Hrošč 1200J by Bean - Mars attack

Podforum za opise večjih predelav, obnov in restavriranj zračnohlajenih vozil

Re: Hrošč 1200J by Bean - Mars attack

OdgovorNapisal/-a Tine dne Pe Dec 09, 2011 1:06 am

Kaj zaj to pomeni, greš na IRS ali ne? :)
Glavno je, da je še vedno vse pod kontrolo.
Uporabniški avatar
Tine
Kmetavzar
 
Prispevkov: 1626
Pridružen: To Nov 04, 2008 1:30 pm
Kraj: Maribor
Avto: Renault Clio 1.5 dCi

Re: Hrošč 1200J by Bean - Mars attack

OdgovorNapisal/-a bean dne Pe Dec 09, 2011 1:19 am

Zdej še sam ne vem, kaj čm in kaj ne...ali pa...
Če bi se dalo zrihtat brez IRS pol bo ostalo tako, čene bo treba švasat... :D

Še vedno nisem dobil odg kolk se da to znižat brez camberja?


Že vidim, da bo treba ta vikend resetirat kompjuter...v glavi [smilie=beer2.gif]
Uporabniški avatar
bean
Ajvar
 
Prispevkov: 1517
Pridružen: To Jun 17, 2008 12:17 am
Kraj: Studeno; Postojna
Avto: Hrošč 1200J '74, Golf mkVI GTI '11

Re: Hrošč 1200J by Bean - Mars attack

OdgovorNapisal/-a Tine dne Pe Dec 09, 2011 1:53 am

Če boš šel en zunanji zob zadaj dol na navadnem podvozju, boš primerno nizek in camber ne bo zapretiravan. Ravno pravi, športen :D Tako imata Vlado in Majkl, poglej si kako zgleda. Koliko cm bo šel pa dejansko dol pa se ne zanašaj na tabele iz internetov ker zaradi individualnosti obrabe naših prekrasnih vozil gre pri isti nižadi vsak na različno višino. Po tabelah naj bi en notranji zob znižal za 6 cm, zunanji 5.5cm; v praksi seveda ni tako :D pri meni ( na IRS sicer, ampak zobi na torzijah so menda enaki) je šel dol slabih 10. Verjetno je kaj vloge igrala tudi sprotna menjava poliuretanskih puš na vpetju torzije. Kakorkoli, jaz sem svojega menda štirikrat razstavljal in sestavljal da sem prišel na željeno višino, zdaj točno natančno koliko zob kje in kam se ne spomnim točno, je pa tako da lahko nekje po 1cm natančno nastavljaš z sprotnim zamikom enega notranjega v + in enega zunanjega v -. Zadeva pri sveže sestavljenih komponentah vzame kake štiri ure dela enega človeka da spremeniš višino. Aja, pa po par tednih uporabe se še dodatno malenkost posede tako da je genau fina nastavitev čista loterija :D

Evo okvirno tabelo, ampak PONAVLJAM, naj ti bo to samo nek guideline kaj se bo zgodilo, dejanski centimetri spremembe višine so različni.

http://www.glenn-ring.com/tech/low.html

Tako da na kratko - en zunanji zob za začetek, potem pa vidiš kako in kaj. Načeloma bi moralo bit OK.
Glavno je, da je še vedno vse pod kontrolo.
Uporabniški avatar
Tine
Kmetavzar
 
Prispevkov: 1626
Pridružen: To Nov 04, 2008 1:30 pm
Kraj: Maribor
Avto: Renault Clio 1.5 dCi

Re: Hrošč 1200J by Bean - Mars attack

OdgovorNapisal/-a bean dne Pe Dec 09, 2011 2:12 am

Za enkrat hvala...bom jutri to malo bolj naštudiral...zdaj na pol spim že...

Bom pa mel sigurno še eno košaro vprašanj... ;)
Uporabniški avatar
bean
Ajvar
 
Prispevkov: 1517
Pridružen: To Jun 17, 2008 12:17 am
Kraj: Studeno; Postojna
Avto: Hrošč 1200J '74, Golf mkVI GTI '11

Re: Hrošč 1200J by Bean - Mars attack

OdgovorNapisal/-a Cox dne Pe Dec 09, 2011 2:37 am

Lepo spusti avto na torziji z robom blatnika do gume pa bo super, v to sem preprican.Potreba po rezanju, švasanju, deli od prošeja in hrošč avtomatika pride mnogo mnogo kasneje, če sploh.
Je reko pred casom nas prijatl MIro .. "ce se se tak trudis, z osla nebos dirkalnega konja naredo" :mrgreen:
Kaj bi šparali, tak nikol neomo trošli ..
Uporabniški avatar
Cox
UPORABNIK S KRAVO
 
Prispevkov: 2896
Pridružen: Po Dec 08, 2008 8:21 pm
Kraj: Maribor
Avto: type 3

Re: Hrošč 1200J by Bean - Mars attack

OdgovorNapisal/-a Tine dne Pe Dec 09, 2011 1:06 pm

"You can't make a race horse out of a pig, but you can make a very fast pig."
-Bob Akin, professional Porsche factory race driver, 1936 - 2002
Glavno je, da je še vedno vse pod kontrolo.
Uporabniški avatar
Tine
Kmetavzar
 
Prispevkov: 1626
Pridružen: To Nov 04, 2008 1:30 pm
Kraj: Maribor
Avto: Renault Clio 1.5 dCi

Re: Hrošč 1200J by Bean - Mars attack

OdgovorNapisal/-a majkl dne Pe Dec 09, 2011 4:55 pm

Evo to je za en zob spuščeno... Mislim, da ni camber pretiran.
Slika
Drugače pa če delate podvozje še enkrat mogoče res našvasajte ušesa za irs roke. Vse ostalo je potem "na šrauf". Ušesa dobiš pri hoffmanu za 50€. Kasneje enkrat kupiš nekaj takega porihtaš in prešravfaš.
Slika
Uporabniški avatar
majkl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Sr Sep 03, 2008 11:23 am

Re: Hrošč 1200J by Bean - Mars attack

OdgovorNapisal/-a eugene dne Pe Dec 09, 2011 5:40 pm

to sem predlaga jaz pa je bil takoj neki narobe za vas štajerce. :roll:
"Try not. Do. Or do not. There is no try." - Master Yoda
Uporabniški avatar
eugene
Valček s.p.
 
Prispevkov: 3819
Pridružen: To Avg 08, 2006 2:21 pm
Kraj: Vukojebina
Avto: Mk1 gti, hrošč '67, volvo 145 in 245 superpolar

Re: Hrošč 1200J by Bean - Mars attack

OdgovorNapisal/-a majkl dne Pe Dec 09, 2011 5:58 pm

Čeprav po drugi strani... Če se misliš vozit s serijskim motorjem ni nobene potrebe po irs-ju. Čisto vredu bo če boš lepo obnovil avto, ga malo spustil in si privarčeval ogromno jebanja.
eugene napisal/-a:to sem predlaga jaz pa je bil takoj neki narobe za vas štajerce. :roll:

Ne posplošuj...
Uporabniški avatar
majkl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Sr Sep 03, 2008 11:23 am

Re: Hrošč 1200J by Bean - Mars attack

OdgovorNapisal/-a Cox dne Pe Dec 09, 2011 6:07 pm

majkl napisal/-a:Čeprav po drugi strani... Če se misliš vozit s serijskim motorjem ni nobene potrebe po irs-ju. Čisto vredu bo če boš lepo obnovil avto, ga malo spustil in si privarčeval ogromno jebanja.


Nic ni blo narobe za nas stajerce ... tocno to se je hotlo povedat.Pac ce se mu tu predlaga 100 nekih predelav, ki jih ne rabi,ne pozna in jih ne bo pogresal, nebo priso nikamor.
Kaj bi šparali, tak nikol neomo trošli ..
Uporabniški avatar
Cox
UPORABNIK S KRAVO
 
Prispevkov: 2896
Pridružen: Po Dec 08, 2008 8:21 pm
Kraj: Maribor
Avto: type 3

Re: Hrošč 1200J by Bean - Mars attack

OdgovorNapisal/-a eugene dne Pe Dec 09, 2011 6:18 pm

jaz sem mu samo predstavu kašne so možnosti glede zadnjega dela in na koncu predlagal, da naj, če že obnavlja podvozje pač vgradi še tista ušesa, ki mo omogočajo kasnejšo nadgradnjo z IRS. če se ti tebi zdi bolj pametno obnovit zdaj to podvozje in kasneje, če bo imel željo po irsju, še eno podvozje od automatika, celi dan šraufat gor pa dol karoserijo in se še jebat s papirji pa izvoli.
"Try not. Do. Or do not. There is no try." - Master Yoda
Uporabniški avatar
eugene
Valček s.p.
 
Prispevkov: 3819
Pridružen: To Avg 08, 2006 2:21 pm
Kraj: Vukojebina
Avto: Mk1 gti, hrošč '67, volvo 145 in 245 superpolar

Re: Hrošč 1200J by Bean - Mars attack

OdgovorNapisal/-a Tine dne Pe Dec 09, 2011 6:36 pm

Hja če se podvozje še ni rihtalo pol se seveda splača ušesa zdaj navarit. Nevem zakaj sem mel v glavi da ima podvozje že porihtano in čaka na školjko? :)
Glavno je, da je še vedno vse pod kontrolo.
Uporabniški avatar
Tine
Kmetavzar
 
Prispevkov: 1626
Pridružen: To Nov 04, 2008 1:30 pm
Kraj: Maribor
Avto: Renault Clio 1.5 dCi

Re: Hrošč 1200J by Bean - Mars attack

OdgovorNapisal/-a bugoff dne Pe Dec 09, 2011 7:15 pm

Ne vem fantje kako je pri vas me pa zanima ali je že kdo od vas varil (IRS) ušesa na avto.
No jas sem se jih lotil pa vam rečem če resno ne mislite vozit 120+PS pustite ta del
nedotaknjen ker ni vreden vsega vloženega truda.
lp Bugoff
Uporabniški avatar
bugoff
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 165
Pridružen: So Dec 05, 2009 1:56 pm
Kraj: litija
Avto: vw oval(1954)

Re: Hrošč 1200J by Bean - Mars attack

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne Pe Dec 09, 2011 7:42 pm

Če se bo bean še kako leto z mano družu mu ne bo preostalu drugega kot da vtaknemo not kej podkrepljeno s kakim kosom od Porša ...alpa ne bom od njega več enga pira spil! :D

Nabavi ušesa alpa celo podvozje in 'ne čakaj na maj'!


...poglej z druge plati: Boš res potem še v tretje rihtal podvozje?! Naredi to zdaj in si prššparaj kak živc :wink:
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

Re: Hrošč 1200J by Bean - Mars attack

OdgovorNapisal/-a bean dne So Dec 10, 2011 12:49 am

majkl napisal/-a:Evo to je za en zob spuščeno... Mislim, da ni camber pretiran.
Slika


nism vedu kje se lotit, pa se bom kar tukaj... pri majklu...namreč, takole od strani, ne zgleda hud camber, bi pa prosil, če nisem preveč zahteven še eno sliko od zadaj...

hm...kam pa zdej? :)....nje se kregat u moji temi...vsak ki napiše kak predlog je dobrodošel... jst si bom pa izbral sebi "najboljšega" in verjetno glede na situacijo dokaj enostavnega.. :wink:

Tine napisal/-a:Nevem zakaj sem mel v glavi da ima podvozje že porihtano in čaka na školjko? :)


tega nisi imel v glavi samo ti, tudi jaz, pa sem v četrtek ko sem po kakem letu mirovanja potegnu ispod rjuhe podvozje ugledal grozovit prizor....pa ah brezveze, da še enkrt maltretiram moje živce, raje gledam optimistično, in gruntam, kako bom vse skupaj izpeljal, da ko pride avto domov, da se čim prej lotim sam, posotpoma, zaključevali pa bodo itak v delavnici pri kuantarameri, ker mu zaupam, in ne rabim niti 5 besed, da ve kako mora narediti, najpomembnejše pa je, da je rezultat vedno kvalitetno opravljeno delo!

sicer sem pa danes videl tudi da olje nekje curi, tako, da mam sam par besed: čim dlje od starih mačkov... včasih so delali na pol, ker ni blo materiala, meni so delali na pol, me prepričevali, da je tako uredu, pa še tiho sem moral bit, ker sem imel "sponzorja"...sedaj so sponzorska sredstva moje delo...

bugoff napisal/-a:No jas sem se jih lotil pa vam rečem če resno ne mislite vozit 120+PS pustite ta del
nedotaknjen ker ni vreden vsega vloženega truda.


pol lahko jst na hitro zaključim ta proces, glede moči...ker zame je to res maximalna zgornja meja, če bi želel kdaj spravit hrošča na 120PS

jinx82 napisal/-a:Če se bo bean še kako leto z mano družu mu ne bo preostalu drugega kot da vtaknemo not kej podkrepljeno s kakim kosom od Porša ...alpa ne bom od njega več enga pira spil! :D

Nabavi ušesa alpa celo podvozje in 'ne čakaj na maj'!


...poglej z druge plati: Boš res potem še v tretje rihtal podvozje?! Naredi to zdaj in si prššparaj kak živc :wink:


tebe bom pa tožu, ker si me okužu!! :mrgreen:

malo sem izgubil voljo,da bi še kej velikega noter tlaču, verjetno bo nazadnje ostalo pri teh bosanskih 1200 kubikov in 34 konjev in samo race izgledu...al pa bom naredu to res še tretič, čez 10 let, ko bom na tole že pozabu..

da na koga ne pozabim, hvala za predloge, podoporo...ŠE jo bom potreboval, zdej pa me prosim ne spravljajte v dilemo, kaj nardit [smilie=biggrin.gif]
Uporabniški avatar
bean
Ajvar
 
Prispevkov: 1517
Pridružen: To Jun 17, 2008 12:17 am
Kraj: Studeno; Postojna
Avto: Hrošč 1200J '74, Golf mkVI GTI '11

Re: Hrošč 1200J by Bean - Mars attack

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne So Dec 10, 2011 12:59 am

bean napisal/-a:da na koga ne pozabim, hvala za predloge, podoporo...ŠE jo bom potreboval, zdej pa me prosim ne spravljajte v dilemo, kaj nardit [smilie=biggrin.gif]



Ti pravim, jutri se ga napij ko kava...če ti ne bo to slučajno že danes uspelo. Vajo ponovi v ponedeljek, pa magar še v torek.

...po tem boš sigurno pozabu na tole staro podvozje, sploh ko spijeva skupej še eno pivo in ti ponovno razložim kaj ti je za delat!


Še to si poglej in pol hodi kej spit:




[smilie=beer2.gif]
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

Re: Hrošč 1200J by Bean - Mars attack

OdgovorNapisal/-a bean dne So Dec 10, 2011 3:30 pm

ma bom jst spil...sam tega vsega pa mislim, da vseeno ne bom delal, ker pol piva ne bo dovolj...bo treba kej močnejšega!!! :lol:
Uporabniški avatar
bean
Ajvar
 
Prispevkov: 1517
Pridružen: To Jun 17, 2008 12:17 am
Kraj: Studeno; Postojna
Avto: Hrošč 1200J '74, Golf mkVI GTI '11

Re: Hrošč 1200J by Bean - Mars attack

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne So Dec 10, 2011 3:33 pm

bean napisal/-a:ma bom jst spil...sam tega vsega pa mislim, da vseeno ne bom delal, ker pol piva ne bo dovolj...bo treba kej močnejšega!!! :lol:



Dej dej, softić! :D
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

Re: Hrošč 1200J by Bean - Mars attack

OdgovorNapisal/-a eugene dne So Dec 10, 2011 3:54 pm

bugoff napisal/-a:Ne vem fantje kako je pri vas me pa zanima ali je že kdo od vas varil (IRS) ušesa na avto.
No jas sem se jih lotil pa vam rečem če resno ne mislite vozit 120+PS pustite ta del
nedotaknjen ker ni vreden vsega vloženega truda.


Jaz sem od kolega( ki je opustu svoj projekt) kupu podvozje, ki je imelo že vvarjena ušesa tako, da meni je blo vsaj to prišparano. Kolega , ki je to montiral mi je razlagal, da je jeba predvsem pozicionirat (delal je brez šablone) samo glede na to da mu bo delal profič mislim da bo stvar lažje izvedljiva sploh če bo naredu šablono. Ali pa nabavu avto podvozje in začel z nule.

Rodi pa to druge probleme glede tega kako bo gume pod blatnik spravu. IRS roke je sicer možno zožat za kako colo na vsaki strani ampak rabi tudi krajše polosovine. Pri obični hroščevi premi pa lahko nabavi polosovine in 'cevne roke' od starejšega modela, ki so nekoliko ožje ( nevem točno samo mislim da 2 cm na stran). Drugače pa je seveda opcija nekoliko razširit blatnike in tako spravit kolesa spodaj. To zadnje se mi v beanovem primeru zdi še najboljša varjanta, ker ima dobrega karoserista in se avto nagiba bolj v german look.

Bean rabiš plan in nekoga, da ti obrazloži možnosti in potem gasa. Važno, dai maš mojstra ki je sposoben stvari izpeljat, dnar je za trošit, (samo če ga imaš).
"Try not. Do. Or do not. There is no try." - Master Yoda
Uporabniški avatar
eugene
Valček s.p.
 
Prispevkov: 3819
Pridružen: To Avg 08, 2006 2:21 pm
Kraj: Vukojebina
Avto: Mk1 gti, hrošč '67, volvo 145 in 245 superpolar

Re: Hrošč 1200J by Bean - Mars attack

OdgovorNapisal/-a bean dne So Dec 10, 2011 6:28 pm

hm...mojstra že mojstra, vendar mi tega ne bo delal, ker sem prišel do zaključka da tega niti ne rabim in glede na zadnje eugenove besede niti ne bom več gruntal od tega... nimam več tolk volje, niti ne mislim vlagat ne vem kakih financ v to...ker navsezadnje je veliko vprašanje če bom to kdaj rabu... ker je treba iskat druge kose itd, jst pa v tem nisem vešč, če pa se mi bo kdaj ponudila taka možnost, da pade kako tako podvozje z neba, bom pa takrat rihtal dejansko tretič podvozje, ampak močno močno dvomim sam vase!! :lol:

bom softić pol...ko bojo kolena mehka, danes je baje turneja kompletkov.... [smilie=zeppelin.gif] [smilie=beer.gif] [smilie=beer.gif]
Uporabniški avatar
bean
Ajvar
 
Prispevkov: 1517
Pridružen: To Jun 17, 2008 12:17 am
Kraj: Studeno; Postojna
Avto: Hrošč 1200J '74, Golf mkVI GTI '11

Re: Hrošč 1200J by Bean - Mars attack

OdgovorNapisal/-a Tine dne So Dec 10, 2011 9:57 pm

Dobro si se odločil.
Glavno je, da je še vedno vse pod kontrolo.
Uporabniški avatar
Tine
Kmetavzar
 
Prispevkov: 1626
Pridružen: To Nov 04, 2008 1:30 pm
Kraj: Maribor
Avto: Renault Clio 1.5 dCi

Re: Hrošč 1200J by Bean - Mars attack

OdgovorNapisal/-a bugoff dne Ne Dec 11, 2011 1:21 pm

Jaz sem od kolega( ki je opustu svoj projekt) kupu podvozje, ki je imelo že vvarjena ušesa tako, da meni je blo vsaj to prišparano. Kolega , ki je to montiral mi je razlagal, da je jeba predvsem pozicionirat (delal je brez šablone) samo glede na to da mu bo delal profič mislim da bo stvar lažje izvedljiva sploh če bo naredu šablono. Ali pa nabavu avto podvozje in začel z nule.



Ja mislim da imam preostanek projekta obešen doma pa je kar dobro zrezan


Rodi pa to druge probleme glede tega kako bo gume pod blatnik spravu. IRS roke je sicer možno zožat za kako colo na vsaki strani ampak rabi tudi krajše polosovine. Pri obični hroščevi premi pa lahko nabavi polosovine in 'cevne roke' od starejšega modela, ki so nekoliko ožje ( nevem točno samo mislim da 2 cm na stran). Drugače pa je seveda opcija nekoliko razširit blatnike in tako spravit kolesa spodaj. To zadnje se mi v beanovem primeru zdi še najboljša varjanta, ker ima dobrega karoserista in se avto nagiba bolj v german look.

Ne razumem čemu bi si dal tolko dela saj hroščev blatnik požre nekih 40mm navzven če pa rabiš več
poširiš blatnike ko so kolesa na mestu in to je to! Pa še obsojajo te potem ko režeš in variš roke :mrgreen:




Če boš potreboval kake kose ali pa bi si rad ogledal razlike porsche-hroš-irs ...in pa koliko dela to predstavlja
se pa javi bova kako rekla [smilie=beer2.gif]
lp Bugoff
Uporabniški avatar
bugoff
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 165
Pridružen: So Dec 05, 2009 1:56 pm
Kraj: litija
Avto: vw oval(1954)

Re: Hrošč 1200J by Bean - Mars attack

OdgovorNapisal/-a fritz dne Ne Dec 11, 2011 1:42 pm

od pogretih stvari je samo minestra dobra, tako da..... lepo prosim.

ne bom se vtikal in pametoval okoli projekta bean, ker ne poznam stanja do potankosti.
ampak ko si enkrat okuzen ni zdravila. jaz bi na tvojem mestu reskiral tistih par soldov
in navaril usesa gor, potem pa bo kar bo.
ce ni druge, zbobnas luft sekcijo skupaj, obrnes par cevapov pa kaksno gajbo
pa niti vedel ne bos kdaj bo narejeno :D
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: Hrošč 1200J by Bean - Mars attack

OdgovorNapisal/-a eugene dne Ne Dec 11, 2011 8:07 pm

Prav imaš samo zrihtaj že enkrat.
Slika
"Try not. Do. Or do not. There is no try." - Master Yoda
Uporabniški avatar
eugene
Valček s.p.
 
Prispevkov: 3819
Pridružen: To Avg 08, 2006 2:21 pm
Kraj: Vukojebina
Avto: Mk1 gti, hrošč '67, volvo 145 in 245 superpolar

Re: Hrošč 1200J by Bean - Mars attack

OdgovorNapisal/-a bean dne Po Dec 12, 2011 11:44 pm

eugene napisal/-a:Prav imaš samo zrihtaj že enkrat.
Slika


kdo jaz??

no tole bi blo pa že solidno, če bi takole zgledalo.... upam da bo...

zdej je treba zadevo pripeljat še enkrt domov, jo "ločit"...pol pa se lotit, to bo najtežje...ko se bom lotu, bo delo kr teklo

fritz napisal/-a: jaz bi na tvojem mestu reskiral tistih par soldov
in navaril usesa gor, potem pa bo kar bo.
ce ni druge, zbobnas luft sekcijo skupaj, obrnes par cevapov pa kaksno gajbo
pa niti vedel ne bos kdaj bo narejeno :D


mislim, da za enkrat zarad financ nebi blo problema, če pride luft sekcija na piknik in to nardi bi bla zmaga...samo vprašanje je če to res porabim...upam, da se zbere cela hroščarska čreda na treffnu, pridem mimo pa rečemo kako ob pivi..

kolikor sem jaz razumel do sedaj ne bom potreboval tega...vseeno čakam še kako sliko od majklovega avta, kako izgleda od zadi... [smilie=beer.gif]
Uporabniški avatar
bean
Ajvar
 
Prispevkov: 1517
Pridružen: To Jun 17, 2008 12:17 am
Kraj: Studeno; Postojna
Avto: Hrošč 1200J '74, Golf mkVI GTI '11

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zračnohlajeni projekti

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov