Audi A6 2.5tdi Quattro

Podforum za predstavitve vaših Volkswagen in Audi vozil

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a BureK dne Po Jun 17, 2013 12:24 pm

pa temperatura hitro naraste ? in če ga gaziš še naprej se tudi temperatura dviga ali se stabilizira potem ?
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a cheff dne Po Jun 17, 2013 12:27 pm

Ja, ko ga stisnem kar hitro naraste. Naprej ga nisem upal tiščat, ker ne vem če je ok taka temperatura olja. Ko se pa normalno naprej peljem pa se vrne nekje na drugo črtico.

EDIT: Pozimi se to ni dogajalo, le zdaj ko je zunaj topleje.
Kupim oldruknbatnfilterklemungo.
Uporabniški avatar
cheff
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Po Nov 03, 2008 11:04 pm
Kraj: Benedikt
Avto: SLK

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a BureK dne Po Jun 17, 2013 1:19 pm

pa do 130°pomoje ni še tako grozno narobe čeprav zna bit znak da je neki narobe. probaj potegnit še malo da vidiš še kolko se lahko dvigne temparatura. vse kar je pred rdečim poljem na števčku je uredu.

mogoče bi rabu menjat olje ali mogoče se pa olje segreva zaradi turbine, ker gre olje tudi skozi njo da jo podmazuje/hladi in posledično lahko ona dvigne temperaturo olja. če pa spustiš gas in se voziš bolj umirjeno se pa čez par minutk olje ohladi.
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a cheff dne Po Jun 17, 2013 3:00 pm

BureK napisal/-a:pa do 130°pomoje ni še tako grozno narobe čeprav zna bit znak da je neki narobe. probaj potegnit še malo da vidiš še kolko se lahko dvigne temparatura. vse kar je pred rdečim poljem na števčku je uredu.

mogoče bi rabu menjat olje ali mogoče se pa olje segreva zaradi turbine, ker gre olje tudi skozi njo da jo podmazuje/hladi in posledično lahko ona dvigne temperaturo olja. če pa spustiš gas in se voziš bolj umirjeno se pa čez par minutk olje ohladi.


Bom ga probal še malo pa da vidim kaj bo pokazalo.
Prejšni lastnik je rekel, da je olje blo menjano preden sem ga jaz kupil. Olje je pri dizlu itak črno tak, da se ne da neke videt, filter pa ne zgleda nov. Je možno, da je filter že tak zabit, da omejuje pretok olja in se posledično pregreva? Se, da preko vagcoma spremljat pritisk olja?
Kupim oldruknbatnfilterklemungo.
Uporabniški avatar
cheff
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Po Nov 03, 2008 11:04 pm
Kraj: Benedikt
Avto: SLK

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a Steiner dne Po Jun 17, 2013 3:08 pm

cheff napisal/-a:
BureK napisal/-a:pa do 130°pomoje ni še tako grozno narobe čeprav zna bit znak da je neki narobe. probaj potegnit še malo da vidiš še kolko se lahko dvigne temparatura. vse kar je pred rdečim poljem na števčku je uredu.

mogoče bi rabu menjat olje ali mogoče se pa olje segreva zaradi turbine, ker gre olje tudi skozi njo da jo podmazuje/hladi in posledično lahko ona dvigne temperaturo olja. če pa spustiš gas in se voziš bolj umirjeno se pa čez par minutk olje ohladi.


Bom ga probal še malo pa da vidim kaj bo pokazalo.
Prejšni lastnik je rekel, da je olje blo menjano preden sem ga jaz kupil. Olje je pri dizlu itak črno tak, da se ne da neke videt, filter pa ne zgleda nov. Je možno, da je filter že tak zabit, da omejuje pretok olja in se posledično pregreva? Se, da preko vagcoma spremljat pritisk olja?

Ma zamenjaj olje, sej ni noben strošek pa vsaj veš kaj je in kaj ni. Lahko se ti tudi segreva , ker je notri neustrezno olje za ta motor. Meni nikoli še ni šel čez 100 stopinj, nima veze a je gas v poden ali normalna vožnja.

Lp
Audi A6 Avant 2.5TDi Sold
Golf II wannabe GTi Parted
Golf II GTi RIP
Golf I 1.6D Sold
Golf II synchro Sold
Passat W8 Sold
Golf 3 VR6
Audi S3 Daily
Uporabniški avatar
Steiner
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 193
Pridružen: Sr Okt 31, 2012 7:12 pm
Kraj: Wochein
Avto: Audi S3

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a cheff dne Po Jun 17, 2013 3:13 pm

Bom ga verjetno kar zamenjal ja + vse filtre. Olje bom pa dal castrol txt 5w40.
Kolko je sploh temperatura na drugi (neoznačeni) črti?
Kupim oldruknbatnfilterklemungo.
Uporabniški avatar
cheff
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Po Nov 03, 2008 11:04 pm
Kraj: Benedikt
Avto: SLK

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a Steiner dne Po Jun 17, 2013 4:00 pm

cheff napisal/-a:Bom ga verjetno kar zamenjal ja + vse filtre. Olje bom pa dal castrol txt 5w40.
Kolko je sploh temperatura na drugi (neoznačeni) črti?

Po 20stopinj razlike je med črticami, če ima števček za temperaturo olja isto skalo kot C5 model.
Audi A6 Avant 2.5TDi Sold
Golf II wannabe GTi Parted
Golf II GTi RIP
Golf I 1.6D Sold
Golf II synchro Sold
Passat W8 Sold
Golf 3 VR6
Audi S3 Daily
Uporabniški avatar
Steiner
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 193
Pridružen: Sr Okt 31, 2012 7:12 pm
Kraj: Wochein
Avto: Audi S3

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a 4m4t3r dne Po Jun 17, 2013 7:36 pm

čuj nič se ne boj moj rekord je bil 130c˙ preko pa ne pride..drugač pa avto banu če ga forsiram mi pride skoro na 130 in se tudi tam ustavi.. in kot je burek povedo če ga potem normalno dalje voziš pade dol na normalno temp..probaj ga en dan tišat preko 130 nebi smel prit..meni v dveh letih še ni..se mi zdi da so zato to črtico naredli kot neko mejo normale..poleti pač pride prej gor ja..tak da samo gase dale!
THATS ME---->>>> THATS ME

d(>_<)b Was ist besser als sex? Audi V sechs!!!
Audi 80 Cabrio 2.8 & Audi A6 c4 2.5 TDI d(>_<)b
Uporabniški avatar
4m4t3r
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 3231
Pridružen: Po Dec 18, 2006 10:31 pm
Kraj: Pettau aka. Ptuj
Avto: Audi 80 Cabrio 2.8 & A6 2.5

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a Goti dne Sr Jun 19, 2013 12:56 pm

Olje si izbral pravo, jaz sem nazadnje dajal not motul xcess 5w40 sintetiko in sem bil zadovoljen. Glej, da ne daš ničesar drugega kot sintetiko 5w40, pa bo ok.
Uporabniški avatar
Goti
Šverca božje aktovke
 
Prispevkov: 2394
Pridružen: To Feb 28, 2006 11:56 am
Kraj: Ljubljana/Prevalje
Avto: Tolsti šved - xc90

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a cheff dne So Jul 27, 2013 10:12 pm

Danes se je spet malo delalo.
Že od nakupa avta je ružil ventilator za kabino, včeraj pa je naenkrat začelo smrdet iz ventilacije in sem ga hitro ugasnil. Pol sem še ga probal vklopit in se niti vrtel več ni. Ni druge kot pa razdret...

Slika
Jaz pa sem se čudil zakaj mi ne dela gretje pravilno.
Slika
Problem ventilatorja je bil, je dobil luft levo desno (če ga gledamo na sliki), ker je zgoraj podložka ki drži rotor odpovedala sodelovanje. Na sliki se vidi koliko so bile ščetke zamaknjene od rotorja.Tudi plastika katera nosi ščetke ni bila v sedišču.
Slika
Tukaj sem malo poglobil utor za podložko
Slika
Vmes sem dal eno pušo, da je rotor na mestu. Pred tem sem še nosilec ščetk spravil nazaj na svoje mesto in namestil podložko ( ne poznam pravilnega izraza za tole "podložko")
Slika
To sem pa pozabil prej slikat kot je že bilo sestavljeno. Vzel sem drot od co2 in ga upognil, da je lepo gor pasal ter ga segrel in zatopil v plastično ročico.
Slika
Me pa zanima zakaj je ta motorček v škatlici na sredini slike. Spodaj je neka rumena loputa, ki zapira/odpira dotok zraka iz dela kjer je klima kiler ampak sem vse možne kombinacije sprobal na ventilaciji in je ni premaknilo. Bi se ta loputa mogla zapret ob vklopu kroženja zraka?
Slika

Edit: menjal sem tudi zadnje amortizerje že en čas nazaj in pa probal sem tudi glede pregrevanja olja in je normalno tak kot je endi napisal zgoraj.
Kupim oldruknbatnfilterklemungo.
Uporabniški avatar
cheff
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Po Nov 03, 2008 11:04 pm
Kraj: Benedikt
Avto: SLK

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne So Jul 27, 2013 11:06 pm

cheff napisal/-a: ne poznam pravilnega izraza za tole "podložko"
Slika


seger-obroček :wink:
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a Goti dne Ne Jul 28, 2013 12:17 am

Me pa zanima zakaj je ta motorček v škatlici na sredini slike. Spodaj je neka rumena loputa, ki zapira/odpira dotok zraka iz dela kjer je klima kiler ampak sem vse možne kombinacije sprobal na ventilaciji in je ni premaknilo. Bi se ta loputa mogla zapret ob vklopu kroženja zraka?


Da.
Uporabniški avatar
Goti
Šverca božje aktovke
 
Prispevkov: 2394
Pridružen: To Feb 28, 2006 11:56 am
Kraj: Ljubljana/Prevalje
Avto: Tolsti šved - xc90

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a cheff dne Po Jul 29, 2013 7:17 pm

Aja sem mislil, da je seger obroček samo tisti z dvema luknjicama. Sem bil prelen, da bi strica gugla vprašal pa je stric žuc povedal :D
Kupim oldruknbatnfilterklemungo.
Uporabniški avatar
cheff
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Po Nov 03, 2008 11:04 pm
Kraj: Benedikt
Avto: SLK

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a cheff dne Pe Avg 02, 2013 5:44 pm

Danes sem spet mel celo pizdarijo z avtom. Pred kratkim sem zapisal, da mi letev spušča olje. V bistvu je spuščala lajtunga iz pumpe na letev in je okoli tak gumijast oplet po katerem je olje teklo do letve in tam ven... No v glavnem zjutraj sem šel do majstra, da bi mi naredil neko spojko brez, da bi cev odškrnil iz letve, ker je spuščala spredaj pri pumpi. Nova polovica cevi je bla ok spojka pa za v 3 prečudovite, ni zdržala pritiska.
Pol sem letel na odpad, kateri je mel lajtungo ampak samo od angleškega audija in sem se bal, da tista špirala ne bo šla na mojega, ker je vse kontra. Šel na drug odpad, dobil, plačal 40e in hitro domov zmontirat, ker grem večer na morje 8)
Kupil sem še nosilec za to cev, katerega ni blo na mojem...

Slik ni :mrgreen:
Kupim oldruknbatnfilterklemungo.
Uporabniški avatar
cheff
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Po Nov 03, 2008 11:04 pm
Kraj: Benedikt
Avto: SLK

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a cheff dne Pe Sep 27, 2013 7:05 pm

Danes se je spet malo delalo po dolgem času.
Menjal sem rolico na španarju mikro jermena, ker je dobla luft in mi je začelo jermen pajsat čez špulo servo pumpe, ter nov mikro jermen.
Tudi olje in filter sem menjal, natočil sem aral 5w30. Avto takoj lepše laufa na mestu.
Kupim oldruknbatnfilterklemungo.
Uporabniški avatar
cheff
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Po Nov 03, 2008 11:04 pm
Kraj: Benedikt
Avto: SLK

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a Zeko dne So Sep 28, 2013 12:10 pm

Priden si :D
Bolje biti majhen, kot državen.
Uporabniški avatar
Zeko
Novinec
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Pe Sep 07, 2007 9:35 pm
Avto: Mk1(projekt), Corrado G60, Corrado VR6, Mk4 GTI...

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a cheff dne To Okt 08, 2013 2:22 pm

Treba malo migat :D

V soboto sem menjal zajle za ročno, pojavil pa se je drug problem na čeljusti. Tisti vzvod na katerega se zahakla zajla je skočil malo ven zaj pa ga ne dobim več nazaj. Ene 2-3mm bolj ven gleda kot pa na levi strani, ročna pa mi tudi skoraj nič ne prime na desni. Je kdo, ki je že to kdaj razdiral in ve kako je noter narejeno? Mogoče se je noter v čeljusti ki kaj odhaklalo?
Kupim oldruknbatnfilterklemungo.
Uporabniški avatar
cheff
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Po Nov 03, 2008 11:04 pm
Kraj: Benedikt
Avto: SLK

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a cheff dne To Okt 08, 2013 2:59 pm

Evo sem našel sliko na netu in označil. Torej vzvod (točka 1) je po menjavi zajle, ko sem ga sem pa tja migal skočil malo ven in potem ga nisem več spravil nazaj tako kot je bil. Zaj je za ene 3mm bolj ven kot na levi strani, točka 2.
Slika

Upam, da je razumljivo.
Kupim oldruknbatnfilterklemungo.
Uporabniški avatar
cheff
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Po Nov 03, 2008 11:04 pm
Kraj: Benedikt
Avto: SLK

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a bajta dne To Okt 08, 2013 4:47 pm

pomojem nebo druge ko pa razstavt jo... je pa prijetno delo to :lol:
Uporabniški avatar
bajta
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Ne Mar 11, 2007 5:05 pm
Kraj: Ravne na Koroškem.

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a cheff dne To Okt 08, 2013 7:49 pm

Glih tega se bojim :D
Našel sem nek tutorial pa bom probal, če druge ne bo...
http://forums.audiworld.com/showthread.php?t=2770104
Kupim oldruknbatnfilterklemungo.
Uporabniški avatar
cheff
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Po Nov 03, 2008 11:04 pm
Kraj: Benedikt
Avto: SLK

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a cheff dne Po Okt 21, 2013 2:04 pm

Evo sem dobil obe zadnji čeljusti od S6 od uporabnika zauger. Desno sem že namontiral, levo pa je še treba razdret in popravit mehanizem za ročno, ker ne tišči bata vun oz. ga ampak res minimalno.
Slika
Levo stara, desno od S6.

Bil sem tudi danes na tehničnem in me je vrgel. Menjat morem levi končnik in pa desno vilico spredaj.
Kupim oldruknbatnfilterklemungo.
Uporabniški avatar
cheff
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Po Nov 03, 2008 11:04 pm
Kraj: Benedikt
Avto: SLK

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a cheff dne Ne Okt 27, 2013 9:13 pm

Končnik je zamenjan, vilico še pa čakam, ker so mađari 2 krat levo poslali v embalaži od desne. [smilie=angry.gif]
Tehničnega sem tudi že opravil. Sem majstru tam pokazal, da so narobe vilco poslali...

Zgodilo se mi je pa nekaj zanimivega. Ko sem dobil vilco nisem niti gledal, če je prava ampak sem samo vletel pod avto, staro dol pol pa ko sem novo polek prinesel ni nikak štimalo. Ja nič staro nazaj gor, vmes še menjat končnik, pol pa na tehničnega.
Pred tehničnim sem še se bp zapeljal do kolega, da mi zamenja obe gumi spredaj, ker sta ble po robih gotovi.
Gumi mi je menjal, spustil avto dol in ko sem se htel odpeljat prvi ovinek desno (skoraj do konca zmotan volan) je samo poknlo, avto se je ustavil. Pol smo vidli, da je desno polos samo še manšeta držala zraven.
Avto sem kar pustil pri kolegu, ker nisem mel cajta ga sam pošraufat. Drugi dan je bil fertik in zglob sploh ni bil poškodovan ampak je samo polos vun cuknlo. Ni mi jasno kak.

Zdaj pa še sprememba, ki sem jo opazil. To se je dogajalo že od kar sem ga kupil, ko si zmotal volan v levo ali pa desno do konca, se je čutlo kot, da hoče dif zapret in je pajsalo gume (tak kot se pri tem na začetku čuje samo, da sem jaz mogel do konca zmotat http://www.youtube.com/watch?v=dCXE27WAZLM). No zdaj po tem ko je na novo namazan zglob tega več ni.
Kupim oldruknbatnfilterklemungo.
Uporabniški avatar
cheff
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Po Nov 03, 2008 11:04 pm
Kraj: Benedikt
Avto: SLK

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a 4m4t3r dne Ne Okt 27, 2013 10:19 pm

od kje ti jo je ven cuknlo iz menjalnika al pesta?
THATS ME---->>>> THATS ME

d(>_<)b Was ist besser als sex? Audi V sechs!!!
Audi 80 Cabrio 2.8 & Audi A6 c4 2.5 TDI d(>_<)b
Uporabniški avatar
4m4t3r
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 3231
Pridružen: Po Dec 18, 2006 10:31 pm
Kraj: Pettau aka. Ptuj
Avto: Audi 80 Cabrio 2.8 & A6 2.5

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a genuss dne Ne Okt 27, 2013 10:45 pm

Iz menjalnika, ugibam,...
Jeden Tag steigt die Zahl derer, die mich am Arsch lecken können
Uporabniški avatar
genuss
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 723
Pridružen: Sr Avg 20, 2008 9:43 pm
Kraj: Velike Lašče

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a 4m4t3r dne Ne Okt 27, 2013 10:51 pm

genuss napisal/-a:Iz menjalnika, ugibam,...

ja mogoče ko si roko ven jemal si polos malo ven cukno pa je nisi vredi nazaj not porino pa ti jo vun vrglo pri speljevanju..
THATS ME---->>>> THATS ME

d(>_<)b Was ist besser als sex? Audi V sechs!!!
Audi 80 Cabrio 2.8 & Audi A6 c4 2.5 TDI d(>_<)b
Uporabniški avatar
4m4t3r
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 3231
Pridružen: Po Dec 18, 2006 10:31 pm
Kraj: Pettau aka. Ptuj
Avto: Audi 80 Cabrio 2.8 & A6 2.5

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Moj avto

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov

cron