Golf IV GTI TDI

Podforum za predstavitve vaših Volkswagen in Audi vozil

Re: Golf IV GTI TDI

OdgovorNapisal/-a Complex dne Ne Okt 28, 2012 8:45 pm

al pa če vi pridete sami do tega :D
Uporabniški avatar
Complex
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 159
Pridružen: So Apr 07, 2012 12:03 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: MK4 R-line

Re: Golf IV GTI TDI

OdgovorNapisal/-a bean dne Ne Okt 28, 2012 8:50 pm

Complex napisal/-a:al pa če vi pridete sami do tega :D

pomojem, da se boš mogu ti po "hiši" zgledovat, ne pa cela "hiša" po tebi ;)

lep avto, kar sem ti povedal tudi že enkrat pred pol leta...

me zanima, ker sem te že takrat vprašal, pa glede na to da bo zdej barva avta duga, feltne ostajajo iste barve?
Uporabniški avatar
bean
Ajvar
 
Prispevkov: 1517
Pridružen: To Jun 17, 2008 12:17 am
Kraj: Studeno; Postojna
Avto: Hrošč 1200J '74, Golf mkVI GTI '11

Re: Golf IV GTI TDI

OdgovorNapisal/-a Complex dne Ne Okt 28, 2012 9:22 pm

hehe.. tudi prav..

ja hvala za povalo.. trudm se po najboljših močeh. Feltne bodo mogoče šle tudi na modro, drgač pa pridejo marca originalne Rotiform BLQ feltne, tako da bodo LM v rezervi al pa bodo šle v prodajo. BLQ pa pridejo zagotove, 19 col.
Uporabniški avatar
Complex
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 159
Pridružen: So Apr 07, 2012 12:03 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: MK4 R-line

Re: Golf IV GTI TDI

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne Ne Okt 28, 2012 9:25 pm

Complex napisal/-a:Naj vas opomnim! Vsaka stvar ki je na avtu zamenjana, tudi če je OEM in ni bila tovarniško gor je potrebno homologacijo narest :wink:




Get real! ...o tem lahko na dolgo in široko debatiramo kaj se lahko in kaj ne, ni treba nikogar opominjat, vemo še predobro kako pa kaj je treba in kako in kaj ne.

Ti pa pejt homologirat original xsenon, ki si ga naknadno vgradil ...po ko boš metlice brisalcev menjal z originalnimi jih tud pejt homologirat :D


Se mi zdi, da je cheff že zrihtal tako kot mora bit ...kaj želiš ti zavarovat nima veze s tem, če je to v homologaciji napisano. Tisto kar boš zavaroval, tisto boš v primeru škode dobil, enako velja za alu platišča, xsenon, 'gti' odbijač itd. :wink:
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

Re: Golf IV GTI TDI

OdgovorNapisal/-a Complex dne Ne Okt 28, 2012 10:18 pm

Ne govorim za škodo.. tist kar ne boš meu zavarovan zihr ne boš dobu izplačam.. No pa dopovej policistu k mi je uzeu tablce in 300€ kazni napisu za spredn odbijač od R-a. In nism mogu vrjet da je to res. Pa k sm pršu na LPP, se mi je un nasmeju in me uprašu, je odbijač serijsko montiran?.. moj odgovor je biu seveda NE. No potem pa morš homologirat in mi pokaže ta člen v tem njihovm zakoniku. Tako da lepo prosim ! :wink:
Uporabniški avatar
Complex
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 159
Pridružen: So Apr 07, 2012 12:03 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: MK4 R-line

Re: Golf IV GTI TDI

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne Ne Okt 28, 2012 11:09 pm

Complex napisal/-a:Ne govorim za škodo.. tist kar ne boš meu zavarovan zihr ne boš dobu izplačam.. No pa dopovej policistu k mi je uzeu tablce in 300€ kazni napisu za spredn odbijač od R-a. In nism mogu vrjet da je to res. Pa k sm pršu na LPP, se mi je un nasmeju in me uprašu, je odbijač serijsko montiran?.. moj odgovor je biu seveda NE. No potem pa morš homologirat in mi pokaže ta člen v tem njihovm zakoniku. Tako da lepo prosim ! :wink:




Čudežno bi mu reku da JA in bi si tiste policijske papirje lahk ozataknili nekam, ker ne delajo nič drugega kot polnejo državni proračun, usposobljeni za to kar delajo pa itak niso, ne policaj ne un na lpp-ju :wink:

Dejansko si ga sam sebi šuknu nekam... :D
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

Re: Golf IV GTI TDI

OdgovorNapisal/-a Piky dne Po Okt 29, 2012 1:29 am

jinx82 napisal/-a:
Complex napisal/-a:Naj vas opomnim! Vsaka stvar ki je na avtu zamenjana, tudi če je OEM in ni bila tovarniško gor je potrebno homologacijo narest :wink:




Get real! ...o tem lahko na dolgo in široko debatiramo kaj se lahko in kaj ne, ni treba nikogar opominjat, vemo še predobro kako pa kaj je treba in kako in kaj ne.

Ti pa pejt homologirat original xsenon, ki si ga naknadno vgradil ...po ko boš metlice brisalcev menjal z originalnimi jih tud pejt homologirat :D


Se mi zdi, da je cheff že zrihtal tako kot mora bit ...kaj želiš ti zavarovat nima veze s tem, če je to v homologaciji napisano. Tisto kar boš zavaroval, tisto boš v primeru škode dobil, enako velja za alu platišča, xsenon, 'gti' odbijač itd. :wink:


jinx sorry, sam tukile pa tako brcaš v temo, da je kar joj!
ali misliš da je razlika med avtomobilom z in brez xenona samo v lučeh???
tuki je potem še pranje žarometov, senzorji nastavitve žarometov, pa še kaj bi se našlo...
glede na zadnji stavek pa... no ja, poskusi... če imaš srečo, ti bi mogoče uspelo, drugače pa, zavaruješ lahko marsikaj ja, samo če ta zadeva ni original, oz. je naknadno montirana, ter nehomologirana, se lahko kaj hitro obrišeš pod nosom za kakršnokoli izplačilo česarkoli. cenilci pri zavarovalnicah se dandanes obešajo na takšne malenkosti da te glava peče... nehomologirana zadeva na avtu pomeni neizpraven avto in z neizpravnim avtom nimaš kaj delati na cesti, žal, pač bananarepubljik... [smilie=zeppelin.gif]
The best engine in the world is the vagina.It can be started with one finger,it is self-lubricating,it takes any size piston and it changes its own oil every four weeks.
It is only a pity that the management system is so fucking temperamental.
Dr.H.O.K.
Uporabniški avatar
Piky
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1178
Pridružen: So Maj 10, 2008 11:25 am
Kraj: LJ
Avto: VW CORRADO VR6

Re: Golf IV GTI TDI

OdgovorNapisal/-a cheff dne Po Okt 29, 2012 4:51 pm

Uh ste se pa razpisali xD

Jaz bom jih zavaroval, pol ko bo pa do kake poškodbe prišlo pa bomo vidli. Upam, da ne bo zapletov 8)
Kupim oldruknbatnfilterklemungo.
Uporabniški avatar
cheff
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Po Nov 03, 2008 11:04 pm
Kraj: Benedikt
Avto: SLK

Re: Golf IV GTI TDI

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne Po Okt 29, 2012 5:39 pm

cheff napisal/-a:Upam, da ne bo zapletov 8)

upaj da nebo poškodb :D
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: Golf IV GTI TDI

OdgovorNapisal/-a ujcic dne Po Okt 29, 2012 6:45 pm

kot ti je že prej jinx povedal da bi lahko razpredali o homologaciji ali ne, moje videnje homologacijskih vpisov je takšno :

kar ni org. na avtu bilo ali pa je bilo pod dodatno opremo doplačljivo moraš homologirat... (feltne večje colaže, nižje amortizerje, drugačen spojler npr. na golf 4 odbijač od golf 5 gti itd.) za drugo pa se lahko ta plav in še kdo pod nos obriše...najbolje da homologiraš res druge brisalce... ccc kar se pa tiče xsenona ga moraš homologirat če imaš tiste računalničke če imaš pa samo bolj bele žarnice ti tega ni potrebno storiti...bodo pa najbrž kmalu kaj začeli še s tem čarat in bomo vsi primorani imeti al homologirano vse al vse org.

lp
One love, one mark and one soul -> VW
Uporabniški avatar
ujcic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 650
Pridružen: Ne Feb 26, 2012 6:55 pm
Kraj: Ilirska Bistrica

Re: Golf IV GTI TDI

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne Po Okt 29, 2012 8:42 pm

Piky napisal/-a:
jinx82 napisal/-a:
Complex napisal/-a:Naj vas opomnim! Vsaka stvar ki je na avtu zamenjana, tudi če je OEM in ni bila tovarniško gor je potrebno homologacijo narest :wink:




Get real! ...o tem lahko na dolgo in široko debatiramo kaj se lahko in kaj ne, ni treba nikogar opominjat, vemo še predobro kako pa kaj je treba in kako in kaj ne.

Ti pa pejt homologirat original xsenon, ki si ga naknadno vgradil ...po ko boš metlice brisalcev menjal z originalnimi jih tud pejt homologirat :D


Se mi zdi, da je cheff že zrihtal tako kot mora bit ...kaj želiš ti zavarovat nima veze s tem, če je to v homologaciji napisano. Tisto kar boš zavaroval, tisto boš v primeru škode dobil, enako velja za alu platišča, xsenon, 'gti' odbijač itd. :wink:


jinx sorry, sam tukile pa tako brcaš v temo, da je kar joj!
ali misliš da je razlika med avtomobilom z in brez xenona samo v lučeh???
tuki je potem še pranje žarometov, senzorji nastavitve žarometov, pa še kaj bi se našlo...
glede na zadnji stavek pa... no ja, poskusi... če imaš srečo, ti bi mogoče uspelo, drugače pa, zavaruješ lahko marsikaj ja, samo če ta zadeva ni original, oz. je naknadno montirana, ter nehomologirana, se lahko kaj hitro obrišeš pod nosom za kakršnokoli izplačilo česarkoli. cenilci pri zavarovalnicah se dandanes obešajo na takšne malenkosti da te glava peče... nehomologirana zadeva na avtu pomeni neizpraven avto in z neizpravnim avtom nimaš kaj delati na cesti, žal, pač bananarepubljik... [smilie=zeppelin.gif]



Nič se ne motim, vem točno kaj spada in se pogojuje pod xsenon in njegovo pravilno in kompletno montažo, o tem ni treba zgubljat besed ...sem pač posplošil :wink:

Vem tudi, iz lastnih izkušenj, kako se lahko kaj zavaruje in kaj dobi ...neoriginal robo je pač treba homologirat, za original pravilno montirano, ne boš imel problemov, če si jih sam ne boš naredu.

Zavarovalnica (res da odvisno katera ja, ampak v principu...) ti izplača tisto kar je na avtu ...sem imel primer ko so ble na avtu ravno navadne luči, zavarovanje je blo pa narejeno za xsenon ...ob nezgodi, je zavarovalnica plačala nove xsenon luči, ker so ble z zavarovanjem pokrite in je blo zaradi tega zavarovanje jasno dražje.

Vse kar sem napisal je iz izkušenj in zdrave pameti ...zdej pa dlakocepimo lahko zakon do konca, sej pravim, ko menjaš žarnico pa metlice brisalcev jih greš loh tud homologirat zarad mene :D

Ta tema pa žal ni namenjena tem o čemer smo začeli, tako da če še kdo ima željo naj piše naprej v krčmi alpa v novi, za to namenjeni temi.

cheff, sori da smo ti nasmetili temo :wink:
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

Re: Golf IV GTI TDI

OdgovorNapisal/-a cheff dne So Nov 03, 2012 5:03 pm

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Kupim oldruknbatnfilterklemungo.
Uporabniški avatar
cheff
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Po Nov 03, 2008 11:04 pm
Kraj: Benedikt
Avto: SLK

Re: Golf IV GTI TDI

OdgovorNapisal/-a cheff dne So Nov 03, 2012 5:03 pm

Slika
Slika
Slika
Kupim oldruknbatnfilterklemungo.
Uporabniški avatar
cheff
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Po Nov 03, 2008 11:04 pm
Kraj: Benedikt
Avto: SLK

Re: Golf IV GTI TDI

OdgovorNapisal/-a luka32 dne So Nov 03, 2012 5:14 pm

Dobr si ga zakrivu :?
Uporabniški avatar
luka32
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1353
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:03 pm
Kraj: Litija
Avto: golf iv, type 3 68'

Re: Golf IV GTI TDI

OdgovorNapisal/-a gti tdi dne So Nov 03, 2012 5:19 pm

Stabo je vse cool?
Your first Corrado? If so try not crash while watching the spoiler in the rear view mirror
Uporabniški avatar
gti tdi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 572
Pridružen: Če Okt 05, 2006 4:50 pm
Kraj: CH Zurich
Avto: Corrado G60, E91 2.0D

Re: Golf IV GTI TDI

OdgovorNapisal/-a Complex dne So Nov 03, 2012 7:06 pm

:shock: !!!!

Upam da je s tabo use uredu !! Upam tut da maš kasko.. kar se golfa tiče, tole je totalka in upam da se hitro pobereš. Če boš karkol potreboval glede zavarovalnic in reševanje problemov z njimi se brez skrbi lahko name obrnš in ti bom pomagu kolikor se bo dalo. Res je škoda in vem da ti je morala čist padla :(

Lep pozdrav
Uporabniški avatar
Complex
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 159
Pridružen: So Apr 07, 2012 12:03 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: MK4 R-line

Re: Golf IV GTI TDI

OdgovorNapisal/-a cheff dne So Nov 03, 2012 7:11 pm

Boli me vse ko satan, drugače sem vredu...
Kasko nimam, mam samo divjad in šajbe. Z avtom pa sploh nevem kaj naj naredim, kraki so celi razen spredaj so malo zviti, motorni nosilec je strlo, vezna, blatniki pa kilerji vsi zanič, vse tekočine stekle.
Kupim oldruknbatnfilterklemungo.
Uporabniški avatar
cheff
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Po Nov 03, 2008 11:04 pm
Kraj: Benedikt
Avto: SLK

Re: Golf IV GTI TDI

OdgovorNapisal/-a Complex dne So Nov 03, 2012 7:30 pm

tko nared kokr sm ti napisu.. pa čim mnj po forumu razglabljat
Uporabniški avatar
Complex
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 159
Pridružen: So Apr 07, 2012 12:03 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: MK4 R-line

Re: Golf IV GTI TDI

OdgovorNapisal/-a ujcic dne So Nov 03, 2012 9:49 pm

kaj si pa to vse pobral, samo drevo??? škoda res lepega avta :// če boš kakšne kose prodajal mi prosim javi ker bi rabu kakšnega, na zavarovalnici pa poskusi narest tako da si srno nabiu...če rata rata...

kaj pa je bil vzrok če ni skrivnost?
One love, one mark and one soul -> VW
Uporabniški avatar
ujcic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 650
Pridružen: Ne Feb 26, 2012 6:55 pm
Kraj: Ilirska Bistrica

Re: Golf IV GTI TDI

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne Ne Nov 04, 2012 1:11 am

Važno, da si cel in da boš v parih dneh dober :wink:

Mal boš tudi prespal, pa se potem odločil kako pa kaj z avtom, ko se pomiriš z nastalo situacijo ...vedno si lahko zamisliš, da bi lahko blo huje :wink:

Srečno okrevanje tebi in avtu!
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

Re: Golf IV GTI TDI

OdgovorNapisal/-a cheff dne Ne Nov 04, 2012 2:17 am

Samo drevo sem spipal ja...

To mi je itak najbolj pomembno, da meni ni kaj. Pleh se že zrihta.
Zdaj tak čez palec za 1000€ je ziher škode, avta mi je res škoda ampak trenutno je denarno tak, da bi težko plačal popravilo in bom ga verjetno mogel prodat. Upam, da se najde kaka opcija, da ga zrihtam.

Hvala za vzpodbne besede!
Kupim oldruknbatnfilterklemungo.
Uporabniški avatar
cheff
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Po Nov 03, 2008 11:04 pm
Kraj: Benedikt
Avto: SLK

Re: Golf IV GTI TDI

OdgovorNapisal/-a gti tdi dne So Nov 17, 2012 3:12 pm

In kaj si zrihtal?
Your first Corrado? If so try not crash while watching the spoiler in the rear view mirror
Uporabniški avatar
gti tdi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 572
Pridružen: Če Okt 05, 2006 4:50 pm
Kraj: CH Zurich
Avto: Corrado G60, E91 2.0D

Re: Golf IV GTI TDI

OdgovorNapisal/-a cheff dne Ne Nov 18, 2012 3:40 pm

Z zavarovalnico nič... Avto se bo prodal tak kot je.
Kupim oldruknbatnfilterklemungo.
Uporabniški avatar
cheff
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Po Nov 03, 2008 11:04 pm
Kraj: Benedikt
Avto: SLK

Re: Golf IV GTI TDI

OdgovorNapisal/-a Doche dne Ne Nov 18, 2012 9:16 pm

Kupca že maš?
Uporabniški avatar
Doche
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 865
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:57 am
Kraj: Ried Im Innkreis
Avto: 2.5 TDI Quattro

Re: Golf IV GTI TDI

OdgovorNapisal/-a cheff dne Ne Nov 18, 2012 10:25 pm

En bi ga kupil ampak zdaj nekaj premišljuje. Lahko si prideš po plozo :)

EDIT: Če bi šel avto v dele, je kaj interesentov za dele?
Kupim oldruknbatnfilterklemungo.
Uporabniški avatar
cheff
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Po Nov 03, 2008 11:04 pm
Kraj: Benedikt
Avto: SLK

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Moj avto

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost