Jaz in moj 1965 bug 1300 (called buhtelj)

Podforum za opise večjih predelav, obnov in restavriranj zračnohlajenih vozil

Jaz in moj 1965 bug 1300 (called buhtelj)

OdgovorNapisal/-a Vlado dne So Feb 02, 2008 6:22 pm

Pozdrav!

Sem Aljaž prihajam iz totega Maribora in kmalu bom star 20 . Ful zanimajo VW, predvsem zračnoghlajeni.
Naj še predstavim svoj voz. To je hrošč 1300 letnik 1965 ki sem ga predelal in dodelal po svojem okusu in tako kot je meni najbolj všeč.
še slikice:

http://aljazkrebs.moj-album.com/album/10455766/
Boxer power!!!
Uporabniški avatar
Vlado
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 618
Pridružen: So Feb 02, 2008 12:45 am
Kraj: Maribor
Avto: Victor,Robinson, Buhtelj,Orter

OdgovorNapisal/-a $küll dne So Feb 02, 2008 6:32 pm

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
$küll
Tabornik
 
Prispevkov: 8833
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 3:02 pm
Kraj: Kolombanburg
Avto: Audi 80 competition + ///// Audi 80 CD 5E

OdgovorNapisal/-a super98 dne So Feb 02, 2008 6:43 pm

fin avto :D

napiši še kaj o motorju :wink: :wink:
TJUNING PA TO...
Uporabniški avatar
super98
Mirko
 
Prispevkov: 3563
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 4:30 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Golf II G60, MB W123 coupe

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne So Feb 02, 2008 6:51 pm

hud, lepo zrihtan. Bravo!
Dobrodošel!
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

OdgovorNapisal/-a BureK dne So Feb 02, 2008 7:12 pm

wow ! lep :)
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

OdgovorNapisal/-a fritz dne So Feb 02, 2008 7:21 pm

pozdravljen aljaz. lepo delo. se posebno motor, v katerega vem koliko je blo vlozenega dela. vsec mi je da je avto renoviran in ne kar nekaj. ko sem jaz pri tvojih letih zacel nisem mogel niti sanjati o taki obnovi, ker je bil to zame takrat prevelik finanacni zalogaj. pa svet je bil takrat ogromen. narociti nekaj iz amerike je bla res amerika. kot bi hotu it na luno. kaj je ze to internet?

lepo bi blo ce bi svoj projekt predstavil bolj podrobno z vec slikovnega materiala. ce ti je seveda do tega.

veliko vwuzitkov se naprej.

p.s.: ker pa ni vse zlato kar se sveti, in ker sem posten in direkt povem:
- tako umazana zadnja havba z notranje strani na takem avtu nima kaj poceti
-pozarno steno bi pa lahko tudi malo lepotno obdelal z barvo, kromplosco, aluplosco ali karkoli. motor izgubi ves draz ob takem ozadju.
-pa zelezna platisca barvana v barvo avta delujejo v tej kombinaciji kot bi bila s kakega kmeckega voza. pa kromirani pokrovi izgubijo smisel.

pa brez zamere, vzemi za dobronamerno

lp fritz
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

OdgovorNapisal/-a WOB dne So Feb 02, 2008 7:37 pm

Dobrodošel!

Aja lepa buba, kar tako naprej :D
...ko zakoni fizike izginejo, in ko adrenalin zamenja kri..... Golf GTI G60
Uporabniški avatar
WOB
Kolpasan
 
Prispevkov: 2632
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:40 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Mk1 GTI, Mk1 Cabrio, Mk2 G60

OdgovorNapisal/-a CABBY dne So Feb 02, 2008 7:42 pm

fritz napisal/-a:...........................
-pa zelezna platisca barvana v barvo avta delujejo v tej kombinaciji kot bi bila s kakega kmeckega voza. pa kromirani pokrovi izgubijo smisel.

pa brez zamere, vzemi za dobronamerno

lp fritz


Hm niti ne, če pomisliš, da je bil to II world war style. Meni je všeč. Avto kot celota pa je tudi lep.
A guy told me one time:" Don't let yourself get attached to anything you're not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel a heat around the corner."
Uporabniški avatar
CABBY
Vulvo
 
Prispevkov: 2548
Pridružen: Če Jan 26, 2006 12:01 pm
Kraj: Celje - pravo srce Slovenije
Avto: Alte Mercedes mit 4 ventil technik

OdgovorNapisal/-a BureK dne So Feb 02, 2008 8:08 pm

meni so tudi vsec feltne 8)

spominja me na avto od gasilcev :)
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne So Feb 02, 2008 8:20 pm

fritz: čaki čaki...požarna stena je barvno v stilu! platišča so pa tud men ok! ;)
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne So Feb 02, 2008 8:41 pm

Pozdravljen :D ...ni kej, tole si odlično zastavu izpeljal pa tudi :wink:


Tudi mene je takoj 'zmotilo' tisto kar je fritz napisal, jebiga smo pač pikolovci, kar pa je nenazadnje pri takih avtih tudi najbolj pomembno :wink:

Lep hrošč :wink:

Lp,
Marino
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

OdgovorNapisal/-a Vlado dne So Feb 02, 2008 9:45 pm

Hvala za pohvale in kritike. Avto sem delal in delam zaradi sebe in ne zaradi drugih, kritike sprejemam izključno dobronamerno, čeprav nisem obremenjen s mnenjem drugih sploh če je to negativno ali izraža nestrinjenje. Pohval sem vesel kot verjamem da smo jih vsi.

. Glede čistosti zadnjega pokrova se posipam s pepelom in Fritz zaposlil si me za jutrišnjo nedeljo. :D (mater s ena slikah vse vidi)(Naj mi bo v opravičilo to, da poleti vozim s priprto havbo in je prah neizogiben)

Glede feltn, nekako sem probal ohranjat avto na zunaj v čim bolj originalnem stanju zato sem se odločil da ohranim felne originalne. Ko bo presežek denarja mu privoščim neko hudo klasiko od feln. Moj avto praktično ni nikol fetrik ker sproti dodelujem določene zadeve(tako sem mu lani na jesenj privoščil cele rdeče zadnje lučke in tranzistorski vžig, čez zimo novo feršterkarijo. Hrošč je projekt brez časovnih omejitev, ko bo vse ostalo gotovo, bo treba pononvno pojačat motor :D )

Za mene kot študenta je tak avto finančno zelo obremenilen še posebej ker vse financiram sam in tudi zato preprosto ne gre vse skupaj skozi v enem šusu.

Glede motorja. Motor je 1835 cm3, strmejša odmična, duple fedre ventilov, večji ventili,2 dvojna dell-orta (drla40), izpuh 4 v1, fertajler je Bosch 009 s centrifugalnim zamikom(nič več vakumov) platine je zamenjal Petronixov tranzistor.Sklopka je keramična, oljni hladilnik je mecedesov. Vgrajena je močnejša oljna črpalka, zračenje bloka in ventil deklov ter dupli karter. Tolko glede motorja.

Cel avto je spuščen, bobne so spredaj zamenjali diski, zavorni sistem je dvokrožen, trenutno nestrpno pričakujem novi volanski polž :D

Toliko zanekrat, če koga še karkoli zanima naj kr vpraša, o tem rad govorim/pišem :D
Boxer power!!!
Uporabniški avatar
Vlado
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 618
Pridružen: So Feb 02, 2008 12:45 am
Kraj: Maribor
Avto: Victor,Robinson, Buhtelj,Orter

OdgovorNapisal/-a bajta dne So Feb 02, 2008 9:47 pm

a si nor :D kolk konjev potem to spravi skup? zgleda čist orginal tk na pogled. ka more to bit filing. vozit. super avto!
Uporabniški avatar
bajta
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Ne Mar 11, 2007 5:05 pm
Kraj: Ravne na Koroškem.

OdgovorNapisal/-a Vlado dne So Feb 02, 2008 9:55 pm

glede konjev sem tiho, ker avto ni bil na valjih. Mogoče samo to. Kolega ima podoben motor, z nežnješo odmično in manjšimi ventili pa so mu namerli 107 žrebcev na bremzi. :D
Po filingu jih bi ta mogel met nekje med 115 in 120 (testi podobnih motorjev v USA) kar je dovolj da hrošček že kar spodobno pritisne ob sedež, še posebej zaradi kratkega menjalnik(poanta je na pospeških). Filing je res dober, pogosto se vozim zgolj iz veselja do avta :wink:
Boxer power!!!
Uporabniški avatar
Vlado
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 618
Pridružen: So Feb 02, 2008 12:45 am
Kraj: Maribor
Avto: Victor,Robinson, Buhtelj,Orter

OdgovorNapisal/-a bajta dne So Feb 02, 2008 10:07 pm

stroj ni druge :D
Uporabniški avatar
bajta
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Ne Mar 11, 2007 5:05 pm
Kraj: Ravne na Koroškem.

OdgovorNapisal/-a eugene dne Ne Feb 03, 2008 1:59 am

Opa. Dobrodošel na forumu ljubitelj zračnohlajenih vwjev. Vidim da vas je nekaj (dva ) zhrošč foruma zadnje cajte našlo pot do tu. Kul . Tu smo v manjšini a nekaj nas le skrbi ,da je tudi nekaj hrošč tematike na forumu.

Avto mi je razen nekaj malenkosti zelo všeč. Predvsem ker je starejši letnik in ni neki poplastificiran in predvsem ker ima še vedno streho.( Kaj se motim al to ni original platnena streha?) Pa veš kaj me zanima. Guma na kolonah zgleda bež. Je bil hrošč originalno bež barve al si to dobu s kakega drugega avta al je aftermarket? Moj 67 ima originalno tudi bež gumo, kakor tudi gumo med blatniki in karoserijo. In to sploh ni pogosto.( Prodaš?)

Si predstavljam da more motor, čeprav v morda najmilejši tuning obliki, kar lepo potegnit in da nudi obilico užitkov. Kakšni so kaj nadaljni plani glede motorja? Verjetno imaš že kako idejo. Si motor sestavu sam?- temu sledi par vrasanj. :)
"Try not. Do. Or do not. There is no try." - Master Yoda
Uporabniški avatar
eugene
Valček s.p.
 
Prispevkov: 3819
Pridružen: To Avg 08, 2006 2:21 pm
Kraj: Vukojebina
Avto: Mk1 gti, hrošč '67, volvo 145 in 245 superpolar

OdgovorNapisal/-a fritz dne Ne Feb 03, 2008 2:08 am

glede na nepobarvano pozarno steno predpostavljam da je bil hrosc v originalu beige.
kar se pa platisc tice, res so bla takrat barvana, vendar je k temu designu spadala tudi guma z belo obrobo, kar pa je dandanes tezkodragonemogoce dobit. ponarejeni nalepki pa niso nic vredni.
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

OdgovorNapisal/-a eugene dne Ne Feb 03, 2008 2:34 am

Res je feltne niso lepe. Original je bla umazanobela - črna kombinacija verjetno. Bež torej. Veš, da se da kupit reprodukcije gum na stopnički in gum med blatniki v bordo barvi. Mislim da jih ima BBT. In te prodaš meni. :)
"Try not. Do. Or do not. There is no try." - Master Yoda
Uporabniški avatar
eugene
Valček s.p.
 
Prispevkov: 3819
Pridružen: To Avg 08, 2006 2:21 pm
Kraj: Vukojebina
Avto: Mk1 gti, hrošč '67, volvo 145 in 245 superpolar

OdgovorNapisal/-a Vlado dne Ne Feb 03, 2008 10:51 am

Avto ni bil nikoli bež. zgodba je taka avto sem kupil že pobarvan in stapeciran. Obnavlan je bil daljnega leta 95, in za moje pojme zgleda še vedno zelo solidno(razn par ličarskih napak po žlebovih strehe). Zadnjo steno motorja sem sam prebarval v mat belo, saj nekako naredi motor ne preveč kričečo kromast, če bi bila stena recimo oblečena v rostfrei ali alu bi blo že kičasto pomoje. Tako se mi pa zdi bela nekak najbolj nedolžna(kakorkoli meni je všeč, kar je glavno) :wink:
Avto je imel original faldah, vendar je bil ta zamenjan z novejšim prooduktom ker je stari faldah zaklučo svojo pot. V originalu je bil poleg stopnic tudi faldah v neki bol bež barvi prav tako ko gume med blatniki. Tako so od teh stvari ostale bež samo stopnice. Ko bom barval avto bom razmislo tusd o tem da bi vse kar je gumijastega dal v bordo. Šteng ne prodam ker zgledajo vredu. Zakaj nimam belih črt na gumah. Gume z njimi so cenovni greh, obroči so, nekaj hudo bogega.(polega tega da žerejo gume po robih) Zato črt na gumah ni(rajše brez kotnapol in šlampšasto).

Kot sem že napisal felne pridejo ok? :lol:


Ja motor sem sesatvljal sam. Pač izkoristil sem priliko in ga sestavil kot praktično nalogo pri maturitetnem predmetu. Tako sem bil deležen asistence zelo dobrega mentorja(25 let že uči avtomehanike) če bi se slučajno kje ustavilo. Pa se k sreči ni. :wink:

Kaj je v bodočem planu. Morda kak jezni tip4 z vsaj 2,3 ali 2,4 prostornine, al pa tip 1 na dolgem hodu in 94 bati cilindri. Tudi kakšen turbo morda ali kompresor. Vsi planii so še v povojih oziroma še jih ni saj more ta motor še kar nekaj časa delat pomoje. Kakorkoli karkoli bo, ko nebo original :D
Boxer power!!!
Uporabniški avatar
Vlado
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 618
Pridružen: So Feb 02, 2008 12:45 am
Kraj: Maribor
Avto: Victor,Robinson, Buhtelj,Orter

OdgovorNapisal/-a eugene dne Ne Feb 03, 2008 12:09 pm

Daj bodi tako dober in mi od blizu poslikaj gumo na stopnici da vidim odtenek. Me zanima če je aftermarket in koliko se odtenek sklada z mojo ki je original. Kam so šle bež gume med blatniki? Orinal so dvobarvne- zgornji del ki se vidi je v barvi avtomobila in notranji črn, reprodukcije pa so cele enobarvne in je bež odtenek bolj svetel, kar mi nekako ni preveč všeč. Take imam že kupljene. ker so stare počle na sto krajih. Saj nisem mislu te prisilit da mi odšravfaš stopnico z avta kar zdaj. Pač če boš, kadar boš, kupoval bordo stopnico se prosim spomni name. Jaz bom na mojemu uporabu original, ki pa ni lih novo in sploh je tak malo poseben kos fanj met rezerven. Ni mi pa jasno da bi bordo avto iz fabrike prišu z bež stopnico.- to ne more bit res.

Kar se tiče motorjev sem sam to preštudiral podolgem in počez. Ko je padla odločitev da se lotim sam dat neki vkup sem se odpovedal typ 1 in izkal al wbxa da ga nardim na zrečno ali typ 4 . Na koncu sem kupu typ 4 ki je zdaj še trenutno v rinfuzi vendar so kosi povečini že doma. Mislim da ti tu lahko dosti pomagam z kakim nasvetom. Typ 4 te bo prišu dražje kot kot typ 1. Tu si ne delaj utvar. Poglej si moj projekt pod projekti ' V duhu ferdota'.

Glede tvojega motorja pa par vprašanj. Cilindri so 92mm. So debelostenski? (Zunanji fi isti kot pri 94) Bati predvidevam da mahle. Katera odmična točno Predvidevam da w120 ( glede na to da imaš strmejšo kot kolega , ki predvidevam da ma w110) Kako vleče nizko in kje ma maksimum( od oka) Kolko vrtiš motor? Dročniki: Kateri? Kako si ulavfaval? Si kaj kontroliral obrabo? (flat cam in to...) Katere glave? Nove al si sam menjaval večje ventile- dimenzija? Blok- rabljen? povrtan?

Ja maš prav. Preveč kroma škodi. Meni osebno še to kar ga imaš na motorju je preveč. LP

Aja . Katere feltne imaš v planu? Klasika praviš. Fuchs, Brm, Empi 5?
"Try not. Do. Or do not. There is no try." - Master Yoda
Uporabniški avatar
eugene
Valček s.p.
 
Prispevkov: 3819
Pridružen: To Avg 08, 2006 2:21 pm
Kraj: Vukojebina
Avto: Mk1 gti, hrošč '67, volvo 145 in 245 superpolar

OdgovorNapisal/-a Vlado dne Ne Feb 03, 2008 1:31 pm

ok, Štenge poslikam ob priliki. Bele gumice okol blatnikov so tam kot stari faldah, torej v Velenju kjer je bil avto rihtan in ličan leta 95. Žal avta v originalu nisem videl. ampak po pripovedovanju naj bi bil v originalu rdeč. Vem samo to da je avto leta 76 prišel v slovenijo iz nemčije, koliko lastnikov in barv je menjal v svojih 43 letih sam bog ve, pa še za tega nisem prepričan da bi znal postrečt s tem podatkom. :P

Glede motorja. Osnova 1300 ab blok. Motor je imel poknjeni glavi in zato je bil menjan z austauš motorjem in je ta blok ostal z zelo malo prevoženimi km v odličnem stanju.
Po merjenju s komparatorjem smo ugotovili da bi bilo povrtavanje bloka nesmiselno saj so bili sedla ležajev kot nova v dovoljenih tolerancah. Pač blok je 25 let stal do roba poln olja. vsako delo okol sedišč ležajev bi bilo brezveze. Uporabil sem 92 cilindre in bate od mahleta, in sicer klasične ne pregrešno drage(ampak dobre) alu- nikasil variante. Stene so res debele in bilo je potrebno povrtavati blok na mero za cilinder 94. Odmična je engle w130, je kar hudičevo ostra. Pod 1000 obratov motor ne lavfa lepo, ga precej premetava tako da morem imeti malo višji štandgas.(vztajnik je precej lažji cca 5kg)pač ne moremo meti 6500 obratov in štandagasa pri 750 :wink:
Dročniki so od cb-perfomance in sicer kaljeni, štangice krom- molibden.

Glave so magnum 044. Z dolgim navojem in bleifrei sedišči in ventili. Ventili so 40 in 35,5 če s ene motim(ne me primit za besedo)za 40 sem ziher za izpušnega pa nisem.

Zakaj nisem delal tip4? Je precej dražji to vem, in kot moj prvi predelan motor je bil kr dovolj velik zalogaj. Saj vemo naslednji bo sigurno boljši.

Kaj se tiče vožnje motor je zelo elastičen, ne zameri nizkih obratov čeprav prav zadiha nad 3500 obratov. Akcija se začne in se ne konča vse do 68000 pa še dalje gre če je že sila ampak željenega prirastak moči nad 6800 več ni in priganjanje motorja višje ni niti zdravo niti koristno.
Motor sem premalo ulavfaval :D (vemo kak je težko it iz 40 na 100+ konjev ne, da bi pritisno)
pač ene 2000 sem vozil z reduciranim hodom gasa(slučajno, ne namerno) in lansko celo sezono s platinami. Z vgradnjo tranzistorja je dobil motor komaj svoj pravi značaj. se že veselim novega poletja :D
Boxer power!!!
Uporabniški avatar
Vlado
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 618
Pridružen: So Feb 02, 2008 12:45 am
Kraj: Maribor
Avto: Victor,Robinson, Buhtelj,Orter

Re: Jaz in moj 1965 bug 1300 (called buhtelj)

OdgovorNapisal/-a MrLi dne Po Feb 04, 2008 10:36 pm

Biser!! [smilie=wub.gif]
DOBER PASULJ SE DALEČ SLIŠI!
Uporabniški avatar
MrLi
Resen človek :)
 
Prispevkov: 455
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:45 pm
Kraj: Idrje
Avto: Mk2 Gti 8v

Re: Jaz in moj 1965 bug 1300 (called buhtelj)

OdgovorNapisal/-a Vlado dne Če Okt 30, 2008 9:47 pm

Buhtelj je dočakal nove spaxove zadnje amortizere malo drugačno višino avta in nov izpuh z loncem po imenu "phat boy"
morn rečt da sem zadovoljn, ko mali froc ko dobi pecikl [smilie=biggrin.gif]

Slika

Slika
Boxer power!!!
Uporabniški avatar
Vlado
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 618
Pridružen: So Feb 02, 2008 12:45 am
Kraj: Maribor
Avto: Victor,Robinson, Buhtelj,Orter

Re: Jaz in moj 1965 bug 1300 (called buhtelj)

OdgovorNapisal/-a BureK dne Če Okt 30, 2008 9:59 pm

lepi :)
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: Jaz in moj 1965 bug 1300 (called buhtelj)

OdgovorNapisal/-a eugene dne Če Okt 30, 2008 10:30 pm

In kolko je to glasno? Prijeten ton?->nizek, globok varjanta.
"Try not. Do. Or do not. There is no try." - Master Yoda
Uporabniški avatar
eugene
Valček s.p.
 
Prispevkov: 3819
Pridružen: To Avg 08, 2006 2:21 pm
Kraj: Vukojebina
Avto: Mk1 gti, hrošč '67, volvo 145 in 245 superpolar

Naslednja

Vrni se na Zračnohlajeni projekti

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov