VW Golf mk3 TDI syncro

Podforum za predstavitve vaših Volkswagen in Audi vozil

Re: VW Golf mk3 TDI syncro

OdgovorNapisal/-a Hranata dne Po Jun 04, 2012 1:49 pm

Ta vikend sm ga ma oprau s punco pa pol takoj še enpar slik naredu, da nebom imel samih slabih slikc:
Slika
tale rdeč i me še najbel bega... a so to delal original v vw al je to eden od prejšnih lastnikov pobarvu na lastno pest?
Slika
sedeži so vrjetn GTIjevi, ker niso lih čist navadne klopce :D to boste nekateri tle velik bolš vedel kot pa jst...
Slika
tole sm pa montiral ob zadnjem dežju, ker so spustil dušo ta stari brisalci lih sred naliva. Drgač pa zelo zadovoljen, brišejo tud ko šipa ni čist mokra (ko sam mal pada oz rosi...), so pa od champion.
A se mogoče da dobit tud roke ta nizke? K ma tale kr visok štrlc za vpet :D
Slika
gretje sedežev 8) :lol:
Slika
Slika
Slika

Sm pa najdu pr čiščenju ene par mest, ki bi bla za sanirat. tik nad klučavnco na prtlažnih vratih pa prag na vrhu na sovoznikovi strani - najverjetneje posledica nesreče v jeseni... Drugač pa avto ne kaže drugih znakov gnilobe in je bil zgleda zmeri garažiran. Pa zadne cajte opažam, da je eden redkih starejših TDIjev ki nikoli ne zakadi :wink: vsaj neki pr vseh problemih z njim :lol:
Uporabniški avatar
Hranata
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Če Maj 05, 2011 6:20 pm
Kraj: Cerkno

Re: VW Golf mk3 TDI syncro

OdgovorNapisal/-a BOND 007 dne Po Jun 04, 2012 2:04 pm

Ko je avto opran je čisto druga zadeva s fotkami, a ne. ;)
Brisalce si pa po mojem narobe zmontiral, ker tole se mi zdi nenavaden način montaže. [smilie=blink.gif]
Sicer pa jaz prisegam na Bosch Aerotwin. :mrgreen:
Zadnjič spremenil BOND 007, dne Po Jun 04, 2012 2:09 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
My name is Bond. James Bond. 8)
Uporabniški avatar
BOND 007
Na skrivaj vozi Aston Martina
 
Prispevkov: 2489
Pridružen: Če Feb 16, 2006 8:16 pm
Kraj: Forme, Velenje
Avto: '09 Passat TDI, '90 GTI 8V

Re: VW Golf mk3 TDI syncro

OdgovorNapisal/-a Max16V dne Po Jun 04, 2012 2:07 pm

Lep golf :)
Brisalci so pa kar prav zmontirani, tile od championa imajo to tako štrleče grdo narejeno, sem jih sam montiral na cliota pa isto takole grdo zgleda.
Uporabniški avatar
Max16V
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 178
Pridružen: Če Sep 03, 2009 4:42 pm
Kraj: Šentrupert
Avto: '92 Golf III GTI 16v

Re: VW Golf mk3 TDI syncro

OdgovorNapisal/-a Hranata dne Po Jun 04, 2012 2:15 pm

ja ma golf tist največji razmik za montirat in pride vse skupaj tako visoko, d je punca sam gledala kaj sm en klump montiral :D

je pa res lep k je cist zglancan ;) ma prou tako candy rdečo barvo na enih slikah ;) pa potrudite se gledat stran od gum k so usrane od blata čist :lol: ni nikjer ne duha ne sluha od asfalta pr punci
Uporabniški avatar
Hranata
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Če Maj 05, 2011 6:20 pm
Kraj: Cerkno

Re: VW Golf mk3 TDI syncro

OdgovorNapisal/-a Hranata dne Po Jun 04, 2012 8:05 pm

v photoshopu na hitr neki... v tej smeri sm razmišlu in tole mi zgleda lih ta prav :wink:

Slika

kšn mnenje?
Uporabniški avatar
Hranata
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Če Maj 05, 2011 6:20 pm
Kraj: Cerkno

Re: VW Golf mk3 TDI syncro

OdgovorNapisal/-a LaKi dne Po Jun 04, 2012 9:08 pm

Raj kakšne srebrne oz svetlejšo barvo, ker tale kombinacija ni glih neki najbolš...
Uresniči trenutni plan, namesto da razmišljaš o možnostih
Uporabniški avatar
LaKi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1514
Pridružen: Če Sep 04, 2008 9:06 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: '03 Audi A4 Avant 1.8T BEX; '99 Audi A4 1.6 ARM

Re: VW Golf mk3 TDI syncro

OdgovorNapisal/-a Ježek dne Po Jun 04, 2012 9:19 pm

Meni se zdi vredu :)
Stuck back in time..
Uporabniški avatar
Ježek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: To Jan 04, 2011 11:54 pm
Kraj: Velenje
Avto: Mk1

Re: VW Golf mk3 TDI syncro

OdgovorNapisal/-a Hranata dne Sr Jul 11, 2012 4:45 pm

Slike sem zbrisal iz shrani.si ker so mi v btcejevi garažni hiši ukradli računalnik iz avta in nočem več imeti nikjer slik avtomobila na internetu... Nekako se mi ne zdi več varno, da še avto ne ukradejo. Upam da boste zastopil vsi kok avto pomen men in moji punci. Pisal bom še zmeraj, če bom kaj spreminjal pa kšna bl detajlna slika lohk pade :P avatar popravm bolj zvečer!

LP
Uporabniški avatar
Hranata
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Če Maj 05, 2011 6:20 pm
Kraj: Cerkno

Re: VW Golf mk3 TDI syncro

OdgovorNapisal/-a Hranata dne Po Sep 24, 2012 12:57 pm

Včeraj domov pripeljala drug motor za v golfa 8) Najprej generalna na motorju pol pa zamenjat srce.. Bo večino od punce oče naredil, ker se veliko bolj spozna, jst bom kolikor se le da pomagal čez vikende :) Zravn sva pa še luč dobila desno, ker ima sedanja počeno parabolo in je na menjavo že dolg čakala.

LP
Uporabniški avatar
Hranata
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Če Maj 05, 2011 6:20 pm
Kraj: Cerkno

Re: VW Golf mk3 TDI syncro

OdgovorNapisal/-a Hranata dne So Mar 16, 2013 4:45 pm

Zdravo,

nekaj čaaa je že preteklo odkar sem nazadnje kaj napisu tukaj.. No skratka! Avto je jeseni (november?) dobil zamenjavo motorja. Slik na žalost ni nič, ker je vse skupaj delal moj tast sam. Motor je iz enega razbitega golfa GT bil z malo več km kot ta, ki je bil prej notri (255k km vs 270k km) iz preventive pa se je naredilo še generalno (vsi jermeni z zobatim vred+filter olja+olje). No ta motor deluje veliko bolje, brez kakršnegakoli zafrkavanja (ne meče v safe mode) in se rade volje zavrti. Nasproti s pričakovanji pa kuri popolnoma enako kot bivši motor :x Ampak važno, da je manj problematičen kot prej in pod črto se je splačalo! :wink:
Računal sem, da bi sedaj spomladi zamenjal vložke injektorjev, ampak me je cena vložkov odvrnila (100eu/kom - dva bosch servisa enako ceno povedala...).
Dobre 2 tedna nazaj je dobil tudi komplet nove zavore (diski+ploščice+cevke+pakne+batki v bobnih+zajle za ročno, zavorno olje je bil pa že zamenjan takrat, ko se je motor menjal) ter manjkajoče plastike/odsevnike, ki so manjkali na sprednjem odbijaču.
Vse skupaj pa se vidi na sliki spodaj, ko mi ga je končno ratalo spet oprat po celi zimi! [smilie=beer2.gif]

Slika

LP, Jaka
Uporabniški avatar
Hranata
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Če Maj 05, 2011 6:20 pm
Kraj: Cerkno

Re: VW Golf mk3 TDI syncro

OdgovorNapisal/-a Hranata dne Če Avg 15, 2013 3:08 pm

Zdravo! Imam en manjši update in sicer je avto včeraj dobil nov termostat, ker se nikakor ni hotel segreti in držati 90°C. Jutri pa dobim še nove blažilce za odzadaj, ker je avto že skoraj nevozen postal ;) imam pa en vprašanje, a je res da so za syncrota drugačni blažilci, ker je razlika v ceni med sprednjimi pa zadnji več kot dvakrat večja (70eu/komad) ?

Pa še par slikc: avto je bil ta vikend parkrat na izletu v hribih in se mu je že fajn poznal :

Slika
Slika

Ko sem ga pa opral sva ga pa še mal na izlet peljala:

Slika

LPJ
Uporabniški avatar
Hranata
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Če Maj 05, 2011 6:20 pm
Kraj: Cerkno

Re: VW Golf mk3 TDI syncro

OdgovorNapisal/-a Piky dne Če Avg 15, 2013 10:25 pm

od syncrota zadaj so krajši. :wink:
The best engine in the world is the vagina.It can be started with one finger,it is self-lubricating,it takes any size piston and it changes its own oil every four weeks.
It is only a pity that the management system is so fucking temperamental.
Dr.H.O.K.
Uporabniški avatar
Piky
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1178
Pridružen: So Maj 10, 2008 11:25 am
Kraj: LJ
Avto: VW CORRADO VR6

Re: VW Golf mk3 TDI syncro

OdgovorNapisal/-a bajta dne Če Avg 15, 2013 11:12 pm

vložki šob po taki ceni? to te je en nategnil. običajno je dobrih 100€ za vse 4 dize za obnovo, tam tam.

poklič jelena na gomilskem, en forumaš ga je enkrat priporočal.
Uporabniški avatar
bajta
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Ne Mar 11, 2007 5:05 pm
Kraj: Ravne na Koroškem.

Re: VW Golf mk3 TDI syncro

OdgovorNapisal/-a Hranata dne Pe Avg 16, 2013 11:56 am

Hvala za odgovore, ko se bom enkrat pripravil še to popravit bom še tega poklicu, da vidim koliko bi pa on računal za tole ;)

LPJ
Uporabniški avatar
Hranata
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Če Maj 05, 2011 6:20 pm
Kraj: Cerkno

Re: VW Golf mk3 TDI syncro

OdgovorNapisal/-a malinuc dne So Avg 17, 2013 11:29 am

Js sm dal za obnovo šob nekak tkole cca 30€ za en vložek+ 10€ za delo pri Vinderju v Gotovljah pri Žalcu
Uporabniški avatar
malinuc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jun 04, 2010 4:39 pm
Kraj: Zagorje ob Savi
Avto: Golf II GL TDI, MB 190D 2.5

Re: VW Golf mk3 TDI syncro

OdgovorNapisal/-a Hranata dne Pe Sep 06, 2013 7:09 pm

Pripravljen za Favdl Treffn! 8)

Slika

LPJ
Uporabniški avatar
Hranata
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Če Maj 05, 2011 6:20 pm
Kraj: Cerkno

Re: VW Golf mk3 TDI syncro

OdgovorNapisal/-a Hranata dne So Sep 21, 2013 3:55 pm

Končno sem dočakal vzmeti iz VW (mk3 golfi imajo rezervne dele od letos spomladi v centralnem skladišču tako da je dobavni rok cele 3 tedne... :? ). Vzmeti sem zamenjal ker je bila ena počena čisto zgoraj... Da od udarnih gum sploh ne govorim kake so bile... Čist preperete...

Slika

Sami blažilci so bili čisto izrabljeni, migajo štange sm pa ke pa nobenga upora skor ni več...

Slika

Novi tako zgledajo velik boljše: 8)

Slika

Ne najdem pa v čem je hec, k so drugačne barvne kode, ki so bile do zdaj gor in te ki sem dobil, ki naj bi bile prave... Ko sem jih skupaj postavil so bile stare za kakšne 2 cm višje... Sklepam, da je hec v trdoti v teh tajnih barvnih kodah :D Stare so mele kodo modra - modra - zelena, ta nove majo pa rjava - bela...

No avto na srečo kljub temu ni spremenil višine in se zdaj velik velik lepše pelje! 8)
(avto je zelo usran od tega dežja + makadamskih cest tako da nič slikc :D )

LPJ
Uporabniški avatar
Hranata
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Če Maj 05, 2011 6:20 pm
Kraj: Cerkno

Re: VW Golf mk3 TDI syncro

OdgovorNapisal/-a Hranata dne Sr Feb 26, 2014 10:34 pm

Začel se mi je pojavljat problem, da ko se zavore segrejejo mi začne avto potem pri vsakem zaviranju obupno trest volan, čeprav še zmeraj zavira normalno. Načeloma mislim, da so verjetno bli diski pregreti enkrat (tud večkrat možno), samo mi ni jasno kako, saj ne vozm ravno kot bi bil rally ves čas pa tud zavore so komplet nove od lani spomladi. Pregledal sem prejšn vikend komplet podvozje spredaj če je slučajno kakšen luft na rokah al pa kaj podobnega vendar nism nič našel plus ploščice majo še vsaj 10 mm mesa (16 mm nove) po cca 13k km...
Glede pregrevanja je edin razlog lahko ceste kje se večinoma vozm.. od doma mam klanc do cerkna navzdol pa pol čez kladje v lj je tud kr klanc... Sami klanci vsepovsod v teh naših grapah jebenti:D

Skratka se komu sanja kaj bi bil lahko razlog za tresenje?
Uporabniški avatar
Hranata
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Če Maj 05, 2011 6:20 pm
Kraj: Cerkno

Re: VW Golf mk3 TDI syncro

OdgovorNapisal/-a BureK dne Sr Feb 26, 2014 11:22 pm

vodila čeljusti in batki delujejo točno tako kot morejo, brez da bi se kej zatikali ? ker če se, pol se pregreje disk in posledično trese.
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Prejšnja

Vrni se na Moj avto

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov

cron