kak teden rosne šipe zdaj v avtu da se je cel posušil od znotraj čeprav se je člouk vozil ves zašvican ker je mel gretje na ful da je ja posušilo :D U glaunem to reši čimprej! najlažje pa boš to ugotovil če potegneš zunaj dol tisto lumico na vrhu vetrobrana in polivaš z vodo znotraj pa snameš plastiko A stebrička po kateri teče voda do glavnega nosilca armaturke.... No jaz ko sem probal od znotraj šipo potisnat ven je ratala na vrhu 1cm reža tak da smo jo dali ven in na novo zalepli...
naj bo pes auto al pa motor Nemc more bit!!!
MULTIVAN T4 VR6
AUDI 100 C3 (1986) (RIP)
VW HROŠČ (1975)
JAWA 350 ČZ
Uporabniški avatar
Marcel
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1604
Pridružen: Ne Avg 19, 2007 12:19 pm
Kraj: Celje

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Moj avto

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron