VW polo 6N

Podforum za predstavitve vaših Volkswagen in Audi vozil

VW polo 6N

OdgovorNapisal/-a gutfiler dne Če Avg 19, 2010 10:16 pm

No pa da še jaz predstavim svoj "projekt", oziroma svoj avto in pa načrte za prihodnost.

Vozim VW Polo-ja 6N, letnik 96, 1.4, 44 kW. Avto je slabše ohranjen(zaenkrat). Drugače pa sem z njim zelo zadovoljen. Poraba mestne vožnje mi znese okrog 6,5 l na 100 km, po avtocesti pa 5,5(nisem mogel verjeti). Prevoženih ima malo nad 150 000 km, lastnik sem eno leto in v tem letu dni avto dela brez problema. Septembra ga dam na ličarska in pa kleparska dela, nato pa še par stvari in načrtov za naprej(vprašanja spodaj).

Slike bom dodal v kratkem. Imam pa nekaj vprašanj. In sicer...

1. Na avtu so dvodelni odbijači. Zanima me, če jih lahko zamenjam za enodelne, oziroma če pašejo gor.
2. Zanima me, katere dimenzije platišč in pa gum so že tovarniško homologirane? Zdaj imam gor 165/65/R13, dal bi pa 14(več ne).
3. Kako je z nižanjem avta? Koliko bi me stalo nižanje za cca. 3 cm vred s homologacijo? Avtu hočem malo izboljšati vozne lastnosti, pa tudi videz.
4. Na spletni trgovini a3m sem gledal ogledala. Zdaj imam gor še tovarniške, problem je ker je na levi počena plastika(parkirišče v MB, najdem ogledalo obrnjeno v drugo stran :evil: ).
5. Temnenje stekel? Cena, homologiranje in pa kam ga odpeljat?

Upam da sem temo odprl v pravi sekciji foruma, v kolikor se motim, prosim da mi temo prestavite na pravo mesto.

Že vnaprej hvala za odgovore! [smilie=beer2.gif]
Uporabniški avatar
gutfiler
Novinec
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Sr Avg 11, 2010 9:36 pm
Kraj: Murska Sobota
Avto: Vw polo 6n

Re: VW polo 6N

OdgovorNapisal/-a luka32 dne Če Avg 19, 2010 10:30 pm

Enodelni odbijači pašejo gor brez problema. 14 col je homologirano 185/55/14. Ogledalo bolje da kupiš original ali ponaredek, ker tist drek iz a3m-a ni za nikamor.

lp
Uporabniški avatar
luka32
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1353
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:03 pm
Kraj: Litija
Avto: golf iv, type 3 68'

Re: VW polo 6N

OdgovorNapisal/-a Cox dne Pe Avg 20, 2010 12:35 am

Ce bos kupoval neoriginalna ogledala, si lahko prideš te iskat, ti jih podarim al pa menjam za kako pivo al pa kaki radler.. zdaj ko so dali grenivko noter :D
Slika
Kaj bi šparali, tak nikol neomo trošli ..
Uporabniški avatar
Cox
UPORABNIK S KRAVO
 
Prispevkov: 2896
Pridružen: Po Dec 08, 2008 8:21 pm
Kraj: Maribor
Avto: type 3

Re: VW polo 6N

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne Pe Avg 20, 2010 1:12 am

kva pa je to zaena kočija na sliki? :lol:
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: VW polo 6N

OdgovorNapisal/-a fritz dne Pe Avg 20, 2010 2:22 am

e hebi ga jurtz, cox ni imel za avto, pa je kupo ponaredek :D

daj ti najprej primakni v tole temo kaksne slike tega polota, bomo lazje debatirali.
saj ne vem niti kaksne barve je. pa da ne bomo gledali samo sliko une kocije gor na vrh :D

za odbijace in dimenzije so ti ze odgovorili. spegle imas zrihtane, z ostalimi dvemi zadevami
je pa po moje tako, da so medsebojno povezane. definitivno pa so kot harmonika.
kar se tice kvalitete in denarnega vlozka. o amortizerjih, vzmeteh in gewindah je blo ze ogromno napisanega.
daj malo predelaj pa sporoci kolko si pripravljen za ta poseg odsteti denarja. namrec za tricente znizat avto s
kvalitetnimi sustami ti je isto kot vzet nizje proracunske gewinde. na homo moras vsakem primeru, plus temnenje
sip katero bos itak tudi moral homologirat, pa potem homologiras istocasno se 15-ke. ne bo lih nek ekstra velik strosek
vec. lih sem videl da super prodaja ena 15 col platisca. razmisli malo in poglej kolko te pridejo 14col gume napram enim
klasicnim 195/50/15. svoje case so ble 14 gume kar drage, kako je zdaj ne vem. preveri.

hocem rect, da bos v vsakem primeru moral naredit homokartoncek in it na homologacijo.
zdaj ena dve al tri stvari ne spremenijo prav dosti zadeve.

zal se pri svetovanju vedno vse zacne in konca pri financnemu vlozku, ki ga je doticni pripravljen vlozit.
kar razpisi se malo. pa se en faktor. prebral sem da naj bi imel ta avto se ene dve leti. ce ga mislis menjat,
je vprasanje tudi kaj se ti sploh z omejenim proracunom splaca vlagat, ce ni to to kar si zelis imeti.

lpf
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: VW polo 6N

OdgovorNapisal/-a Gloga dne Pe Avg 20, 2010 2:31 am

Fritz: na polotu zaenkrat se nisem vidu uradnih 195/50/15, gre bp 45visina, 50ne, in smo ze na 185/55/14, ki jih ni treba homologirat oz so pri 6n1 serijsko vpisane v homologacijski kartoncek.
Oh Nein, die Manta's!
Uporabniški avatar
Gloga
Blazen na cvick
 
Prispevkov: 5239
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 3:22 am
Kraj: Scheraunitz
Avto: '97 Henri Lloyd Yachting

Re: VW polo 6N

OdgovorNapisal/-a fritz dne Pe Avg 20, 2010 3:00 am

no ja 45, 50, kakorkoli, poanta posta je popolnoma druga.
bo lastnik se kaj napisal, pa bomo se kako okoli tega rekli.
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: VW polo 6N

OdgovorNapisal/-a gutfiler dne Pe Avg 20, 2010 8:01 am

jap, vse se začne in konča pri €, ki pa pri meni kot študentu ni pretirano globok. bo potrebno malo premisliti. vsega naenkrat pa mi tudi ni potrebno narediti.

prebral da bi naj imel ta avto še dve leti? tega se ne spomnim da bi kje napisal ali povedal. avto nameravam imeti kakor dolgo mi bo dobro služil.

o evrih pa.. avto je zelene barve, se pravi če bi dobil odbijače v barvi avta bi s tem že nekaj prišparal. glede nižanja nimam sploh osnovne predstave koliko bi me zadeva stala. če bi kupil rabljene vzmeti, bi tudi tukaj nekaj prišparal.

viewtopic.php?f=14&t=5306
te felne so mi všeč, pa tudi cena mi je všeč. :) ampak bi jih mogel homologirat, ne? pa če dam še zraven avto nižat, stekla pa zaenkrat pustim nezatemljena, bi bilo to to.

glede cene vsega, če bi vedel okvirno koliko stane nižanje, bi se znal odločiti kaj letos, kaj drugo leto. tako da za to še bi prosil za pomoč :)


P.S.: Cox, če si pripravljen za tako menjavo, se bova zmenila za več kot enega radlerja [smilie=beer2.gif] :lol: :lol:
Uporabniški avatar
gutfiler
Novinec
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Sr Avg 11, 2010 9:36 pm
Kraj: Murska Sobota
Avto: Vw polo 6n

Re: VW polo 6N

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne Pe Avg 20, 2010 9:05 am

Nižanje te pride od cca 200€ (mogoče še malo manj) za samo vzmeti, pa do cca 400€ za neke lowbudget gewinde, ki so še vredne tega imena. The real deal, če govorimo o res dobrih voznih lastnostih pa se začne pri cca 600€ in naprej naprej (vzmeri in amortizerji oz. dobre gewinde). Nakup rabljene robe ti odsvetujem, ker nikoli ne veš kaj dobiš, oziroma koliko in kakšnih kilometrov ima roba že za sabo.

Samo menjava vzmeti pride v poštev pri manjših nižanjih... recimo do max -3cm (recimo eibach ima tak kit za na original amortizerje), če hočeš da se bo kolikortoliko dobro peljalo. čeprav, optimalno bi blo menjati vse, ali pa vsaj preveriti v kakšnem stanju so obstoječi amortizerji in jih po potrebi zamenjati, obnoviti,... ker za dobro lego na cesti in dobre vozne lastnosti so bistvenejšega pomena amortizerji, kot pa vzmeti.

Ja, homologirat je pa treba, kot si že ugotovil, vsako spremembo. Tako da se ti splača homologirat več stvari na enkrat, ker je cenejše. Tudi pri nakupu pazi, da boš zraven robe dobil TUV certifikate za tvoj avto, ker so le-ti osnova za homologacijo katerekoli spremebe.
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: VW polo 6N

OdgovorNapisal/-a super98 dne Pe Avg 20, 2010 9:23 am

gutfiler napisal/-a:
viewtopic.php?f=14&t=5306
te felne so mi všeč, pa tudi cena mi je všeč. :) ampak bi jih mogel homologirat, ne?



teh felten ti ni treba homologirat, ker so original VW in imajo tudi VW kataloško. Polo ima pa že v osnovi homologirano 195/45/15

če te še kaj zanima vprašaj...
TJUNING PA TO...
Uporabniški avatar
super98
Mirko
 
Prispevkov: 3563
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 4:30 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Golf II G60, MB W123 coupe

Re: VW polo 6N

OdgovorNapisal/-a Cox dne Pe Avg 20, 2010 12:52 pm

Slika je zgolj simbolična [smilie=biggrin.gif]

Drugač pa ja pridi si po njih, ogledala so od fk-ja univerzalna, edino kaj boš potreboval je primern adapter za polota, al pa če si tolk mojstra da predelaš te adapterje od corse.
Kaj bi šparali, tak nikol neomo trošli ..
Uporabniški avatar
Cox
UPORABNIK S KRAVO
 
Prispevkov: 2896
Pridružen: Po Dec 08, 2008 8:21 pm
Kraj: Maribor
Avto: type 3

Re: VW polo 6N

OdgovorNapisal/-a gutfiler dne Pe Avg 20, 2010 2:14 pm

v kratkem bom šel v nabavo za odbijači, felne bi kupil te, tako super98 sem ti poslal privatno sporočilo da se zmeniva še. potem pa na lepotne popravke in kleparska dela. pa bom videl kakšen bo potem polo pa če bo ostalo še financ, se lotim še ostalih stvari.

super98 imaš mogoče kakšno fotografijo teh feln na polotu?
Uporabniški avatar
gutfiler
Novinec
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Sr Avg 11, 2010 9:36 pm
Kraj: Murska Sobota
Avto: Vw polo 6n

Re: VW polo 6N

OdgovorNapisal/-a luka32 dne Pe Avg 20, 2010 3:56 pm

super98 napisal/-a:teh felten ti ni treba homologirat, ker so original VW in imajo tudi VW kataloško. Polo ima pa že v osnovi homologirano 195/45/15

če te še kaj zanima vprašaj...

Moj jih ni imel homologiranih, bil je pa 98 letnik. Tko da dvomim da jih ima njegov.
Uporabniški avatar
luka32
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1353
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:03 pm
Kraj: Litija
Avto: golf iv, type 3 68'

Re: VW polo 6N

OdgovorNapisal/-a super98 dne Pe Avg 20, 2010 3:59 pm

Žal so feltne že šle...

Drugače oba moja polota sta imela homologirano tudi to dimenzijo! Oba 1.6, eden '99, drugi pa '96
TJUNING PA TO...
Uporabniški avatar
super98
Mirko
 
Prispevkov: 3563
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 4:30 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Golf II G60, MB W123 coupe

Re: VW polo 6N

OdgovorNapisal/-a gutfiler dne Pe Avg 20, 2010 5:25 pm

na pokrovu za dolivanje bencina sem danes našel te podatke:
Slika
verjetno bodo to kar tovarniško homologirane dimenzije, se strinjate? kje bi pa lahko prišel do tega seznama? kakšna vw stran ali pooblaščeni prodajalci/servis?
Uporabniški avatar
gutfiler
Novinec
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Sr Avg 11, 2010 9:36 pm
Kraj: Murska Sobota
Avto: Vw polo 6n

Re: VW polo 6N

OdgovorNapisal/-a Gloga dne Pe Avg 20, 2010 5:34 pm

Jst sem imel 99' pa ni bila 15col homologirana dimenzija, kljub isti nalepki na tanku. Mozno pa da imajo homologiran samo mocnejsi modeli. 1.6 ali pa 1.4 16v ??
Oh Nein, die Manta's!
Uporabniški avatar
Gloga
Blazen na cvick
 
Prispevkov: 5239
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 3:22 am
Kraj: Scheraunitz
Avto: '97 Henri Lloyd Yachting

Re: VW polo 6N

OdgovorNapisal/-a gutfiler dne Pe Avg 20, 2010 8:58 pm

Slika

kaj pravite na te? bi pasale na mojega poloja? :)
Uporabniški avatar
gutfiler
Novinec
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Sr Avg 11, 2010 9:36 pm
Kraj: Murska Sobota
Avto: Vw polo 6n

Re: VW polo 6N

OdgovorNapisal/-a cheff dne Pe Avg 20, 2010 10:50 pm

Bi pisale, drugače pa za homologacijo ti piše v navodilih od avta za ker motor so kere dimenzije homologirane.
To je ABD motor? Jaz sem mel v 3-jki 1.4 44kw motor noter in mi je pil 8L, ti pa maš kar malo porabo.
Kupim oldruknbatnfilterklemungo.
Uporabniški avatar
cheff
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Po Nov 03, 2008 11:04 pm
Kraj: Benedikt
Avto: SLK

Re: VW polo 6N

OdgovorNapisal/-a super98 dne Pe Avg 20, 2010 11:59 pm

V polotih je AEX motor, ki je za razliko od ABDja multipointer, zaradi tega tudi manjša poraba
TJUNING PA TO...
Uporabniški avatar
super98
Mirko
 
Prispevkov: 3563
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 4:30 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Golf II G60, MB W123 coupe


Vrni se na Moj avto

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

cron