Malinučev Toledo

Podforum za predstavitve vaših Volkswagen in Audi vozil

Malinučev Toledo

OdgovorNapisal/-a malinuc dne Sr Okt 06, 2010 2:48 pm

Pozdravljeni !
Čas je že da še jaz predstavim svoj avto. To je moj drugi avto, prvi je bil Golf JX, katerega sem kupil na odpadu, ampak je biu presenetljivo v dobrem stanju, kasneje sem ga malo "poflikal", mu dodal GTI/GTD sedeže, skratka bil je kar dobr vsakodnevni avto. Končal pa je tam, kjer sem ga kupil, ker mi je med prehitevanjem, tovornjaček, katerega sem prehtaval zapru pot. Tukaj je povezava
http://www.youtube.com/watch?v=1YSMNZLlCfY

Ker po več kot mesecu nisem na internetu našel pametnega Golfa nemške izdelave, sem se odločil da grem gledat Toledota. Moram povedat da me je ob ogledu že minilo, saj je nek klepar grdo poflikal poden. Prijatelj, ki je hodil veš čas z mano gledat te stare dizle, me je imel že vrh glave, no zato sem tudi vzel ta avto. Oprema je GL, ima električni pomik prednjih stekel, servo volan, meglenke in pa dodatno vgrajen šibedah. Motor je 1,9 TD (AAZ) in ima sedaj prevoženega nekaj čez 260 000 km. Avto pa je letnik 1994. No tu je nekaj slik kmalu po nakupu.
Slika
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
malinuc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jun 04, 2010 4:39 pm
Kraj: Zagorje ob Savi
Avto: Golf II GL TDI, MB 190D 2.5

Re: Malinučev Toledo

OdgovorNapisal/-a malinuc dne Sr Okt 06, 2010 2:58 pm

Kmalu po nakupu (4.9.2009) sem zamenjal prednje amortizerje, opravil servis na motorju. Na avtocesti pa mu je odpadel levi plastični prag :twisted: , spet seveda zato ker ga je nekdo slabo pritrdil, in posledično zaradi flikanja podna, saj je biu predebel rob na pragih in se ni dalo lepo fiksirat. No v začetku zimske sezone pa se je zaradi slabih gum in spolzke ceste ter posledično neprilagojene hitrosti (okrog 40 km/h) spletla neka ljubezen med toledotom in telegraf štango! :lol:
Slika
Slika
No pa sem imel sranje, kupil sem rabljeno haubo, odbijač in masko, kiler sem kupil nov, vezno pa sem kar poklofal aja pa seveda nove gume - vredestein snowtrack3, rezultat:
Slika

Tako sem se vozil do pozne pomladi. Vmes sem zamenjal ležaj na črpalki za servo volan, naredil dva mala servisa, ter zamenjal jermene.
Uporabniški avatar
malinuc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jun 04, 2010 4:39 pm
Kraj: Zagorje ob Savi
Avto: Golf II GL TDI, MB 190D 2.5

Re: Malinučev Toledo

OdgovorNapisal/-a malinuc dne Sr Okt 06, 2010 3:06 pm

No prilagam še nekaj slik iz zimskih radosti :D
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
malinuc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jun 04, 2010 4:39 pm
Kraj: Zagorje ob Savi
Avto: Golf II GL TDI, MB 190D 2.5

Re: Malinučev Toledo

OdgovorNapisal/-a malinuc dne Sr Okt 06, 2010 3:26 pm

Nekaj sem pozabil napisat pri prvi objavi. :oops: Filmček o golfu je naredil kolega, tako da ne verjemite opisu, kjer piše da je šlo za massive renovation :lol: , samo malo se je poflikal!
Pa da nadaljujem, nekje spomladi sem zamenjal tudi prednje zavorne ploščice, pri tem sem opazil da so že zelo slabi diski, ampak sem pustil takšne, upal sem da bom našel še kakšnega golfa in bom zamenjal. No ploščice so zdržale 12.000km bile pa so trwjeve. Zakaj?
Slika

No zaradi nekaj takšnih preizkusov [smilie=biggrin.gif]

No ob menjavi diskov in ploščic sem opazil še natrganost prašnih gumic na zavornih čeljustih. Nabavil sem komplet za obnovitev zavornih čeljusti in jih obnovil, zraven sem zamenjal še gibke cevi za prednje kolese in zamenjal komplet zavorno olje. Začetek junija pa sem tudi "pihnil" tiste dele, keteri niso bili v barvi vozila. Kvaliteta barvanje je, saj vete kakšna, če si amater [smilie=blink.gif]
tukaj je nekaj slik iz priprave pred štrihanjem, po njem nimam nobene, saj nisem hotel slikati ujetih mušic od blizu :oops:

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
malinuc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jun 04, 2010 4:39 pm
Kraj: Zagorje ob Savi
Avto: Golf II GL TDI, MB 190D 2.5

Re: Malinučev Toledo

OdgovorNapisal/-a malinuc dne Sr Okt 06, 2010 3:32 pm

Kakšen mesec nazaj sem se lotil flikanja gnilobe. :twisted: Šlo se je za flikanje saj je to dnevni avto in ga imam za vozit. Ni mišljeno da bo ostal pri hiši 10 let. nočem pa se vozit tudi z nevem kakšno podrtijo, pa še takšno čudno veselje imam :lol: , bivši sošolc mi je rekel bol je sf.... raj ga ma ! :shock:
Slika

Slika

Tole je nastalo predvsem zato ker je nekdo za 300€ pri prejšnjem lastniku s plehom prekril gnilobo in malo popikal orkog. Ne morem reči da sem jaz naredil ne vem kako bolje, saj nisem klepar, sem pa izrezal gnilobo vn in nato vpasal nov pleh notri.
Slika

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
malinuc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jun 04, 2010 4:39 pm
Kraj: Zagorje ob Savi
Avto: Golf II GL TDI, MB 190D 2.5

Re: Malinučev Toledo

OdgovorNapisal/-a malinuc dne Sr Okt 06, 2010 3:43 pm

Še nekaj slik :D
Slika

Slika

Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
malinuc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jun 04, 2010 4:39 pm
Kraj: Zagorje ob Savi
Avto: Golf II GL TDI, MB 190D 2.5

Re: Malinučev Toledo

OdgovorNapisal/-a malinuc dne Sr Okt 06, 2010 3:44 pm

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
malinuc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jun 04, 2010 4:39 pm
Kraj: Zagorje ob Savi
Avto: Golf II GL TDI, MB 190D 2.5

Re: Malinučev Toledo

OdgovorNapisal/-a malinuc dne Sr Okt 06, 2010 3:45 pm

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
malinuc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jun 04, 2010 4:39 pm
Kraj: Zagorje ob Savi
Avto: Golf II GL TDI, MB 190D 2.5

Re: Malinučev Toledo

OdgovorNapisal/-a malinuc dne Sr Okt 06, 2010 3:51 pm

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
malinuc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jun 04, 2010 4:39 pm
Kraj: Zagorje ob Savi
Avto: Golf II GL TDI, MB 190D 2.5

Re: Malinučev Toledo

OdgovorNapisal/-a malinuc dne Sr Okt 06, 2010 3:56 pm

Slika
Slika
Slika
No tkole je bilo proti koncu flikanja, kar sem pa uporabljal od orodja, fleksarca, kaldivo, dleto, pa MAG varilni aparat
Spodnje slike so pa ko sva ga s prijateljem polirala na roke 8 ur! [smilie=blink.gif] Z grobo ročno polir pasto in nato še z malo bolj fino :lol: Na zadnji sliki se lepo vidi moja šlamparija pri vratcih za točenje goriva - udrtina ki je nastala z zamenjavo pleha okrog nalivnega grla- nisem naredil dovolj globoke luknje za vratca, zato sem jo popravil s kladivom :oops:
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
malinuc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jun 04, 2010 4:39 pm
Kraj: Zagorje ob Savi
Avto: Golf II GL TDI, MB 190D 2.5

Re: Malinučev Toledo

OdgovorNapisal/-a GOMK316V dne Sr Okt 06, 2010 11:07 pm

Kulturen dejli, drugac se mi je pa dvojka precej bol dopadla :mrgreen:
Ce rabis kaksne dele za tak avto imam v zeleni barvi ce bos kdaj kej rabu.lp
GTI je v redu star ali nov.
TDI je pa za reveze ker pije ful premal.
Uporabniški avatar
GOMK316V
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2618
Pridružen: Sr Jan 21, 2009 9:30 pm
Kraj: V narocj Gorenskh planin
Avto: Golf3 16v,vw Käfer 1300 1968

Re: Malinučev Toledo

OdgovorNapisal/-a BeniNorc dne Sr Okt 06, 2010 11:49 pm

ti zmerm kupiš in potem flikaš avto. svaka čast da se ti da :) je bil vsaj poceni?
drugače pa čisto soliden voz.
Uporabniški avatar
BeniNorc
The Polish connection
 
Prispevkov: 3063
Pridružen: To Apr 08, 2008 5:02 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Golf .. na plinsko olje :)

Re: Malinučev Toledo

OdgovorNapisal/-a malinuc dne Če Okt 07, 2010 12:23 am

GOMK316V napisal/-a:Kulturen dejli, drugac se mi je pa dvojka precej bol dopadla :mrgreen:
Ce rabis kaksne dele za tak avto imam v zeleni barvi ce bos kdaj kej rabu.lp

Tut men se je golf dopadu, upam de bom še mel kdaj kakšnga! Hm, trenutno bi rabu samo lajšte za leva vrata prednja in zadnja.


BeniNorc napisal/-a:ti zmerm kupiš in potem flikaš avto. svaka čast da se ti da :) je bil vsaj poceni?
drugače pa čisto soliden voz.

Poceni? Hehehe ne, lansko jesen je bil med dražjimi, kaj čmo sem pa plačal z njim golfa, katerga sm dubu mal cnej, vse se povrne :lol:
Uporabniški avatar
malinuc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jun 04, 2010 4:39 pm
Kraj: Zagorje ob Savi
Avto: Golf II GL TDI, MB 190D 2.5

Re: Malinučev Toledo

OdgovorNapisal/-a RedEvil dne Če Okt 07, 2010 12:24 am

no za en cajt še bo, si ga malo pomlajšal :D
Uporabniški avatar
RedEvil
Fasader
 
Prispevkov: 1247
Pridružen: Ne Nov 18, 2007 1:46 am
Avto: VW MK3 GTI Juby,Jetta TDI

Re: Malinučev Toledo

OdgovorNapisal/-a GOMK316V dne Če Okt 07, 2010 1:00 am

Ok ti javim jutri ko pogledam ce so se gor :D
GTI je v redu star ali nov.
TDI je pa za reveze ker pije ful premal.
Uporabniški avatar
GOMK316V
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2618
Pridružen: Sr Jan 21, 2009 9:30 pm
Kraj: V narocj Gorenskh planin
Avto: Golf3 16v,vw Käfer 1300 1968

Re: Malinučev Toledo

OdgovorNapisal/-a nevednez dne Če Okt 07, 2010 1:54 pm

če rabiš lajštne po vratih, mislim da so še doma, z istega avta kot je havba in odbijač :) Za kakšno kavo bi se zmenli...

če rabiš... ZS, pa bom preveril...
Uporabniški avatar
nevednez
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 779
Pridružen: Pe Feb 16, 2007 3:33 pm
Avto: štirje krogci

Re: Malinučev Toledo

OdgovorNapisal/-a malinuc dne Če Okt 07, 2010 3:03 pm

RedEvil napisal/-a:no za en cajt še bo, si ga malo pomlajšal :D


:D ta kakšen let do dveh upam da še bo

GOMK316V in nevednez pa prosim poglejta
Uporabniški avatar
malinuc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jun 04, 2010 4:39 pm
Kraj: Zagorje ob Savi
Avto: Golf II GL TDI, MB 190D 2.5

Re: Malinučev Toledo

OdgovorNapisal/-a GOMK316V dne Če Okt 07, 2010 7:39 pm

Ni kej mrfi dela imam komplet avto ampak teh lajst pa ni vec pa zadnja leva luc je ubita
GTI je v redu star ali nov.
TDI je pa za reveze ker pije ful premal.
Uporabniški avatar
GOMK316V
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2618
Pridružen: Sr Jan 21, 2009 9:30 pm
Kraj: V narocj Gorenskh planin
Avto: Golf3 16v,vw Käfer 1300 1968

Re: Malinučev Toledo

OdgovorNapisal/-a malinuc dne Če Okt 07, 2010 10:33 pm

Hvala vseeno za trud :D
Uporabniški avatar
malinuc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jun 04, 2010 4:39 pm
Kraj: Zagorje ob Savi
Avto: Golf II GL TDI, MB 190D 2.5

Re: Malinučev Toledo

OdgovorNapisal/-a malinuc dne Če Okt 27, 2011 1:06 am

Na avtu se do marca ni kaj dosti delalo, le kakšen redni servis ali dva :D . Nato pa sem se nekega večera, malo utrujen, malo se mi je mudilo, avto rahlo :lol: naslonil na skalo :D
Slika

Levo kolo sem zabil v kolotek :oops: . Ampak še vedno sem lahko samostojno zapeljal na prikolico :D
Slika

Tu se moram zahvaliti prijateljema, ki sta mi pomagal s traktorjem in ročno pomočjo, da sem avto spravil do delavnice.
Odstranjeno kolo
Slika

Slika

Seveda sem že vnaprej nabavil nove dele: levo roko, za vsak primer spodnji zglob na vilici, volansko spono, in levi amortizer. Amortizerja sta bila menjana leto in pol nazaj, zato sem kupil samo levega. Vendar mi ga po razstavitvi najbrš ne bi bilo potrebno zamenjati, prav tako volanske spone in spodnjega zgloba na vilici (jabolčni zglob :) ) ampak sem zamenjal vseeno, preventivno. Ob premontaži pas em opazil da je zvito pesto :cry: , tu se moram zahvaliti Nevednežu, ki mi je prodal drugo pesto. Ko se pripeljem domou, opazim da je v njej zanič ležaj :lol: ura pa skoraj pol osmih zvečer, super trgovine zaprte. Nič probal sem, in uspelo mi je prestaviti starega :D, ki je držal vsaj še 10.000 km kolikor sem avto imel :D. Zložim skupaj, kolo prevrtim na roke in opazim da se zatika :shock: , jej zvita volanska letev.
Naslednji dan je sledila demontaža prednjega mosta, da se prepričam o moji teoriji, pojavil se je problem, enega od vijakov je zagrabila rja v puši od mosta :shock: , vendar sva to s starim očetom rešila :D , most sem med šasijo odrezal in pušo nazaj navaril. Volansko letev pa sem dobil pri Betovtonu, hvala! Isti dan sestavil, in zvečer sem se že peljal [smilie=auto.gif]
Uporabniški avatar
malinuc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jun 04, 2010 4:39 pm
Kraj: Zagorje ob Savi
Avto: Golf II GL TDI, MB 190D 2.5

Re: Malinučev Toledo

OdgovorNapisal/-a malinuc dne Če Okt 27, 2011 1:24 am

Prihajalo je poletje in opažal sem rahle spremembe pri delovanju motorja, zdelo se mi je da bo potrebno obnoviti tlačno črpalko za gorivo - "BOSCH PUMPO" :D. In to se je zgodilo ravno med tem ko smo se selili :roll: . Črpalko mi je obnovil gospod Vinder, prav tako sem mu peljal pregledat šobe.
Še nekaj slik, kot delovna živina :D
Slika
Slika
Slika

Ker pa sem že od začetka imel nekaj malih problemov s sprednjimi lučmi, sem vmes nabavil rablene, ker so nove Hella okoli 200€ po komadu, z Depom pa nimam nikakršnih dobrih izkušenj. In ker so rablene tudi že stare so me kmalu začele spet hebati :lol: . Kar me je malo razjezilo + tega da so prerjavela zadnja vrata na mestih, kjer so pločevine zvarjene skupaj ( malo pod letvico na zunjanji strani). Zato sem se odločil da kupim drug avto - GOLF 2 :D, šel sem v akcijo našel, dokaj lepo ohranjenega ( na prvi pogled brez rje). Avto pa sem prodal, zato se tema lahko tudi zklene :D. Kupec je ob ogledu, po odprtju pritljažnika rekel : J..... majko, pa ovdje mogu da stavim mrtvog medvjeda :lol:

S Toledom sem naredil v slabih 2 letih nekaj več kot 80.000 km, večjih problemov in stroškov nisem imel, razn tistih po moji neumnosti :oops: . V splošnem sem bil kar zadovoljen :)
Uporabniški avatar
malinuc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jun 04, 2010 4:39 pm
Kraj: Zagorje ob Savi
Avto: Golf II GL TDI, MB 190D 2.5

Re: Malinučev Toledo

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne Sr Nov 09, 2011 12:39 pm

Pozdravljen.
Sva se midva videla na celjski obvoznici ob cestnem podjetju danes ob 9.30? Vozil si golfa,lepa zadevca!
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Malinučev Toledo

OdgovorNapisal/-a malinuc dne Sr Nov 09, 2011 3:00 pm

Ja biu sem ja, še dobro da sem opazil polepljen avto :D. Ja ni ravno v najbolšem stanju, pa tudi v najslabšem ne :D
Uporabniški avatar
malinuc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jun 04, 2010 4:39 pm
Kraj: Zagorje ob Savi
Avto: Golf II GL TDI, MB 190D 2.5


Vrni se na Moj avto

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov